מעבר להגברת מנורות

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
שלום לכולם.
שמי חיים, אני בן 62 וגר באזור המרכז.
היום הצטרפתי לאתר המעניין הזה, וכבר זכיתי בנקודה אחת "זה מתחיל טוב", לפני הצטרפותי גלשתי פה ושם באתר וגיליתי שיש מספר לא מבוטל של אנשים המבינים ואף יותר ממבינים בתחום ה "AUDIO הדו ערוצי" ואותם רציתי לשתף במה שעובר לי בראש בתקופה האחרונה.

אז ככה, היום יש לי בבית שתי מערכות נפרדות, האחת מערכת דו ערוצית (סטריאו, רסיבר ושני רמקולים ריצפתים) כמובן פטיפון ונגן תקליטורים (CD). השנייה מערכת ק"ב עם כל מה שמשתמע מכך. (כל אחת מהמערכות פועלת באופן נפרד).

- לאחרונה עלה בדעתי "לנקות" את כל המזנון העמוס מכשירים (חדשים וטובים) ופשוט לעבור להגברת מנורות, אמה מה? אין לי ניסיון בתחום ואיני יודע איך להתחיל את "הפרויקט" הזה.
מה שכן, ראשית עליי למכור את רוב הדברים שיש לי (חלק כבר נמכר) ובמקביל להתחיל "לחקור" את תורת המנורות.

- מכם גולשים יקרים הייתי רוצה לקבל קצת מושג על מגברים, רמקולים תואמים, מקורות, כבלים וכו...
לאחרונה יצא לי לשמוע מגבר מנורות של unison research S6 (לא החדש) ונשמע לי לא רע בכלל, האם מישהו מכיר את המגבר, אם כן אשמח לשמוע חוות דעת, עם איזה רמקולים הוא עובד יתרונות/חסרונות ובכלל.

תודה לכולם על הסבלנות.
בברכת עצמאות שמח, למרות היום העצוב והקודר הזה.
עוד יבואו ימים טובים יותר.
חיים.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
ראשית, אקדם אותך בברכת 'ברוך הבא'.

שנית, הכותרת שנתת לפוסט היא סתמית וכוללנית כך שכדאי שתשנה אותה למשהו יותר ממוקד כדי שישקף את הנושא שברצונך לדון בו.

שלישית, כאן מהודעה 55 והלאה תמצא התייחסות לשאלתך, וגם כאן עוסקים בנושא.

רביעית, אני גם זומם על המגבר הזה אבל בגירסה המשופרת שלו ה- SE, פירסמתי ע"כ בלוח.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ברוך הבא,
בגיל 62. אחי עוברים לטרנזיסטור טוב .
סתם סתם..:)

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
909
נקודות
113
ברוך הבא חיים:שתוי:
הגעת לפורום מקצועי
ד.א תערוך את הכותרת ליותר מתאימה
בהצלחה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ברוך הבא, הכותרת נערכה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני רק אציין שלא כל מגברי השפופרות דומים, בטח לא זהים.
יש לי מגבר שפופרות אבל לא הייתי יכול לחיות דקה אחת עם מגברים של יוניסון ריסרצ' - וזה רק ללמדך מה רב השוני.
שורה תחתונה - הכי חשוב לשמוע כמה שיותר בטרם תקבל החלטות. צא למסע, בקר יבואנים בחדרי האזנה שלהם, שמע המון מגברים ואז תוכל לגבש טעם ודעה.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
פרט, נמק והסבר :)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לבריאות ! אם ברצונך לעבור לשפופרות ,זה מאוד יפה בחושך ,הסוג הזה של מגברים חמימים ומעוצבים כבר לא בשבילי ,ולא לטעמי ,היה לשלמה משהו דומה של CARY (V12 , מגבר עם צליל מוזהב ,עד שהגיע מגבר יותר טוב ממנו גם שפופרתי עם צליל פחות נחמד אבל אמיתי ,אני דווקא חושב שמגבר טרנזיסטור טוב עם קדם מצויין (שפופרתי רצוי ) ישאר יותר שנים ,כי כמה אפשר לשמוע את הליטוף הספוגי הזה ,מה עוד עם EL34 שהיא שפופרת חמה וסגורה עם גבוהים מקוצצים ,זו כמובן דעתי הצנועה ,

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני רק אציין שלא כל מגברי השפופרות דומים, בטח לא זהים.
יש לי מגבר שפופרות אבל לא הייתי יכול לחיות דקה אחת עם מגברים של יוניסון ריסרצ' - וזה רק ללמדך מה רב השוני.
שורה תחתונה - הכי חשוב לשמוע כמה שיותר בטרם תקבל החלטות. צא למסע, בקר יבואנים בחדרי האזנה שלהם, שמע המון מגברים ואז תוכל לגבש טעם ודעה.
:בעד:

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
האמת take one ,תמיד מעריך את דעותייך.
הפוסטים שלך רהוטים,מעניינים,ומעידים על ניסיון רב.
ובכול זאת,היה לי מגבר s6 לפני מספר שנים,כשהיה בבעלותי db 99 של פון שוויקרט.
אני חושב שלמגבר הנ״ל יש מיד חלומי,שקשה מאוד להתחרות בו.
דווקא,ואיני אומר זאת בהתרסה-פחות מתחבר לear ,שעימו אתה עובד.
בשבוע שעבר-ההיתי אצל איתן לוין,יחד עם בחור שפגשתי בפעם הראשונה-עידו רומש,היה מחובר יוניסון s6,לרמקולים של asw.
התוצאה במילה אחת-פנומנלית.
ומתחייב על כל מילה באחריות.
הלואי ואיתן לוין,או עידו,היו מגיבים,בכדי שתבין,באיזו רמה מטורפת הסט ניגן.
אחרי כל כך הרבה שנים בתחום,ואחרי שאכלתי את הכובע מספר פעמיים,למדתי לא לזרוק משפטים חסרי טעם לאוויר.
איתן

big

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
1.מוטי- לדעתי חבל לך לחפש את גרסת ה SE חכה עוד קצת בטח תצא כבר גרסת ה SE V2,
ואם תחכה עוד טיפה תזכה ל SE V3... בחייך עדין מאמין לבול שייט הזה של תעשיית מכירת האשליות,מעבר לשינוי קוסמטי
החלפת רכיב או שניים כדי להצדיק את השם החדש אין דרמות.. עם השנים למדתי שהמון פעמים דווקא בגרסאות החדשות יש הממסחרות יתר של היצרנים ונטייה להשקיע פחות בתוכן ויותר בלוק...
2.שניצל - הפעם אני שומר את התגובה שלך,רק כדי להזכיר לך לכשתצא ביציאה הפוכה.. מהכרותינו ברור לי שבסבירות גבוהה לא ירחק היום שתסביר בדיוק הפוך לגבי למה אתה מעדיף שפורפרות.יכול בקלות לשלוף כמה פליק פלאקים שלך הכוללים הצהרות ועמדות נחרצות שמתהפכות ב 180 מעלות תוך שבועות ספורים .
(אגב- לי אין העדפה לכאן או לכאן בין שפרפרות לטרנזיסטור, זה מאד תלוי סט אפ ספציפי וטעם)
3.חיים - אתה מוזמן להגיע אליי להתרשמות מעשית...מעריך שלא תסבול.. רק תזדרז... אצלי הסטים מאד נזילים :)

נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
איתן,
ראשית same -same מבחינת הערכתי האישית והמקצועית.
שנית, לא ברור לי על מה יצא הקצף? הרי נתת דוגמה מצוינת למה שניסיתי להסביר לחיים, פותח השרשור - לא כדאי להתייחס למגברי שפופרות (או לכל טופולוגיה) כאל אחד. יש מגבר שפופרות שאופיו כזה ויש שאופיו שונה לחלוטין. וכ"א בוחר בהתאם לטעמו ולצפיותיו. וכשם שאתה לא חסיד של חברה X אני לא מתלהב מחברה Y.
אז על מה הוויכוח בדיוק ומה היה חסר טעם בדברי?

אם זו העובדה שאני לא יכול לחיות דקה אפילו עם מגברי יוניסון ולא אוהב את חתימת הסאונד שלהם, נו שויין. אני בטוח שגם החבר'ה במפעל באיטליה וגם קהל האוהדים בארץ ובעולם יסתדרו עם זה בלי שום בעיה.

חג שמח! (ורד)

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
חג שמח ידידי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
]
1.
2.שניצל - הפעם אני שומר את התגובה שלך,רק כדי להזכיר לך לכשתצא ביציאה הפוכה.. מהכרותינו ברור לי שבסבירות גבוהה לא ירחק היום שתסביר בדיוק הפוך לגבי למה אתה מעדיף שפורפרות.יכול בקלות לשלוף כמה פליק פלאקים שלך הכוללים הצהרות ועמדות נחרצות שמתהפכות ב 180 מעלות תוך שבועות ספורים .
(אגב- לי אין העדפה לכאן או לכאן בין שפרפרות לטרנזיסטור, זה מאד תלוי סט אפ ספציפי וטעם)
:)
התגובות שלי קשורות לדעתי עכשיו , מכרתי עכשיו מגברים שפופרתיים שסביר לא פחות טובים מהיוניסון כי הטרנזיסטור יותר מוצא חן ,אתה תשמור התגובה ,ואם אני אשמע משהו שפופרתי ממש יותר טוב תוכל לפרסם התגובה בגאון .

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אילו רמקולים יש לחיים....?

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
שלמה - לא הבנת ...חיים זה לא חיים, ומוטי בשרשור זה לא מוטי, אסביר לך בהזדמנות מי האיש הקטן (גדול פיסית) מאחורי הדמויות הוירטואלית...

שלמה, אמור לכותב שאנחנו מכירים לא מאתמול כך שזה לא נאה ולא יאה - עבורו ועבור הפורום - לכתוב דברים בלתי מבוססים שאין להם שחר.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
מקבל את התנצלותך :)
ותודה על ההזמנה (ורד)
אני בטוח שהמסקנות הוסקו ולא רק בקשר אליי.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שלמה, אמור לכותב שאנחנו מכירים לא מאתמול כך שזה לא נאה ולא יאה - עבורו ועבור הפורום - לכתוב דברים בלתי מבוססים שאין להם שחר.
דיברתי עם איתן וכניראה משהוא הוליך אותו שולל.
איתן אחד האנשים הניפלאים שישנם בתחום.
ואפילו אוסיף לך המלצה חיובית לעסקים עימו.
כמו כן הוא מבין ויודע מי אתה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ברוך הבא חיים.
אני חושב שהצהרה כמו "אני בן 62 ורוצה לעבור למגבר מנורות" דומה להצהרה "אני בן 30 ורוצה לעבור לבלונדיניות".

כלומר, מהפרספקטיבה של סאונד נטו, המעבר ל"מנורות" כמעט חסר משמעות, כשלא מתייחסים לגופו של מגבר ספציפי. יתירה מזאת, ככל שעולים ברמת הציוד, כך ההבדלים בין הטכנולוגיות מטשטשים.
מה זה קשור לבלונדיניות, אתה שואל? זה קשור כי כמו שאין קשר בין צבע השיער של בת הזוג למידת התאמתה לך, כך אין קשר בין טכנולוגיית ההברה לבין מידת התאמתה לך.

מגבר קלאס A טוב יכול לתת לך את מה שאתה מחפש, ועדין להיות מבוסס טרנזיסטורים.
מגבר מנורות יכול להשמע כמו טרנזיסטור (לדוגמה הפרה של איינשטין).

עצתי לך היא ללכת בדרך הנכונה, שהיא תמיד הקשה יותר: לשמוע עוד מערכת של אנשים, לטייל בין חובבים, ולגבש טעם שיותר מבוסס על חוויה האזנתית ולא רומנטיזציה של טכנולוגיה שלקחת מקריאה באינטרנט, התנסויות בודדות פה ושם, והכללות שאין בהן ובין המקרה שלך שום קשר.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
שלום לך מוטי וחג שמח.
בגדול הסט הזה שנמצא אצל איתן עם ה s6 של יוניסון הוא אחד היותר מוזיקלים שיצא לי לשמוע בכלל ממערכת אודיו. פשוט נהנתי לשבת שם שעתיים עם עוד חבר איתן אבהר והיה קשה לעזוב:)
זה הכל עניין של טעם אישי, סינרגיה בין רכיבים ותקציב.
אם התוצאה שם תהיה לטעמך, כך את כולו ותהיה לך מערכת שלא תתבייש לעמוד מול מערכות בתקציב כפול ויותר מזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור