רמקולים מחירם השערורייתי של Monitor Audio RX6 AV בארץ

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אדירים, הבריטי קונה את זה בבריטניה ישר מהמפעל.
כמו שסוחר ישראלי קונה מורל פה במחיר הרבה יותר נמוך.

מורל זו בחירה לא רעה בכלל

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
יצרתי קשר עם היבואן הרשמי של החברה, אמנון סאונד, אשר חישב במהרה כי המחיר לסט הנ"ל הינו 19000 ש"ח = 2900 פאונד (5.6 ש"ח לפאונד).

עוד טען בפני היבואן, כי מידי פעם מתקשרים אליו מתעניינים בסט הנ"ל, שומעים המחיר, והוא אינו שומע יותר מהם. מעניין למה?

שלום TIVAN
האם זהו מחיר סופי או שיש מקום להורדת מחיר?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,
תודה על ההכוונה.
הייתי היום בחנות סטריאו, והתמקדתי ברמקולים. התרשמתי לטובה מ- Paradigm Monitor 11v6. במידה וכבר התרשמת מהם בעבר, האם תוכל לדרג אותם עם system audio 1730 אותם סיקרת כבר?

תודה.

לא יצא לי להאזין לפרדיים בחדר שלי על האלקטרוניקה שאני מכיר ולכן לא אוכל לתת עליו את חוות דעתי ביחס לסיסטם אודיו.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שלום TIVAN
האם זהו מחיר סופי או שיש מקום להורדת מחיר?
אותו אמנון מוכר מגבר (מצוין) Creek 5350SE במחיר מבצע של 8761 ש"ח..... מגבר שעולה $1500 בחו"ל..... המחיר "הרגיל" באתר 9942 ש"ח.... ברור שיש הנחות כשבאמת רוצים לקנות אבל עדיין - למה להעליב את האינטליגנציה של הקונים?

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
carmi,
טרם שמעתי את מורל, אבל אשמח לשמוע על סט מומלץ, בתחום 10-12K.

יעקב ח,
מהשיחה שלי עם אמנון, אין כלל המקום להעלות בפניו הנחה. הוא בכלל לא נותן אופציה לחשוב על הנחה.
אגב, ביררתי על דגם RS, הזול יותר.
גם כאן ההפרש נשמר לעומת חו"ל: הוא נותן עליו 25% הנחה, מה שמביא לסכום כולל של כ- 13000 ש"ח לסט (חסר לו אחד החלקים, אז הסכום המדוייק משוער).

שמעתי על B&W 683. מישהו יודע היכן ניתן להקשיב לסט הנ"ל?

תודה.

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
B&W יש בחנות פיוז בגבעתיים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הסט של RS ב-13 כבר נשמע סביר, הוא עולה בערך 2000 פאונד באנגליה. הייתי שוקל את זה, אם אתה אוהב את הצליל.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
MOKES,
הסט של RS ב- 13 זה שוד לאור היום.
הסט של RX עולה 13 בחו"ל, ו- RS עולה חצי מחיר.

מריפרוף קל בפורום זה אני מזהה מספר רב של גולשים ממורמרים על פערי המחירים הלא מוצדקים בין הארץ לחו"ל.

יש רק דרך אחת לשנות מחירים. קוראים לזה מובילי דעה, והם מצויים בדיוק באתר זה.
נמר, אני בטוח כי היבואנים עושים כיום הרבה יותר על מנת לחזר אחריך, בשביל שתחווה דעה על הרמקולים\רסיברים שלהם. עופר, כנ"ל בתחום אותו הוא מסקר.
לעולם, מוצר צריכה נדרש בבדיקת יחסי cost benefit ratio. כך עושים אתרי הסקירות בעולם: ביצועים ביחס למחיר.
קחו את WHAT HIFI. שם כל פריט מסווג על פי עלותו, ובהתאם למתחריו נכתבת הביקורת. תמיד ביחס למתחרים.
המוצר לעולם לא מנותק מהסביבה העיסקית ומהמגוון המוצע לקהל הלקוחות.

יבואן, ואף יצרן עולמי, אינו מנותק מהביקורות, ואף ניזון מהם.
במידה והיתה נכתבת ביקורת על MONITOR AUDIO RX6, ומוביל הדעה היה מסכם כי הרמקול הנ"ל אינו מתחרה ראוי לרמת המחיר בה הוא ממוצב, היצרן\יבואן\מפיץ, היה עושה חושבים. וכך אף הצרכנים.

חוות דעת על מוצר, המנותקת ממחירו, משחקת לידי היבואן, ומקבעת את המחיר אותו קבע מכיוון שהמחיר לעולם לא מצוי בביקורת המבקר.

אני בטוח כי נדרש המון אומץ לרשום ביקורת הנוגעת במחיר, במיוחד לאור מערכת היחסים העדינה בין המבקר למבוקר. ברור לי כי 2 הצדדים צריכים זה את זה. עם זאת, הפירגון אותו תקבלו מקהל הקוראים שלכם יעלה באופן דראסטי.

נמר\ליאור, אני מקווה כי תקבלו הארה זו באופן בונה וחיובי.

תודה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
Tivan, איפה אתה ראית סט של RS ב$1700? מחיר רגיל $1K עבור קדמיים, $600 למרכזי, $700 לזוג אחוריים, ו-$1K לסאב. הדגם התחלף ל-RX, אז אולי ראית איזשהו מבצע חיסול אדיר על ה-RS, זה לא אומר שהRS שווה $1700... אם זה באמת מחיר אמיתי אז אולי כדאי לך לייבא לבד, לא תמצא סט שמתחרה בו במחיר הזה, אז אין לך על מה לקטר במקרה זה. גם ב-13K יהיה קשה למצוא סט מקביל בארץ - לא אומר בלתי אפשרי אבל קשה. ב-6.5K ש"ח לא תמצא שום דבר בכיוון לסט 5.1.
http://www.hometheatermag.com/floorloudspeakers/1205monitor/index1.html

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
MOKES, בבקשה:
http://www.quantumelectronics.co.uk/acatalog/monitor_audio_silver_rs6_av.html
באתר זה הדגם אזל לחלוטין.
כבר כמעט לא נותר באתרים בחו"ל הדגם הזה. משוחחים עליו גם ב- AV FORUMS.
מצטטים שם את המחירון בארה"ב, אנגליה ואפילו בהודו.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני מבין אותך, אבל תבין את אמנון: במחיר של 13K ש"ח אין לסט של RS6 הרבה תחרות בארץ. למה תשווה - לסט לווינים של קאבאס במחיר 11.5? שמעתי את שניהם והRS6 בליגה אחרת. לגמרי. אולי יש תחרות במחיר הזה, אבל לא הרבה. בעל הבית באתר הנ"ל אכן "השתגע" למכור את הסט ב1000 פאונד, ומדוע היבואן בארץ צריך להעתיק אותו? לא פלא שהמבצע שם אזל - אני מניח מהר מאוד! חבל שלא תפסת אותו, אבל אל תבכה על חלב שנשפך. לך תשמע את הRS6, ולך גם תשמע דברים אחרים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מציע לךלשמוע את הQUAD-LITE.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
חברים,
יש רק דרך אחת להשפיע על התימחור של מוצרי צריכה בתחום האודיו. קוראים לזה "מובילי דעה".
לא יתכן כי ביקורת על מוצר צריכה תהיה מנותקת מהמתחרים באותו טווח מחירים.
כתיבת ביקורת באופן זה משחקת לידי היבואן\יצרן, משמרת את התימחור אותו קבע, ומונעת ביקורת לגיטימית על התימחור הלא סביר.

בביקורות של אתרים מקבילים בחו"ל, המוצר נמדד במקביל למוצרים בעלי תג מחיר דומה, ובכך הביקורת ממוקדת על הביצועים ביחס למתחרים הישירים.

יבואן רציני יקח ברצינות רבה ביקורת על מוצר הצריכה שלו, ויעשה "חושבים" האם לא שגה בתמחור המוצר בהופכו אותו ללא כדאי מול המתחרים הישירים שלו. ביקורת כזו מסוגלת לעצב ולמתן רכישות עתידיות של מוצר מעין זה, ולהביא בסופו של דבר לשינוי מחירו של המוצר.

רוצים דוגמא?
קחו את YAMAHA 2065. מחירו ההתחלתי היה 900 פאונד.
רצ"ב הסקירה של WHAT HI FI אשר הובילה בסופו של דבר לירידת מחיר על ידי החברה מ- 900 ל- 700 פאונד.
http://www.whathifi.com/Review/Yamaha-RX-V2065/

ולענינינו, אם סוקר רמקולים בארץ היה סוקר המחיר שקבע אמנון על Monitor Audio RX6AV, ומגיע למסקנה דומה לאלו שהתבטאו פה, כי ביחס למתחרים באותה רמת מחיר, המוצר אינו עונה על הציפיות, הביקורת היתה יכולה להשפיע על היבואן, ולגרום לו לעשות חושבים בכל הקשור לתמחור המוצר שלו.

נמר וליאור.
אני מקווה כי תקבלו ההארה הנ"ל באופן חיובי ובונה.

תודה.

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מי זה עופר?

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
"ימי משיח, הנה זה בא..."
אמנון החליט להוזיל המחירים של monitor audio, בדמות הנחה של 15% + 24 תשלומים.
המחירים מתקרבים לתחום ההגיוני.

מה אתם אומרים?
האם מיקרי, או שמישהו קורא את הכתוב כאן ומפנים?

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
"ימי משיח, הנה זה בא..."
אמנון החליט להוזיל המחירים של monitor audio, בדמות הנחה של 15% + 24 תשלומים.
המחירים מתקרבים לתחום ההגיוני.

מה אתם אומרים?
האם מיקרי, או שמישהו קורא את הכתוב כאן ומפנים?
האם שמעת את הרמקולים הללו אצל אמנון?
אם כן, איך הם נשמעו לך?
לפי דעתי התמחור כעת די הוגן.
אם לוקחים את נוסחת הקסם מחיר בפאונד-X 10 שווה בערך למחירו בארץ בשקלים.
למשל- 2200 פאונד X 10 שווה 22000 ש''ח.
תמחור הוגן יהיה פי 8 בערך , תמחור שערוריתי יהיה מעל 10 .
אם מחיר הסט בחו''ל הוא 2200 פאונד ,ואמנון דורש עליו מחיר של 16100 לערך בתשלומים
המחיר הוגן לדעתי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
סה"כ יעקוב צודק.
גם המגבר שקניתי בזמנו לפני כמה וכמה שנים היה באותו תחשיב בערך, זה היה 9-9.5

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
tivan
החשבונות שעשו לך כאן לא מדוייקים בלשון המעטה בכל
משום מה אפילו לא אחד ציין שהמע"מ באנגליה הוא 17% ומהמחיר באנגליה אתה מוריד את המעם ואז מוסיף את עלות המשלוח ועל כל הסכום החדש אתה מוסיף 32%
זה המחיר האמיתי שתשלם כאן
עכשיו האם זה שווה?
תעשה חשבון לבד
1000 פאונד בקיזוז מע"מ 830 פאונד לדעתי המשלוח יהיה לא זול בכלל נגיד בהגזמה 400 פאונד מה שמחזיר אותנה ל 1230 על זה תשלם 32% שזה מביא אותנו קרוב ל 1600 פאונד
שווה לך?
תתחדש
לא שווה?
יש את אלטרנטיבת אמנון או כל יבואן אחר

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
חברים
מעולם לא העליתי בדעתי לרכוש את המוצר בחו"ל, ובכך להוזיל את המחיר.
הסיבה היחידה בגינה אני כותב כאן הינה ע"מ שכל אדם יוכל לרכוש כאן מוצרים ללא תמחור מופקע מיסודו.

זאת הסיבה שלאחר כתיבת הודעתי הראשונה כאן, כתבתי גם אימייל לשירות הלקוחות של החברה הנ"ל באנגליה.
לא תאמינו, אבל הם התעניינו מאד באימייל אשר תיאר להם את התימחור כאן, ואף הפנו אותו למנהל המכירות העולמי של החברה. הנ"ל אמנם לא חזר אלי עם תשובה, אבל בטוחני כי אף יבואן בארץ לא ישמח לקבל פניה מהיצרן בה הוא מתעניין בתמחור אשר ביצע למוצר שלו בישראל.

במידה וגם אתם מרגישים כי אתם נדרשים להסכים עם תימחור על פי שער פאונד כפול 10, בעוד ששער הפאונד הוא 5.5, אשמח אם גם אתם תיצרו קשר עם היצרן בחו"ל, ותפרשו בפניו את מדיניות התימחור בישראל של היבואן, אשר פוגעת אנושות במותג ובאטרקטיביות המוצר שלו.

מי שמנסה לומר לכם כי יש לו עלויות הובלה, ביטוח, ומלאי, מסבן אתכם.
המוצר נמכר לו במחיר אשר לוקח בחשבון את העלויות המתווספות כאן. כך נשמר גם ערך המוצר בארה"ב.
אצלנו פשוט ליבואן יש עיניים גדולות. בכל חנות סטריאו יאמרו לכם כי בניגוד למגוון מותגים, המופצים ברשתות, המותג monitor audio הוא של חנות אחת בארץ, ולכן מתומחר כך.

השאלה בסופו של יום האם אנו מסכימים לכך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור