לקונים מצלמות Sony Alpha בישראל; החנויות מאכילות לוקש. ראו הוזהרתם.

roxor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,

מטרת פוסט זה היא לחלוק את הניסיון השלילי שלי בקניית מצלמה בארץ. משיקולי ניטרליות אני נמנע מלציין את שמות החנויות. כמו כן מסוכם פה מידע שלא מפורסם על ידי Sony בדרך נגישה, ולכן לקח לי זמן משמעותי למצוא אותו בעצמי. אני מודע שלרוב האנשים פרטים אלה יכולים להיות לא רלוונטים בעת קניית המצלמה. אם כן, אתכם הסליחה, הפוסט לא בשבילכם.

בקצרה: חלק (כל?) החנויות בארץ רושמות במפרט שהמצלמות שהן מוכרות תומכות בצילום וידאו 60fps ו/או מקשרים לדפי פירוט אמריקאניים שרושמים את הנתון הזה. אבל בפועל המצלמות הנמכרות מוגבלות ל-50fps בלבד. אם חשוב לכם -- וודאו היטב שקיבלתם את מה שהובטח לכם!

הסיפור המלא:

מצלמות Sony A7/A7R/A7S/A7II במקומות שונים בעולם נמכרות עם קושחה שונה. יש לפחות שלוש גרסאות:
  • 60i "אמריקאית" שתומכת בצילום וידאו ב-60, 30 או 24 (או 120 עבור A7S) פריימים לשנייה (תקן NTSC).
  • 50i "אירופאית" שתומכת בצילום וידאו ב-50 או 25 (או 100 עבור A7S) פריימים לשנייה (תקן PAL).
  • AP2 "אסיאתית" שבברירת מחדל עובדת כמו 50i אבל ניתן להעבירה ל-60i עם PAL/NTSC Selector בתפריט. זה יפרמט את כרטיס הזיכרון והמצלמה תצעק כל פעם שהיא לא ב-50i הדיפולטי כשמדליקים אותה.
יתכן שזה תקף גם למצלמות Sony Alpha אחרות, אם כי אין לי דרך לבדוק.
מקורות:
http://www.dvxuser.com/V6/archive/index.php/t-324461.html
http://community.sony.com/t5/Alpha-...ning-you-are-in-NTSC-Mode-quot-wtf/m-p/504303
https://docs.sony.com/release/ilce7m2.pdf
https://docs.sony.com/release/ilce7s.pdf

אני קניתי את A7II בחנות א', באמונה, על סמך המפרט, שהיא תומכת ב-60fps. על האריזה ובתחתית המצלמה היה מסומן שזה דגם 60i. בחוברת הוראות השימוש המצורפת (ביפנית) היו רשומים הפורמטים של 24, 30 ו-60fps. אבל הקושחה איפשרה לבחור רק ב-25 ו-50fps, בלי אפשרות ה-PAL/NTSC Selector בתפריט. פניתי לשירות הלקוחות של החנות בבקשה לברר את העניין ולתקנו. תחילה נאמר לי שהמצלמה תומכת ב-60fps, שהספקים לא מתערבים בקושחה, ושהמצלמות עוברות התאמה ל-PAL של הטלוויזיה הישראלית -- שלושה דברים שסותרים זה את זה... אחרי מספר ימים של התכתבויות ושיחות טלפון החזרתי את המצלמה, ונכון לעכשיו זוכיתי במלוא הסכום. על עוגמת הנפש, מן הסתם, אף אחד לא יפצה.

פניתי לחנות ב' אחרת. על סמך הניסיון המר לא האמנתי לכתוב בדפי המפרט שציינו תמיכה בוידאו ב-60fps, והתקשרתי לשרות הלקוחות לפני ההזמנה. תחילה הבחור שענה התחיל לדקלם לי את המפרט (חשב שאני לא יודע לקרוא בעצמי, או מה?). כשבסוף הבין במה מדובר אמר שהם לא יודעים מה הם מוכרים, וידעו רק כשיקבלו את המצלמה למלאי -- בעוד שבועיים. כשהתקשרתי אחרי שבועיים ענה גבר רגוז ששוב הפנה אותי למפרט. כשלבסוף שכנעתי אותו להקשיב לשאלתי עד הסוף הוא הודא שהדגם שהם מוכרים הוא אך ורק PAL. לשאלתי "למה רשמתם במפרט אחרת" ענה ש"האדם שמילא את הפרטים יכל לטעות".

לחנות ג' כבר לא פניתי כי היה לי ניסיון שלילי עם שרות הלקוחות שלהם בעבר.

נכון לעכשיו כבר הוכרז דגם A7RII... אז אחכה עד שהוא יצא לשוק ואקנה ביבוא אישי מארה"ב... (טרם ברור אם גם לו יש גרסאות קושחה שונות אבל זה יהיה כבר פחות משנה.)

טענות שלי:

ל-Sony -- כל הסיפור מורה על שזו אותה חומרה ורק הקושחה היא שונה. קיום הדגם האסיאתי מלמד שאין בעיה טכנולוגית לתמוך בכל הפורמטים בו זמנית. הם סתם מפלים את שוק, לא ברור למה, אם כי זה לא המקרה הראשון בהיסטוריה. לצערי אין להם כרגע אלטרנטיבה בשוק ה-high-end mirrorless.

ליבואנים -- אם כבר הם רוצים ליבא את הדגם המותאם לארץ, שייבוא את הדגם האירופאי. למעשה הם מיבאים מאיפה שזה זול יותר ומשכתבים את הקושחה. ליתר דיוק, אני משאר שמדובר על יבואן רשמי מסויים שעושה את זה לפי הוראת Sony ואיתו עובדות החנויות לעיל. זה משאיר את האפשרות שאולי יש חנויות שכן מוכרות דגמים אלה עם תמיכה ב-60fps.

לחנויות -- שירות הלקוחות בארץ הוא תת-רמה. נותנות מפרט שלא תואם למה שהן מוכרות. תחילה חשבתי שזה בתמים, אבל היות ולמרות הזמן שעבר אף אחת מהן לא תיקנה את המפרט, אני חושד שזה בזדון.

ואני?
אני משלם על המצלמה פ****ג 10,000 שקל. זה לא בסדר לדרוש שאם מוכרים לי מצלמה עם 4 הילוכים אז שאקבל עם 4 הילוכים ולא 3?
למה אני מתעקש על 60fps? כי לא איכפת לי מהטלוויזיה הישראלית, ו-60fps זה הדה-פקטו סטנדרט בעולם האינטרנט והמחשבים. פלורסצנטים? עזבו אותי, עברתי ללדים. וחוץ מזה, זה באמת חשוב לצילום ב-slo-mo.

אם כבר קראתם עד כאן, פנייתי אליכם: אם קרה לכם מקרה דומה, או שבכל זאת הצלחתם לקנות 60fps בארץ, אנא שתפו.

מקווה שמידע זה יעזור למישהו.
תודה :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא היתה במצלמה שלך אפשרות לעבור בין TV System?
בדגם האירופי - PAL מפורט בדיוק איזה קצבים אפשריים: http://www.sony.co.uk/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce-7s/specifications
אגב, בווידאו "מקצועי" מצלמים לרוב בקצב 24p/25p לקבלת מראה קולנועי, את 50p/60p משאירים בעיקר למקרים בהם זקוקים להילוך איטי.

roxor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא היתה במצלמה שלך אפשרות לעבור בין TV System?
אצל Sony האפשרות נקראת PAL/NTSC Selector וכמו שאמרתי היא לא הייתה בקושחה שסופקה לי.
בדגם האירופי - PAL מפורט בדיוק איזה קצבים אפשריים: http://www.sony.co.uk/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce-7s/specifications
נכון, אבל בכל אתרי החנויות בארץ שהסתכלתי מקשרים לדגם האמריקאי http://store.sony.com/full-frame-mi...CE7M2/B/cat-27-catid-all-alpha-pro-capability ו/או רושמים 60fps או ניסוח דומה. בסוף מתברר זה לא מה שהם מוכרים.
אגב, בווידאו "מקצועי" מצלמים לרוב בקצב 24p/25p לקבלת מראה קולנועי, את 50p/60p משאירים בעיקר למקרים בהם זקוקים להילוך איטי.
כאמור, אחת הסיבות שאני מעוניין ב-FPS גבוה יותר היא להילוך איטי.

לא יודע מה "המקצעויות" של 24p/25p קשורה כאן, אבל אם כבר העלת את הנושא, אני מזדהה עם הדעה הזו: http://www.videomaker.com/videonews/2008/10/opinion-24p-must-die

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ולעיניים שלי, לעומת זאת, 50p / 60p נראה חלק מדי ולא טבעי. יש כאן אולי גם טעם אישי. עובדתית, 24p עדיין שולט לגמרי בקולנוע.
מסכים שיש לקצב פריימים גבוה שימוש, אבל אם הילוך איטי מעניין אותך במיוחד, ל- RX10 II החדשה יש 240fps ברזולוציה קרובה ל- 1080p...

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
1. חנות ששמה לינק לדף מוצר בארה"ב לא חייבת למכור לך גירסה אמריקאית. אני לא בא לסנגר על החנות אבל מן הסתם עם היגיון בריא הלינק הוא למטרת מידע על המצלמה בלבד ולא מעיד על מלאי או מהיכן המצלמה יובאה.
2. מי שקונה סוני בייבוא רשמי יודע שישפאר מייבאים רק גירסאות אירופיות של מצלמות סוני.
3. מי שקונה מצלמה שלא מייבוא של ישפאר (ייבוא אפור) חובה עליו לבדוק לפני ו \ או בחנות מאיפה המצלמה יובאה, ומה כתוב על הקופסה מבחינת שיטות שידור. וגם חובה עליו לברר לפני האם ישנן גירסאות נעולות או בינלאומיות שחוסמות או לא מאפשרות לעבוד בשיטת שידור כזו או אחרת. אני מצטער, אבל אם זה פיצ'ר שכזה חשוב לך ושיכול להשפיע האם תרכוש או לא תרכוש את המצלמה. אז אני חושב שאתה צריך לעשות את כל שיעורי הבית ולא להפיל את זה על החנות \ יבואן וכו'. (למרות שהייתי מצפה לרמת ידע שתסייע לך בנושא)
4. ה FW במצלמות סוני הוא גלובאלי... כרגע מותקנת לי על מצלמת ה a7R שלי גירסאת FW שמקורה ביפן למרות שהמצלמה נרכשה במקום אחר. התקנת ה FW מאתר סוני יפן נעשתה בגלל שזה היה האתר הראשון שהעלה את ה FW וכל המצלמה שלי עדיין מתפקדת בשפה האנגלית. על מצלמת ה a6000 שנקנתה בארץ ישראל ובייבוא של ישפאר מותקנת גירסאת FW שמקורה בגרמניה (FW v2.0 שיצא השבוע). גם לפני שדרוג ה FW וגם לאחריו אני עדיין יכול להחליף בין NTSC ל PAL בלחיצת כפתור ולשנות ל 60P בלי בעיה.
5. יש חברות שנועלות את המצלמות שלהם לפי איזורים בעולם וזה נכון. אבל אני לא חושב שמדובר במצלמות של סוני אלא באלו של פנסוניק. ופנסוניק כותבת ומיידעת את כל העולם ואחותו בגירסאת המצלמה ולאיזה איזור היא שייכת.
6. מצורף צילום של מצלמת סוני שנרכשה בארץ בייבוא של ישפאר עם 60P ובשיטת שידור NTSC
IMG_20150619_082622.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_20150619_082622.jpg
    IMG_20150619_082622.jpg
    KB 259.8 · צפיות: 2,028

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
יבואן רשמי חייב למכור את הסטנדרט של המדינה, PAL 25 או 50.
סתם חנות שלא מוכרת מהיבואן הרישמי יכולה למכור מה שהיא רוצה...
זה שאמרו לך א וקיבלת ב זה סיפור אחר של אותה החנות...

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
ולעיניים שלי, לעומת זאת, 50p / 60p נראה חלק מדי ולא טבעי. יש כאן אולי גם טעם אישי. עובדתית, 24p עדיין שולט לגמרי בקולנוע.
מסכים שיש לקצב פריימים גבוה שימוש, אבל אם הילוך איטי מעניין אותך במיוחד, ל- RX10 II החדשה יש 240fps ברזולוציה קרובה ל- 1080p...
אולי טעם אישי שלך :)
שיש תנועה חלקה זה יפה וטבעי לטעמי ..
אם מחפשים משהו קרוב למציאות, אני מניח שבמציאות אתה רואה "חלק"
בעולם של וידאו מקצועי (לא קולנוע) , ובעולם הברודקסט לא עובדים ב 24

roxor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
1. חנות ששמה לינק לדף מוצר בארה"ב לא חייבת למכור לך גירסה אמריקאית. [...]
חלקן רושמות 60fps שחור על גבי לבן בדף המפרט שלהן, בלי קשר לאם יש לינק או מהוא.

2. מי שקונה סוני בייבוא רשמי יודע שישפאר מייבאים רק גירסאות אירופיות של מצלמות סוני.
דמוגוגיה. אני קניתי בחנות שמשתמשת ביבואן הרשמי והיא לא מדווחת לי מה בדיוק היבואן, רק שהוא "רשמי". לא מכיר את שאר השרשרת מעבר למחסן של החנות. זו הפעם הראשונה שאני שומע על ישפאר. יוצא שטענתך שקרית.

3. מי שקונה מצלמה שלא מייבוא של ישפאר (ייבוא אפור) חובה עליו לבדוק לפני ו \ או בחנות מאיפה המצלמה יובאה, ומה כתוב על הקופסה מבחינת שיטות שידור. וגם חובה עליו לברר לפני האם ישנן גירסאות נעולות או בינלאומיות שחוסמות או לא מאפשרות לעבוד בשיטת שידור כזו או אחרת. אני מצטער, אבל אם זה פיצ'ר שכזה חשוב לך ושיכול להשפיע האם תרכוש או לא תרכוש את המצלמה. אז אני חושב שאתה צריך לעשות את כל שיעורי הבית ולא להפיל את זה על החנות \ יבואן וכו'. (למרות שהייתי מצפה לרמת ידע שתסייע לך בנושא)
סליחה אבל או שלא קראת את מה שכתבתי, או שלא הבנת. אני בהחלט בדקתי מה רשום על האריזה. והקטע הוא שרשום היה 60i:
a0002.jpg
וגם בחוברת:
a0004.jpg
וגם על המצלמה:
a0003.jpg
גם שירות הלקוחות בחנויות חושבים שהמצלמות שהם מוכרים תומכות ב-60fps.
אבל זה מה שהיה בתפריט:
a0000.jpg a0001.jpg

4. ה FW במצלמות סוני הוא גלובאלי... כרגע מותקנת לי על מצלמת ה a7R שלי גירסאת FW שמקורה ביפן למרות שהמצלמה נרכשה במקום אחר. התקנת ה FW מאתר סוני יפן נעשתה בגלל שזה היה האתר הראשון שהעלה את ה FW וכל המצלמה שלי עדיין מתפקדת בשפה האנגלית.
אתה לא יודע על מה אתה מדבר. הקושחה של סוני בהחלט לא גלובלית. ראיה לכך היא כל הלינקים שצירפתי מקודם שאתה לא טרחת לקרוא ובמקום זאת מטיל את האשמה עלי שאני "לא עשיתי את שיעורי הבית". השפה הדיפולטית הינה ככל הנראה אורתוגונלית לתקן השידור, לכן לא מעידה על ההבדלים בין 60i, 50i ו-AP2. אגב, לא רשמת באיזה תדירויות המצלמה הזאת שברשותך תומכת.
על מצלמת ה a6000 שנקנתה בארץ ישראל ובייבוא של ישפאר מותקנת גירסאת FW שמקורה בגרמניה (FW v2.0 שיצא השבוע). גם לפני שדרוג ה FW וגם לאחריו אני עדיין יכול להחליף בין NTSC ל PAL בלחיצת כפתור ולשנות ל 60P בלי בעיה.
כמו שכתבתי כל המידע הוא וודאי רק לסדרת A7, יתכן שבa6000 הקשחה היא באמת גלובלית, או שצרבו לך קושחה AP2.
5. יש חברות שנועלות את המצלמות [...]
לא יודע, אולי. לא מעניין אותי פנסוניק.
6. מצורף צילום של מצלמת סוני שנרכשה בארץ בייבוא של ישפאר עם 60P ובשיטת שידור NTSC
צפה בקובץ המצורף 23299
תוכל להגיד איזה דגם ואיפה נרכשה?

תמונות מצורפות

• a0000.jpg
    a0000.jpg
    KB 114.2 · צפיות: 601
  • a0001.jpg
    a0001.jpg
    KB 140.6 · צפיות: 418
  • a0002.jpg
    a0002.jpg
    KB 63.3 · צפיות: 545
  • a0003.jpg
    a0003.jpg
    KB 53.8 · צפיות: 548
  • a0004.jpg
    a0004.jpg
    KB 89.1 · צפיות: 587
נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
על איזו דמגוגיה אתה מדבר? לפי מה שאני קורא מדבריך, זו יכולה להיות רק של החנות ממנה רכשת.
יש רק יבואן רשמי אחד של סוני והוא חברת ישפאר, אשר מחוייבת למכור מוצרים בהתאם לסטנדרט המקובל במדינה (שהוא PAL). מעבר לזה, יש חנויות המייבאות באופן עצמאי, כל אחת ממקור אחר בעולם.
אני מסכים אתך לגמרי בקביעה שהחנות צריכה לעמוד במפרט המצויין בפרסום - בוודאי אם הוא כתוב על אריזת המוצר. בכל מקרה של הטעייה, הם צריכים להחזיר לך את כל הכסף ללא שאלה (אני מבין שזה מה שקרה כאן).

roxor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
על איזו דמגוגיה אתה מדבר? לפי מה שאני קורא מדבריך, זו יכולה להיות רק של החנות ממנה רכשת.[...]

דמוגוגיה הינה בניסוחים כזון זה:

מזה משתמע שמי שקונה בחנות שמקבלת את הסחורה מהיבואן הרשמי אמור בדרך קסם לדעת מי היבואן ומה בדיוק הוא עושה עם המצלמות. אולי זו הציפיה של ליאור שמתמחה בתחום היבוא, אבל הוא מנסח את זה כאילו זו איזו אמת אבסולוטית.

אז לא ליאור, מי שנכנס לחנות לקנות מוצר קונה אותו על סמך האריזה, מפרט, וכו, ולרובינו הצרכנים אין שמץ של מושג מה עובר על המוצר בדרך מהמפעל ועד לחנות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אז לפני רכישה (של כל מוצר, לא רק מצלמה), צריך לברר מי הוא היבואן הרשמי ולוודא שהחנות אכן מוכרת את מוצריו ולא משהו אחר. בכל מקרה, החנות צריכה להיות מקצועית מספיק על מנת להציג את המידע המלא לצרכן.
אגב, יש חנויות אשר מוכרות את אותו מוצר בייבוא רשמי וגם מקבילי ונותנות לצרכן לעשות את הבחירה שלו (עם ההבדל במחיר).

roxor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז לפני רכישה (של כל מוצר, לא רק מצלמה), צריך לברר מי הוא היבואן הרשמי ולוודא שהחנות אכן מוכרת את מוצריו ולא משהו אחר.
למה? בדיעבד החנויות שיצרתי עמן קשר כן מוכרות את מוצרי ישפאר (מופעות ברשימה). אז אם כבר מה שאני צריך זה לוודא את ההפך: שהחנות לא מוכרת ביבוא רשמי כי היבואן הרשמי התחייב לסוני שהוא ישנה את הקשחה.

בכל מקרה, החנות צריכה להיות מקצועית מספיק על מנת להציג את המידע המלא לצרכן. אגב, יש חנויות אשר מוכרות את אותו מוצר בייבוא רשמי וגם מקבילי ונותנות לצרכן לעשות את הבחירה שלו (עם ההבדל במחיר).
אני מסכים איתך ב-100% וזו הסיבה לפוסט הראשון: שבחיפוש ברשת לא מצאתי חנויות כאלה בכלל, ואלה שיצרתי איתן קשר ישירות הפגינו אי-הבנה בפרטים טכניים אלה וגם כשלאחר אינטראקציה ממושכת החזירו תשובה חד-משמעית אז התברר שהן סותרות את מה שרשמו בדפי המפרט.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מה שאתה אומר לא נשמע הגיוני, מה שישפאר מייבאת אמור להגיע לישראל מראש מהיצרן עם הקושחה המתאימה (שהיא PAL). לא נשמע סביר שהמפרט על הקופסה יהיה שונה מהמוצר בתוכה, מוצר לשוק האירופאי לא יגיע כאשר כתוב על האריזה 60p. נשמע כמו סיפור מקומי של החנות.

כתבת שחוברת ההוראות מגיעה רק ביפנית, זה מראה שהמוצר נרכש מקומית ביפן. יבואן רשמי צריך לעמוד בחוק הישראלי עם חוברת מתורגמת וסביר להניח שיש גם חוברת באנגלית.

roxor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה שאתה אומר לא נשמע הגיוני, מה שישפאר מייבאת אמור להגיע לישראל מראש מהיצרן עם הקושחה המתאימה (שהיא PAL). לא נשמע סביר שהמפרט על הקופסה יהיה שונה מהמוצר בתוכה, מוצר לשוק האירופאי לא יגיע כאשר כתוב על האריזה 60p. נשמע כמו סיפור מקומי של החנות.
גם לי לא נשמע הגיוני בהתחלה. זו הייתה בדיוק אחת הטענות שלי בשיחה איתם. לא בטוח שזה עניין של חנות או ספק. מה שבטוח זה שמישהו עיגל פינות ובמקום ליבא מוצר מקורי ללא התערבות בקושחה (כמו שהייתי מצפה) הוא יבא משהו אחד וצרב קושחה שונה.

כתבת שחוברת ההוראות מגיעה רק ביפנית, זה מראה שהמוצר נרכש מקומית ביפן. יבואן רשמי צריך לעמוד בחוק הישראלי עם חוברת מתורגמת וסביר להניח שיש גם חוברת באנגלית.
לא הייתה שום חוברת פרט ליפנית. אגב, מעניין אותי איזה חוק מחייב את זה? אני די בטוח שראיתי לא מעט מוצרים בחיי שנקנו פה ללא הוראות שימוש בעברית.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לפי כל הסימנים, זה לא יבוא רשמי. האם קיבלת תעודת אחריות בעברית של ישפאר ל-3 שנים? (לא תעודה של החנות).

יש חוק כזה: http://www.consumers.org.il/category/usage-instructions
למשל, בטלוויזיות של סוני מייבוא רשמי, יש הוראות הפעלה בעברית בתוך ממשק הטלוויזיה.

roxor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לפי כל הסימנים, זה לא יבוא רשמי. האם קיבלת תעודת אחריות בעברית של ישפאר ל-3 שנים? (לא תעודה של החנות).
לא, לא הייתה. כנראה באמת המצלמה לא הגיעה דרך היבואן הרשמי. מעניין...

הקישור הוא לא החוק, וגם לא אומר מה החוק הרלוונטי... אינני עורך דין, אבל בחיפוש קצר החוקים הרלוונטים הם צו הגנת הצרכן (סימון טובין), התשמ"ג-1983 סעיף 2 (ו), וחוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981 סעיפים 17 (א) ו-(ג). נראה שעליהם עברו החנות/היבואן של המצלמה הספציפית. מעניין האם יש חוק שאוסר פרסום מידע מטעה באתרי האינטרנט, או שעדיין לא הגענו לשם?

אגב, למשל ישפאר רושמים כאן שה-A7 תומך ב-60p, אבל אם הם מיבאים גרסה אירופאית ולא אסיאטית אז זה לא נכון. ועוד: הם קוראים לדגמים ILC-Exxx במקום ILCE-xxx... פרט קטן ושולי, אבל מראה על אי-מקצועיות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני מניח שיש גם התייחסות בחוק לפרסום מוטעה.

אגב, למשל ישפאר רושמים כאן שה-A7 תומך ב-60p, אבל אם הם מיבאים גרסה אירופאית ולא אסיאטית אז זה לא נכון. ועוד: הם קוראים לדגמים ILC-Exxx במקום ILCE-xxx... פרט קטן ושולי, אבל מראה על אי-מקצועיות.
זו דווקא לא טעות, סוני A7 הרגילה אכן הציעה את זה גם בגרסה האירופית... מבלבל, אבל זה מה שהיצרן קבע משום מה.
אתה יכול לראות את המפרט עם 60p באתר סוני אנגליה:
http://www.sony.co.uk/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce-7-body-kit/specifications

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
דמוגוגיה. אני קניתי בחנות שמשתמשת ביבואן הרשמי והיא לא מדווחת לי מה בדיוק היבואן, רק שהוא "רשמי". לא מכיר את שאר השרשרת מעבר למחסן של החנות. זו הפעם הראשונה שאני שומע על ישפאר. יוצא שטענתך שקרית.
OK דמגוגיה... וטענה שקרית. תרשה לי לענות לך תשובה קצת יותר מנומסת עם קצת פחות פניה לגופו של אדם ועם קצת יותר כבוד.
בבקשה הנה ה A7R שלי.
גירסה 50i

IMG_20150625_002920.jpg

גירסאת קושחה רשמית שהורדה מאתר סוני יפן. הסיבה להורדה מאתר סוני יפן כי הם היו הראשונים להעלות אותה.

IMG_20150625_003254.jpg

NTSC

IMG_20150625_003052.jpg

NTSC #2
IMG_20150625_003132.jpg

PAL
IMG_20150625_003018.jpg

מצבי צילום וידאו ב NTSC
IMG_20150625_002848.jpg

ואיך נראית קופסא של מצלמה שנקנת בייבוא רשמי של ישפאר
IMG_20150625_005846.jpg

אתה לא יודע על מה אתה מדבר. הקושחה של סוני בהחלט לא גלובלית. ראיה לכך היא כל הלינקים שצירפתי מקודם שאתה לא טרחת לקרוא ובמקום זאת מטיל את האשמה עלי שאני "לא עשיתי את שיעורי הבית". השפה הדיפולטית הינה ככל הנראה אורתוגונלית לתקן השידור, לכן לא מעידה על ההבדלים בין 60i, 50i ו-AP2. אגב, לא רשמת באיזה תדירויות המצלמה הזאת שברשותך תומכת.

אני עדיין לא יודע על מה אני מדבר? אני עדיין שקרן או דמגוג?
מה שבטוח שהמצלמה שאתה רכשת לא באה מייבוא רשמי ולא אתה ולא אני יודעים לאיזה שוק היא יועדה במקור. ומה שהכי חשוד הוא שלמרות שמצויין על גוף המצלמה שלך שהיא 60i אתה לא יכול לעבוד במוד הזה. אז כנראה שאולי על המצלמה שלך הותקנה קושחה לא רשמית או לא נכונה. אני התקנתי באופן עצמאי את כל הקושחות על מצלמות הסוני שלי והורדתי אותן גם מגרמניה, גם מיפן וגם מארה"ב (למרות ששתי המצלמות שלי הם 50i) מעולם לא היתה לי בעיה לעבור בין NTSC ל PAL או לבחור בין 50P ל 60P. לא מאמין לי? אתה מוזמן לחפש פוסטים על גירסאות קושחה בפורום DPR ושם תראה מספיק דיונים על כמה אנשים מארה"ב שהתקינו גירסאות קושחה מהאתר של סוני יפן ורק בגלל שאתר סוני יפן הוא הראשון להעלות גירסאות.
ליאור

תמונות מצורפות

• IMG_20150625_002920.jpg
    IMG_20150625_002920.jpg
    KB 227.6 · צפיות: 1,401
  • IMG_20150625_003254.jpg
    IMG_20150625_003254.jpg
    KB 82.1 · צפיות: 1,384
  • IMG_20150625_003052.jpg
    IMG_20150625_003052.jpg
    KB 156.2 · צפיות: 1,399
  • IMG_20150625_003132.jpg
    IMG_20150625_003132.jpg
    KB 124.4 · צפיות: 1,385
  • IMG_20150625_003018.jpg
    IMG_20150625_003018.jpg
    KB 116.1 · צפיות: 1,364
  • IMG_20150625_002848.jpg
    IMG_20150625_002848.jpg
    KB 146.7 · צפיות: 1,378
  • IMG_20150625_005846.jpg
    IMG_20150625_005846.jpg
    KB 438 · צפיות: 1,377

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כל הרעש והצילצולים שהרמת כאן זה כי שמו קושחה של PAL.
תודה על האזהרה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור