מזל שיש מינכן אחרת האתר (ואחיו) היו ממשיכים בחורף האטומי

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
האם מהנתונים אתה יודע אם אותו זוג עובד במשרה מלאה או חלקית, האם הוא מקבל הכנסות נוספות, קיצבאות, גמ"ח?
בקהילה החרדית אלו סכומים מהם חיים זוגות. אם תכנס לסופר חרדי תגלה שעלויות המזון שונות וזה רק קצה הקרחון.
תשובה לא טובה... המדינה צריכה לדאוג לכך שכל מי שעובד, שכרו יספיק לחיים מכובדים. אם לא, אז המדינה צריכה להשלים.
בארץ יש הרבה עמותות שמסייעות לאנשים במצוקה ולמעשה אותן עמותות עושות את עבודתה של המדינה.
אולי אתה קפיטליסט, אני מאוד שמאל בנושא החברתי ואני מצפה מהמדינה לדאוג לאזרחיה.

אריה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
עמי, עוני תמיד היה כאן, בעשור האחרון הוא נמצא דווקא במגמת צמצום.

למרות שאנחנו רוצים להיות אור לגויים להלן הנתונים:

בישראל מצב העוני הוא החמור ביותר מבין המדינות המפותחות. נקודה! [ראה שוב הכתבה שצירפתי]

מצבנו גרוע יותר מטורקיה, פורטוגל, צ'כיה, יוון,ספרד ועוד.
מה זה משנה אם בנושא מסוים חלה הפחתה של אחוז, עדיין אנחנו בקנטים.
כידוע לך חוזקה של השרשרת [ושל החברה גם בישראל ] נמדד עפ"י החוליות החלשות שלה.

לכן, אנחנו חלוקים בעניין העקרוני ולדעתי העוני פה מביש ובלתי נסבל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אותן תלונות, עשורים אחורה, ביבי לא היה בתמונה אז.

מי שיקרא עתונות ישראלית יהיה בטוח שפה רוכבים על גמלים, שותים מבאר וכל יום נרצחים פה ברחובות אנשים. בנוסף, הוא יהיה בטוח שהחיילים שלנו שכירי חרב נוראיים.

אל תקראו עיתונים. תסתכלו בעצמכם. יש לנו מדינה נפלאה, עם כלכלה יציבה וביטחון אישי מעולה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר, כשמדברים על מדינת רווחה, המדינה שלנו על הפנים.

אריה

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
ביבי אכן לא התחיל בריסוק מדינת הרווחה כאן, החל בזה עוד מנחם בגין כשמינה לשר האוצר יהודי חביב שהגיע מהשותפה הליברלית לליכוד, בשם שמחה ארליך, לזה האחרון היה גורו כלכלי בשם מילטון פרידמן שיישום תפיסתו גרם לאיכול מדיניות הרווחה שהיתה הבסיס לסולידריות החברתית שבאופן בלתי נמנע נעלמה אף היא. מי שמתלבט בין פטיפונים או רמקולים במאות אלפי שקלים, או מרימי כבלים בקצת פחות, לא יכול להתחבר למה שאינו מכיר, זה נורמלי ואין לי מילת ביקורת על כך. כל שנותר לי הוא לחזור להערתי הקודמת, המקום הזה שמארח אותנו מתעסק בדברים שבאופן טבעי אין בינם לבין מצוקה כלכלית כלום ושום דבר ולכן הוא אחד המקומות הפחות מתאימים לדיון בה. בדיוק כמו שקצת לא לענין להביא פוסט הדן בקיצבאות אבטלה לפורום אנגלי של בעלי בנטלי.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא מבין. מי שיש לו בנטלי הוא בהכרח לא מבין שיש בארצו אנשים שחיים במצוקה? לא מסכים עם הגישה הזו.

אריה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מי שיקרא עתונות ישראלית יהיה בטוח שפה רוכבים על גמלים, שותים מבאר וכל יום נרצחים פה ברחובות אנשים. בנוסף, הוא יהיה בטוח שהחיילים שלנו שכירי חרב נוראיים.

אין קשר בין הדברים שכתבת למצב העוני העובדתי.
כל מה שנכתב, נכתב בגלל אכפתיות, אהבה למדינה והרצון שלעוד אנשים זו תהייה מדינת רווחה והם לא יצרכו להתלבט בין ויתור על תרופות ,לבין ויתור על מזון או תשלום שכ"ד , על כוך מעופש.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
לא מבין. מי שיש לו בנטלי הוא בהכרח לא מבין שיש בארצו אנשים שחיים במצוקה? לא מסכים עם הגישה הזו.

אריה
ודאי שהוא מבין, יכול להיות שאפילו הבנטלי הגיעה לחניה שלו בזכות מחקר מעמיק בענין, אלא שנדמה לי שאפילו הוא יסכים שהפורום של אחיו ל"צרה" הזו ( יופי של אוטו, נסעתי לא מזמן בבנטיאגה של חבר אנגלי עם כמה פאונדים בכיס, משהו משהו האוטו הזה ), לא ממש מתאים לענין.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מבחינתי, אני שמח שהפורום פה מאפשר לדון בנושא הזה ואני חושב שזה נושא חשוב ומעניין בלי קשר למצב הכלכלי של המשתתפים.
חוץ מזה, פערים כלכליים גדולים, בייחוד חופפים כמו אלה שאצלינו, מהווים סכנה ממשית. זו בעייה שדורשת פתרון.

אריה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

אותן תלונות, עשורים אחורה, ביבי לא היה בתמונה אז.

אל תקראו עיתונים. תסתכלו בעצמכם. יש לנו מדינה נפלאה, עם כלכלה יציבה וביטחון אישי מעולה.
כולם לא יודעים מה קורה כאן חוץ מביבי והגרופיז שלו?
המספרים לא כ"כ תואמים את הסיפורים.. אבל מי צריך מספרים.
מדינה עם אחוז העניים הגבוה במדינות ה OECD, חינוך מתדרדר, בריאות באמת רק לעשירים,
רוב האוכלוסייה חיה על אשראי מאוד גבוה, הנכסים של המדינה מופרטים ונמכרים לקבוצה קטנה של מקורבים, חשדות חמורות לגבי ראש הממשלה והמקורבים לו על קבלת טובות הנאה ענקיות בגין עיסקת הצוללות (ונעזוב זוטות כמו סיגרים ושמפניה), פילוג העם בין מי שבעד ביבי לבין מי שלא, ויש עוד....

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הסיגרים והשמפניה הם לטעמי העילה שעל נתניהו להתפטר מייד. מדובר בעבירה פלילית על פי ספר החוקים (ספר שאוהדי נתניהו לא אוהבים) שנתניהו הודה בביצועה.

אריה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
בגדול, לא חושב שכדאי להרחיב בנושאים פוליטיים, זה מתכון שיכול להביא להתלהמות מיותרת.

אבל מכיוון שהנושא עלה וכמי שלא הצביע לביבי, הייתי שמח אם הוא היה בא ואומר טעיתי בהתנהלות, אני מחזיר X כסף לקופת המדינה והדברים לא יחזרו על עצמם.

[כל זאת כמובן כל עוד הדברים לא יתגלגלו לבית משפט שירשיע אותו בשחיתות וכיו"ב.]

נדמה לי שבנקודה הזמן הרגישה הזאת, אין לביבי תחליף מבחינת כישורים, ניסיון ויכולות כראש ממשלה ולא הייתי רוצה לראות טירונים כמו לפיד או גבאי [בטח בתקופה כזאת] מופקדים על הגה המדינה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
נמר,

איפה הפטיפון החדש Gabriel / The Grand Reference DaVinci V3 בשרשרת המזון של דה וינצ'י אודיו?

12.jpg

https://da-vinci-audio.com/

תומר

תמונות מצורפות

• 12.jpg
    12.jpg
    KB 63.6 · צפיות: 726

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
למרות שאנחנו רוצים להיות אור לגויים להלן הנתונים:

בישראל מצב העוני הוא החמור ביותר מבין המדינות המפותחות. נקודה! [ראה שוב הכתבה שצירפתי]

מצבנו גרוע יותר מטורקיה, פורטוגל, צ'כיה, יוון,ספרד ועוד.
מה זה משנה אם בנושא מסוים חלה הפחתה של אחוז, עדיין אנחנו בקנטים.
כידוע לך חוזקה של השרשרת [ושל החברה גם בישראל ] נמדד עפ"י החוליות החלשות שלה.

לכן, אנחנו חלוקים בעניין העקרוני ולדעתי העוני פה מביש ובלתי נסבל.

עמי נסכים שלא להסכים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זה לא יפה, אבל זאת לא עבירה פלילית. אלא אם כן זה הוכח כשוחד
טעות, לגבי מתנות יש הגדרות מדויקות כיצד על איש ציבור לנהוג, בלי קשר לשוחד. אני לא טוען שנתניהו לקח שוחד אני מתייחס רק לנושא קבלת מתנות. מאחר ונתניהו מודה בקבלת המתנות, אין פה מה להוכיח.

אריה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תשובה לא טובה... המדינה צריכה לדאוג לכך שכל מי שעובד, שכרו יספיק לחיים מכובדים. אם לא, אז המדינה צריכה להשלים.
בארץ יש הרבה עמותות שמסייעות לאנשים במצוקה ולמעשה אותן עמותות עושות את עבודתה של המדינה.
אולי אתה קפיטליסט, אני מאוד שמאל בנושא החברתי ואני מצפה מהמדינה לדאוג לאזרחיה.

אריה

מדינה אמורה לדאוג לרשת בטחון, המחקר/כתבה לא מספרת אלו תמיכות ופטורים אותו זוג מקבל מהמדינה, אלו הכנסות שאינם רשומות. עם כל הכבוד אולי קפיטליזם אינו השיטה הכי טובה אך הוא השיטה הכי פחות רעה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מדינה אמורה לדאוג לרשת בטחון, המחקר/כתבה לא מספרת אלו תמיכות ופטורים אותו זוג מקבל מהמדינה, אלו הכנסות שאינם רשומות. עם כל הכבוד אולי קפיטליזם אינו השיטה הכי טובה אך הוא השיטה הכי פחות רעה.
למה הכי טובה? במדינות רווחה בצפון אירופה חיים טוב פחות מאשר בישראל?

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
טעות, לגבי מתנות יש הגדרות מדויקות כיצד על איש ציבור לנהוג, בלי קשר לשוחד. אני לא טוען שנתניהו לקח שוחד אני מתייחס רק לנושא קבלת מתנות. מאחר ונתניהו מודה בקבלת המתנות, אין פה מה להוכיח.

אריה

מותר לקבל מתנות מחברים לפי מה ששמעתי מעורכי דין
כלומר, זה לא פלילי.
זה לא הולם, וזה לא יפה בלה בלה בלה

אבל תכלס שטויות. אולמרט נכנס לכלא כמו גדול, כי היה על מה
הירשנזון נכנס לכלא כמו תיל כי היה על מה
וביבי איכשהו.. אני מאמין כי לא יהיה כלום :)
אם אלון חסן יצא זכאי, אז מה אתה רוצה מביבי?? :)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור