מגבר,pure class a...

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
בהקלטה אין דרך מקבילה, כי לא מדובר בסינגל אימאג' אלא בשרשרת אימאג'ים בלתי פוסקת וכל אחד מהם יכול לסטות מההקלטה המקורית באופן אחר.

כשאני כותב מקור הכוונה היא לעותק שאתה מחזיק ביד. לא להקלטה מאסטר שרק האולפן יכול ליהנות מזיווה.
תתפלא עד כמה שרשרת ההגברה הביתית משמעותית ל-עד כמה ניתן להפיק סאונד מהחומרים שבידך.

אגב, כיום הרוב משתמש בשירותי סטרימינג, זה נוח אבל סופני במידה לא מבוטלת ביחס לאיכות.

נערך לאחרונה ב:

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
קודם כל אני חייב לאמר שדעתי נחשבת מעט בעיקר משום שנכנסתי למשחק הזה מאד מאוחר ועד עכשיו עברתי רק חמישה מגברים. אני חושב שכדי לגבש דעה חייבים לנסות ולהקשיב הרבה. בנוסף לכך לא לכולם יש אותה שמיעה וטעם - זה מה שעושה את האודיו למעורב כל כך קסום של מדע ואומנות.
אחרי ההקדמה הזאת אני חייב לאמר שיש משהו ב-class D. הסיבה העיקרית לדעתי השיפור הדרמטי באיכות הרכיבים האלקטרוניים. לי יש power amp class d של חברת allo. הוא עולה 180 יורו והצליל שהדבר הקטן הזה מפיק הוא פשוט נפלא. ואני לא היחיד שאומר את זה. תלכו ל-audiophilestyle ול-audiokarma. ובכל זאת יש לו מגבלות ורציניות. העיקרית היא שהמגבר הזה פשוט נותן את מה שהוא מקבל. הקלטה טובה וזה ממש קסם. Master גרוע וזה לא נשמע מי יודע מה. עכשיו לא יודע איך זה יהיה עם AB יותר קלאסי. לכן אני הולך לנסות ולראות.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אז תנסה גם class T .

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
במערכות שניתן בהן לשמוע הבדלים בין כבלים, שם גם ניתן לשמוע את האקוסטיקה של החלל שבו האירוע שהוקלט. ושאני מאזין להקלטה במערכת כזו, הקשב שלי נתון לאותה נקודת הזמן.
כמו שהמשפט ״ואהבת לרעך כמוך״ הוא תמצית המוסר, ככה המשפט הזה הוא תמצית האודיופיליה!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני יודע, אני מנסה להכניס קצת הומור לשרשור הכבד הזה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני יודע, אני מנסה להכניס קצת הומור לשרשור הכבד הזה.
מישהו יכול אחרי 22 עמודים לאמל״ק?
למה באמת זה טירוף לקרוא הכל...
בסוף קראת את כל השרשור או אמל"ק?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שמתי אותו מתחת לראש בלילה והכל נכנס לבד.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אצלי כלום לא נכנס לראש גם כשאני סופר עירני........תשאל את הזוג @ארז_וחני......בהחלטת צוות משותפת ובהתייעצות משפחתית שנעשתה בכובד ראש הם החליטו לחסום אותי.......זה הוגן זה ? - הם שניים לעומת אחד.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אצלי כלום לא נכנס לראש גם כשאני סופר עירני........תשאל את הזוג @ארז_וחני......בהחלטת צוות משותפת ובהתייעצות משפחתית שנעשתה בכובד ראש הם החליטו לחסום אותי.......זה הוגן זה ? - הם שניים לעומת אחד.
רוברט , לקחת את זה קשה
אני מניח שזו השהייה עם זמן מוגבל
תגיש ערעור אולי העונש יומתק

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הזוג @ארז_וחני הם חלק מחיי ב 10-12 שנים האחרונות ......אני חושב שבמהלך שנים אלו אולי הגבתי לאיזה 500-600 פוסטים שלהם וההיפך (1)...... בכל שלושת הפורומים ......עם זה שהם חסמו אותי איך לא אשב לי בצד ואבכה ??? (ורד נבול):(:לב-שבור::בכי:

מישהו יכול לדבר אל ליבם של בני הזוג?....אנשים טובים תעזרו לי.....

---------------------------------------------------------

(1) כשאני חושב על זה יתכן והזמן הכולל שהתייחסתי לזוג המופלא יכול להגיע למאות שעות לאורך השנים......אני יכול לתבוע אותם בבית משפט על "זמן אבוד"?

נערך לאחרונה ב:

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
כמו שהמשפט ״ואהבת לרעך כמוך״ הוא תמצית המוסר, ככה המשפט הזה הוא תמצית האודיופיליה!
אני מקווה שכתבת את זה בהומור, אבל גם אם לא זה די משעשע.
וברצינות..
אם תשמע את החלל או לא תלוי באופי ההקלטה, מיקרופון כיווני, זווית צרה, רחבה, הקלטה קרובה מאוד, אופן ביטול רעשים. פריסת מיקרופונים בחלל.
בכל סט-אפ הכי סטנדרטי ניתן לשמוע מוסיקה שהוקלטה בכנסייה אם הוקלטה באופן שמבקש להשמיע את החלל.
אז נשארנו עם לשמוע הבדלים בין כבלים, האם זו תמצית האודיופיליה, כאן זה כבר מתחיל להיות עצוב..
אודיופיליה פירושה אהבה לאודיו, כשמה כן היא, כמובן כאמצעי לשמוע מוסיקה באופן מרגש, סוחף, עשיר, מפורט, מלא חיים. לא לשמוע כבלים.
כמו שכתבו לפני מערכת ששומעים בה הבדלים בין כבלים היא מערכת ששומעים בה את ההבדלים, זה הכל, זה לא אומר שום דבר לגבי המוסיקליות שלה, הטונליות, היכולת שלה לרגש ולהעביר את האסנס של המוסיקה, וכולי, שים מגברי קלאס d חזקים מאוד חבר לפרה פסיבי ורמקולי ריבון. תשמע הבדלים בין כבלים יופי יופי. וגם איפה הוקלט כל דבר, שעתיים אני לא מחזיק עם סט-אפ כזה

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
בכל סט-אפ הכי סטנדרטי ניתן לשמוע מוסיקה שהוקלטה בכנסייה אם הוקלטה באופן שמבקש להשמיע את החלל.

יש לשמוע ויש להיות שם.
זה דומה אך לא אותו הדבר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מקווה שכתבת את זה בהומור, אבל גם אם לא זה די משעשע.
וברצינות..
אם תשמע את החלל או לא תלוי באופי ההקלטה, מיקרופון כיווני, זווית צרה, רחבה, הקלטה קרובה מאוד, אופן ביטול רעשים. פריסת מיקרופונים בחלל.
אז נשארנו עם לשמוע הבדלים בין כבלים, האם זו תמצית האודיופיליה, כאן זה כבר מתחיל להיות עצוב..
אודיופיליה פירושה אהבה לאודיו, כשמה כן היא, כמובן כאמצעי לשמוע מוסיקה באופן מרגש, סוחף, עשיר, מפורט, מלא חיים. לא לשמוע כבלים.
כמו שכתבו לפני מערכת ששומעים בה הבדלים בין כבלים היא מערכת ששומעים בה את ההבדלים, זה הכל, זה לא אומר שום דבר לגבי המוסיקליות שלה, הטונליות, היכולת שלה לרגש ולהעביר את האסנס של המוסיקה, וכולי, שים מגברי קלאס d חזקים מאוד חבר לפרה פסיבי ורמקולי ריבון. תשמע הבדלים בין כבלים יופי יופי. וגם איפה הוקלט כל דבר, שעתיים אני לא מחזיק עם סט-אפ כזה
אני יודע שהיום כל אחד ואחת יכולים להגיד מה שהם רוצים, אבל ההגדרה שלך לאודיופיליה היא ממש לא נכונה.
התחביב בבסיסו הוא להגיע לסאונד הכי טוב.
מוסיקה אפשר לשמוע בלי להיות אודיופיל.
נכון שאנשים אוהבים להיתמם ולהתייפייף שהמטרה שלהם היא לשמוע מוזיקה, אבל מבחינתי זה חרטה.
אני אוהב מוזיקה, אבל זאת אינה מהות ומטרת התחביב הנקרא אודיופיליה.
זאת סתם עוד אובססיה של אנשים כמו הרבה אחרות.
אני בהחלט יכול להיקרא אודיופיל
מסכים עם ההגדרה מויקפדיה.

An audiophile is a person who is enthusiastic about high-fidelity sound reproduction.[1] An audiophile seeks to reproduce the sound of a live musical performance, typically in a room with good acoustics. It is widely agreed that reaching this goal is very difficult and that even the best-regarded recording and playback systems rarely, if ever, achieve i

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
אני יודע שהיום כל אחד ואחת יכולים להגיד מה שהם רוצים, אבל ההגדרה שלך לאודיופיליה היא ממש לא נכונה.
נכון שאנשים אוהבים להיתמם ולהתייפייף שהמטרה שלהם היא לשמוע מוזיקה, אבל מבחינתי זה חרטה.

An audiophile is a person who is enthusiastic about high-fidelity sound reproduction.[1] An audiophile seeks to reproduce the sound of a live musical performance, typically in a room with good acoustics. It is widely agreed that reaching this goal is very difficult and that even the best-regarded recording and playback systems rarely, if ever, achieve i

מה שכתבת לא סותר את מה שאני כתבתי למעט המשפט הזה:
"אנשים אוהבים להיתמם ולהתייפייף שהמטרה שלהם היא לשמוע מוזיקה, אבל מבחינתי זה חרטה."
בשביל זה הוסיפו בעברית מדוברת את המילה ציודופיל, מי שהאהבה שלו לאודיו אינה כדי לשמוע מוסיקה באופן הטוב ביותר בשבילו והסט-אפ שלו הוא לא בסופו של דבר אמצעי להנות ממוסיקה אז הוא פשוט ציודופיל.

דווקא ההגדרה מויקיפדיה לא נכונה, כי אין עניין דווקא בשחזור דווקא של הופעה חיה, אם הוקלט באולפן אז רוצים להיות קרובים למה שהוקלט באולפן ואם הוקלט בהופעה חיה אז הופעה חיה ואם הוקלט בטייפ שני ערוצים בגאראז' אז זה מה שרוצים לשמוע.
השחזור הוא בהחלט נקודה חשובה, אם כי כמו שכתבו מעלי, לשחזר לא ניתן, כל סט-אפ וההטיה שלו, כמובן יש כאלו עם הטיה גדולה יותר מהמקור (שאני מסכים שהוא תאורטי בלבד כמו שנכתב כאן) ויש כאלו שפחות.
אנחנו יכולים לבחור את אופי הצליל שאנחנו מתחברים אליו ונקבל הטיה מסויימת מהמקור וגם לא נדע מהי ההטיה.
כמובן גם סט-אפ לא יהיה דווקא יותר מהנה\מוצלח\מרגש\מערב ושאר תארים ככל שהוא קרוב יותר לאותו מקור לא ידוע, לפעמים כך ולפעמים להיפך. אבל החיפוש האודיופילי מתקדם שני נתיבים מקבילים אחד נסיון מדומיין במידה רבה להתקרב אל אותו מקור לא ידוע מצד אחד ומצד שני להתקרב אל אופי צליל שמפעיל אותנו רגשית, מאתגר אותנו, מהנה וכולי.
אישית אני משתדל לבצע שינוי\שדרוג בסט-אפ (ואני מאמין שהרבה אחרים גם אבל לא כולם) כאשר אני מרגיש שהוספה של רכיב מסויים גורמת לשני הצירים האלו להתלכד .

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
את ההגדה ציודפיל המציאו המתייפייפים.
אודיופיליה בבסיסה היא להגיע לסאונד הכי טוב באמצעות ציוד.
עדיין אי אפשר להגיע לסאונד טוב רק בכוח הרוח והפרחת ססמאות.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
את ההגדה ציודפיל המציאו המתייפייפים.
אודיופיליה בבסיסה היא להגיע לסאונד הכי טוב באמצעות ציוד.
עדיין אי אפשר להגיע לסאונד טוב רק בכוח הרוח והפרחת ססמאות.
תגובה נמוכה ולא עניינית.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

הכוונה לדעתי ב live performance music היא לאו דווק הופעה חיה אלא לשמוע כמו שאתה יושב מול המבצעים אם זה באולפן או באולם

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תגובה נמוכה ולא עניינית.
עניינית בטוח , נמוכה אולי. רציתי להיות בטוח שתבין

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
@Andrewv + @רוזי1 ........רגע רגע!!!!...... מזכ"ל האו"ם roberts נחת באיזור .....והוא לא צריך להיכנס לבידוד כי הוא קיבל פטור מאיתמר גרוטו.....

אודיופיליה בהגדרה מקושרת יותר לאהבת צליל מאשר לתוכן המוסיקה עצמה..... והחבר רוזי1 מוצא שהמוסיקה איכותית יותר עם כבל כזה או אחר או להבדיל שהפעמונים הקטנים והמצחיקים על קירות סלונו עושים לו הבדל כזה גדול !!! (1)

זה לגיטימי ונכון לעשותו מבחינתו וכאמור זה מקדם את המטרה העיקרית שבתחביבו - שיפור מתמיד של הצליל.

אנדריו......מה הבעיה עם זה ?

לי כטכנוקרט שחושב שאין הבדלים בין כבלים יש בעיה עם זה אבל למה לך, שגם אתה שומע כבלים, יש כאמור בעיה עם דבריו?

-------------------------------------------------------------------------------
(1) שכמובן שאני חושב שזה מפרי דמיונו הקודח.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור