מה קורה שמושיבים את אלדר ונמר למבחן עיוור של כבלי רמקולים...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,011
נקודות
113
רן התכוונתי בדיוק לעניין הזה , כבל שעבר ברייק , ציוד שעבר ברייק
צריך לעבוד יחד מספיק זמן כדי לשבת נכון וזה לא קורה בהחלפות מהירות .
גיא 12 הצחיק אותי פעם שהביא סטים שלמים של כמה חברות ורצה לבחון אותם בשבת אחת .
אי אפשר לגבש החלטות לאור התוצאות .
נכון שיש פערים אדירים יותר קל לזהות כיוון, למרות המבחן שערכתי שהפתיע אותי, אבל שאתה בודק כבלים מצויינים
אי אפשר להיות זריז ואני לא פרייאר של כבלים .

כשאתה מחליף רכיב אחר במערכת לוקח לך ימים להרגיש בהבדל? או שהשינוי נוכח או שהוא אינו נוכח. נסה פעם לאכול חציל בלאדי לשטוף את הפה ולאכול לאחר מיכן חציל רגיל.... שני חצילים, כל אחד עם טעם שונה, לא תצטרך שעות כדי להבחין בשינוי בטעם ובמרקם, צר לי אבל אודיו לא שונה בהרבה, או שיש שינוי או שאין שינוי. מכאן השאלה אם אהבת או לא אהבת את השינוי, זה כבר עניין של טעם.

לגבי מבחנים עיוורים, טוב בתחומים מסויימים, פחות טוב באחרים, באודיו זה לא מעניין אותי, לדידי מדובר בתחביב שבמרכזו הנאה, לא מבחן במתמטיקה, מימון או חשבונאות פיננסית.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כשאתה מחליף רכיב אחר במערכת לוקח לך ימים להרגיש בהבדל? או שהשינוי נוכח או שהוא אינו נוכח. נסה פעם לאכול חציל בלאדי לשטוף את הפה ולאכול לאחר מיכן חציל רגיל.... שני חצילים, כל אחד עם טעם שונה, לא תצטרך שעות כדי להבחין בשינוי בטעם ובמרקם, צר לי אבל אודיו לא שונה בהרבה, או שיש שינוי או שאין שינוי. מכאן השאלה אם אהבת או לא אהבת את השינוי, זה כבר עניין של טעם.

לגבי מבחנים עיוורים, טוב בתחומים מסויימים, פחות טוב באחרים, באודיו זה לא מעניין אותי, לדידי מדובר בתחביב שבמרכזו הנאה, לא מבחן במתמטיקה, מימון או חשבונאות פיננסית.

הניסיון שלי לימד אותי אחרת. לא בכל שינוי מבחינים מייד.
סיפרתי כבר בעבר. לפני כמה שנים עברתי דירה. התקנתי את המערכת בדירה החדשה והכל היה סבבה מבחינת איכות הצליל.
לאחר פרק זמן, משהו התחיל להציק לי בזמן האזנה בנוגע לאיכות הצליל. זה שיגע אותי, אפילו לא הצלחתי להגדיר לעצמי מה לא בסדר, אבל בכל האזנה היה משהו שעצבן אותי.
בשלב מסוים בדקתי את ההתקנה והתברר שאת אחד הקונקטורים שבין אחד הספקים לקדם המגבר חיברתי בכיווניות הפוכה (כל האינטרקונטורים ב ניים הם כיווניים).
התקנתי את הכבל כמו כנדרש והמערכת חזרה לתפקד כמו שצריך.
עברתי כמה חוויות כאלה, לא כל שינוי מובחן מיידית.

אריה

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא בכל שינוי מבחינים מייד
נכון, לא כל אחד מבחין בכל שינוי מיד, יש מי שצריך יותר זמן ויש מי שפחות אבל השאלה היא האם השינוי קורה מיד או שלפעמים לוקח לו יותר זמן לקרות כמו ששוני אומר?
במקרה שלך סביר להניח שבאותו רגע שהרכבת את הכבל הפוך היה שינוי, רק לקח לך זמן להבין מה לא בסדר.
הטענה של @שוני היא שאפילו שכבל כבר עבד, ברגע שמרכיבים אותו על מערכת אחרת יהיה לו איזה שהוא ברייק, אולי אפילו קצר כי זה כבל שעבד אבל על מערכת אחרת. לדעתי זו לא טענה מופרחת לחלוטין...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני השאלתי מבעל חנות מתמחה כבל מאד יקר של חברת קובלה-סוסנה ובדקתי אצלי בחיבור בין DAC שלי (טופינג dx7 pro שלמרות מחירו הזול של 600 דולר, נחשב לאחד הטובים שיש בשוק) לבין המגבר כוח. במעבר בין כבל עבודת יד שלי מבוסס כבל RG6 ובננות RCA איכותיות של audioquest) לכקבלה סוסנה שעולה פי 5 מה DAC שלי, לא הבחנתי בשום שינוי מורגש. מאז אני לא טורח יותר עם כבלים.
לגיטימי.
להסיק מסקנה גורפת על כל הכבלים מהתנסות אחת ?
לדעתי אתה טועה אבל זכותך.
אותו כבל יכול להשמע אחרת אם תחליף הגברה או רמקולים. מניסיון.
גם בשרשור פה נמר מספר שלא הצליח לזהות כבל שיש לו והוא מכיר אותו מצוין.
למה ?
כי הוא מחובר בסטאפ אחר, אקוסטיקה אחרת.
אם תנסה הגברה אחרת שבמקרה תהיה דומה להגברה שיש לך אז תסיק שכל ההגברות הן אותו דבר ולכן אין טעם לבדוק הגברות אחרות ?
ארז

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
רן התכוונתי בדיוק לעניין הזה , כבל שעבר ברייק , ציוד שעבר ברייק
צריך לעבוד יחד מספיק זמן כדי לשבת נכון וזה לא קורה בהחלפות מהירות .
גיא 12 הצחיק אותי פעם שהביא סטים שלמים של כמה חברות ורצה לבחון אותם בשבת אחת .
אי אפשר לגבש החלטות לאור התוצאות .
נכון שיש פערים אדירים יותר קל לזהות כיוון, למרות המבחן שערכתי שהפתיע אותי, אבל שאתה בודק כבלים מצויינים
אי אפשר להיות זריז ואני לא פרייאר של כבלים .

היי שוני.

אכן חשבתי שכיוונת לשם, אבל לא הייתי בטוח, תודה על ההבהרה.

מבלי לזלזל חלילה, אני לא יכול לקבל את התיאוריה הזו והיא חסרת כל הגיון בעיניי.

אתה כלל לא מדבר על ברייק אין, שזו תיאוריה/הנחה בעייתית כשלעצמה, אבל אני, באופן אישי, בהחלט מקבל אותה על מספר מצומצם של מוצרים, אתה בכלל מכוון ל....גיבוש כיתתי.

לדידך, הד'אגוסטינו או הקארדאס, לצורך הדוגמא, לא רק צריכים לעבור ברייק אין כשלעצמם (ונניח שלזה הסכמנו) אלא כעת, נדרשים ימים ארוכים שהם "יישבו" להם יחדיו, ינגנו ביחד, יכירו אחד את השני, כדיי שיוציאו אחד מהשני את המקסימום.

האם מדובר בשעות ספורות, עשרות שעות, ימים..?

האם יש תמימות דעים באשר לזמן שנדרש לאמור, על ידי כל מי שמחזיק בתיאוריה הזאת, האם יש תמימות דעים לגביי הזמן שנדרש לכל חברותא שכזו?

יש בכלל הסבר הגיוני לתיאוריה הזו?

יש כאן המון בעיות עם ההנחה הזו, חלקם בכלל קשורות לתכנון ולוויסינג של כלל המוצרים הללו.

לצערי, אתה מייחס למוצרי אלקטרוניקה תכונות אנושיות וגם שומט את הקרקע מביצוע מבחנים באשר הם, לכל ציוד הקשור לתחביב הזה.

למעשה, לפי שיטה זו, כל בדיקות המגברים שערכתי, לשיטתך, הן גם שגויות, היות הייתי צריך לאפשר ל Ayre, לשם הדוגמא, להתיידד עם הווילסונים ועם הכבלים ועם הטרינוב ולא לחרוץ דיעה אחרי יומיים שאני מקשיב לו, ביחס למגברים אחרים.
יתכן והייתי צריך לחרוץ את דינו אחרי עשרה ימים ואולי אחרי 14 יום...

צר לי, אני לא מקבל את הטיעון של גיבוש כיתתי.

רן

* רק לשם ההבהרה, ההחלטה מבחינתי בכל הקשור לכבל שמתאים לי, בוצעה אחרי ימים ארוכים מאוד, בהם בחנתי, עשרות קטעים, הן בסטריאו והן בקולנוע.

הבדיקות שביצעתי לאלדר ונמר לא נערכו כדיי לאשש את הבחירה שלי, שבוצעה הרבה לפני הגעתם (והם גם הגיעו לתוצאות שונות..), אלא נעשתה בשביל החוויה, הלימוד והתנסות מעניינת עבור שלושתינו.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אקוסטיקה אחרת

אקוסטיקה אחרת = סאונד אחר , למה זה דוקא הכבל?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
פוסט נהדר.
לנעוץ איפשהו ולחייב כל אודיופיל צעיר לקרוא לפני ועדת הקבלה לפורום.
מוריד את הכובע בפני שניצל ונמר, גם על היכולות וגם על הנכונות להשתתף, ולהחשף.
והדרך שרן עושה.....בית ספר.
מעניין אותי אם נמר ושניצל לא לקחו את הכבלים שאהבו הבייתה, לבדוק במערכת ובחדר שלהם?
אין מצב...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אקוסטיקה אחרת = סאונד אחר , למה זה דוקא הכבל?

לא אומר שזה דווקא הכבל.
אבל כבל יכול להשפיע על הסאונד לכן כל שינוי במה שמשפיע על הסאונד יכול להשפיע על איך שהכבל יישמע.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
טופינג dx7 pro

היה לי מספר חודשים , מעולה (מלבד השלט) יש לי היום אחד שעולה פי 3 ומבחינת הסאונד לא מצדיק את ההפרש במחיר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
יש דבר אחד שנכתב על ידי רן שאני מס
כן, אני הבנתי את זה.

אתה יכול להסביר לי את ההגיון מאחורי הטענה הזו?

אני מניח שאתה מבין, שככל שאתה צודק ואתה כבר מנחש מה אני חושב על זה, אז בכך הסתיימו האפשרויות שלנו לבדוק את ההבדלים בין כבלים שונים היות והזכרון השמיעתי שלנו לא שווה כלום אחרי דקות ספורות.

רן
לא מסכים איתך.
הזיכרון השמיעתי הוא מספיק טוב כדי לזכור את החוויה בכבל X מול Y.
האם הבאסים נשמעים אחרת , האם הגבוהים צורמים בכבל אחד יותר מהשני.
מניסיוני למדתי שחייבים להיעזר בסבלנות רבה כדי לדעת מה התוצאה הסופית של מכשיר או כבל.

מניסיוני בהחלפת כבלים ומכשירים - איני חושב שיש משמעות לאיך כבל נשמע בשעות הראשונות שחובר למערכת (גם אם כבר עבר ברייק אין).
המון כבלים נשמעו בצורה מסוימת בתחילה, ולאחר יום או יומיים התגלו תכונות נוספות שלהם (לטוב ולרע).
אני מסכים שאפשר בדרך כלל לנחש את הכיוון של הכבל, אבל זה לא ממש מספיק בתחביב הזה ובמחירים האילו.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

בתחביב ובמחירים האילו - שינוי אינו המטרה, אלא התוצאה הסופית.
כבל יכול להישמע נעים ועגול בשעות הראשונות ואחרי יומיים הוא ישמע צורם.

אני באמת מקנא בכל אילו שמחליפים כבל או מכשיר ומיד מקבלים החלטה אם הוא טוב או לא.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
לא אומר שזה דווקא הכבל.
אבל כבל יכול להשפיע על הסאונד לכן כל שינוי במה שמשפיע על הסאונד יכול להשפיע על איך שהכבל יישמע.

גם אם לא בדקתי כבלים יקרים ממש נראה לי מוזר שבחניות גדולות לציוד מקצועי ממש נמכרים רמקולים ב - 85000 פאונד והכבלים הכי יקרים שם עולים גג 150 פאונד לזוג

למה

חבר משקיען
מעורבות
786
נקודות
113
מאד מעניין ומקצועי. תודה רבה לשלושתכם על ההשקעה.:אצבע מורמת

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,484
נקודות
113
לפני 4 חודשים
לקחתי לבדיקה אצלי...
מספר כבלים

XLRים
RCAים
COAXים

שמות הכבלים/דגמים שנבחנו לא רלוונטי.
חיפשתי נטו תוצאה/שילוב.

לקח לי כשבועיים להחליט מה אני רוצה אצלי.
לא הייתי סגור על עצמי.
לא ערכתי מבחן עיוור.
פשוט הקשבתי...לקטע מסויים וכמה כלים ו-ווקאל שהיה לי קריטי להבחין בניואנסים שהיו חשובים לי..כמה שהייתי בטוח...שיניתי דעתי ו-כיוון 180 מעלות...
לקח לי לא מעט זמן להחליט מה הכי נכון לי

הכוונה שלא הייתה עדיפות עליונה כזו או אחרת
בכל הקשור לאינטרקונקטים.

בניגוד לכבלי החשמל לפני חודשיים שבדקתי
ובמיוחד כבלי הרמקולים, שם הפער היה מוחשי ויחסית מהיר להחלטה.
ולא לקח לי יותר משעתיים וכמה קטעים ספציפיים,
להבין את ההחלטה.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
יש דבר אחד שנכתב על ידי רן שאני מס

לא מסכים איתך.
הזיכרון השמיעתי הוא מספיק טוב כדי לזכור את החוויה בכבל X מול Y.
האם הבאסים נשמעים אחרת , האם הגבוהים צורמים בכבל אחד יותר מהשני.
מניסיוני למדתי שחייבים להיעזר בסבלנות רבה כדי לדעת מה התוצאה הסופית של מכשיר או כבל.

מניסיוני בהחלפת כבלים ומכשירים - איני חושב שיש משמעות לאיך כבל נשמע בשעות הראשונות שחובר למערכת (גם אם כבר עבר ברייק אין).
המון כבלים נשמעו בצורה מסוימת בתחילה, ולאחר יום או יומיים התגלו תכונות נוספות שלהם (לטוב ולרע).
אני מסכים שאפשר בדרך כלל לנחש את הכיוון של הכבל, אבל זה לא ממש מספיק בתחביב הזה ובמחירים האילו.

רוזי,
נסכים בידידות , שאנחנו לא מסכימים, במיוחד בהערכה הרבה שאתה נותן לזכרון האנושי. תתפלא, הוא לא שווה הרבה.

הפוסט שאתה קראת, הוא פוסט מצומצם לבחינות מצומצמות, שביצעתי עשרות שנים עם מיטב המכשירים, כאשר הם עומדים אחד מול השני.

אף אחד לא מחליט כאן ברמה של דקות, הכבלים המצולמים היו אצלי ימים ארוכים מאוד.

אתה מתבלבל בין ההחלטה של הרכישה, לחוויה הנחמדה שעברנו.

ההגברות שאתה רואה בתמונה, היו אצלי במשך שבועות ארוכים.

הפרוססורים האולטרה יקרים שהיו אצלי ונבחנו אחד מול השני, היו אצלי במשך שבועות ארוכים, כאשר יבואנים מביאים את המוצרים הללו במיוחד מחו"ל עבורי, על מנת שאבדוק אותם.

אתה חושב שהנאגרה HD בתמונה הגיע לביתי סתם כך...?

כל זה אינו מוריד מהעובדה, שאני נאלץ לדחות מכל וכל את התיאוריה של "גיבוש חברתי" והצורך שהכבל ו המגבר יבצעו פגישת הכרות בינהם ורק אחרי הכרות מעמיקה (של שעות/ימים/שבועות/) יואילו בטובם לתת מעצמם את המיטב.

הרעיון לפיו אנחנו נקשיב למוצר מסוים ביום שני..
ולאחר מכן נקשיב למוצר אחר ביום רביעי ואנחנו נדע לנתח את ההבדלים ששמענו ביום שני, לעומת יום רביעי, היא שגויה בבסיס בעיניי.

תן לי לסבך אותך מעט יותר בכל הקשור ל-"גיבוש חברתי" של מוצרי אלקטרוניקה.

האם קיימת הסכמה בקרב אלו שמחזיקים בתיאוריית הגיבוש, שלדאגוסטינו נדרש אותו זמן של גיבוש, כמו נאגרה או כמו סילטק?

וברגע שנשנה את הסדר החברתי, ידרש פחות זמן לטובת הגיבוש, או שמא יותר זמן?
ומהו בכלל זמן הגיבוש הנדרש?
יש הסכמה גורפת לגביי זה?

יש כאן, עוד נקודה שכדאי שתהרהר לגביה..

גם אלדר וגם נמר לא העלו את הטיעון הזה, לפני הבדיקה.

לו אני הייתי חושב ככה, הייתי אומר חד משמעית: "תשמיע לי את הסטלת' ביום ראשון ואני אבוא לשמוע את הקארדאס ביום שלישי..."
..הם לא אמרו את זה.

צר לי, זה לא התחביב וזה לא קשור או רלוונטי למוח האנושי.

רן

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רוזי,
נסכים בידידות , שאנחנו לא מסכימים, במיוחד בהערכה הרבה שאתה נותן לזכרון האנושי. תתפלא, הוא לא שווה הרבה.

הפוסט שאתה קראת, הוא פוסט מצומצם לבחינות מצומצמות, שביצעתי עשרות שנים עם מיטב המכשירים, כאשר הם עומדים אחד מול השני.

אף אחד לא מחליט כאן ברמה של דקות, הכבלים המצולמים היו אצלי ימים ארוכים מאוד.

אתה מתבלבל בין ההחלטה של הרכישה, לחוויה הנחמדה שעברנו.

הפרוססורים האולטרה יקרים שהיו אצלי ונבחנו אחד מול השני, היו אצלי במשך שבועות ארוכים, כאשר יבואנים מביאים את המוצרים הללו במיוחד מחו"ל עבורי, על מנת שאבדוק אותם.

אתה חושב שהנאגרה HD בתמונה הגיע לביתי סתם כך...?

כל זה אינו מוריד מהעובדה, שאני נאלץ לדחות מכל וכל את התיאוריה של "גיבוש חברתי" והצורך שהכבל ו המגבר יבצעו פגישת הכרות בינהם ורק אחרי הכרות מעמיקה (של שעות/ימים/שבועות/) יואילו בטובם לתת מעצמם את המיטב.

הרעיון לפיו אנחנו נקשיב למוצר מסוים ביום שני..
ולאחר מכן נקשיב למוצר אחר ביום רביעי ואנחנו נדע לנתח את ההבדלים ששמענו ביום שני, לעומת יום רביעי, היא שגויה בבסיס בעיניי.

תן לי לסבך אותך מעט יותר בכל הקשור ל-"גיבוש חברתי" של מוצרי אלקטרוניקה.

האם קיימת הסכמה בקרב אלו שמחזיקים בתיאוריית הגיבוש, שלדאגוסטינו נדרש אותו זמן של גיבוש, כמו נאגרה או כמו סילטק?

וברגע שנשנה את הסדר החברתי, ידרש פחות זמן לטובת הגיבוש, או שמא יותר זמן?
ומהו בכלל זמן הגיבוש הנדרש?
יש הסכמה גורפת לגביי זה?

יש כאן, עוד נקודה שכדאי שתהרהר לגביה..

גם אלדר וגם נמר לא העלו את הטיעון הזה, לפני הבדיקה.

לו אני הייתי חושב ככה, הייתי אומר חד משמעית: "תשמיע לי את הסטלת' ביום ראשון ואני אבוא לשמוע את הקארדאס ביום שלישי..."
..הם לא אמרו את זה.

צר לי, זה לא התחביב וזה לא קשור או רלוונטי למוח האנושי.

רן
אכן, נסכים בידידות והערכה שדעותינו לא זהות.
לא הבנתי מהודעתך אם הבדיקה של נמר ושניצל היו רק לצורך החוויה החברתית או כדי לעזור לך לבחור כבל.
ממה שכתבת:

הפרוססורים האולטרה יקרים שהיו אצלי ונבחנו אחד מול השני, היו אצלי במשך שבועות ארוכים, כאשר יבואנים מביאים את המוצרים הללו במיוחד מחו"ל עבורי, על מנת שאבדוק אותם

נראה לי שדווקא אתה מסכים עם מה שכתבתי - נדרש זמן ארוך מכמה דקות כדי לדעת אם כבל ספציפי טוב או לא למערכת ספציפית.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,484
נקודות
113
רן
ברור, שלא יהיה ניתן להסיק לאחר זמן מה שהוא מעבר לכמה דק.
הפרש של ימים, זה אבסורד, כמו שרשמת.

אבל נניח, שמיעה לקטע מסויים, ולאחר כמה דק, ניגשים למערכת ומחליפים, ושוב חוזרים על אותו קטע, כך במשך שעות...
אני חושב ובטוח, שבקרה הנ"ל אין צורך במחן עיוור.
לפחות מהתהליך שאני עברתי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
@רוזי 1

25 שנה אף אחד לא עזר לי בכלום, כי "העוזר" לא צריך לחיות עם המוצר, אלא אני.

לעומת זאת, אני תמיד נהנה לשמוע חוות דעת של אחרים, אשר מן הסתם לעולם לא יהיו זהות, עם חלקם אני מסכים ולמד מהם , עם חלקם אני מסכים פחות ולחלקם אני כלל לא מתייחס כי אין להם שום הבנה ונסיון או יכולת לאבחן בכלל מה שהם שומעים.

מכל מלמדיי השכלתי.

אתה חושב שהייתה תמימות דעים של עשרות האנשים ששמעו את ההגברות מנגנות אחד מול השני?
בוודאי שלא.

אנשים הגיעו מתוך סקרנות, כי מעולם לא יצא להם לשמוע נאגרות קלאסיק, מתחרות ראש בראש מול נאגרות HD, שמתחרות ראש בראש מול ד'אגוסטינו, שמתחרות ראש בראש מול הגברה דיגיטלית של לינגדורף

אז המטרה לבואם, הייתה חוויתית ולא עזרה כלשהי. כל אחד העיר את הערותיו ולמעשה כל אחד מאיתנו יצא עם מסקנות מעט שונות.

הבחירה שלי לגביי הטרנספרנט נעשתה ימים ארוכים לפני הגעתם והייתה כרוכה בהמון החלפות , בעשרות קטעים שונים.
בל תשכח, כי שניהם גם לא באמת הסכימו על התוצאה הסופית..

כל זאת לא קשור לזמן הבדיקה ולמהירות ההחלפה. בנקודה זו יש שוני בנינו.
אני טוען שההחלפות חייבות להיות מהירות, אחרת המוח האנושי לא באמת זוכר מה שהוא שמע דקות לפני כן, אלא נכנסים לכאן כל מיני שיקולים פסיכולוגיים ואחרים.

אתה טוען שהחלפות מהירות הן שגויות, כי יש לתת לכל מוצר לבצע "פגישת הכרות" ארוכה עם שאר המוצרים.
בנקודה זו אנו חלוקים.

אני כן מסכים איתך שהבדיקות, קרי ההחלפות צריכות להתבצע לאורך הרבה קטעים, כי קטע מסוים אחד יכול לבלבל ולייתן יתרון לא הוגן למוצר מסוים.

לאור זאת, כל הבדיקות שלי נערכות במשך ימים ארוכים מאוד. שבועות למעשה.

רן

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
@רוזי 1

25 שנה אף אחד לא עזר לי בכלום, כי "העוזר" לא צריך לחיות עם המוצר, אלא אני.

לעומת זאת, אני תמיד נהנה לשמוע חוות דעת של אחרים, אשר מן הסתם לעולם לא יהיו זהות, עם חלקם אני מסכים ולמד מהם , עם חלקם אני מסכים פחות ולחלקם אני כלל לא מתייחס כי אין להם שום הבנה ונסיון או יכולת לאבחן בכלל מה שהם שומעים.

מכל מלמדיי השכלתי.

אתה חושב שהייתה תמימות דעים של עשרות האנשים ששמעו את ההגברות מנגנות אחד מול השני?
בוודאי שלא.

אנשים הגיעו מתוך סקרנות, כי מעולם לא יצא להם לשמוע נאגרות קלאסיק, מתחרות ראש בראש מול נאגרות HD, שמתחרות ראש בראש מול ד'אגוסטינו, שמתחרות ראש בראש מול הגברה דיגיטלית של לינגדורף

אז המטרה לבואם, הייתה חוויתית ולא עזרה כלשהי. כל אחד העיר את הערותיו ולמעשה כל אחד מאיתנו יצא עם מסקנות מעט שונות.

הבחירה שלי לגביי הטרנספרנט נעשתה ימים ארוכים לפני הגעתם והייתה כרוכה בהמון החלפות , בעשרות קטעים שונים.
בל תשכח, כי שניהם גם לא באמת הסכימו על התוצאה הסופית..

כל זאת לא קשור לזמן הבדיקה ולמהירות ההחלפה. בנקודה זו יש שוני בנינו.
אני טוען שההחלפות חייבות להיות מהירות, אחרת המוח האנושי לא באמת זוכר מה שהוא שמע דקות לפני כן, אלא נכנסים לכאן כל מיני שיקולים פסיכולוגיים ואחרים.

אתה טוען שהחלפות מהירות הן שגויות, כי יש לתת לכל מוצר לבצעי "פגישת הכרות" ארוכה עם שאר המוצרים.
בנקודה זו אנו חלוקים.

אני כן מסכים איתך שהבדיקות, קרי ההחלפות צריכות להתבצע לאורך הרבה קטעים, כי קטע מסוים אחד יכול לבלבך ולייתן יתרון לא הוגן למוצר מסוים.

לאור זאת, כל הבדיקות שלי נערכות במשך ימים ארוכים מאוד. שבועות למעשה.

רן
בעצם אנו מסכימים על הרוב.
הדבר היחיד שכנראה אנו חלוקים הוא היכולת שלנו להבדיל בהתאמה של הכבל למערכת שלנו בבדיקה ארוכה.
עם כל הצניעות אני יכול לזהות עם איזה כבל אני נהנה יותר גם אם בדקתי את שני הכבלים בהפרש של יומיים.
החיסרון הוא בצורך להיעזר בהרבה סבלנות וסיבולת - לא ממש פשוט.
ולא, אין לי הסבר מדוע כבל צריך יותר מכמה דקות כדי לשקף את התוצאה הסופית שלו - מצטער.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
החוויה של המבחן העיוור לזמן קצוב היא יותר חוויה של אירוח חברים למפגש מהנה, ולא יותר מכך , וכמובן
לא מעידה על כלום .
מי שבוחן כבלים צריך קודם כל להכיר את המערכת שלו ואת חסרונותיה , כלומר אורחים שנחשפים למערכת חדשה
שלא קשורה במאומה למערכת שלהם או לסאונד שהם מכירים מהיום יום שלהם,סביר להניח כי יטעו במבחנים מסוג זה .

באופן כללי השיטה לבדוק כבלים ביסודיות היא פשוטה
המבחן צריך להעשות לאורך זמן ארוך יותר ועם לפחות 10 קטעים ויותר ,המוכרים עיי הבוחן .
המבחן צריך להעשות לבד ובשקט, ללא לחץ חיצוני עיי מבקרים הנוכחים במבחן .
ורק אחרי כל זה , ידע הבוחן מה הוסיף הוא החסיר הכבל לסאונד במערכת שלו .

אמיר ארמה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור