מגבר DAC נייד לאוזניות

OnlyRak

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלן לכולם,

אני רוצה לקנות מגבר (בעדיפות למגבר USB) למחשב נייד שיניע לי זוג אוזניות.
כרגע יש לי Sennheiser Momentum, אבל אני שוקל לשדרג בעתיד.

אני קראתי ביקורות שאומרות שכדאי ללכת על ה-Chord MOJO
יש המלצות על מוצר אחר, אולי יותר זול, וגם המלצות על חנות?

תודה!

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
OnlyRak,

ברוך הבא בצל אתרינו.

ברמת העקרון הממונטום אינן זקוקות למגבר אוזניות.

מאחורי מגברי האזניות עומדות שתי הנחות,הראשונה: להניע אוזניות שמסרבות להקל על ההגברה של כרטיס הקול במחשב - והשנייה,והיותר משמעותית,לשדרג את רמת האודיו שיבקע מהמחשב שבו,בדרך כלל,טמון כרטיס קול לא ממש איכותי.

כאמור:מחשבים ניידים לא מצטיינים באיכות האודיו הבוקעת מכרטיסי הקול שלהם - לשון המעטה,וכרטיס קול חיצוני שיחובר למחשב יכול לעשות....פלאים.

יש,בארץ,היצע לא רע של כרטיסי קול שמתחברים למחשב בכלל ולנייד בכלל. אם נצרף לשוק הזה גם את כרטיסי הקול המקצועיים,כאלה שמיועדים להקלטה ועריכה של אודיו,השוק בארץ עשיר בלא מעט שכיות חמדה שחלקן לא ממש זולות.

כדי לקבל הכוונה מאיתנו תצטרך להגדיר שתי הגדרות:

1. מה השימוש הצפוי בכרטיס הקול (מגבר USB כלשונך) כלומר: האזנה אקראית למוזיקה,זה מקור האודיו היחידי שלך וכו.
2. תקציב. כרטיסי קול או,אם תרצה,מגברי USB נעים שטווח התקציב שבין כ- 600 ש"ח ועד ל 19000 ש"ח ואפילו יותר אם יש לך סבלנות לחכות להזמנה של הנציג בארץ.

מנחם.

OnlyRak

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מנחם,

תודה על התגובה המפורטת!

1) אני מחפש מגבר (כרטיס קול) USB למחשב נייד בשביל האזנה למוזיקה דרך אוזניות. אין כוונה לעשות עריכות, וגם אין צורך בכרטיס קול 5.1.

בעבר חשבתי לקנות Astell & Kern, אבל אם אני יכול לחבר חומרה שתעשה את אותה העבודה בפחות כסף בשביל להניע את המוזיקה מהמחשב הנייד שלי - זה מה שאני רוצה.

2) התקציב שאני אציב לצורך זה הוא גג 2500 ש"ח. זאת בהתחשב בעובדה שאני מעוניין בעתיד גם לשדרג את האוזניות שלי. שמתי עין בנוסף לMojo - גם לAudioquest Dragonfly V1.2 - אבל אשמח לשמוע מה לפורום יש להציע.

תודה רבה על העזרה.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
אני משתמש בזה בנייד (יש לי אוזניות B&O)
http://www.apogeedigital.com/products/groove

יש לי בבית גם סנהייזר מומנטום לבני, הוא עובד עם שתי קופסאות של schiit, אבל זה לא סטאפ כזה נייד

Adifigen

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
האם כרטיס קול כזה מסוגל לייצא סאונד באיכות גבוה/ראויה?

OnlyRak

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על התגובות.

קיבלתי המלצה על ה Cambridge DacMagic XS:
http://www.headsound.co.il/Product/cambridge-audio-dacmagic-xs

מסתבר שהמוצר הזה יכול להפעיל 192kHz (!) בשונה מהDragonfly.

Verdict?

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
נתונים טכניים הם מה שהם - נתונים,על הנייר.

הרזולציה ה"טבעית" שניתן להפיק מחיבורי ה USB במחשב היא של 96Kh ב 24 ביט.

ישנם יצרנים שמצינים,בנתוני הכרטיס שלהם,רזולוציות גבוהות יותר שבדרך כלל מתיחסות לאופציות חיבור נוספות שיש בכרטיס,כמו למשל כניסות דיגיטאליות (SPDIF או וגם Coax). ישנם יצרנים שמשתמשים ב"תרגיל" טכנולוגי שבו נעשית המרה (פנימית בתוך הכרטיס ברמה חומרתית) מ USB ך SPDIF וככה משיגים רזולוציות גבוהות יותר מה USB שבמחשב.

כמו שרמזתי בתחילה:למספרים/לנתונים לא תמיד יש קשר לתוצאה באוזניים - ולכן:אני ממליץ להעזר בסקירות (שלנו פה ובווב) על מנת לראות מה כתבו מי שהתרשמו במו אוזניהם מהמוצרים לפני הקנייה.

הסכום שהקצבת לעצמך מכובד מאוד ותוכל באמצעותו לרכוש כרטיס ברמה גבוה.

לא יודע האם יש באחת אופציה להביא את המחשב שלך ולהאזין למוצר לפני הקנייה בצל קורתו של הנציג בארץ - זה בהחלט שווה בדיקה.

הדבר הכי חשוב בהאזנה למוזיקה זה,כמובן,המוזיקה עצמה - ברם:אם מאזינים ב"עין בוחנת" כלומר:לאופן שבו מוצג האודיו באוזניים על ידי (במקרה הזה) כרטיס הקול והאוזנייה אז הדבר החשוב לעשות,לפני שידרוג האוזניה,הוא למצות את האופי הסוני של כרטיס האודיו עצמו יתרונותיו וחסרונותיו (ותמיד יש כאלה). אין מתכון לעשיית הדבר הזה למעט האזנה עוד פעם האזנה ושוב האזנה.

אתן דוגמא: נניח שהכרטיס שרכשת הוא לגמרי שטוח,לא מדגיש אף תחום. לעומת זאת,שידרגת לאוזניות בעלות אופי חמים שמדגישות את הבס (למשל אלה) ופתאום... האופי הסוני של מה שמגיע לאוזניים,מאותו הכרטיס,מקבל שינוי ומימד אחר.לכן צריך להכיר את האופי של הכרטיס,של האוזניות ושל הסימביוזה ביניהם,לסכל אצבעות ולקוות...לטוב.

HIH

מנחם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
האם כרטיס קול כזה מסוגל לייצא סאונד באיכות גבוה/ראויה?
מדובר בכרטיס קול שמיועד לעריכה של אודיו.

המוצר הזה,ויש עוד כמה כאלה כולל בשוק המקומי,שמבצעים עיבוד אות (דיגיטאלי)בזמן אמת ומוסיפים לאודיו הדמיות של מכשירי הקלטה אנלוגים.

"הדמיות של מכשירי הקלטה אנלוגים." ?!. כשעולם ההקלטות היה אנלוגי גריידא הייתה משמעות גדולה מאוד לחתימת הקול של מכשירי ההקלטה שהיו מקובלים דאז. המעבר לעולם הקלטה דיגיטאלי מיתן את החתימה הזו אבל...מפיקים עורכים ויוצרים רצו להינות משני העולמות,קרי:להקליט דיגיטאלית ומצד שני להינות מהחמימות הנעימה וההסטורית של עולם ההקלטה האנלוגי. כשיש ביקוש יש מי שימצא את צד ההיצע ואכן אנשי תוכנה הצליחו לייצר תוכנה וחומרה שיבצעו סימולציה של מכשירי הקלטה אנלוגים והגיעו לרמת חיקוי גבוהה מאוד.

אם אתה מחפש נתיב אות נקי וקצר,קרי מהקובץ בדיסק של המחשב,המרה לאנלוג בכרטיס ומשם לאוזניים - הכרטיס הזה,ואחרים מסוגו לא בשבילך.

HIH

מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
OnlyRak

וכדי לסבך את מה שממילא מסובך: תבדוק,עם עצמך, עד כמה באמת המחשב שלך הוא...:נייד. כלומר: אם רוב ההאזנה למוזיקה מהמחשב הזה תתבצע כשהוא בבית על שולחן העבודה שלך - אז הדוגמאות שציינו ליאור ומיכאל (מעלי) רלוונטיות אבל מתווספים אליהן עוד הרבה אקסמפלרים שהם עצמם לא ממש מיועדים להתנייע,לעומת זאת:אם המחשב הוא באמת נייד וכמוהה גם האזנה לאודיו ממנו - אז מה שהציעו מיכאל וליאור זה הכיוון.

מנחם.

OnlyRak

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מנחם - תודה על התגובה.

ובכן, בנוגע לעניין ה192kHz של הDACMagic - לפי מיטב הבנתי אני אצטרך להוריד driver של cambridge שיאפשר הנעה של קבצי 192 - הבעיה נפתרה. כך המצב גם בApogee Groove לפי מיטב הבנתי.

לסיכום - קראתי ביקורות המשבחות את הDragonfly, את הDACMagic, וכאמור את הGroove. הבחירה היא קשה.

מיכאל - איפה רכשת את הGroove?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,573
נקודות
113
ה dacmagic צעצוע חמוד ולא יותר מזה. אחלה מכשיר לספורט. מאד נייד. ולפי מה שאני זוכר נשמע נפלא עם האזניות שלך. אבל התקציב שלך גבוה יותר ומאפשר איכות טובה יותר. רד ממנו.
כמה חשוב לך הניידות של הממיר? אתה צריך משהו שאפשר לשים בתיק, או לרוץ איתו, או להעביר משולחן לשולחן?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
מיכאל - איפה רכשת את הGroove?

אצל עופר שחורי - מאסטרו אודיו

כן, ב-groove מתקינים דרייבר - ב-Windows לפחות

OnlyRak

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ה dacmagic צעצוע חמוד ולא יותר מזה. אחלה מכשיר לספורט. מאד נייד. ולפי מה שאני זוכר נשמע נפלא עם האזניות שלך. אבל התקציב שלך גבוה יותר ומאפשר איכות טובה יותר. רד ממנו.
כמה חשוב לך הניידות של הממיר? אתה צריך משהו שאפשר לשים בתיק, או לרוץ איתו, או להעביר משולחן לשולחן?

השאיפה שלי היא כמה שיותר נייד - לשים בתיק, עם עדיפות לאפשרות לחבר גם לסמארטפון (לכן הDragonfly Red קורץ לי - רק שאלת האיכות עולה ביחס למוצרים האחרים).
בגדול אני סטודנט שרוצה להאזין למוזיקה באיכות נהדרת בזמן שאני לומד בספרייה מהבוקר ועד הערב. מהמחשב הנייד או מהסמארטפון. כמובן שהשאיפה היא גם לרכוש מכשיר כמה שיותר זול למרות שיש לי תקציב מכובד. בעבר חשבתי לרכוש נגן Hi-FI, אבל זה הרבה יותר משתלם לי לרכוש כרטיס קול USB.

נערך לאחרונה ב:

Adifigen

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
מדובר בכרטיס קול שמיועד לעריכה של אודיו.

המוצר הזה,ויש עוד כמה כאלה כולל בשוק המקומי,שמבצעים עיבוד אות (דיגיטאלי)בזמן אמת ומוסיפים לאודיו הדמיות של מכשירי הקלטה אנלוגים.

"הדמיות של מכשירי הקלטה אנלוגים." ?!. כשעולם ההקלטות היה אנלוגי גריידא הייתה משמעות גדולה מאוד לחתימת הקול של מכשירי ההקלטה שהיו מקובלים דאז. המעבר לעולם הקלטה דיגיטאלי מיתן את החתימה הזו אבל...מפיקים עורכים ויוצרים רצו להינות משני העולמות,קרי:להקליט דיגיטאלית ומצד שני להינות מהחמימות הנעימה וההסטורית של עולם ההקלטה האנלוגי. כשיש ביקוש יש מי שימצא את צד ההיצע ואכן אנשי תוכנה הצליחו לייצר תוכנה וחומרה שיבצעו סימולציה של מכשירי הקלטה אנלוגים והגיעו לרמת חיקוי גבוהה מאוד.

אם אתה מחפש נתיב אות נקי וקצר,קרי מהקובץ בדיסק של המחשב,המרה לאנלוג בכרטיס ומשם לאוזניים - הכרטיס הזה,ואחרים מסוגו לא בשבילך.

HIH

מנחם
אני יודע מה זה הכרטיס הזה :)
אם זה לא כרטיס בשבילי אז מה כן? (מיקס/מאסטרינג וכו')
השאלה שלי, עד כמה הסאונד שיוצא מימנו יהיה ביחס לממירים של עד 2500 ש"ח +/-

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אני יודע מה זה הכרטיס הזה :)
אם זה לא כרטיס בשבילי אז מה כן? (מיקס/מאסטרינג וכו')
השאלה שלי, עד כמה הסאונד שיוצא מימנו יהיה ביחס לממירים של עד 2500 ש"ח +/-
לא האזנתי למכשיר הזה ולכן לא יכול להעיד ממשמע אוזני.
למחיר אין קשר,בהכרח,לאיכות הסונית.
יש אתה המוצר הזה שעולה הרבה פחות כסף ונשמע מצויין וכמדומני:ניתן לגשת להאזין...ולהתרשם.

מנחם

OnlyRak

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז המצב הוא כזה.
אני מתלבט אם לקנות:
1) מAMAZON את הApogee Groove
2) לקנות מהארץ את הCambridge DACMagic
3) לחכות לDragonfly Red של Audioquest

עצות נוספות יתקבלו בברכה!

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
את האפוג'י GROOVE לא ניתן לחבר לסמארטפון.

יש לי את הOppo HA-2, גם נכנס בתקציב שלך בעיקרון (רק חבל שהמוצרים של OPPO לא מתומחרים טוב בארץ). זה כבר מגבר/DAC קלאסי אבל בעיצוב סופר-מלוטש, אני מניע איתו beyerdynamic DT1350 ללא בעייה כמובן, הוא מסתדר טוב מאוד גם עם הT90 של אותה חברה (עכבה 250ohm אבל עם רגישות גבוהה). לא יצא לי להשוות אותו למכשירים מסוגו של הGROOVE או הדרגונפליי לצערי, אני בכל זאת ממליץ בחום אם אתה מעוניין במכשיר עם חוגת ווליום טובה ופיצ'רים של התאמת gain וbass boost (מוצלח למדי), אפילו אופצייה להטעין את הטלפון, LOL :)

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
לא חושב שמה שאתה מחפש מתקרב אפילו לסאונד שהדאק של A&K מוציא. שמעתי את ה 380, סאונד מטורף!
אם אתה מחפש ניידות ויש תקציב, הייתי הולך על A&K.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,573
נקודות
113
לא חושב שמה שאתה מחפש מתקרב אפילו לסאונד שהדאק של A&K מוציא. שמעתי את ה 380, סאונד מטורף!
אם אתה מחפש ניידות ויש תקציב, הייתי הולך על A&K.

אני שמעתי בשעתו את ה- 120 וה- 240 נדמה לי. אחד מהם עלה $2000, לא זוכר איזה.
לא הייתי שם עליהם גם $500. סתם בזבוז כסף.
אבל... זה לא ה- 380.

אח שלנו, שמע... אתה בודק הרבה מוצרים שהם מאד שונים אחד מהשני ובתקציב מאד שונה.
ה- GROOVE הזה יקר משמעותית מה- DAC MAGIC.
לא תקבל מאף אחד כאן תשובה נחרצת על מה כדאי לך ללכת. אבל חלק מהמכשירים זמינים להאזנה בארץ; אני מניח שה- GROOVE וה- DACMAGIC למשל?
אז תזיז את העכוז העצל, סע לחנויות עם המחשב והאוזניות שלך, ותאזין. מהפורום לא תצליח לקבל החלטה. ואם להשתמש בסלנג של זקנים: "שחיה לא לומדים בהתכתבות".

אם אתה באזור חיפה, אתה מוזמן להאזין ל- iQube V2 - גם הוא מגבר אוזניות + DAC נייד וחמוד: http://www.qables.com/iqube

צעצוע בן כ- 3 שנים. בשעתו כשקניתי אותו מאד התרשמתי ממנו. הוא בהחלט יותר טוב מה- DACMAGIC.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור