מזל שיש מינכן אחרת האתר (ואחיו) היו ממשיכים בחורף האטומי

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
באיזה תאריך?
לכמה זמן
רק במקום אחד?
מה מיוחד במקום?

תומר

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
הנה הקטע:

"מבקש להסב את תשומת לבכם לדו"ח חמור שהוכן עבור האו"ם, לפיו:

“18.5 מיליון אמריקאים חיים על פחות מ-2 דולר ליום, עם שיניים רקובות, תולעים בקיבה, ביוב זורם ברחובות ושום סיכויי לצאת מהבוץ.”

אם זה לא נתון מטריד, קבלו את הצד השני של המשוואה ובו ממצא ממש מטורף, לפיו:

ההון של 42 האנשים הכי עשירים בעולם, שווה לכמות הכסף שיש ל- 3.7 מיליארד בני אדם העניים בעולם.

אתם הבנתם את המספרים האלה, כי אני עוד מעכל אותם …

מהדו"חות הבלתי נתפסים האלה, הזה בואו נחזור למה שקורה בארץ, ארץ זבת חלב ודבש – תלוי למי …?, לפי דו"ח מרכז אדווה, שיעור העוני בקרב עובדים ועובדות בישראל רק גדל.

כדי להבין קו העוני מדבר על הכנסה של 3,260 ש"ח ליחיד או 5,216 ש"ח לזוג . זה עוני מרוד, גם אם הקו היה עומד על 1000 ש"ח יותר.

"

1. עמי בארה"ב ישנם מליוני מהגרים בלתי חוקיים ולכן נתון העוני בארה"ב עומד על 18 אחוזים.
2. לגבי עשירי העולם, תמיד יהיו כאלה שישבו בפסגה ויהנו ממנעמי העולם.
3. הבעיה המרכזית שמובילה לנתוני העוני באירופה, היא מדיניות ההגירה הבלתי מרוסנת מצד אותם מנהיגים שהגה השלטון בידם, לכן גם הכלכלות הטובות ביותר בעולם לא יצליחו לספק מקומות עבודה למיליוני מסתננים או איך שתקראו לזה (פליטים), ומכאן אנחנו ניזונים מכל מיני דו"חות של אירגונים שמספקים לנו אינפורמציה מדאיגה?
4. שכר המינימום חצה ממזמן את סכום 3260 השקלים. נכון שגם שכר של 5000 שקלים אינו נותן לך לחיות כיום ברווחה.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
1. עמי בארה"ב ישנם מליוני מהגרים בלתי חוקיים ולכן נתון העוני בארה"ב עומד על 18 אחוזים.
2. לגבי עשירי העולם, תמיד יהיו כאלה שישבו בפסגה ויהנו ממנעמי העולם.
3. הבעיה המרכזית שמובילה לנתוני העוני באירופה, היא מדיניות ההגירה הבלתי מרוסנת מצד אותם מנהיגים שהגה השלטון בידם, לכן גם הכלכלות הטובות ביותר בעולם לא יצליחו לספק מקומות עבודה למיליוני מסתננים או איך שתקראו לזה (פליטים), ומכאן אנחנו ניזונים מכל מיני דו"חות של אירגונים שמספקים לנו אינפורמציה מדאיגה?
4. שכר המינימום חצה ממזמן את סכום 3260 השקלים. נכון שגם שכר של 5000 שקלים אינו נותן לך לחיות כיום ברווחה.

איציק, מדובר בהגדרה שרירותית של "קו העוני" ולא בשכר מינימום.

לעצם העניין [למרות שזה פחות בתחום הפורום] עזוב את ארה"ב ואירופה. פה אצלנו, כל אדם חמישי מצבו מבחינה כלכלית על הפנים והפערים הופכים לבלתי נסבלים.

צריך פה שר רווחה עם תקציבים ושיניים [לדעתי רצוי שלא יהיה אדם בעל נכסים באופן אישי] ובמקביל ששר האוצר [שעושה אגב עבודה לא רעה בדיור] בגיבוי ראש הממשלה, יבין שיש לו עוד 2 מטרות אזרחיות חשובות. האחת תמיכה באוכלוסיה חלשה וצמצום פערים והשנייה, השקעה במערכת הבריאות העומדת על סף קריסה ובה מתים מדי שנה 5000 מאושפזים בבתי חולים, שלא ממחלתם.

כל ההוזלות על מוצרי ייבוא כאלה ואחרים, זה קשקוש וגם כשאין בעיות ביטחון מיוחדות, לא לשם צריך לנתב תקציבים משמעותיים.

אם לחזור קצת לדברים שקשורים בפורום זה ובפורום צילום, אין לי ספק כי חלקנו כמי שהפרוטה מצויה בכיסנו נגועים בנושא ה"שדרגת" המטופחת על ידי יצרנים ויבואנים ובמחירים שלא נותנים בהרבה מקרים, תמורה לאגרה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@עמי חסון - בלוג עמי

מבלי להיכנס לעומק הדו”ח של אדווה בעייתי, ראשית מדובר בדו״ח של אירגון חברתי וככזה הוא אינו נקי מאינטרסים.
שנית הדו״ח כולל שתי אוכלוסיות בעייתיות, הראשונה חרדים ואלו בוחרים בעוני מתוך רצון והשניה ערבים, שם העבודה בשחור מגלגלת מיליארדים - סע בוואדי ערה וראה באילו ווילות מתגוררים מי שמוגדרים כאוכלוסיה החיה מתחת לקו העוני.
לבסוף יש את מדד ג׳יני של הOECD שמגלה כי ישראל שיוויונית יותר בחלוקת האושר ממדינה כמו בריטניה.

בישראל קיים עוני (כמו בכל מקום בעולם) אבל הוא לא קרוב למה שהאירגונים החברתיים רוצים שתחשוב, הכל עניין של עוצמה, תקציבים וג׳ובים.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
באיזה תאריך?
לכמה זמן
רק במקום אחד?
מה מיוחד במקום?

תומר

שבוע אחרון של הקיץ. מיוחד, יש שם מלון-ספא שכמה שנים רציתי לבקר. יהיה רכב, ניסע קצת אולי, אבל לא יותר מדי, זה מלון באמת מפנק :)

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
690
נקודות
113
אני החלטתי לא לטוס השנה לגרמניה מחוסר עניין לציבור הקוראים, הפיכתם לקובץ מצומצם, התגמדותם והתמעטותם משנה לשנה (כל שנה אני אומר את לעצמי...). רוב המערכות האודיו אינם בהישג ידו של בין תמותה רגיל :oops:, ההדגמות ברמה בינונית ואף למטה מזה - חבל. רק מעט יודעים להדגים כראוי! הרוב שם דיסק שמדגים כמה המערכת נשמעת טוב בחדר התערוכה / הדגמה.

זאת ועוד, חדרי ההדגמה עשויים מזכוכית ומברזל ומהדהדים, שומעים מה נעשה אצל האחרים שמפריעים בחדרים סמוכים, מצלמות דיגיטליות/טלפונים חכמים מרעישים ללא הרף מסביבך ביחוד הצלמים שמסתובבים סביבך ומפריעים לריכוז, חלק לא מודגם בכלל ועומד בתצוגה פסיבית, החשמל והאקוסטיקה לא נכונים ורכיבים לא מתאימים אחד לשני בחלק מהחדרים.

ה"כתבים" מעלים תמונות לא טובות ומדווחים מהתמונות ש... (הכתיבה שלהם), כל אחד מהטסים למינכן "בזבז" כ-5,000 ש"ח מכיסו הפרטי, כל אחד יעשה את החשבון של עצמו.

אנחנו נוסעים לשבועיים לאיטליה, שכולה מוזיאון אחד גדול - מזמן לא הייתי שם :).

תומר

תומר מסכים 100%
אבל זה לא סותר שמי שטס לצרכי עסקים/ או אחד כמוני שמגיע מידי 3-5 שנים, התערוכה מהנה.
אבל נוסטלגיה, רכתי כמה מהרשמים שלך מתערוכות עברו ו... המצב חרבנה.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
690
נקודות
113
מסייג ואומר, שכאחד שלא טס כל שנה, אתם לא יודעים כמה אנחנו מחכים לכל בליל מידע, תמונה (אפילו מנייד ), כדי לחוות ולו מעט את מה שחובים בתערוכה.
השנה גם אורי (טוב אורי כל שנה) וגם גיא נתנו תמונות כמעט און ליין

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מבלי להיכנס לעומק הדו”ח של אדווה בעייתי, ראשית מדובר בדו״ח של אירגון חברתי וככזה הוא אינו נקי מאינטרסנטים.
שנית הדו״ח כולל שתי אוכלוסיות בעייתיות, הראשונה חרדים ואלו בוחרים בעוני מתוך רצון והשניה ערבים, שם העבודה בשחור מגלגלת מיליארדים - סע בוואדי ערה וראה באילו ווילות מתגוררים מי שמוגדרים כאוכלוסיה החיה מתחת לקו העוני.
לבסוף יש את מדד ג׳יני של הOECD שמגלה כי ישראל שיוויונית יותר בחלוקת האושר ממדינה כמו בריטניה.

בישראל קיים עוני (כמו בכל מקום בעולם) אבל הוא לא קרוב למה שהאירגונים החברתיים רוצים שתחשוב, הכל עניין של עוצמה, תקציבים וג׳ובים.

לפני שקראתי את מה שכתבת, רציתי לכתוב לאיציק שקצת נסחפנו [אני לפחות] ואם הוא מתכנן כמו שכתב, לבקר בישפאר שישתף אותו ברשמיו על מצלמת סוני RX10. אבל מכיוון שכבר כתבת, אז ככה:

לא מכיר אף חרדי שבוחר, או מתפלל להיות עני מרוד. הם כן יודעים להתחלק ויש גמח"ים ומוסדות סיוע, אבל כל מי שאני מכיר רוצה להיות במצב כלכלי טוב.

לגבי הערבים, אני האחרון שיסנגר עליהם, אבל זה לא שהדו"ח של אדוה שכולל שתי אוכלוסיות בעייתיות, זו המדינה שכוללת אוכלוסיות אלו וצריכה לטפל בהם [גם במישור של האכיפה].

הזכרת את בריטניה ושוב עניי עירך קודמים, מספיק לי כל שנה להקשיב לסיפורים המזעזעים של ניצולי שואה ומצבם הכספי המחפיר [לחלקם אין אפשרות לשלם על חימום בחורף וחלק מהתרופות, שלא לדבר על מזון איכותי] כדי להבין שאם באוכלוסיה המיוחדת הזו נמשכת השערורייה, מה מצבם של סתם עניים.

אני לא יודע אם אתה אוהב צילומי רחוב, אני כן ואני רואה יותר ויותר אנשים כולל צעירים, המחפשים כבר ללא בושה בפחי האשפה.

אינני מכיר את אדווה לעומק, אבל אני חושב שבלי גופים כאלה מצבנו היה עוד יותר גרוע וזה שהכל פוליטיקה זה אולי נכון, אבל היא צריכה להיות מוכוונת למרבית האזרחים והיום בהרבה מאוד מקרים האינטרסים של הקבוצות החלשות נדחקים לשוליים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
חיים בכבוד זה לא רק מגורים ואוכל על כל מה שכרוך בשני אלה, זה גם הקטע הרוחני: היכולת לקנות ספרים, ללכת לתיאטרון ולקולנוע. בארץ יש הרבה מאוד עניים, חוץ מניצולי שואה שהוזכרו יש עוד זקנים ונכים ו"סתם עניים" מסיבות שונות.
הניסיון לטעון שמספר העניים מנופח כמוהו כטמינת הראש בחול.

אריה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שבוע אחרון של הקיץ. מיוחד, יש שם מלון-ספא שכמה שנים רציתי לבקר. יהיה רכב, ניסע קצת אולי, אבל לא יותר מדי, זה מלון באמת מפנק :)

גם אנחנו שבוע אחרון של הקיץ בטוסקנה, מותר לשאול מה הלוז שלכם בטוסקנה?
אולי נמצא מכם אתרים ומקומות יפים שעדיין לא מצאנו.

תומר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
גם אנחנו שבוע אחרון של הקיץ בטוסקנה, מותר לשאול מה הלוז שלכם בטוסקנה?
אולי נמצא מכם אתרים ומקומות יפים שעדיין לא מצאנו.

תומר

:) אין לו"ז מסוים, עוד לא הכנתי

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@arye.gur @עמי חסון - בלוג עמי

למקרה שלא ידעתם איך מחשבים את העוני והמדדים השונים http://www.bizportal.co.il/general/news/article/663520
בנוסף עמי אני מציע שבצילומך תיגש לאזור בני ברק ומאה שערים, תתעניין אצל תלמידי ישיבות שנתפסים כעניים במדדים האם הם חושבים שהם עניים והאם הם בוחרים מרצון או שלאמרצון להיותבמצב הזה.
לגבי האוכלוסיה הערבית בארץ, בנסיעה בוואדי ערה או כניסה לכל כפר/עיר ערבית בארץ ניתן לראות את הכלכלה הפורחת ואת הבתים המפלצתיים שיש לכל משפחה, הבעיה שבין 50 - 75 מיליארד ש"ח מסתובבים בארץ כהון שחור ולא נספרים בשום מדד.

יש בארץ גם עוני וראוי לטפל ולהדביר אותו, אבל מכאן ועד התמונה שעיתונות המיינסטרים אוהבת להציג יש פער לא קטן.
עמי יקירי אני זוכר אני זוכר ביקורים בתחנה המרכזית של ת"א, גם אז היו עניים במקום, בכלל מי זוכר שבמקום רוב המלונות בת"א בכלל הייתה שכונת פחונים ? קרא את הכתבה המצורפת ותלמד שמגמת העוני בישראל דווקא נמצאת בירידה בעשור האחרון (נתון שהתקשורת נמנעת מלהבליט)
לגבי קשישים וניצולי שואה, יש גם ניצולי שואה שחיים ברווחה לא כולם ערירים, אותם בד"כ לא תראה בטלוויזיה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
@arye.gur @עמי חסון - בלוג עמי

למקרה שלא ידעתם איך מחשבים את העוני והמדדים השונים http://www.bizportal.co.il/general/news/article/663520
בנוסף עמי אני מציע שבצילומך תיגש לאזור בני ברק ומאה שערים, תתעניין אצל תלמידי ישיבות שנתפסים כעניים במדדים האם הם חושבים שהם עניים והאם הם בוחרים מרצון או שלאמרצון להיותבמצב הזה.
לגבי האוכלוסיה הערבית בארץ, בנסיעה בוואדי ערה או כניסה לכל כפר/עיר ערבית בארץ ניתן לראות את הכלכלה הפורחת ואת הבתים המפלצתיים שיש לכל משפחה, הבעיה שבין 50 - 75 מיליארד ש"ח מסתובבים בארץ כהון שחור ולא נספרים בשום מדד.

יש בארץ גם עוני וראוי לטפל ולהדביר אותו, אבל מכאן ועד התמונה שעיתונות המיינסטרים אוהבת להציג יש פער לא קטן.
עמי יקירי אני זוכר אני זוכר ביקורים בתחנה המרכזית של ת"א, גם אז היו עניים במקום, בכלל מי זוכר שבמקום רוב המלונות בת"א בכלל הייתה שכונת פחונים ? קרא את הכתבה המצורפת ותלמד שמגמת העוני בישראל דווקא נמצאת בירידה בעשור האחרון (נתון שהתקשורת נמנעת מלהבליט)
לגבי קשישים וניצולי שואה, יש גם ניצולי שואה שחיים ברווחה לא כולם ערירים, אותם בד"כ לא תראה בטלוויזיה.
מתוך הכתבה שהבאת:
רמת החיים בישראל במונחים של ההכנסה הכספית הפנויה עלתה בשנת 2016 ב-3.8% ובהתאם לכך עלה קו העוני ליחיד מ-3,158 שקל ל-3260 שקל. קו העוני לזוג עומד על 5,216 שקל בהשוואה ל-5,053 שקל בשנת 2015.
איך לדעתך זוג יכול לחיות מ 5216 ש"ח לחודש?

אריה

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
מהסוף ברשותך :
1. ברור שיש ניצולי שואה שחיים ברווחה, יש גם כאלו שהם עשירים מופלגים, אלו כמו אלו לא עשו את כספם בזכות המדינה, זו מתייחסת לציבור הזה באופן שאינו פחות ממחפיר.
2. בדיוק באותו האופן אין ללמוד מהוילות שאתה מזהה בואדי ערה שום דבר הנוגע למצבו הכלכלי של המגזר הערבי כקבוצה מוגדרת בחברה הישראלית. ככלל, הוא רע ונובע בעיקרו מהתייחסות מפלה לאורך שנים.
3. אירגונים חברתיים הם מעצם טיבעם מונעי אג'נדה וזה נורמלי לגמרי. עם זה לא תמצא, גם לא בקרב מוסדות מחקר וסטטיסטיקה ממשלתיים כמו הלמ"ס למשל ממצאים שונים במובהק או אף טענה באשר לאמינות הממצאים של אותם אירגונים.
4. התחביב הזה בו אנחנו דשים כאן בלי הרף אינו בדיוק חלק מבילוי הזמן המועדף על החלקים החלשים בחברה הישראלית, הסיבות רבות כמובן, בינן לא נפקד הצורך בכיסים הולכים ומתעמקים באופן די "פסיכי" במהלך השנים בכדי לממן את הדבר הזה ולכן אין באמת טעם רב בהרחבת הדיון בסוגיה הזו.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אכן הציבור הערבי בארץ מופלה לרעה מאז קום המדינה אם כי יש שיפור אבל רחוק מלהביא אותם למצב של שיוויון.
גם הציבור בפריפריה מופלה לרעה עד כדי פגיעה באורך (אורך, זו לא טעות) החיים בהשוואה למי שגרים במרכז.

אריה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63

כאשר קו העוני הוא 3260 שח ליחיד ו- 5216 לזוג זוהי כבר התחלה מזעזעת וכמו שכתבתי גם אם היו מוסיפים עוד 1000 שקלים לקו , אלו סכומים שהם לא לעג לרש, הם פשוט יריקה בפרצוף.

קרא את התמונה המאוזנת כאן https://www.themarker.com/news/politics/1.4666190

זה שפעם היו פחונים והיום יש מלונות נו באמת מה רצית שיהיה אוהלים... אחד מתפקידיו העיקריים של השלטון הוא לצמצם פערים ולהיטיב עם האזרח החלש ופה יש כישלון מהדהד.
איני רוצה שוב לחזור על עמדתי בנושא המגזר החרדי ויצא לי לשוחח שם לא מעט ועל האכיפה שצריך להנהיג במגזר הערבי. גם זה שיש בקרב ניצולי שואה אנשים אמידים יחסית זה לא ממין העניין אנחנו עוסקים בחלקים נרחבים מתוכם
שלא גומרים את החודש ומוותרים על צרכים חיוניים.
אין לי שום ספק כי בנושא מיגור העוני יש פה כישלון ענק ואחוז לפה ולשם לא משנה את התמונה העגומה.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כמו שאומרים שהדמוקרטיה היא שיטת הממשל הכי פחות גרועה ולא הכי טובה כך גם קפיטליזם היא השיטה הכלכלית הכי פחות גרועה, אלא מאי, ברגע שהיא הופכת לחזירית וכמעט ללא רגולציה (עיין ערך ביבי) היא גורמת לפערים בלתי נתפסים ולבסוף לקריסה חברתית.
בארצנו מוכת המונופולים והריכוזיות שבה חברות מסוימות מגדילות את הונן בדרך אקספוננטית תוך ניצול ציני של היותן כאלה (ראו מוצרים המיוצרים בישראל שנמכרים בחו"ל בפחות) מוביל הדבר לקריסת מעמד הביניים, משל למה הדבר דומה: למשחק ה"מונופול", שפר מזלו של שחקן וקנה את תל-אביב וירושלים זה רק עניין של זמן שיקרסו כספית שאר השחקנים, החכמה היא לשלב יותר רגולציה ומדיניות רווחה ובו בזמן לאתרג יזמים ומשקיעים שלב אחד לפני ההתחנזרות, בממשלה הנוכחית כנראה זה לא יקרה.
יש את הבדיחה מדוע כלבים מלקקים לעצמם את הביצים-כי הם יכולים, מדוע זכיינים ויבואנים בארץ דורשים על ארוחת ביג מק , סכיני גילוח ג'ילט, חלפים לרכב ואין ספור דוגמאות את מה שהם דורשים? והדבר גורם לסחרור מחירים ומשכורות מטורפות אצל ועדים ורשויות מקומיות כמו אנשים שעומדים במעגל וכל אחד מכניס את ידו לכיסו של זה שמלפניו ומי שלא יכול הוא פשוט..עני, התשובה בבדיחה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מתוך הכתבה שהבאת:

איך לדעתך זוג יכול לחיות מ 5216 ש"ח לחודש?

אריה

האם מהנתונים אתה יודע אם אותו זוג עובד במשרה מלאה או חלקית, האם הוא מקבל הכנסות נוספות, קיצבאות, גמ"ח?
בקהילה החרדית אלו סכומים מהם חיים זוגות. אם תכנס לסופר חרדי תגלה שעלויות המזון שונות וזה רק קצה הקרחון.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כמו שאומרים שהדמוקרטיה היא שיטת הממשל הכי פחות גרועה ולא הכי טובה כך גם קפיטליזם היא השיטה הכלכלית הכי פחות גרועה, אלא מאי, ברגע שהיא הופכת לחזירית וכמעט ללא רגולציה (עיין ערך ביבי) היא גורמת לפערים בלתי נתפסים ולבסוף לקריסה חברתית.
בארצנו מוכת המונופולים והריכוזיות שבה חברות מסוימות מגדילות את הונן בדרך אקספוננטית תוך ניצול ציני של היותן כאלה (ראו מוצרים המיוצרים בישראל שנמכרים בחו"ל בפחות) מוביל הדבר לקריסת מעמד הביניים, משל למה הדבר דומה: למשחק ה"מונופול", שפר מזלו של שחקן וקנה את תל-אביב וירושלים זה רק עניין של זמן שיקרסו כספית שאר השחקנים, החכמה היא לשלב יותר רגולציה ומדיניות רווחה ובו בזמן לאתרג יזמים ומשקיעים שלב אחד לפני ההתחנזרות, בממשלה הנוכחית כנראה זה לא יקרה.
יש את הבדיחה מדוע כלבים מלקקים לעצמם את הביצים-כי הם יכולים, מדוע זכיינים ויבואנים בארץ דורשים על ארוחת ביג מק , סכיני גילוח ג'ילט, חלפים לרכב ואין ספור דוגמאות את מה שהם דורשים? והדבר גורם לסחרור מחירים ומשכורות מטורפות אצל ועדים ורשויות מקומיות כמו אנשים שעומדים במעגל וכל אחד מכניס את ידו לכיסו של זה שמלפניו ומי שלא יכול הוא פשוט..עני, התשובה בבדיחה.

הדברים שרשמת נכונים ברובם, נתוני העוני והפערים בישראל נמצאים במגמת ירידה בעשור האחרון אך התקשורת המיינסטרימית נוטה לא לדבר על כך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כאשר קו העוני הוא 3260 שח ליחיד ו- 5216 לזוג זוהי כבר התחלה מזעזעת וכמו שכתבתי גם אם היו מוסיפים עוד 1000 שקלים לקו , אלו סכומים שהם לא לעג לרש, הם פשוט יריקה בפרצוף.

קרא את התמונה המאוזנת כאן https://www.themarker.com/news/politics/1.4666190

זה שפעם היו פחונים והיום יש מלונות נו באמת מה רצית שיהיה אוהלים... אחד מתפקידיו העיקריים של השלטון הוא לצמצם פערים ולהיטיב עם האזרח החלש ופה יש כישלון מהדהד.
איני רוצה שוב לחזור על עמדתי בנושא המגזר החרדי ויצא לי לשוחח שם לא מעט ועל האכיפה שצריך להנהיג במגזר הערבי. גם זה שיש בקרב ניצולי שואה אנשים אמידים יחסית זה לא ממין העניין אנחנו עוסקים בחלקים נרחבים מתוכם
שלא גומרים את החודש ומוותרים על צרכים חיוניים.
אין לי שום ספק כי בנושא מיגור העוני יש פה כישלון ענק ואחוז לפה ולשם לא משנה את התמונה העגומה.

עמי, עוני תמיד היה כאן, בעשור האחרון הוא נמצא דווקא במגמת צמצום.
לגבי הערבים, אנחנו נשאר חלוקים, זוגתי שמאית מקרקעין בכירה, ברוב שנות עבודתה התרכזה בעבודות בצפון במגזר הערבי ליכולת הכלכלית במגזר זה אין קשר עם הזנחת המדינה בטיפול במגזר בתחומים מסויימים (גם אם תושבי תל אביב לא ישלמו מיסים לא יהיו שם כבישים ובתי ספר ראויים).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור