מוסיקה של אודיופילים – האם יש דבר כזה?

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
יש כאלה שקוראים גם את ספר הטלפונים. הבעייה שיש שם הרבה מאד דמויות ומעט מאד עלילה ...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מתן.

אתה פשוט לא מתבייש! אין לי מה להגיב על הפוסט המורעל שלך.
אם זה הקרדיט שאתה נותן לי אז באמת חבל על הזמן.

אתה לא רק מוציא דיבה עלי ועל האתר. תבדוק טוב טוב אם זה באמת מגיע לנו או לי. או שפשוט אתה כל כך נשאב לתוך הליכלוך שמעצורים זה לא הקטע שלך.

לגבי השאר. כתבת שטויות. אין מה להגיב.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה, נמר מייצג את האתר, זוכר?
וכן, החלופה היא לכתוב מבלי לציין שמות.

מתן,

כשאני קורא את הביקורות של נמר על כל מוצר שהוא אני לא מרגיש שהוא ממליץ על מוצר כזה או אחר. להתרשמותי הוא דווקא נזהר מאוד בנושא הזה ולכן אני לא מזהה בעיה. עובדה שבעיני הכתבה שלו העלתה נושא עקרוני - על אף שכפי שהערתי אני סבור שהוא טעה בניסוח הכותרת - ולא ניסיון להמליץ על משהו.

גם אם נניח שנמר ממליץ על מוצר מסוים - עובדת היותו מייצג האתר לא הופכת את דעתו למשמעותית יותר בעיני מאשר דעתך או דעתם של אחרים בפורום.

אריה

אייל007

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
שלום לכולם
אני רוצה לספר לכם שמהצליל הראשון ששמעתי פשוט נפלתי .לא האמנתי למה המערכת שלי מסוגלת ביכלל
הניקיון השקט הפירוט ושילוב של הכל יחד.ובנוסף התאהבתי בסיגנון מוסיקה שאף פעם לא שמתי לב אליו ואני מתכוון למוסיקת ג'אז. ואני אחד ששומע המון סיגנונות מוסיקליים ואף פעם לא הבנתי ממה אנשים מתלהבים ועכשיו אני מבין
הזמנתי לי בערך 5 דיסקים כאילו ,וממליץ לכל אחד לפחות לנסות .
יום טוב לכולם וחג שמייח:כל-הכבוד:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתן.

אתה פשוט לא מתבייש! אין לי מה להגיב על הפוסט המורעל שלך.
אם זה הקרדיט שאתה נותן לי אז באמת חבל על הזמן.

אתה לא רק מוציא דיבה עלי ועל האתר. תבדוק טוב טוב אם זה באמת מגיע לנו או לי. או שפשוט אתה כל כך נשאב לתוך הליכלוך שמעצורים זה לא הקטע שלך.

לגבי השאר. כתבת שטויות. אין מה להגיב.

נהיית פולניה?
על מה להתבייש? אני לא מוציא דיבה, ולא ממציא דברים. כולה אמרתי שהמאמר הזה נראה כמו פרסומת סמויה ל- STS, מהסיבה הפשוטה שהשם של החברה לא נמצא בכותרת המאמר, וכשאני קראתי אותו הרגשתי שהולכתי שולל. ציפיתי לדבר אחד כשהתחלתי לקרוא, קיבלתי דבר אחר.

זה לא אישי ולא נעשה מתוך רוע או צרות העין. אתה יודע בדיוק מה דעתי על הכתיבה שלך והקרדיט שאני וכל חברי האתר נותנים לך הוא אינסופי.

לגבי השאיבה שלי לליכלוך - אני לא נשאב לליכלוך. אני אומר את מה שאני חושב, ולא רואה סיבה להפסיק עם זה אלא אם אין ענין לציבור. והיות ואני היחיד המחזיק בדעה זו כאן, אז אפסיר. אבל לא, מעצורים זה לא הקטע שלי.

לגבי ה"שטויות" שכתבתי - הנה, החזרת לי. דעתך יותר חשובה ויותר קובעת. אני שמח שחזרנו להיות פיטים, ומחכה למאמר הבא שלך.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתן,

כשאני קורא את הביקורות של נמר על כל מוצר שהוא אני לא מרגיש שהוא ממליץ על מוצר כזה או אחר. להתרשמותי הוא דווקא נזהר מאוד בנושא הזה ולכן אני לא מזהה בעיה. עובדה שבעיני הכתבה שלו העלתה נושא עקרוני - על אף שכפי שהערתי אני סבור שהוא טעה בניסוח הכותרת - ולא ניסיון להמליץ על משהו.

גם אם נניח שנמר ממליץ על מוצר מסוים - עובדת היותו מייצג האתר לא הופכת את דעתו למשמעותית יותר בעיני מאשר דעתך או דעתם של אחרים בפורום.

אריה

אני מסכים איתך אבל לא בזה אנחנו דנים כאן. זאת לא ביקורת או סקירה. זה מאמר דעה.

לגבי דעתו המשמעותית יותר או פחות - בוודאי שכן. אולי לא לך ולא לי, אבל נמר הוא שגריר של התחום והרבה אנשים סומכים על דעתו ואף פונים להתייעץ איתו, כולל אני.
בוא נאמר זאת כך - אם אני או אותו היינו כותבים פוסט כזה, אפשר היה להתייחס לזה כאל עוד ניסיון ליצור ענין ע"י זוית שונה בתחילת הפוסט. אבל כשנמר כותב את זה, לי בתור קורא יש ציפיות אחרות מהקריאה. הציפיות הן לקבל דעה מנוסה יותר, עמוקה יותר, ובשאיפה גם מעניינת יותר. במאמר הזה קיבלתי את הנ"ל במינון נמוך, וגם דחפו לי לגרון את STS. לזה לא ציפיתי.

כרגיל אני עומד בדד והיחיד שרואה את המציאות בצורה כזאת. כנראה שאני עקום, ולא העולם. לפיכך, ברשותך, אני מיציתי את הדיון הזה.

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
אני לא מבין מה הבעיה אדון מתן אז הוא פרסם או לא מוצר מה הבעיה כן ירבו אנשים כמו נמר שחושף לציבור האודיופילי מוצרים ברמה גבוהה אני הייתי בעצמי אצל ארי היבואן של STS לפני שבועיים וזאת היתה חוויה מה הבעיה אני לא מבין מה מציק לך שהוא לא כתב בכותרת STS ,הנושא היה הקלטות אודיופיליות ולדגומא הוא נתן את STS כי זה מה שהוא בחן הרי אנחנו פה בשביל לחשוף דברים וללמוד מהם וכל אחד עושה את זה בדרכו יש פרסומת אין פרסומת כל אחד משחק אותה השומרוני הטוב ,כתב כתבה יפה עניינית וחשף לציבור האודיופילי מוצר טוב תפסיק לשחק בקקה (סליחה על הביטיו)
לגבי התגובה של אייל פור על מכשירים עם מחוגים ומנורות PASSLAB ן ACCUPHSE מיצרים מכשירים עם מחוגים ומנורות והם לא פחות טובים מהמוצרים שלו אז הכללה זה לא דבר טוב לצומת לבך אייל!
נמר עלה והצלח

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
נכתב ע"י yanivrsi;240371 לגבי התגובה של אייל פור על מכשירים עם מחוגים ומנורות PASSLAB ן ACCUPHSE מיצרים מכשירים עם מחוגים ומנורות והם לא פחות טובים מהמוצרים שלו אז הכללה זה לא דבר טוב לצומת לבך אייל! נמר עלה והצלח[/QUOTE:
אין קשר בין מה שכתבתה לבין מה שאיל פור התכון ,ראה הלינק

http://www.theabsolutesound.com/art...er-cad-211-fe-monoblock-amplifiers-tas-205-1/

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
בימינו זה נעשה נפוץ יותר ויותר שאנשים מוצאים בדברי אחרים דברים שאינם בהכרח שם -- החל בפירסומת וכלה באנטישמיות -- ואז עוד רבים על זה ופוגעים אחד בשני ללא טעם :(

כנראה שאין מוסיקה שהיא מיוחדת לאודיופילים, רק הקלטות של מוסיקה שהיא חסרת עניין בתוכן/ביצוע במידה כזו, שסופר-הקלטה תאפשר לאודיופילים להתענג עליה, בעוד שלא-אודיופילים לא יתעניינו בה.

נראה לי שמה שאנחנו דנים בו כאן אינו מוגדר ע"י המוסיקה ו/או איכותה, אלא ע"י קהל הייעד של התקליט/דיסק/קובץ (להלן "אלבום") שאליו היא פונה.

זה יכול להיות אלבום של מבצע/קבוצה אחת, שעדיין המאפיין שלו הוא סופר הקלטה ולא התוכן המוסיקאלי/הביצוע.

זה יכול להיות אלבום של מוסיקה מרתקת בעלת הרבה מעריצים, אבל שיוצא בהוצאה "אודיופילית", בדרך כלל יקרה בהרבה, כך שאף חובב מוזיקה שאינו אודיופיל לא יקנה אותה. למשל הוצאות מיוחדות ב-XRCD, K2HD, SHM-CD/SACD וכד', שעולים $30-$70 כשאפשר להשיג דיסק של אותה הקלטה ב-$7.

זה יכול להיות אוסף, אבל לא כל אוסף הוא בהכרח אודיופילי. למשל Best of the Sixties כנראה יהייה בלתי-אודיופילי בעליל, או סתם דיסק "קטלוג" אן sampler של חברה לא אידיופילית. לעומת זאת, אוסף שנקרא Depth of Image, או Demonstration Disc, כנראה שפונה לקהל אודיופילי, כמו גם sampler של חברה אודיופילית שמתמחה בסופר-הקלטות יותר מאשר בסופר-מְבַצְעים.

אבל גם דיסקים "אודיופיליים" יכולים להכיל מוסיקה נהדרת בביצועים עוצרי נשימה, כמו למשל חלק מהדיסקים של Opus 3 השוודית (לא לבלבל עם Opus 111 הצרפתית, שנאכלה ע"י Naïve) -- פשוט קטעים מתוך אלבומים מלאים שלהם.

עם זאת, תמיד יהייו כאלה שירימו את האף על אלבומים אודיופילים, כאילו שסופר-הקלטה זה משהו שנוגד/הופכי לסופר-מוסיקה.

מיותר להגיד "הפסד שלהם", כי מה שהם מפסידים בהנאה מוסיקאלית/אודיופילית הם מרוויחים בתחושת עליונות, שכנראה שווה להם יותר, כך שהמאזן אינו בהכרח הפסד, ואין טעם להיכנס לחישובים שלהם בעניין.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
טוב שהוזכרה המילה ״אנטישמיות״. עוד דעה אחת לא מקובלת באתר הזה וסוף העולם יגיע מייד. אני כבר ברגע זה רץ ךמקלט האטומי שאין לי.

מתן, עשה לי טובה ותחשוב היטב לפני שאתה מפרסם את דעתך בפורום.

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה לכולם.

מתן. אין לי בעיה עם הערות. מעבר לכך שבמקרה הזה הן לא נכונות, הערת בצורה כזו חריפה ופוגענית שיצרת בדיוק את ההיפך ממה שרצית ליצור.

יכולת במקום להעיר בצורה כזו לשלוח הודעה פרטית, להגיב בפורום בצורה מכובדת ולא לצאת בהאשמות ואפילו להתקשר אלי ולהעיר. אבל אני מוכרח להודות שלא ציפיתי ממך לתגובה כזו רעילה ואני גם לא חושב שזה היה ראוי למשתמש ותיק שמכיר היטב את בעלי האתר ואת האמינות שלנו.

אז יכולת לעשות את זה בצורה מכובדת. אנחנו הפורום היחיד בישראל (שים לב! היחיד בישראל) שאפשר לכתוב בפומבי דברים גם נגד האתר. אנחנו לעולם לא עורכים או מוחקים. אבל אנחנו כן מגיבים. תגובות כאלה, מהסוג הזה שלך מאנשים כמוך (למרות שלמדתי שאין חברים בגזרה האודיופילית, כבוד הדדי הוא בגדר מוקצה וטקט הוא לא החבר הטוב שלנו) הם דבר שאני לא תמיד מצליח לעכל.

בכל מקרה. מבחינתי זה מאחור.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
דחפו לי לגרון את STS.
במסגרת דיון על איכות אודיופילית, דיברו גם על תקליטים וגם על דיסקים של STS, ואף אחד מהם לא ניתן לתחיבה לגרון שלך, אלא אם מנפצים אותו, אבל אז כל האיכות האודיופילית הולכת לאיבוד.

ותכחיש את זה ככל שתרצה (עם/בלי שבבי STS בגרון), אבל האיכות האודיופילית הייתה הנושא.

לא לעניין :נגד:

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מבחינתי זה מאחור
זה מזכיר לי מישהו (מלחין?) שקיבל ביקורת רעה, וכתב למחבר הביקורת משהו כמו:

"אני יושב כרגע בשירותים, הביקורת שלך מונחת לפני, עוד מעט היא תהייה מאחורי" :)

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תודה לכולם.

יכולת במקום להעיר בצורה כזו לשלוח הודעה פרטית, להגיב בפורום בצורה מכובדת ולא לצאת בהאשמות ואפילו להתקשר אלי ולהעיר. אבל אני מוכרח להודות שלא ציפיתי ממך לתגובה כזו רעילה ואני גם לא חושב שזה היה ראוי למשתמש ותיק שמכיר היטב את בעלי האתר ואת האמינות שלנו.

נמר,
אני חושב שבתגובותיך דווקא כנובע ממעמדך בפורום, אתה צריך להימנע ממילים כמו "תגובה רעילה". כפי שאפשר לראות זה גורם להחרפה בניסוח התגובות וזה מיותר לחלוטין.

לדעתי, גם כשאתה כועס על תגובתו של מישהו, הניסוח שלך צריך להיות "ממלכתי". מנהלים בפורום צריכים לדאוג לריסון ביטויים חריפים ולא לעודד אותם.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
נמר,
אני חושב שבתגובותיך דווקא כנובע ממעמדך בפורום, אתה צריך להימנע ממילים כמו "תגובה רעילה". כפי שאפשר לראות זה גורם להחרפה בניסוח התגובות וזה מיותר לחלוטין.

לדעתי, גם כשאתה כועס על תגובתו של מישהו, הניסוח שלך צריך להיות "ממלכתי". מנהלים בפורום צריכים לדאוג לריסון ביטויים חריפים ולא לעודד אותם.

אריה
כמה סדרות "חינוך" נמר צריך לאכול ביום אחד, לדעתך?

הוא גם בנאדם, לא רק מנהל/כתב, ואנשים כאן מנסים להתאים אותו למה שהם מגדירים לעצמם שהוא "צריך" להיות, במין צדקנות יפת-נפש.

שלא לדבר על כך שנושא השירשור ננטש וכמעט הכל הערות וחינוכים הדדיים, כולל תגובה זו עצמה.

הגזמתם קמעא. די.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כמה סדרות "חינוך" נמר צריך לאכול ביום אחד, לדעתך?

הוא גם בנאדם, לא רק מנהל/כתב, ואנשים כאן מנסים להתאים אותו למה שהם מגדירים לעצמם שהוא "צריך" להיות, במין צדקנות יפת-נפש.

שלא לדבר על כך שנושא השירשור ננטש וכמעט הכל הערות וחינוכים הדדיים, כולל תגובה זו עצמה.

הגזמתם קמעא. די.

עמיר

זה לא עניין של צדקנות או יפי נפש או חינוך.

שימוש במילים צריך להיות מחושב ואצל מי שמנהל את הפורום גם אחראי - אם כי זה הפורום של נמר והוא יכול לכתוב איך שבא לו.

מתן לא ניסה "להרעיל" אף אחד לא כמשתמע ולא במובן הרעיוני אליו התכוון נמר והשימוש במונח הזה מוגזם ומאוד לא מידתי.

אפשר לצפות שמנהלי הפורום ירסנו את אופי התגובות שלהם.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
זה לא עניין של צדקנות או יפי נפש או חינוך.

שימוש במילים צריך להיות מחושב ואצל מי שמנהל את הפורום גם אחראי - אם כי זה הפורום של נמר והוא יכול לכתוב איך שבא לו.

מתן לא ניסה "להרעיל" אף אחד לא כמשתמע ולא במובן הרעיוני אליו התכוון נמר והשימוש במונח הזה מוגזם ומאוד לא מידתי.

אפשר לצפות שמנהלי הפורום ירסנו את אופי התגובות שלהם.

אריה
זה כבר מגוחך: אתה ממשיך להיות צדקן ויפה נפש שמחנך את נמר ומסביר איך הוא צריך להתנהג (לדעתך), ממנה את עצמך לשופט שקובע אם מתן כן/לא הרעיל במובן הרעיוני, ובאיזו מידה זה מידתי או לא, ועד כמה המנהלים צריכים לרסן את עצמם (אבל לא את הגולשים, חס וחלילה), וכו'.

בקיצור, העובדה שאינך מבחין במה שאתה עושה ובכך שאין לך ממש סמכות לזה, לא משנה את מעשיך, צדקנותך, יפי-נפשך ובכלל.

נותנים לך במה ואתה משתמש בה, לאו דווקא בצדק/בהגינות/לעניין וכו',

אבל לא תפקידי לרסן אותך... אני רק משקף לך את מה שאתה עושה, ואני כן מבחין שאני עצמי ממשיך כרגע בקו של
הערות וחינוכים הדדיים, כולל תגובה זו עצמה

ולא נותר לי אלא לתקן את הניסוח הקודם שלי
הגזמתם קמעא. די

לכדי "הגזמנו קמעא. די"

עמיר

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
הרוב הכמעט מוחלט של הקלטות אודיופיוליות הן
1. מוסיקה איומה או ביצועים איומים למוסיקה אחרת.
2. הקלטות גרועות שבטעות נחשבות לאיכותיות.

לא הייתי משקיע בהקלטות האלה שקל אחד.

מה שכן, יש מדי פעם רימסטרים טובים כמו ההוצאות
האחרונות של סוני K2 ל Kind of Blue ול Time Out.

בכלל כדאי לבחון לבחון מערכת עם מגוון מוסיקה שאתם מאזינים לה ולא אחרת.

עופר.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
הרוב הכמעט מוחלט של הקלטות אודיופיוליות הן
1. מוסיקה איומה או ביצועים איומים למוסיקה אחרת.
2. הקלטות גרועות שבטעות נחשבות לאיכותיות.

לא הייתי משקיע בהקלטות האלה שקל אחד.

מה שכן, יש מדי פעם רימסטרים טובים כמו ההוצאות
האחרונות של סוני K2 ל Kind of Blue ול Time Out.

בכלל כדאי לבחון לבחון מערכת עם מגוון מוסיקה שאתם מאזינים לה ולא אחרת.

עופר.

אני נאלץ להסכים (בעצם מסכים לא נאלץ) עם עופר .בד"כ לי באופן אישי הקלטות אודיופיליות נישמעות מאולצות משהוא לא טיבעיות .יש הבדל גדול בין הקלטה טובה לבין אודיופילית מכוונת.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זה כבר מגוחך: אתה ממשיך להיות צדקן ויפה נפש שמחנך את נמר ומסביר איך הוא צריך להתנהג (לדעתך), ממנה את עצמך לשופט שקובע אם מתן כן/לא הרעיל במובן הרעיוני, ובאיזו מידה זה מידתי או לא, ועד כמה המנהלים צריכים לרסן את עצמם (אבל לא את הגולשים, חס וחלילה), וכו'.

בקיצור, העובדה שאינך מבחין במה שאתה עושה ובכך שאין לך ממש סמכות לזה, לא משנה את מעשיך, צדקנותך, יפי-נפשך ובכלל.

נותנים לך במה ואתה משתמש בה, לאו דווקא בצדק/בהגינות/לעניין וכו',

אבל לא תפקידי לרסן אותך... אני רק משקף לך את מה שאתה עושה, ואני כן מבחין שאני עצמי ממשיך כרגע בקו של

ולא נותר לי אלא לתקן את הניסוח הקודם שלי

לכדי "הגזמנו קמעא. די"

עמיר

אתה כמובן צודק.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור