מי מפחד מ Total Harmonic Distortion ?

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
עמיר.

............
אתה טוען שמי שמאזין לפטיפון וטוען שהצליל טבעי חי בשקר משום שהפטיפון מעוות. לעומת זאת, אני למשל, שמכיר היטב כלי נגינה מהאזנה במציאות (אתה יודע, אני מתפרנס בדיוק מהעניין הזה), טוען שכלי אקוסטים, ברוב המקרים, נשמעים לי יותר מציאותיים וטבעיים דרך האזנה לפטפון.
............
הרי שמעתי נגני cd מזוויעים שהשתמשו בשיא הטכנולוגיה. שמעתי מחשבים מאורגנים היטב שמעוותים עוד פחות מנגן cd, שהנתונים הטכנים שלהם אמורים להווה פתרון לכל נגן תקליטורים (אפילו משובח מאוד) והם נשמעו בינוני.

רוב נגני התקליטורים נשמעים סינטטים. אין פטיפון שנשמע סינטטי. אין פטיפון שנשמע דיגיטלי. כל הפטיפונים מחזיקים במכנה משותף אחד והוא צליל אנלוגי.
..............
ועוד משהו.
אתה טוען שהפטיפון נשמע יותר "יפה". זה לא נכון, זה בדיוק הפוך. ה-cd נשמע יפה. עובדה שכל מי שאינו מתמצא ומיומן בהאזנה מעדיף את ה-cd כי הוא יותר "נעים לו"................
יסלחו לי חובבי הדיגיטל.
אנלוג הוא טעם נרכש. בדיוק כמו היי אנד אודיו.........................ם.

אני מסכים וחושב שמי ששומע יותר מוסיקה חיה,אוזניו ״מכויילות ״ יותר משל אלה ששומעים פחות מוסיקה חיה....לכן על פני הדברים אני סומך מאד על דעתו של נמר, בעניין איזה סוג של ציוד/שחזור מוסיקלי נשמע יותר טבעי לאוזן האנושית,או יותר נכון, מה נתפס במוח האנושי טבעי יותר ,אבל בכפוף להנחה שכל אודיופיל שואף לכך שהציוד ישחזר את הצליל,כמה יותר קרוב לצליל שנשמע לאוזן/מוח בעת הארוע,ובהנחה שמדובר בכלי נגינה אקוסטיים לא מוגברים.וזה הדבר שלדעתי הכי קשה לציוד אלקטרוני או אלקטרו-מכני להשיג,....וכדאי לא לשכוח שבסוף הדרך רב כאודיופילים מכניסים את הסיגנל האנלוגי ,למתקן אלקטרו מכני ,הנקרא ״רמקול״ שנרשם כפטנט בתחילת המאה הקודמת....המתקן הזה מייצר עיוותים גדולים בהשוואה לכל מה שקדם לו בשרשרת,עד כדי סברה ששמעתי פעם,שהוא מסוגל לבלוע את העיוותים שקדמו לו,בחינת בטלים בששים(אבל לדעתי זו סברה לא נכונה, יען כי אוזן מאומנת מבדילה בין שחזור אנלוגי לכל אורך השרשרת,לבין שחזור המבוסס על 2 מעברים , אחד מדומיין אנלוגי לדיגיטלי(A/D), והשני הופכי (D/A),ולאחר מכן הגברה בדומיין אנלוגי.

לא מתייחס באהדה לאנשים שממתינים בכליון אוזניים ליום שאפשר יהיה לעשות סטרימינג׳ דיגיטלי ישירות מהמחשב הביתי או הסטרימר לכניסת USB אסינכרונית שתותקן במוחם או בראשם.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא נכון!!! למשל דיסקים של Living stereo , Mercury c ב- SACD ועוד ים של העברות מצויינות למשל זה:
http://www.amazon.com/Wagner-Ring-N...TF8&qid=1368106453&sr=8-1&keywords=solti+ring

ועוד ים של העברות עם סאונד אנלוגי מצויין ב......דיגיטל
בדוגמא לעיל יש ים תגובות של אודיופילים ברשת - שום דבר לא מתיישב עם משאלות הלב שלך.

ההעברות אכן מצויינות. אבל התקליט המקורי של מרקורי שם את ה-sacd בכיס הקטן. יש לי גם מזה וגם מזה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אני מסכים וחושב שמי ששומע יותר מוסיקה חיה,אוזניו ״מכויילות ״ יותר משל אלה ששומעים פחות מוסיקה חיה....לכן על פני הדברים אני סומך מאד על דעתו של נמר, בעניין איזה סוג של ציוד/שחזור מוסיקלי נשמע יותר טבעי לאוזן האנושית,או יותר נכון, מה נתפס במוח האנושי טבעי יותר ,אבל בכפוף להנחה שכל אודיופיל שואף לכך שהציוד ישחזר את הצליל,כמה יותר קרוב לצליל שנשמע לאוזן/מוח בעת הארוע,ובהנחה שמדובר בכלי נגינה אקוסטיים לא מוגברים.וזה הדבר שלדעתי הכי קשה לציוד אלקטרוני או אלקטרו-מכני להשיג,....וכדאי לא לשכוח שבסוף הדרך רב כאודיופילים מכניסים את הסיגנל האנלוגי ,למתקן אלקטרו מכני ,הנקרא ״רמקול״ שנרשם כפטנט בתחילת המאה הקודמת....המתקן הזה מייצר עיוותים גדולים בהשוואה לכל מה שקדם לו בשרשרת,עד כדי סברה ששמעתי פעם,שהוא מסוגל לבלוע את העיוותים שקדמו לו,בחינת בטלים בששים(אבל לדעתי זו סברה לא נכונה, יען כי אוזן מאומנת מבדילה בין שחזור אנלוגי לכל אורך השרשרת,לבין שחזור המבוסס על 2 מעברים , אחד מדומיין אנלוגי לדיגיטלי(A/D), והשני הופכי (D/A),ולאחר מכן הגברה בדומיין אנלוגי.

לא מתייחס באהדה לאנשים שממתינים בכליון אוזניים ליום שאפשר יהיה לעשות סטרימינג׳ דיגיטלי ישירות מהמחשב הביתי או הסטרימר לכניסת USB אסינכרונית שתותקן במוחם או בראשם.
יופי טופי, אז הנה סיפרת לקוראים למי אתה מאמין (בכפוף להנחה בלתי מבוססת לחלוטין), ואחר כך למי אתה לא מתייחס באהדה.

מ-ר-ת-ק.

את מי?
Who cares?
ולמה למישהו בכלל להתייחס למה שאתה מאמין ו/או אוהד?

עד עכשיו לא הוכחת לא הבנה, לא ידע, לא טעם, לא כלום. ריקנות מוחלטת. נאדה.
לכל היותר הראית יכולת לזרום עם מה שנראה לך הזרם, כולל למשל פעם להיצמד לרוברט כשהתאים לך ופעם להתקיף את רוברט כשהתאים לך, כמו זיקית חסרת אופי ו/או דיעה עצמאית.

אבל אתה מספר ומספר ומספר על הגיגיך כאילו מישהו אמור להתייחס אליהם.

למה? בזכות מה? איזה תובנה בלתי-שגוייה ו/או ראוייה להתייחסות בכלל תרמת לייקום או לאיזשהו שירשור כאן?

לילה טוב לכולם, כולל אותך (ובאמת עדיף שתישן היטב מאשר שתכתוב עוד הגיגים רבי משמעות כמו זה)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חזרתי עכשיו מאירוע. היה שם הרכב ג'אז מדהים. ניגנו מלא חומרים שאני מכיר מצוין כאשר חלק מהביצועים שלהם היו אפילו טובים יותר מהמקור.

המסקנות שלי כל הזמן מגבות את עצמן מאירוע לאירוע. דיגיטל זה אחלה. נעים, שקט ונוח. אבל שרוצים לשמוע ריאליסטיות מעטים הנגנים הדיגיטלים שמצליחים לעשות זאת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ההעברות אכן מצויינות. אבל התקליט המקורי של מרקורי שם את ה-sacd בכיס הקטן. יש לי גם מזה וגם מזה.
אתה בטוח שייש לך מקורי ולא reissues? (שכנראה עוד עדינים יחסית לצרחנות החריפה וחותכת-האוזן של ה-LPs המקוריים של מרקורי)
והאם אתה באמת בטוח שהתקליט שם את ה-SACD בכיס הקטן אם אין לך נגן SACD?

שיכבת ה-CD של ה-SACDs של מרקורי אינה מקבילה lower-res של הרימאסטר ב-DSD, אלא היא ישנה יותר והרבה פחות מוצלחת מאשר שיכבת ה-SACD, שלא לדבר על כך של-SACD יש אפשרות להשמיע את המוסיקה בצורה שהוקלטה -- ב-3 ערוצים -- ובתקליט אין שום אפשרות כזו.

שמעתי הרבה LPs של מרקורי בפטיפונים מעולים -- וה-SACDs עדיפים לטעמי די בקלות (באותן מערכות).
אפילו חלק מה-CDs עדיפים, אם כי הצלחתם מוגבלת יותר למרות ש-Wilma Cozart Fine עצמה השתתפה בהעברתם.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מדבר על reissues.

ומי סיפר לך שאין לי נגן sacd?
אני לא זוכר מתי היה לי נגן שהוא אינו sacd.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אני מדבר על reissues.

ומי סיפר לך שאין לי נגן sacd?
אני לא זוכר מתי היה לי נגן שהוא אינו sacd.
מתנצל -- טעיתי בעניין הנגן שלך :(

ובקשר להמשך הוויכוחים על ויניל/דיגיטאל, שמתפצלים על פני שני שירשורים כרגע, כתבתי בשירשור האחר.

לילטוף! (ורד)
עמיר

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48

תן דווגמא ספציפית , אחת מספיק

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
בכל קרה, נמרוש, אני מאוד סקרן לדעת מה אתה חושב בעניין שאלת השאלות לעיל.

זה נושא שבאופן כללי ממש מרתק אותי בקשר לאודיופילייה בכלל, שאתה ללא ספק נציג מכובד שלה :)

ובאותו הקשר, מאוד מעניינת אותי גם דעתם של אחרים שנושא הסאונד ממערכת קרוב לליבם (=אודיופילים).

לא כדי "להוכיח" איפה "האמת", אלא כדי להבין/ללבן את העניין, שהתרשמותי היא שהוא לוט בערפל כבד ובעירבובי גישות.

כמו למשל הרבה אודיופילים שטוענים שהכי חשוב להם עניין נכונות ה"שיחזור", אבל שבעצם לא שמעו כמעט /בכלל צליל מקורי, או שהצליל המקורי מבחינתם הוא זה הבוקע מרמקולי PA ענקיים ממערכות low-end but hi-bass בהופעות :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לי לא ידוע על מצב כזה ב-SACDs, ולו רק עקב כך שאת חלקם לא שמעתי מוול ה-LPs המקבילים, אבל למשל Chabrier עם Paray לא נשמע לי כמו העברה מוצלחת מדי, אז אולי יש ל-LP סיכוי :)

לעומת זאת, חלק מה-CDs לא כל כך מוצלחים.

למשל Hi-Fi a la Espagnola נשמע די עלוב ב-CD לעומת LP מדהים, אבל גירסת ה-K2HD (שלא שמעתי אותה ישירות מול ה-LP) נשמעת מדהימה, אולי אפילו יותר מה-LP -- צריך לבדוק.

אני לא בטוח גם לגבי Ravel/Paray, שנשמע מצויין ב-LP בגירסת Golden Imports -- אחד ה-LPs היותר טובים ששמעתי בכלל -- וב-CD, אפילו ההוצאה היפאנית (ללא hi-res remastering, לצערי) די מאכזבת באופן יחסי. אני "מתפלל" לרימאסטר ראוי להקלטה/ביצוע הנפלאים האלה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

בוא ותשמע. אתה יודע את הכתובת, יש לך את הטלפון. תשתדל רק להביא איתך זוג אוזניים. ייקח זמן אומנם להתרגל אליהן מורכבות בצידי הגולגולת אבל אני מבטיח לך שעם הזמן אתה תתחיל להעריך את השימוש בהן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
חבר נמר,

האם תהייה מוכן בבקשה לתת טיפה קרדיט לאנשים שייש מצב שהם כן משתמשים באזניהם ובכל זאת מגיעים למסקנות/העדפות שונות מאלה שלך, ו/או שאם מישהו כן מתייחס גם לאספקט טכנולוגי, זה לא אומר שהוא סתם את אזניו לצורך כך?

תודה!
עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חבר נמר,

האם תהייה מוכן בבקשה לתת טיפה קרדיט לאנשים שייש מצב שהם כן משתמשים באזניהם ובכל זאת מגיעים למסקנות/העדפות שונות מאלה שלך, ו/או שאם מישהו כן מתייחס גם לאספקט טכנולוגי, זה לא אומר שהוא סתם את אזניו לצורך כך?

תודה!
עמיר

על פי מיטב זיכרוני אני טענתי טענה כזו רק על אדם אחד ושמו עופר כץ. ביקשתי ממנו במפורש לבוא עם האוזניים מחוברות על מנת שיתרגל להשתמש בהן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
על פי מיטב זיכרוני אני טענתי טענה כזו רק על אדם אחד ושמו עופר כץ. ביקשתי ממנו במפורש לבוא עם האוזניים מחוברות על מנת שיתרגל להשתמש בהן.
:) :)

אם כי אני חייב לציין שהרבה יותר מעניין לראות מישהו שאזניו אינן מחוברות :)

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש לא מעט כאלה שאני מכיר. במקום אוזן מחובר להם usb.:)

זו הסיבה שמה שנוגד את המסגרת שלהם מבלבל אותם, וגורם להם לחזור על משפטים כמו רובוטים. בעצם למה כמו - רובוטים.

יאללה. כתבתי יותר מידי השבוע.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113

זו הסיבה שמה שנוגד את המסגרת שלהם מבלבל אותם, וגורם להם לחזור על משפטים כמו רובוטים. בעצם למה כמו - רובוטים.

יאללה. כתבתי יותר מידי השבוע.
USB=You Ass Be :)

התכוונת "כמו רוברטים"? :)

לילטוף! (ורד)
עמיר

נ.ב., כתבתי לך מייל

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
USB=You Ass Be :)

חזק עמיר. חזק ביותר.(lol)

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0

נמר,....זכות היוצרים המקורית על חיבור שקע USB למוח שייכת לי למיטב ידעתי.....אבל לא כתבתי שזה בא במקום האוזניים.הרעיון שזה יחליף להם את האוזניים הוא שלך.
לילה טוב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קיבלתי.

המשפט בהשראתך + שידרוג קל.

:כל-הכבוד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
[ QUOTE=נמר;220068]יש לא מעט כאלה שאני מכיר. במקום אוזן מחובר להם usb.:)

נמר,....זכות היוצרים המקורית על חיבור שקע USB למוח שייכת לי למיטב ידעתי.....אבל לא כתבתי שזה בא במקום האוזניים.הרעיון שזה יחליף להם את האוזניים הוא שלך.
לילה טוב.
קודם קראתי את הפוסט הזה ולא שמתי אליו לב.

פתאום, כשאני ממתכונן ללכת לישון, פתאום נחת עלי כמה זה עצוב:

הודעה מספר 565 -- אחרי מאות הודעות מטעות, עתירות שגיאות, שטויות, אי-הבנות בסיסיות ושיפוטים אישיים וחסרי-עניין לציבור, יש לנו הודעה (שאפילו היא אינה נטולת שגיאות -- יש שגיאת עריכה) שדורשת הכרה בזכויות היוצרים על בדיחת-קרש, שבלי שידרוג מאסיבי מצד נמר אפילו לא הייתה מעלה חיוך.

וזו פיסגת ההישגים של קריירה פורומיסטית ארוכה... :(

עצוב לראות את זה.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור