לאיזה מחנה אתה שייך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כי זה גם לא מדיד.;):D

Vandoren

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אין עוד אופציה?

...אנשים בקבוצה זו טוענים שמגברי שפופרות נחותים, בגלל שיש להם עיוות הרמוני גבוה, צריך לעשות להם bias, הם פחות אמינים, פולטים יותר חום, פחות עוצמתיים, פחות לינארים בעוצמות גבוהות ובד"כ יותר יקרים. הם מצהירים שצליל אנלוגי נחות מצליל דיגיטאלי, בגלל שבאחרון אין שריטות, פיצוצים, עיוותים, פידבקים ורעשים. צליל דיגיטאלי מאופיין ביחס אות לרעש גבוה יותר, תחום דינאמי רחב יותר, פחות עיוות, תחום תדרים רחב ושטוח יותר.

בקריאה שנייה וכיהודי טוב אני מוחה...
אתה בטוח בקיטלוג? האם אין אובייקטיביסטים שמבינים מדעית את התחום ועדיין יעדיפו מגבר מנורות או פטיפון? כאלה שבכל מקרה ינסו לתקן את הצליל (גם אם הוא דיגיטלי) ובסופו של יום או לילה יישארו אובייקטיביסטים אבל יצהירו שהצליל האנאלוגי הוא הרע במיעוטו ומגבר מנורות טוב מכל אופציה אחרת, לאחר שעשו לו את האיזון ההולם ובחרו בדגם מחברה אמינה?
אני פשוט חושב שקיטלגתי את עצמי בצורה מעט נחפזת, כפופה להתניה שלך.:O

Joel

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בקריאה שנייה וכיהודי טוב אני מוחה...
אתה בטוח בקיטלוג? האם אין אובייקטיביסטים שמבינים מדעית את התחום ועדיין יעדיפו מגבר מנורות או פטיפון? כאלה שבכל מקרה ינסו לתקן את הצליל (גם אם הוא דיגיטלי) ובסופו של יום או לילה יישארו אובייקטיביסטים אבל יצהירו שהצליל האנאלוגי הוא הרע במיעוטו ומגבר מנורות טוב מכל אופציה אחרת, לאחר שעשו לו את האיזון ההולם ובחרו בדגם מחברה אמינה?
אני פשוט חושב שקיטלגתי את עצמי בצורה מעט נחפזת, כפופה להתניה שלך.:O

זאת נקודה שאני גם רציתי להתייחס אליה,

בתור אובייקיביסט אני מאוד אוהבתי צליל של מספר מגברי מנורות. זה בכלל לא קשור לאובייקטיביות

האובייקטיביות אצלי מתבטאת במקומות האפורים, כגון דיוני הכבלים המתישים.

האם יש הבדל בין כבל א' ל-ב'? אפשר למדוד את ההבדל/אי אפשר למדוד את ההבדל...

אני תומך בעובדות שהצליחו להוכיח באמצעות ניסויים מסודרים והם ניתנות לשחזור.

אם לדוגמא אני מתלבט בין שני מגברים, שני רמקולים, שני כבלים... שני 'משהו', הייתי רוצה הוכחה מסודרת וניתנת לשחזור שאחד יותר טוב מהשני לפני שהייתי משלם עליו יותר כסף. מהבחינה הזו אני אובייקטיביסט.

אם מונח לפני מגבר מנורות שנשמע לי יותר טוב ממגבר class d חדש ונוצץ, ולשם הדוגמא נניח שמחירם זהה, אז אני ארכוש במיטב כספי את זה שנשמע לי יותר טוב (כלומר את המנורות)
לעומת זאת, אם יש לי בעיה, דילמה, שניהם נשמעים לי אותו דבר ואני לא יכול להחליט, אז היייתי מחפש השוואה אוביקטיבית כגון מדידות כאלו ואחרות.

בסופו של יום, אין הרבה הבדל בין אובייקיביסט וסובייקטיביסט, כולנו מחפשים צליל שנשמע יותר טוב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
Joel, כתבת "בתור אובייקיביסט אני מאוד אוהבתי צליל של מספר מגברי מנורות."
אם יחליפו מנורות באותם מגברים האם תמשיך לאוהב אותם? אם יש לך אפשרות למדוד איזה מנורות אתה אוהב יותר או פחות? למה זה שונה עבור כבלים?

Joel

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
Joel, כתבת "בתור אובייקיביסט אני מאוד אוהבתי צליל של מספר מגברי מנורות."
אם יחליפו מנורות באותם מגברים האם תמשיך לאוהב אותם? אם יש לך אפשרות למדוד איזה מנורות אתה אוהב יותר או פחות? למה זה שונה עבור כבלים?

וידוי: שמעתי מעט מאוד (אחדים בודדים) מגברי מנורות. אני אפילו לא זוכר דגמים. בטח ובטח אין לי שום נסיון בהחלפת מנורות.

לכן, אני לא יודע מה התוצאה של החלפת מנורות, ואני לא מעוניין להתייחס לנושא.

לעומת זאת עם כבלים יש לי מעט נסיון. (אני לא ציני, אני באמת מתכוון למעט)

בכל נסיון שלי להחליף כבלים (ואני מודה, תמיד על מערכות שעולות פחות מ-15k) לא נתקלתי בשינויים מהותיים. היה (לעיתים) שינוי של גוון, אבל ההתנהגות הכללית הייתה זהה.
לומר שאני יכול להבדיל בין כבלים ע"י מבחן עיוור? לא.

האם מישהו אחר יכול?

בזה מתבטת האובייקטיביות (אובייקטיביסטיות לייתר דיוק) שלי, אם מישהו טוען שיש בידו הוכחה, המקובלת על העולם המדעי (לדוגמא מבחן עיוור) אני מוכן לקבל את דעתו.

ועדיין, גם אם יוכח מדעית שיש כבלים איכותיים יותר מאחרים, זה עדיין לא יאמר שאני מעדיף אותם מבחינת value-for-money למשל.

דעתי ה-"אובקטיביסטית" לא פוסלת את האהבה שלי למוזיקה, לציוד או לכל דבר אחר.

"אהבה" לא גורמת לי להעדיף כבל כזה או אחר, כאשר לדעתי הם שווים

אני בפרוש מעדיף (אוהב?) צליל מסויים במערכת, אין שום דבר "לא אובייקטיביסטי" בכך, האובייקטיביסם מתבטא בביקורת שלי על נקודות אפורות ללא הוכחה מסודרת, כדוגמת כבלים.

יש לא מעט נושאים אחרים בעייתיים פרט לכבלים, לדוגמא:
בהינתן DAC אחיד, האם יש הבדל בין טרנספוט אחד למשנהו?
האם יש הבדל בין פורמטים שונים של sound?

וכמו בכבלים, זה לא משנה מה דעתי בנושאים הללו, מה שמשנה זה שניתן לענות עליהם בצורה אוביקטיבית, ע"י מדידות מדוייקות וזה לא משנה אם מישהו "אוהב" את זה או לא.

שאלות לא אוביקטיביות יכולות להיות למשל:
האם המגבר הזה נשמע יותר טוב מהאחר?
האם הדיסק קפץ או שזו מוזיקה ממש גרוע?
וכו'

יואל.

נ"ב,
אולי (רק אולי) לא שמעתי כבלים איכותיים מספיק, על מערכות איכותיות מספיק?
לכן מה שאני יכול לומר בוודאות זה שבסדרי הגודל של המערכות שאני שמעתי, לא היו הבדלים ניכרים בין כבלים. אני לא פוסל את האפשרות שיש הבדלים, למרות שמטעמי הגיון זה נראה לי מאוד לא סביר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יואל.

קראתי בשקידה ויש לי מה לענות.

אתה טענת שאם מגברים ישמעו לך זהה ובכל זאת אתה מתלבט אתה תחפש מדידות ברשת על מנת להיות בטוח בבחירתך.

אני לעומת זאת אעדיף את זה שנשמע לי טוב יותר, אם שניהם נישמעים זהה אבחר בזה שימצא חן בעיני ויזואלית.

אתה טענת ששמעת הבדלים בין כבלים במערכות של 15K ובכל זאת לא נראה לך הגיוני שיש הבדלים.

אני לעומת זאת שומע הבדלים ברורים בין כבלים ואני לא מחפש כאן הגיון.

אתה טוען שהמדע מצליח למדוד הכל, האם מה שהוא אינו מצליח למדוד אינו קיים?
לעומת זאת אתה מבחין בין כבלים למרות שנסיונך נכון לעכשיו "דל". זו התחלה מצויינת וזה אומר שאתה נימצא במקום הנכון, גש ושמע מערכות יוקרתיות יותר ואז תוכל להבין את ההבדלים באופן מוחשי.

אני פוסל חד משמעית את האפשרות שלא קיימים הבדלים בין כבלים אך אני מקבל את הטענה ההפוכה מתוך נימוס, חופש הביטוי, לעיתים חוסר נסיון מוחשי, או שפשוט לא עלינו שמיעתו של אותו פוסל לוקה בחסר, או מערכתו.

יואל.

עזוב אותך מדע, המדע עסוק בלמדוד את הזמן שנישאר לחולה סופני למסור נשמתו לבורא, הוא עסוק בלחפש מימון לפרוייקטים שיקררו את כדור הארץ ויסגרו את החור באוזון, תאמין לי שאף אדם לא שם לינק למדען אמיתי שטען כי ההבדלים אינם קיימים. לכן ... המדע אינו מתעסק בזה, זה לא מעניין אותו וגם לא אותי ואני משער שזה לא מעניין את האודיופילים האמיתיים.

עד היום בכל בית שביקרתי ושמעתי מערכת בה החשמל, כבלי האינטרקונקט, כבלי הרמקול היו פשוטים התוצאה הייתה בדיחה לעומת תוצאות של מערכות בחצי מחיר עם השקעה בכל הפרמטרים.

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכל חברי הקהילה!

כבר תקופה אני סטוקר באתר. עברתי לי על כמה שישורים. ווואללה, אחלה פה.
אני חובב מוסיקה הרבה שנים. חולה סטיראו מאז שאני זוכר את עצמי.
אם יש דבר שלדעתי לא זז לשום מקום זה דיוני כבלים.
אישית אני אוהב את הדיונים האלה. אני קורא תגובות של חברים בפורומים ומראה אותן למהנדסים המבוגרים בעבודה. אני לא מנסה להתחיל "ריב", אלא אני פשוט נקרע מאיך שהם משתינים על עצמם מרוב צחוק.
מה העמדה שלי בעניין הכבלים? עיינו בתמונות שך הכבלים שלי ...

שתיפול על כולנו כמה שיותר מוסיקה טובה.

תמונות מצורפות

• 0710240022.JPG
    0710240022.JPG
    KB 50.6 · צפיות: 453
  • 0710240024.JPG
    0710240024.JPG
    KB 57.4 · צפיות: 437
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לפחות אנחנו מבדרים את המהנדסים ... זה גם משהו.

אגב.
מי מהמהנדסים ששם התנסה בתחום? והאם הם מודעים לכך שישנם לא מעט מהנדסים {חלקם נחשבים לטובים ביותר בתחום} שמודעים להבדלים?

ואגב.
מדוע אתה מחובר BIWIRE?
ומדוע יש לך מחברים {בננות} איכותיות?

איזה רמקול זה?
איזו הגברה יש לך?

והכי חשוב - ברוך הבא.

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
BIWIRE כי זה נראה מדליק, ואמת המביכה היא שלא היה לי מה לעשות עם חוט הארקה. אז קניתי כבל ארבע גידי.
הבננות איכותיות, למה לא בעצם? זה לא הרבה כסף, עשרות שקלים. אנשים כאן זרקו מספרים של אלפי שקלים ואלפי דולרים על חיווט.

מעבר לזה מעדיף לא לקחת חלק בוויכוח, אלא לקרא דיעות של חברים בכיף.

והכי חשוב - ברוך הבא.

תודה :) , ברוכים הנמצאים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
את הרמקול אני מזהה, וכנראה גם את הדג:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
BIWIRE כי זה נראה מדליק, ואמת המביכה היא שלא היה לי מה לעשות עם חוט הארקה. אז קניתי כבל ארבע גידי.
הבננות איכותיות, למה לא בעצם? זה לא הרבה כסף, עשרות שקלים. אנשים כאן זרקו מספרים של אלפי שקלים ואלפי דולרים על חיווט.

מעבר לזה מעדיף לא לקחת חלק בוויכוח, אלא לקרא דיעות של חברים בכיף.

תודה :) , ברוכים הנמצאים.

אתה מוזמן לקחת חלק בכל ויכוח - אין בעיה עם זה ואני מעודד את זה כל עוד זה נעשה בכבוד הדדי.:)

ספר לנו על המערכת שלך. איזה רמקול, מגבר.

ואיזה רמקול אנו רואים בתמונה.?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר דייון לא ויכוח :)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נו נמר, תנסה לנחש....

הוא עשה הרבה שמח בפורום האחר...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא מנסה לזהות, מה שחשוב הוא שהשמח פה יהיה חיובי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור