רמקולים מחירם השערורייתי של Monitor Audio RX6 AV בארץ

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הסיפור של מוניטור אודיו כזכור לי סופר פעם ע"י רן לוי ברייטינג, אבל אני לא בטוח אז אם טעיתי אני מתנצל מראש.

אמנון היה אחד המפיצים היחידים של מוניטור אודיו לפני כמה שנים, כאשר היבואן היה טופ אודיו.
טופ אודיו כמו שהפ עושים עם מוצרי B&W קרעו אותו ואת המפיצים האחרים עם המחיר שהם נתנו להם.
מה שפגע מאוד במכירות של מוצרים שהיו צריכים להיות זולים. למשל המוניטור אודיו ברונזה 2, שהיה רמקול שהיה אמור להמכר ב2000 ש"ח נמכר לצרכן בכמעט 3000 ש"ח.

הסיפור שאני שמעתי הוא שאמנון נסע לתערוכה ופגש שם את הנציגים של מוניטור אודיו. סיפר להם על זה.
תוך חצי שנה הוא הפך להיות היבואן במקום טופ אודיו במטרה להוזיל מחירים.

כנראה שאו הוא הבין שאי אפשר להוזיל, או שהוא "התחזר". כמו הרבה עסקים בארצנו שרואים שהולך משהו ואז בלי בושה מעלים מחירים.

כנראה בגלל זה התענינו מאוד בחברה בסיפור.

אגב גם אני בזמנושלחתי מכתב לפולקסוואכגן העולמית על זה שבמוסך בארץ לא פותרים לי תקלה.
אמנם לא זיכו אותי על תיקונים שעשו (מתברר שלא לצורך) אבל דאגו שיגיע חשמלאי ראשי ויפתור את הבעיה בשניה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
2200 פאונד לפני מע"מ =
12227.267
שער רשמי בבנק דיסקונט.
מע"מ בסך 16% במדינת ישראל.
כלומר ביחד :
14183.62972
עכשיו נשמע לך הגיוני ?
, כלומר, לפי מה שאתה אומר, רווח כל מערכת שהוא מוכר פעם בחצי שנה, לא צריך להיות 5000 ש"ח , שהם סה"כ רבע ממחירה. שזה אגב ממש לא רווח גבוהה.
וזה כמובן בלי : מחירי המרות של היבואן, הרי אף אחד פה לא מרוויח בפאונדים, אז תעשה המרות משקל-דולר-פאונד.
משלוח,ביטוח,הזמנת מלאי,בזבוז של סט להדגמה,אחריות, עמידה בבקשות יצרן,החזקת חנות, במקרה של אמנון יותר מאחת.
אחזקה של אתר אינטרנט.
וכמובן, גם משהו בשביל לקנת לחם הביתה.

וגם -

הכי טוב שתביא לבד.

תשלם מחיר חו"ל + 15 אחוז מיסים על יבוא + 16 אחוז מע"מ + משלוח + ביטוח למשלוח + עמילות מכס + כמה טלפונים שתעשה בדרך + נסיעות שלך להביא את המוצר + פדיחות בדרך שלא הגיע איזה טופס + עוד כמה דברים ששכחתי ותהנה {אם בכלל יהיה לך מצב רוח להינות}.

בהצלחה.

אני מסכים עם שניהם. יש בפורום כמה וכמה שיחות ערות על תמחור בישראל לעומת תמחור בחו"ל, וכנראה שעוד יהיו כי התשובה איננה מדעית.

כל מי שיצא לו קצת להתחכך המכס ודומיו בקטע הפרטי (להבדיל לחיכוך מקצועי) כנראה שיזכור מהחווייה אלמנט מרכזי אחד: התהליך אינו ידידותי למשתמש. איך שלא הופכים והופכים בזה, נשרף לפחות יום עבודה, וגם אם עובדי המכס משתפים פעולה ולא מכבידים סתם, עדיין התהליך ארכאי, מסורבל, "תלך תבוא", "חסר לך טופס X" ושאר פרפראות מהסוג הזה. הסיבה היא כנראה שכמו בכל תחום מקצועי, לאנשים שבתחום יש את הלינגו שלהם, ההבנות שלהם והמוסכמות שלהם.

רוצה לייבא לבד ולעשות את כל העבודה השחורה? אתה יכול, שמו שאתה גם יכול לייצג את עצמך במשפט רצח במקום לקחת עו"ד פלילי כריש, אבל זה לא מומלץ. אם תעשה שיעורי בית מראש ותלמד מה בדיוק צריך להציג ולמי, ובאיזה סדר ומה צריך כדי להשיג כל טופס וחותמת, אז עשית את עבודתו של מישהו אחר שעבודתו כלולה במחיר המוצר, הרמקולים במקרה הנוכחי. אותו מישהו זה עמיל המכס, ובעיקר היבואן שהוא הוא שלוקח על עצמו את הסיכון, והוא שמארגן את כל זה אחרי שהעמיד עסק על הרגלים, כאשר תכליתו של העסק היא שתוכל להכנס כמו קינג לחנות, להצביע עם המוניטור אודיו ולהגיד בפינוק "תעמיס".

בהרבה מקרים יהיה גם יבוא מקביל של יבואן אחר וקטן יותר שיכול לחתוך כמה אחוזים ממחיר היבואן "הממוסד" בגלל הוצאות תקורה נמוכות יותר ולדבר יש יתרונות משלו, אבל עלולות להיות לדבר חלילה השלכות אם תזדקק לתיקון או מה שזה לא יהיה בעוד X זמן והיבואן לא יהיה יותר בסביבה.

אם יורשה לי להציע גישה, שאל את עצמך השאלה הבאה, במקום לשאול את עצמך מה צריך להיות המחיר בארץ, והשאלה היא: האם אני מוכן לשלם את המחיר הזה עבור המוצר הזה. אחרת, דירת 4 החדרים שתקנה בתל אביב תעלה פי שתיים או פי שלוש מאותה דירה בדימונה, המאזדה לאנטיס תעלה פה יותר מאשר ביפן, וכו'.

סתם, דעה.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
חומוס,
אתה מפספס את הנקודה.

מעולם לא טענתי, או שקלתי להביא המוצר בעצמי לישראל ביבוא אישי, כי אני מודע לקושי בהבאת מוצר נפחי, כבד ורגיש של סט זה.

טענתי הינה רק כי אין כל בסיס לתימחור זה, ובמיוחד למוצר כ"כ פופולרי בחו"ל. וכן כי נציגי הפורום הבהירו לי כי התמחור של המוצר מביא אותו להיות ללא כדאי, מכיוון שברמת מחיר זו, קיימות חלופות טובות יותר.

עתה, כולנו יכולים להחליט:
האם לגרום לשינוי לקרות, או להותיר המצב על כנו ולשלם מחירים חסרי כל בסיס.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
תראו איך גלגל מסתובב.

לפני 9 חודשים כתבתי כי המחיר של הרמקולים הנ"ל שערורייתי.
המקביל אף כתבתי אימייל לחברת האם באנגליה. בפניה הצגתי את השוואות המחירים, וקבלתי על חוסר התחרותיות הקיים למותג שלהם.
הפניה הועברה למנהל המכירות האזורי. אני חייב לציין כי הוא לא חזר אלי, אבל עובדה שמישהו עשה שם חושבים.

לימים נסעתי עד אמנון לשמוע הרמקולים, להתאכזב, ולקנות מותג אחר.

עם זאת, כיום ניתן להשיג מגוון רחב של המותג דרך יבואן חדש (קונקטור), והתצוגה במגוון חנויות. לא רק בחנות אחת, כפי שענה לי מישהו לפני 9 חודשים. התפוצה הרחבה חייבת לעשות משהו לתחרות במחירים, אפילו אם מוסכם על מחיר מינימום.

מה דעתכם?

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
נדמה לי שזה יותר עניין של נפח מכירה ותפוצה מאשר של מחיר. אני מניח שהחברה בחו"ל רוצה לכבוש נתח שוק מקביל לזה שהיא תופסת בחו"ל, שם מוצריה פופולריים מאד. אישית המוצרים שלהם טובים בעיני אבל באותו מחיר יש אלטרנטיבות מעניינות לא פחות ואף יותר (אני מדבר כרגע על סטריאו בלבד).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תראו איך גלגל מסתובב.

לפני 9 חודשים כתבתי כי המחיר של הרמקולים הנ"ל שערורייתי.
המקביל אף כתבתי אימייל לחברת האם באנגליה. בפניה הצגתי את השוואות המחירים, וקבלתי על חוסר התחרותיות הקיים למותג שלהם.
הפניה הועברה למנהל המכירות האזורי. אני חייב לציין כי הוא לא חזר אלי, אבל עובדה שמישהו עשה שם חושבים.

לימים נסעתי עד אמנון לשמוע הרמקולים, להתאכזב, ולקנות מותג אחר.

עם זאת, כיום ניתן להשיג מגוון רחב של המותג דרך יבואן חדש (קונקטור), והתצוגה במגוון חנויות. לא רק בחנות אחת, כפי שענה לי מישהו לפני 9 חודשים. התפוצה הרחבה חייבת לעשות משהו לתחרות במחירים, אפילו אם מוסכם על מחיר מינימום.

מה דעתכם?

את מוניטור אודיו היה ניתן להשיג בכמה חנויות. לא רק באחת {כמו שמישהו פעם סיפר לך}.
היה ניתן להשיג אצל אמנון סאונד בתלת אביב {שזה מכסה את המרכז}, בירושלים {שזה מכסה את המזרח} ובחיפה {שזה מכסה את הצפון}.

אז רגע, קנית כבר מוניטור אודיו או לא?

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
הי נמר,
כפי שסיפרתי, נסעתי לאמנון להתרשם מהם.
ההתרשמות לא תאמה את זו של what hifi, ולאמנון בקושי היה מגוון להציע.

לימים רכשתי רמקולים של paradigm מסטריאו סטאר.

rib

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
tivan,
כל הכבוד על הפוסטים שלך בנושא התמחור, הלוואי וזה יופנם בקרב כותבי הביקורות כאן ואצל השכנים לטובת הצרכנים.

לא צריך הרבה האמת, פשוט להוסיף סעיף אחד קטן בביקורת שייקרא
Value for your money

סעיף אחד קטנטן שיבהיר לכולם את הברור מאליו:
לא ניתן לנתק את תמחור המוצר מהמוצר עצמו!

claudia5

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
28
בעבר אני וחברי רכשנו מאמנות 2 זוגות קידמיים וסנטר אחד .
הרמקולים היו מסוג RS6 וללא ספק לאחר שנתיים של שימש אני יכול להגיד שהרמקולים פשוט מצויינים.
כאשר הינו בחנות והראנו שבכוונתנו לסגור עיסקה אז המחיר ירד והיה כ15% מעל המחיר באנגליה וזה ראלי מאוד.
בדרך כלל אני אוהב לרכוש בחול את המוצרים היקרים שלי אבל כאשר זה ההבדל במחיר אז בכיף רכשתי ונתתי ליבואן ישראל להרוויח.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור