נגן מחשב- האם יש מחשבים "חמים" ,וכאלו "אנליטים"

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
או שלא הבנתי נכון או שחסר נתון

לא הבנת כנראה, "נתון" קיים בדף קודם.
אין כרטיס קול. הסאונד יוצא דרך ממשק firewire 1394

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
או שלא הבנתי נכון או שחסר נתון,כלומר: איפשהו צריך להיות כרטיס קול שחובר לממיר. גם בפי.סי וגם במק לכרטיס הקול (ולא לתוכנה) יש השפעה מנדטורית. אם רוצים להשוות צריך כרטיס קול שניתן להעביר בין שני המחשבים והמועמדים לזה הם אותם כרטיסי קול מבוססי USB.

עוד הערה: פי.סי זה מושג מאוד רחב ומאוד מופשט. יש כל מיני לוחות אם כל מיני מערכות הפעלה וכל מיני זיכרונות וכל מיני כרטיסי קול בעולם הזה. לא כל פי.סי וצבר התקנים שלו (מלוח אם ועד לזיכרונות ודיסקים קשיחים) מתאימים להיות מערכת השמעה שלא לדבר על מערכת הקלטה.

כדאי להציף באתר הזה -- www.pcpower.co.il (אני לא נציג שלו אבל מכיר ומוקיר אותו) כדי ללמוד על קונפיגורציות טובות ונכונות ל PC שיכול להיות מערכת השמעה ראוייה.

שוב עולם המק לא כל כך מוכר לי אבל בעולם ה PC,למשל, למערכת ההפעלה יש השפעה קרדינאלית על איכות הסאונד. אם המחשב מיועד להזרמת סאונד צריך (ובידי אומן) להוריד שירותים ולקנפג כך שרק המינימום הנדרש של מערכת ההפעלה תעלה על מנת לקבל מקסימום איכות סאונד. דווקא XP שבדרכה לבית הקברות הדיגיטאלי טובה מאוד לעניין הזה וצריך לתפוס את הרכבת לפני שתצא מהתחנה.

מההכרות שלי עם התחום לא השוואתם עגבניות לעגבניות.

למיטב ידעתי היכולת לבחור חומרה ולקנפג מערכת הפעלה במק הם מצומצמות לפי.סי יש יתרון גדול מאוד בהיבט הזה ושוב ביד אומן אם לא יודעים מה עושים ומה צריך הופכים להיות מתקין מערכת הפעלה בע"מ - וזה מתסכל מאוד.

גם עולם כרטיסי הקול (ויש פה ב Dtown מידע למכביר) הוא עשיר מאוד מגוון מאוד ושוב הפי.סי "מנצח" מבחינת מבחר.

HIH

מנחם.

אכן הפוטנציאל להפוך את ה CD ל Obsolete היה כבר בשנות ה-90, אולם למערכות ההפעלה, לתוכנות הניגון, לטראנספורטים, לדאקים, לפרוטוקלי השמע ולסטינגס של סביבות העבודה, לקח שנים להבשיל ולהסתנכרן מחמת מורכבותם הרבה.

יתרונו של ה CD נבע מפשטנותו- יצרן CD יכול היה לשלוט על כל הפרמטרים הנ"ל, להתאימם זה לזה ולצאת עם מוצר מדף שיקח את המחשב בסיבוב. השנתיים הבאות יבטלו לחלוטין את ההזדקקות האודיופילית ל CD. סנוניות ראשונות נשמעות כבר היום..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

ליאור,
זה מה שאלדר אוהב,
אני אישית אהבתי את ה-PC, אבל בגדול יכול לחיות עם סאונד של שניהם.. (שהוא לא רע בכלל :) )

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לא הבנת כנראה, "נתון" קיים בדף קודם.
אין כרטיס קול. הסאונד יוצא דרך ממשק firewire 1394
חמק מעיני. עדיין זה לא עגבניות עם עגבניות פרטתי למה.

מנחם

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
חמק מעיני. עדיין זה לא עגבניות עם עגבניות פרטתי למה.

מנחם

דרייברים של Weiss native, חיבור עם ASIO low-latency,
אבל מה הפוינטה?

בנאדם אוהב סאונד X, ולא משנה כמה הוא נכון (או לא)

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
ליאור,
זה מה שאלדר אוהב,
אני אישית אהבתי את ה-PC, אבל בגדול יכול לחיות עם סאונד של שניהם.. (שהוא לא רע בכלל :) )
\

נו באמת, תקרא שוב פעם את ניתוח השמיעה הראשוני ואת התגובות אח"כ - אם זה לא דיסוננס, אז אני לא יודע מה זה...
ד"א - זה שאהבת את זה לא מפתיע בכלל, עדיין הם שניהם הזינו DAC על של EMM.

ליאור.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אני לא מווכח עם המקטע של קלי הקול-->האוזן>>והפרשנות של המוח. כל אחד וניסיונו וההעדפות שלו. אבל אם רוצים להשוות צריך להשוות עגבניות לעגבניות.

יש לי ניסיון אמפירי אשתף אתכם:

ראשית המחשב שמשמש אותי להקלטה והשמעה של מוסיקה הוא בכלל מחשב נייד שהפעם האחרונה שהתנייד היה מהחנות שנקנה אלי הביתה. הוא מריץ 3 מערכות הפעלה ומחובר אליו כרטיס קול (דרך USB) שככרטיס להקלטה הוא טוב מאוד אבל לא מעולה ולהשמעה הוא אודיופילי מאוד עם סאונד מאוד בריטי כפי שאני אוהב (ושוב לא נווכח על העדפות זה חסר טעם ואין סופי ומיד אומר עו משהו בעניין.)

מערכות ההפעלה שישנן עליו הן: חלונות 7 64 ביט. חלנות XP 32 ביט והפצת לינוקס (אובונטו) 64 ביט. כרטיס הקול מופעל בכולן. בשתי המערכות מבית היוצר של MS (חלונות 7 ו XP) על ידי דרייבר שסופק על ידי יצרן כרטיס הקול ובלינוקס זוהה ומופעל Out of the BOx בלי שום דרייברים כהתקן USB אליו משתממשקת מערכת ההפעלה באמעות הליבה (קרנל) שלה.

(הערה: לא נכנס כאן לדקויותם של דברים ישנו הבדל מהותי וגדול בין חלונות ולינוקס בעניין ארכיטקטורת המערכת מק,אגב, קרובה יותר,מבחינה ארכיטקטונית,ללינוקס אבל סגורה ואין שליטה על מערכת ההפעלה מצד המשתמש)

נכון שקובץ הסאונד על הדיסק הקשיח הוא רצף של אפסים ואחדים. השאלה איך הגיע להם. מאחר ובלינוקס יש לי שליטה עד לפרט האחרון של העתקת הקובץ מהמקור לדיסק אני עושה בזה שימוש. את אותו הקובץ אם נשמיע בשלושת המערכות (שוב מדובר באותו "ברזל" בדיוק עם אותו כרטיס קול בדיוק) הוא ישמע אחרת (טוב או לא טוב זה באוזני המאזין) בכל אחת מהמערכות, כאשר ב Win7 הוא נשמע הכי פחות טוב בגלל הפרעות של תוכנות שרצות ברקע (החלונות 7 לא מטופלת) ב XP העפתי כ 30 אחוז מהשירותים שרצים כברירת המחדל וממשק המשתמש הוא של Win2K סה"כ קצת פחות מ 128K זיכרון למערכת ההפעלה וההיתרון הסוני בולט. בלינוקס אני מריץ את קבצי הסאונד משורת הפקודה (בלי ממשק משתמש) ולאחר ביטול שירותים שלא צריך (למשל TCP/IP שרת הדפסות ועוד ועוד) סה"כ 96 K זיכרון למערכת ההפעלה. והתוצאה שמיעה בלי להיות בעל אוזניים בגודל של מערכת "אשלון".

שוב אני מדבר על אותו "ברזל" עצמו הן מבחינת המחשב הנייד והן מבחינת כרטיס הקול. ההגיון שבדברים מוכר פה לכולכם: ככל נפריד את המערכת נפרק את שרשרת הסאונד באיחזור שלו וננטרל הפרעות ככה נגיע יותר קרוב למקור. במקרה של עולם המחשב: ככל שנצליח לנטרל שירותים של המערכת ולשלוט בפרמטרים שקוראים משחזרים וממרים את האפסים והאחדים של קובץ הקול נגיע קרוב יותר למקור.

שוב פעם: האם המקור מהלינוקס (כפי שתואר) הוא הדבר האמיתי ככה הסאונד צריך להיות? לא. אי אפשר להתווכח עם אף אחד על ה"טעם" או על המקטע האישי שבין אפרכסת האוזן למוח שמפענח את הצליל ועושה את העבודה של שיחזור הצליל וגם שליחת כימיקלים לשטחים אחרים במוח להעצים את החוויה.

למי שמרים גבות על המשפט האחרון בפסקה האחרונה: בעת האזנה למוסיקה המוח שלנו משחרר כימיקלים למערכת הקוגנטיבית (יש מחקרים שטוענים שהמצב זהה למצב בעת קיום יחסי מין אבל אני לא רוצה לקחת את הדיון לתחום הזה זה טוב לאתר אחר) מכל מקום בעת האזנה למוסיקה גם המערכת הקוגנטיבית מתעוררת ולכן מדובר בתפיסות ותחושות והעדפות שהם אישיות ולהווכח על זה לא כדאי עד מטופש.

מה שתארתי ומה שהתכוונתי בהשוואת עגבניות לעגבניות הוא בהבאת האפסים והאחדים של קובץ הקול בנתיב הקצר ביותר ובמינימום הפרעות לאוזן כשכל הרכיבים בדרך (במקרה שלי זה נייד ששכח שהוא כזה) זהים.

HIH

מנחם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
עד שלא תשמעו את המחשב הזה, לא תבינו מה זה סאונד אנאלוגי
http://www.seas.upenn.edu/about-seas/eniac/

אני רוצה כזה איפה קונים וכמה עולה?
:) :) :)

מנחם

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
הדיון מענין אבל גדול עלי,:מבולבל: מי שמוכר באיזשהוא שלב את הדיסקים שלו,
בבקשה ליצור איתי קשר בפרטי.;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלמה התכוון "ליצור קשר איתנו!":)

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
כל הדיון מעליי
הוא דוגמה נוספת ללמה להמתין
למחשב כמקור של מוזיקה
עוד כמה שנים נוספות

:cool:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הצרה היא שקריאה ושמיעה, שונים מאד מהבנה ובטח שונים משפיכת כסף..
כלומר ,אם אני מבין נכון,אני בעינך כעין גולם עשיר , שרוכש ברוב טימטומו מכשירים ללא הבחנה , ואילו אתה למרות צניעותך הרבה ניחנת בהבנה עמוקה ואנינות טעם יוצאת מין הכלל, האמת שטיפוסים כמוך קצת מפריעים לי להתערבב כאן.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
והנה עוד תגובה של מבין מעבר לתגובת נמר

האמת שטיפוסים כמוך קצת מפריעים לי להתערבב כאן.

אני מאד מתקשה להבין את העברית שלך.. זו עברית השפה שאתה משתמש בה, שניצלית או סתם ניב עילג? אם אתה רוצה תגובה עניינית, תרגם את עצמך בבקשה..

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני מאד מתקשה להבין את העברית שלך.. זו עברית השפה שאתה משתמש בה, שניצלית או סתם ניב עילג? אם אתה רוצה תגובה עניינית, תרגם את עצמך בבקשה..

(N)(N)(N)(N)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מצוין! זה שאתה לא מבין את הניב שלי .

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
מצוין! זה שאתה לא מבין את הניב שלי .
(Y)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור