כתבה נחמדה.... תקליטים וסאונד אנלוגי / דיגיטלי

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
המוזיקה פעם גם נכתבה ל 20 דקות לצד.
יש יצירות שבנויות לזה.
כל החשיבה היתה שונה.
אמנים ידעו שהלקוח יקנה את התקליט שלהם, ילך הביתה, יעשה קצת חושך וישב בחדר/בסלון
ויתיחד אם המוזיקה שלהם.
איפה היום יש פינק פלויד?
היום הכל נקנה לפי שמיעה מראש.
אם שיר לא מוצא חן בעיני בן הטיפשעשרה בעודו "מדפדף" בין השירים באייפון שלו באייטיונז,
השיר לא ירד/יקנה/יגנב.
יש לשיר חלון הזדמנות של מספר שניות של הסבלנות של הנער/ה כדי לרדת מהמדף.
בקיצור, האומנות (זו אומנות מסחרית בואו לא נשכח) הזו תפורה במידה מסוימת למידות המדייה.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
Diz1 , תזכור שבישראל אין אולם קונצרטים ראוי לשמו, אמירות כגון "הדיגיטלי הזה נשמע ממש כמו פטיפון אנלוגי" הינן
מופרכות לחלוטין , לא זו היתה המטרה של אלו שפיתחו את ה-cd (אגב יש הקלטות אנלוגיות במקור הנשמעות
טוב יותר ב-cd מאשר בתקליט המקורי).
באשר למאמרי הביקורת? גם בשירותים הפסקתי לעיין בהם.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא קונה את הטיעון הזה של אין אולם קונצרטים בארץ.
עוד תירוץ.
האמת היא שרוב האודיופילים לא מעניין אותם מוזיקה. או מוזיקה היא רק אמצעי לסאונד.
אין רע בזה, אבל משעשע אותי העמדת הפנים כאילו הדברים שונים.

אמירות כאילו אף מערכת לא נשמעת כקונצרט - הם עוד היגד \תירוץ של אודיופילים. כי אם כך הדבר- המשמעות היא שחבל על הזמן וכדאי להאזין לקונצרט. ז לא מה שקורה במציאות. מצד שני הטיעון הזה מפריך את כל השוואתיות הסאונד בין מוצרי אודיו שונים. מהו הרפרנס להשוואה?

גם באולם לא הכי טוב עדיין אין תחליף לסאונד וחוויה של מוזיקה כפי שהיא מתבצעת.

לגבי תקליטים וסאונד- הנה מאמר שמופיע השבוע באחד מאתרי מכירות הדיסקים (הם הוסיפו בזמן האחרון גם מכירות תקליטים , אם כי עדיין הרוב זה דיסקים). לא שונה במהות מהלינק של שרון מולדאבי , על התקליטים.
כנראה לא כולם השתגעו.

http://jazzloftsound.com/temp/sonics.pdf

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
כבעל בית גאה של cd

כבעל בית גאה של cd שכל יום גורם לחוויה מוזיקלית מאלפת מחדש. שבעיברית אין עליו חוות דעת באינטרנט, באנגלית ניתן לספור בעולם ,על כף יד אחת ועוד ישארו אצבעות לנגן אחר.
בשפות הסלביות יש ויש וגם ברוסית . יצא לי לתרגם כמה חוות דעת כאלה ובכולם ישנה היתפעלות והנאה דומה לשלי. אפילו בשתי חוות דעת שניתקלתי בעבר נכתב שאין להם יותר צורך בפטיפון ( כמובן השוואה לזקן הותיק ).

ובכל זאת שמעתי כמה פטיפונים עם הגברה טובה פחות והגברה טובה יותר ולא מתבייש להודות שפטיפון זה יותר שווה. גם בפטיפון לא יקר יחסית החוויה שונה מה-CD במובן החיובי ,אפילו שלא גרמה לי לרצות להוסיף פטיפון ,אבל בהחלט נשמע מאוד יפה. בסטים היקרים יותר זה בהחלט נשמע כך שהפיתוי לפטיפון הוא גדול.
מה שמונע את הרכישה לסט פטיפון איכותי. זה הסירבול שסביב הייצור המרשים הזה, והחשש מהיורשים הקטנים, שאותם לא בדיוק מענינת המטרה של המכשיר המרשים והמדהים כצעצוע המוצלח ביותר בעיר.

ככה שכל ההסברים והנסיונות להבין שמה ששומעים זה לא מה שנשמע בטלים בשישים.
והפינוק והנוחיות .בהחלט יש להם חלק גדול מנצחון ה CD על הזקן הותיק והטוב ,שבשנים האחרונות נראה לי נתן קפיצת מדרגה אדירה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
כבעל בית גאה של cd שכל יום גורם לחוויה מוזיקלית מאלפת מחדש. שבעיברית אין עליו חוות דעת באינטרנט, באנגלית ניתן לספור בעולם ,על כף יד אחת ועוד ישארו אצבעות לנגן אחר.
בשפות הסלביות יש ויש וגם ברוסית . יצא לי לתרגם כמה חוות דעת כאלה ובכולם ישנה היתפעלות והנאה דומה לשלי. אפילו בשתי חוות דעת שניתקלתי בעבר נכתב שאין להם יותר צורך בפטיפון ( כמובן השוואה לזקן הותיק ).

ובכל זאת שמעתי כמה פטיפונים עם הגברה טובה פחות והגברה טובה יותר ולא מתבייש להודות שפטיפון זה יותר שווה. גם בפטיפון לא יקר יחסית החוויה שונה מה-CD במובן החיובי ,אפילו שלא גרמה לי לרצות להוסיף פטיפון ,אבל בהחלט נשמע מאוד יפה. בסטים היקרים יותר זה בהחלט נשמע כך שהפיתוי לפטיפון הוא גדול.
מה שמונע את הרכישה לסט פטיפון איכותי. זה הסירבול שסביב הייצור המרשים הזה, והחשש מהיורשים הקטנים, שאותם לא בדיוק מענינת המטרה של המכשיר המרשים והמדהים כצעצוע המוצלח ביותר בעיר.

ככה שכל ההסברים והנסיונות להבין שמה ששומעים זה לא מה שנשמע בטלים בשישים.
והפינוק והנוחיות .בהחלט יש להם חלק גדול מנצחון ה CD על הזקן הותיק והטוב ,שבשנים האחרונות נראה לי נתן קפיצת מדרגה אדירה.

(Y)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור