מחפש מצלמה לשימוש משפחתי וכללי בתקציב 5-6K

shlompis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב...
עברתי על ההתיחסות שלכם, קראתי ולפני ההתייחסות שלי, ראשית תודה לכולם. זה לא ברור מאליו. הרצון לסייע, שיתוף בידע ובנסיון שנצבר. להשקיע זמן. אז תודה ואני מעריך מאוד.

אופציה א'- הולך על מערכת ללא מראה של פוג'י. שם היתרון הענק בתמונות שכמעט לא צריכות עיבוד. בונוס אדיר יש לך עינית IVF. ששם אתה רואה את השינוי בהגדרות הצילום בלייב. (בשונה מעינית אופטית שאתה לא רואה את התוצאה הסופית אלא רק אחרי הצילום במסך). הן קטנות יותר מDSLR . והוידאו שם עם פוקוס אוטומטי אמיתי. (לא יודע ממש לגבי האיכות יש כאן יותר מומחים). אגב יש להם מבחר עדשות לא רע. החיסרון שכרמי טוען שהתפעול לא ממש מודרני. הוא בחן אותן תתיעץ איתו.

פחות מצאתי את עצמי עם פוגי' (אני תמיד נזכר בפולי מהגשש החיוור),
ראיתי 2 מצלמות שיכולות להתאים, לא מצאתי עליהם ביקורות באתר DPR.
X-A3 ו דגם נוסף X-T20. יתכן שהייתי ממשיך לחפש עליהם מידע אך מגוון העדשות המצומצם לא עודד אותי להמשיך.

אם יש משהו שפיספסי אשמח לדעת...

ממש לא התכוונתי לפגוע. ואני שמח שהבנת כך את דבריי.
אכן כאחד שהתחיל לא מזמן לצלם. ובדיוק לאותם שימושים כשלך. ואני מודע לבעיה להעמיד ילד עד שאבא יכוון את האיזון לבן.... לומדים עם הזמן. במקומך לא הייתי קופץ לקנות DSLR במחיר כ"כ גבוה. נראה לי שהאופציה של הקומפקטיות המתקדמות מאוד כמו הסוני RX / פנסוניקLX יחסכו לך המון כסף. יתנו לך בסיס להתקדם באמת אם תרצה ורק אז תחליט אם אתה משקיע באמת בציוד יקר.
אני חצי מתחרט שקניתי DSLR אמנם בשבילי לימוד הצילום זה סוג של תרפיה ואני מנסה כל אופציה במצלמה לכיף. אבל בשביל רוב השימושים אין באמת צורך בכזו מצלמה. וזה גם קצת כבד (ועזוב את זה שאישתי מתפדחת לצאת עם זה לרחוב...) תוסיף את זה לשיקולים..

ואגב לרוב השימושים הנורמליים אין צורך בזום מטורף.

שמע, הפידבקים שאתה נותן מעולים. אם אתה, שנראה מהפוסטים שלך בפורום שנכנס לנושא הצילום הרבה יותר ממה שאני יכנס חצי מתחרט שרכשת DSLR (ניקון 5500, כן ?) אז יתכן שאצלי בכלל תתעורר בעיה.
אהבתי את מה שרשמת לגבי אישתך. מצחיק. מאמין שגם עם אישתי תהיה לי בעיה. לא תרצה לצאת איתי מהבית עם המצלמה.
אבל מה, את התוצאות, התמונות של הילדים היא אוהבת :)

@carmi עברתי על המצלמות של פנסוניק,
עושה רושם שהם עושים ככל שיכולתם לבלבל את הלקוחות לגבי הדגמים השונים וסדרות המוצרים בעזרת שמות המוצרים שלהם :)
Panasonic Lumix DMC-GX8 הינה ללא פלאש לכן יורדת. גם נראה לי מעט ישן לרכוש מוצר טכנולוגי ישן. היא בת כשנתיים.
חושב אחרת ?
המצלמות הבאות:
Panasonic DMC-GX85
Panasonic DMC-LX100
Sony Alpha a6000/6300/6500
Sony RX100
אינן בעלות מסך שמאפשר צילום סטייל סלפי שמאוד חשוב לי. ולכן אינן על הפרק.

על מצלמת Panasonic DMC-G7 כבר קראתי בעבר והאמת שהספקתי לשכוח מה היה הסיפור איתך. אגב, גם היא ישנה מעט. הושקה לפני כשנתיים. האם לא בעייתי במיוחד עם ההבנה שאני מתכנן להישאר הם המצלמה שארכוש הרבה זמן ?

המצלמה שהכי התחברתי אליה עד כה, ואני בהחלט מתכוון להמשיך לראות ולקרוא ברשת...
זו ה- Panasonic DMC-G85

יתרונות:
1. צילום סטילס ווידאו באיכות גבוהה
2. מערכת ייצוב תמונה בגוף ובשילוב עם ייצוב בעדשה מושג ייצוב ברמה גבוהה במיוחד.
3. מסך מפרקי מלא
4. אפשרות להעברת תמונות לסלולרי באמצעות אפליקציה
5. ניתן להחליף עדשות במקרה בצורך
6. עדשה מסוג 12-60 משמע 24-120 נותנת טווח רחב יחסית ל DSLR. אם כי הייתי מעוניין בעוד טיפה :)
7. פלאש מובנה

חסרונות:
1. חיישן קטן מ DLSR (4/3)
2. רזולוציה של "רק" 16M – יחסית נמוך ממה שחשבתי שארכוש. משמעותי מבחינתי רק לביצוע קרופ' לתמונה.
3. גודל: מידות דומות ל DSLR כגון ניקון 5600. כבדה יותר מהניקון.
4. סוללה חלשה – ניתן לפתור בקלות ע"י רכישה נוספת.
5. עדשות יקרות יחסית.
6. לא ניתן להטעין באמצעות USB

אם מישהו מכיר או שיש לו הערות/הארות אשמח לשמוע.
שאלה לגבי משהו שקראתי ב DPR ונראה לי שהבנתי, אך לא בטוח שעד הסוף ואת ההשלכות להערות שלהם.

"Panasonic's Auto ISO functionality continues to be downright prehistoric by modern camera standards. Users can not specify a minimum shutter speed, range or relationship to focal length at which the camera will increase the ISO setting. Auto ISO also can not be used in Manual mode during video capture. And when using Auto ISO in Manual mode during still capture, Exposure Compensation can not be used. The only option users can control when using Auto ISO is setting an upper threshold.

The G85 also has an Intelligent ISO mode, it also doesn't allow any user input beyond setting the upper limit, instead trying to detect movement in the scene and increasing the ISO to ensure a suitable shutter speed is used."

"Its Auto ISO implementation does not allow users to set a minimum shutter speed, ISO range or relationship to focal length, things we consider standard in today's camera market, nor can it be used when shooting video"

מישהו יכול להסביר את המשמעויות ?

לגבי עדשות,
האם עדשת הקיט מספיק איכותית ? (12-60)
ראיתי גם עדשות 14-140. שזה אומר שאני מתחיל מ-28 שזה יכול להיות בעייתי אך היא נותנת טווח שימושי רחב יותר.
איך אני יכול לבצע השוואה לעדשות ?

דבר נוסף, @carmi
בתכתובת מעלה העלתי את הנקודה לגבי סוני RX10 דור שני.
אתה בהתייחסות שלך רשמת RX100 שגם לה יש דור 2 אך היא מצלמת כיס קטנה
סוני RX100 II זו מצלמה מוצלחת עם חיישן 1'' וכך גם ה FZ2500 שיש לה גם עדשה עם טווח זום גדול וסביר שתספק תמונה פחות טובה מהסוני בעלת עדשה טובה, אבל אני חשש שכבר לא ניתן להשיג את דור 2 של RX100.

מצלמות הללא מראה של פנסוניק, אולימפוס ובטח של סוני בעלות חיישן גדול יותר מ 1'' ולכן מספקות תמונה טובה יותר.
אם אתה חושב על מצלמה קומפקטית עם חיישן גדול יש גם את ה פנוסניק LX100 עם חיישן 4/3'' זהה לזה שיש בללא מראה של פנסוניק עם עדשה לא רעה בכלל - אבל מצלמות כאלו לא יהיה ניתן להחליף עדשות ולהתקדם בעתיד - האם זה חשוב?

האם זו טעות בהקלדה או שאכן התייחסת ל RX100 במקום ל RX10 ?

תודה,
שלומי

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
שלומי- ראית פיזית לפחות חלק מהדגמים שהזכרת והתרשמת באופן בלתי אמצעי מהממדים שלהם? (נסה גם את אתר camerasize)

shlompis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
@natig
בסבב הקודם של החיפושים החזקתי את הניקון שדומה מאוד למה שחשבתי לרכוש, 5100 או 5200. הדגם העדכני מעט יותר קטן אך בסה"כ דומה.
החזקתי גם את הפנסוניק FZ1000 ואת הסוני RX100 דור 1 או 2.
לגבי האתר, מכיר ומשתמש בו.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלומי, במידה ואינך מתחבר לפוג'י זה בסדר, אבל הסיבה לדעתי אינה מיעוט עדשות [יש להם נוספות מעבר לסקירה שצירפת] להזכיר שרצית בתחילה עדשה אחת.
הפנסוניק האמורה יקרה מעט יותר מהניקון שהמלצתי עליה ותצלם פחות טוב בסטילס, שזה כפי שהבנתי מטרתך העיקרית. [אגב כדי לקבל תמונות טובות שם, אתה צריך לצלם ב raw וגם לזה יש משמעות]
לסיכום אם הווידאו קיבל חשיבות משמעותית לדעתי לך על הפנסוניק, אם הסטילס נשאר בעדיפות והוא הסיבה העיקרית לקניית המצלמה ממליץ שוב על הניקון.
אגב, הRX10 זה סיפור שונה בקטע של נוחות והכל כלול, היא מצלמת גשר טובה ואם זה מספק אותך [סטילס פחות טוב מהפנסוניק] ואינה רוצה להחליף עדשות היא בהחלט פתרון.

shlompis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
@בלוג עמי, פשוט לא מצאתי משהו מתאים עבורי. זה לא שאין מספיק עדשות. אני אכן מעוניין באחת. פשוט הטווח שלהם היה פחות רחב ולא מצאתי יתרון משמעותי על פני הפנסוניק.
כמובן שהמטרה בזה שרשמתי את זה פה זה לקבל משוב לנושא העדשות או הדגמים שאני מצאתי :)

לגבי המטרה,
השימוש העיקרי הוא אכן סטילס. יחד עם זאת אני כן מצלם ווידאו ויש רצון שהמצלמה שארכוש, בעיקר שהיא כזו יקרה (כמה אלפי שקלים) כן תוכל לספק תמורה טובה.
האלטרנטיבה היא לצלם ווידאו בסלולרי.
האם לדעתך איכות התמונה של ניקון 5600 תהיה דרמתית יותר טובה מהפנסוניק G85 ?
כפי שאני רואה את המצב כרגע, זה פער קיים אך לא דרמטי. אשמח לשמוע גם מה דעתך.
אגב, צריך לזכור שהתשובה לשאלה הזו גם תלויה באיזו עדשה מחוברת למצלמה.
הכל היה יותר פשוט לו לסוני סדרה 6300 היה מסך מפרקי ותמיכה ראויה לחיבור לסלולרי :(

כאשר רשמת שהסוני RX10 פחות טובה בסטילס מהפנסוניק התכוונת ל G85 / TZ1000 / TZ2500 ?

תודה,
שלומי

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
להלן הציונים שניתנו באתר הנחשב DXO:
ניקון 5500-5600 - 84
ניקון 5300 - 83
פנסוניק 85 -71
סוני rx10 האמורה - 70
זה לא אומר שלא תוכל להוציא תמונות טובות גם מהפנסוניק ומהסוני, לשיקולך ובהצלחה.
לאחר שתחליט [אם יהיה רלוונטי ותרצה] אתייחס שוב לעדשה\ות
[אגב, השם הוא עמי ואני מפעיל בלוג בשם זה]

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חייב לציין שאתה קולט מהר ודי נכון את הדברים שאתה קורא וזה באמת מרשים.

בקשר להבדל באיכות התמונה בין הפנסוניק לניקון אתה צודק, ההבדל הגדול יהיה בצילום בתאורה חלשה שבו לניקון יש יתרון מורגש.

בקשר לחיסרון של ה ISO - אז במצלמות מודרניות המצלמה יכולה לבחור בין מספר פרמטרים כמו גודל צמצם, זמן חשיפה ורגישות החישן (ה ISO) על ידי פרמטרים אלו המצלמה מביאה באור נתון את התמונה הטובה ביותר שהיא יכולה להציג.

בדרך כלל צלמים בעלי יודע בנושא נוהגים לצלם במצב בו הם בוחרים גודל צמצם או זמן חשיפה או בכלל עובדים במצב ידני - כך שעבורם היכולת להגדיר תחום ל ISO והן יכולות מתקדמות יותר חשוב.

אני לדוגמא מצלם רבות במצב ידני שבו אני בוחר את ערכי זמן החשיפה וגדול הצמצם ונותן ל ISO להשלים לי את התמונה לרמת חשיפה המתיאה למצב - אצלי אני יכול להגדיר איך ה ISO יתנהג בין איזה תחומים ולפי עדיפות לזמן חשיפה מול ערכי ISO גבוהיים.

לדעתי עבורך בשלב זה זה פחות חושב

בקשר לטעינה דרך USB - לדעתי זה חיסרון עדיף מטען חיצוני שבו ניתן לטעון את הסוללה הנוספת שלא מחוברת למצלמה

shlompis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי, שאלה בנוגע לאתר dxomark.com, מצרף לינק פה.
מה הערכים שבתוך העיגול מייצגים ?

שאלה נוספת שרציתי להעלות והטבלה ב dxomark.com חזקה את הצורך...

בהתחלת התהליך הלכתי לכיוון של ניקון כי נראה שהן יותר מוצלחות בסטילס. ראיתי גם פה בפורום שאכן אתם ממליצים עליהם יותר לעומת קנון.
עכשיו שאני חושב לרדת מהניקון בגלל שאינה מתאימה לשימוש בוויאו, שולי ככל שיהיה...
האם יש מקום לשקול שוב את נושא הקנון ?
אולי הקנון פחות מוצלחת מול הניקון אך עדיין מול הפנסוניק בעלת החיישן הקטן תהווה אלטרניטיבה טובה יותר ?
זה גם יאפשר לי מגוון גדול יותר של עדשות,
ובהנחה שהיא טובה יותר בווידאו, ובעלת חיישן גדול... אולי נכון לבחון זאת שוב ?
מה אתם אומרים ?
תראו שבטבלה בלינק יש 2 דגמים,
Canon EOS 750D
Canon EOS 760D
והציון שלהם 70-71 כמו הפנסוניק G85/80 אך ניתן לראות שבעמודת Sport יש להם יתרון משמעותי.
מניח שבגלל גודל החיישן ?
לפני כמה שבועות הושקו גם דגמים חדשים של קנון...

תודה,
שלומי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם תראה את הטבלה המלאה של DXOMARK
https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
תוכל לראות בקלות שהמספר בעיגול הוא הדרוג נתון של המצלמה ברשימה הכלללית כלומר 1 זו המצלמה עם החיישן הטוב ביותר שנבדקה.

החישנים של קנון עוברים שיפור מאוד קטן מדור לדור וההפרש ביכולות שלהם מול הפנסוניק קטן מאוד (הדגמים החדשים כן מביאים שיפור בחיישן, אבל זה שיפור מאוד קטן מול הדור הקודם)

אני בנושא זה לא מסכים עם עמי שאנחנו חייבים לרכוש את המצלמה עם החיישן הטוב ביותר שניתן עבור כל אחד - יש יתרונות לחיישנים קצת יותר קטנים הגוף והעדשות קטנות יותר וקלות יותר ובאמת זה חשוב - גם אם זה מביא תמונה קצת פחות טובה (כאמור ההבדל הגדול יוהה בתאורה חלשה). אני מאמין שכדי להשקיע בעדשה טובה יותר מול גוף טוב יותר עמי חושב אחרת - להגיד לך שאני צודק או הוא - עניין של גישה.

מגדמי 750D/760D קנון מספקת אוטופוקוס בוידאו, אבל אז צריך לרכוש עדשות STM של קנון וכעת המבחר לא גדול - מעבר לכך בוידאו איכות התמונה של פנסוניק הרבה יותר טובה מזו של קנון.

דרך אגב אם אתה חושב שאתה יכול לצלם צילום עצמי ביד עם מצלמת DSLR בגל שיש לה מסך מפרקי תחשוב שוב - למה אני אומר זאת בגלל שמצלמת סוני A6000 ואם אפשר A6300 עם עדשת סוני 18-105 זה פתרון מאוד מוצלח לוידאו ולסטיילס, אבל אין לה מסך מפרקי ולא מגע. בקשר לקישור לטלפון אפשר לעשות זאת רק צריך טריק קטן בהתקנת התוכנה פעם אחד.

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
בDSLR מסך מפרקי הוא גימיק לא ממש שימושי. סלפי לא תוכל לעשות איתה גם ככה. (צריך עדשה רחבה, שרירים מפותחים ועמידות לנעיצת מבטי עוברים ושבים) ומהמסך גם לא מצלמים בד"כ אלא מן העינית.....

אני חושב שבהתאם להמלצות כאן הסוני/פוג'י יתנו לך את המענה.
בהצלחה ואל תשכח לעדכן מה קנית.....

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אלי [כרמי למי שלא מכיר], רק בשביל הדיוק: גם אני משוכנע בחשיבותה הגדולה של העדשה ואכן בגוף נתון, ההבדל האיכותי בין עדשה בינונית למעולה, יכול להיות דרסטי. עם זאת גם הגוף שהוא הבסיס [בהתייחס לתקציב] מאוד חשוב ורצוי שאפשר יהיה להתקדם ממנו הלאה.
בנושא הווידאו, צריך לזכור שהשוק היה מחולק למסרטות ווידאו [אני עוד מצלם בכזאת] ומצלמות סטילס. עם התגברות התחרות, התחומים די התערבבו ,אבל גם היום, פחות נוח מבחינה ארגונומית במצלמות שלנו לצלם ווידאו ויש אילוצים נוספים של זמן , התחממות ועוד.
לסיכום, אין פתרון אבסולוטי יחיד, כל אחד עושה את שיקוליו וכל בחירה ניתנת לשינוי עפ"י הנתונים שמצטברים בהמשך.

shlompis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בוקר טוב,
בDSLR מסך מפרקי הוא גימיק לא ממש שימושי. סלפי לא תוכל לעשות איתה גם ככה. (צריך עדשה רחבה, שרירים מפותחים ועמידות לנעיצת מבטי עוברים ושבים) ומהמסך גם לא מצלמים בד"כ אלא מן העינית.....

אני חושב שבהתאם להמלצות כאן הסוני/פוג'י יתנו לך את המענה.
בהצלחה ואל תשכח לעדכן מה קנית.....

כמובן שאני יעדכן !

חשבתי על זה, איזה מגוחח זה שבמסלמות סוני הקומפקטיות יחסית שאמורות לאפשר צילום סטייל סלפי אין מסך מפרקי ועוד במצלמות הגדולות יחסית DSLR בסגנון D5600 זה קיים.

הכיוון כרגע היינו הפנסוניק G85 אך זה לא סופי. עכשיו צריך לבחון את נושא ההעדשות.
אני ממשיך לחפש אלטרנטיבות.
מבאס אותי ב G85 שהיא גדולה יחסית ושהעדשות מצומצמות ואין טווח שמתחיל ב-12 (בגלל המכפלה המשמעות זאני מתחיל מ 24) עד בערך 120-140.
פנסוניק גם הוציאה גרסאות חדשות לעדשות הקיימות שלה 12-60 ו 14-120 וחשוב לי להבין מה השיפורים וההבדלים ואיזו עדשה מגיעה עם המצלמה.

מצאתי רק חנות אחת באיזור השרון שמופיע באתר שלה G85 ושלחתי אליהם מספר שאלות במייל. נמתין עד לקבלת התשובות.
עד אז כאמור אני ממשיך לחפש אלטרנטיבות.
יש בי רצון מאוד גדול לרכוש מצלמה מעט יותר קטנה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מבין מה רע בעדשות שמתחילות ב 12 שזה 24 לפי ערך 35ממ
אם אתה משווה ל DSLR אז עדשות שמתחילות ב 18 זה 28 בקנון ו 27 בניקון לפי ערך 35ממ
יש גם לפנסוניק עדשות רחובות גם יותר, השאלה למה אתה צריך יותר רחב מ 24.

דרך אגב מה רע בפנסוניק G7 אז היא לא הכי חדשה, אז מה זה צריך להפריע לך - אז אתה הולך על דגם חדש יותר בגלל שהוא חדש יותר, אבל אתה לא מרוצה ממנו - מה אני פספס?

יש לפנסוניק אפשרות להשתמש גם לעדשות אולימפוס - אז המבחר הוא גדול, השאלה היא לא מה היתרון של כל עדשה, השאלה היא מה העדשה שמתאימה לצרכים ולתקציב שלך.

shlompis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ההתחלה ב 12 שווה ערך 24 בסדר גמור, הטווח של עד 120 מעט מבאס אותי, רציתי טיפה יותר.
אם תיקח את העדשה של ניקון 18-105 או 18-140 זה שווה ערך 157 או 210.

לגבי ה G7. אני רוכש מצלמה פעם בהרבה שנים. אז נראה לי לא נכון לרכוש מצלמה בת כמעת שנתיים כאשר יש את הדגם המחליף כחצי שנה בשוק.

לגבי העדשות של אולימפוס תודה על המידע. אוסיף את זה לבדיקות שלי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות ומצלמות יוצאות חדשות כל שני וחמשי צריל לקנות את מה שמתאים ולא את מה שחדש - אחרי הכל מה שלא תקנה יהיה ישן מהר מאוד

זה עניין של השקפה ושלי שונה משלך

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
וכמה זמן מחזיקות העדשות לרוב?

shlompis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
@carmi
מסכים איתך, יחד עם זאת שניהן מאוד דומות. זה לא שעל הפרק פוג'י לדוגמא מול פנסוניק.
אותה חברה, אותם מאפיינים. אפילו אותו הליין. פשוט הדגם החדש.
מעדיף לרכוש משהו מעודכן.

Ranr

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
היי שלומי,

חדש פה, לא מגדולי המומחים אבל עברתי על השרשור וכל ההודעות.

אמנם מדובר בפורום עם הטיה חזקה לניקון/סוני - אבל מהקריאה של הצרכים שלך והתקציב אני ארהיב עוז ואנסה להציע לך בכל זאת לשקול את ה- Canon 80D עם עדשת הקיט החדשה שלהם 18-135 IS USM N/ANO. אם אתה רוצה לחסוך כמה מאות שקלים ניתן לקנות את המצלמה עם הדור הקודם של העדשה הזאת שזכה לביקורות לא רעות (שלא לומר חלילה טובות) בכל הנוגע לאיכות התמונה שלו בהתחשב בטווח הזום.

הסיפור של משתמשי ניקון וקנון הוא כמו עופרה חזה וירדנה ארזי בשנות השמונים... ככה שאני צופה מבול של קטילות, אבל כדאי שבכל זאת תשקול.

shlompis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הסיפור של משתמשי ניקון וקנון הוא כמו עופרה חזה וירדנה ארזי בשנות השמונים... ככה שאני צופה מבול של קטילות, אבל כדאי שבכל זאת תשקול.

:)

שמעתי על מלחמת העולמות הזאת, מזכיר לי משהו את אפל מול אנדרואיד :)

לזכותו של הפורום ניתן לומר שהציעו לי עוד דברים מלבד ניקון וסוני.
לגבי האיכות של ניקון וקנון בתקופה האחרונה קראתי בעוד מקומות, גם בחו"ל.

יחד עם זאת תודה על הפידבק,
אקרא על המצלמה והעדשות שציינת.

יש גם את ה T7i וה- 77D שהושקו רק לפני מספר שבועות...

אני מהטיפוסים שמתלבט לרוב ולא ממהר לקבל החלטה.
יש לזה יתרונות וחסרונות.

תודה,
שלומי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור