לאיזה מחנה אתה שייך?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
...כאשר אתה כחובב בודק ציוד אודיו?

א. אובייקטיבסט- אלה שיש להם רקע באלקטרוניקה או רקע הנדסי, אשר מנסים להביא פרספקטיבה מדעית. הם קשורים למדידות הנעשות ע"י ציוד בדיקה ומאמינים במבחן עיוור כפול. הם מאמינים שכל מה שנתפס על ידי החושים ניתן למדידה בצורה מדעית.
אנשים בקבוצה זו טוענים שמגברי שפופרות נחותים, בגלל שיש להם עיוות הרמוני גבוה, צריך לעשות להם bias, הם פחות אמינים, פולטים יותר חום, פחות עוצמתיים, פחות לינארים בעוצמות גבוהות ובד"כ יותר יקרים. הם מצהירים שצליל אנלוגי נחות מצליל דיגיטאלי, בגלל שבאחרון אין שריטות, פיצוצים, עיוותים, פידבקים ורעשים. צליל דיגיטאלי מאופיין ביחס אות לרעש גבוה יותר, תחום דינאמי רחב יותר, פחות עיוות, תחום תדרים רחב ושטוח יותר.

ב. סובייקטיביסט- אלה המאמינים שלא כל צליל בשיחזור מערכת השמע ניתן למדידה, שמבחן עיוור כפול אינו מספק סביבה רגועה ממושכת, הנחוצה כדי להעריך ציוד אודיו. הם מאמינים בהדגמות ובהשוואות בסביבה רגועה ושיש צורך בימים או אפילו בשבועות, כדי שהאוזן האנושית תהיה מסוגלת לשמוע הבדלים ושינויים קטנים, שלא ניתן למדוד אותם בצורה ישירה.
הם מאמינים שצליל המוזיקה, לא מוגבר, המנוגן בחלל אמיתי, הוא הריפרנס שלפיו יש לשפוט את האיכות של מערכות השמע, המשחזרות מוזיקה.

תמונות מצורפות

• 22.jpg
    22.jpg
    KB 155.1 · צפיות: 501
נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות ואני כבר עובד תקופה ארוכה בתחום הטכני ואוהב להבין כיצד דברים עובדים צפוי שאני יהיה חלק מקבוצת אובייקטיבסטים - אבל ולעולם לא הסתרתי זאת בשבלי תחום האודיו הוא אהבה ואהבה לא בודקים ולא מסבירים כך שאני רומנטיקן ללא תקנה בתחום באודיו.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אין משהו באמצע?

יש הכל, מה אצלך מכאן ומה משם?

il62

עוסק בתחום
מעורבות
32
נקודות
28
אני שייך בבירור לקבוצה השניה
חושב מהראש וכותב מהלב
נאמן לחוויה ולא נאמן למספרים ולמדידות

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כך גם אני. בדיוק כמו ישראל.(Y)(ורד)

אבל אני לא קורא לזה מחנה אלה רמת רגישות . יש כאלה שצריכים מדידות בשביל להבין שהמערכת טובה, ישנם כאלה שהאוזן שלהם מספיקה.:)

אני מאלה שלא צריכים עזרה ממחשבון ורב מודד בשביל להבין שאותה מערכת נישמעת היטב.(Y)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה איתך תומר? לאיזה מחנה אתה שייך?:D

למרות שאני כבר יודע.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מחנה הימין

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
"מחנה"

לדעתי ישנה גם גישה שלישית-זו הדוגלת בקנאות בציוד ספציפי ללא כל קשר לאכויותיו...;)
אני מגדיר את עצמי כסוג של אנשים האוהב עד מאוד לשמוע מוזיקה במיוחד ג'אז/פרוג/קלאסי
וכשזו משוחזרת ,לטעמי,מצויין דרך ציוד מסויים-בו אבחר להאזין.
טיפ: במהלך השנים זיהיתי את החברה שעושה לי זאת באלקטרוניקה ואת ארץ הייצור שיש אודיפילים המאפיינים אותה כצליל X .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דיטון66
נשמע מאוד מעניין - אתה יכול לפרט יותר?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
דיטון 66 , שאלה לי אליך . האם אתה לא חושב שכך אתה מונע מעצמך החשפות לציוד טוב שיבוא ממקום אחר/שיטה אחרת ?
ולגבי המחנות אני מאוד סובייקטיבי . אבל זה בגלל העובדה שאני גם לא מאמין במדע באופן עיוור . ולא חושב שיש לו את כול התשובות

Vandoren

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
דיטון 66 , שאלה לי אליך . האם אתה לא חושב שכך אתה מונע מעצמך החשפות לציוד טוב שיבוא ממקום אחר/שיטה אחרת ?
ולגבי המחנות אני מאוד סובייקטיבי . אבל זה בגלל העובדה שאני גם לא מאמין במדע באופן עיוור . ולא חושב שיש לו את כול התשובות

חשיבה מדעית טהורה...;)

ולגבי השאלה: ב', בוודאות. בתחום הזה האוזן היא השופטת העליונה והאחרונה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הייתי אומר שהחלוקה אצלי היא 70% למחנה ב' (רגש) ו 30% למחנה א'

אני לא מאמין שהכול מדיד, כתחביב הבא הפועל על צורך למלא את החושים ולרגש, יש לרגש השפעה נרחבת בתחביב שלנו בין אם הקשר הנו לצליל, מראה או צורך אחר

Joel

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני 110% אובייקטיבסט
ו- 10%- סובייקטביסט. ;)

אני מאמין שהכל מדיד ואני בז לכל דבר שלא.

זה מה שקורה אחרי שקוראים יותר מדי מאמרים מדעיים :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני 110% אובייקטיבסט
ו- 10%- סובייקטביסט. ;)

אני מאמין שהכל מדיד ואני בז לכל דבר שלא.

זה מה שקורה אחרי שקוראים יותר מדי מאמרים מדעיים :)

אתה בז לאהבה ??? לשמחה?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה גם יואל וגם אודיופיל, או יואל האודיופיל?

audiophile

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אתה גם יואל וגם אודיופיל, או יואל האודיופיל?

אני לא זה ולא זה. רוזי1 הוא/היא זכר או נקבה?

נערך לאחרונה ב:

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
היי כרמי וג'וקר,
1. אלקטרוניקה של חברה צנועה בשם ניים
2. רמקולים מארץ ייצור- אי השוכן בינות לערפילים...אני מכור לצליל האנגלי.צליל המוגדר ע"י יצרני הרמקולים שם-כשיחזור הקרוב ביותר למקור בלי שום תוספות וצבעים.
ג'וקר ,לא מנעתי מעצמי חשיפה ליצרנים אחרים וכפי שכתבתי לאחר נסיון חיים לא מעט הגעתי למסקנה שזה מה שטוב לאוזני ,העיקר שיהיה מגובה במארז אלומיניום שחור ויושמע דרך תיבות תהודה של מגוון יצרנים אנגליים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור