כבלים רבותי, כבלים!

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם הרגילו אותך לשתות יין אדום עם קרח וקצת לימון, כנראה שתחשוב
שכך היין הכי טעים.
דווקא יש באנגליה פורום מסוים שמספר על חוויות והמעבר של משתמשי NAIM עם ול - מערכות אחרות . כנראה שלפעמים אפשר להתרגל לשתות יין ללא קרח ולימון.
מה שטוב בטיעון הזה שלך שהוא מתאים לכל כיוון. גם אותך הרגילו לשתות יין אדום עם קרח ולימון רק שהתווית על בקבוק היין שלך שונה מזו שעל בקבוק היין שלי. ואם אתה חושב אחרת, אני מבטיח לך שאתה טועה.

אריה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה שטוב בטיעון הזה שלך שהוא מתאים לכל כיוון. גם אותך הרגילו לשתות יין אדום עם קרח ולימון רק שהתווית על בקבוק היין שלך שונה מזו שעל בקבוק היין שלי. ואם אתה חושב אחרת, אני מבטיח לך שאתה טועה.

אריה
ההבדל ביננו שאני שתיתי ושותה מהרבה סוגי בקבוקים עם הרבה סוגי תוויות ואתה לא.
אני לעומתך הבנתי שיש הרבה סוגי יין טובים והשכינה לא נפלה רק על כרם אחד.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ואני,
ההבדל ביננו שאני שתיתי ושותה מהרבה סוגי בקבוקים עם הרבה סוגי תוויות ואתה לא.
אני לעומתך הבנתי שיש הרבה סוגי יין טובים והשכינה לא נפלה רק על כרם אחד.
ואני, לדעתך, לא טעמתי בקבוקי יין?

אריה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ממה שאני מתרשם מרוב חובבי NAIM שקראתי את דעתם - שתו אבל מעולם לא ניסו לטעום (שמעו אבל לא ממש הקשיבו)
לדעתי סוג של קיבעון ואמונה עיוורת במותג, עם תכונת ה TIMING הנסתרת והבלתי מושגת ע"י אחרים.
(כנראה משחק פשוט של הידוק התדרים הנמוכים לעומת קצת ניפוח ועיבוי של הגבוהים יותר)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בקיצור, רוזי, הפוסל במומו פוסל.

אריה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
תמיד יכולת לחבר מה שבא לך. השאלה מה אתה אוהב.

אריה

הרי אמרת שהכבלים אחרים
משנים את הסאונד,קל וחומר
לשטול רכיב לא ניים תהיה תוצאה
קיצונית יותר אתה לא חד משמעי.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הרי אמרת שהכבלים אחרים
משנים את הסאונד,קל וחומר
לשטול רכיב לא ניים תהיה תוצאה
קיצונית יותר אתה לא חד משמעי.
למה אני לא חד משמעי?

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רוזי ואחרים,
יש מי שמספרים שהם הקשיבו למערכות של ניים ולא אהבו. יש מי שמתיחסים לפסיכולוגיה של אוהבי ניים. הקבוצה השנייה הם סתם חרטטנים.

אפשר להפריך את דברי בכך שרוזי יספר לאיזו מערכת של ניים הוא באמת "הקשיב" לא רק "שמע"

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני אומר משהו מאוד פשוט.

כל עוד אדם מקובע על ציוד טוב - שיהיה מקובע...

כשאנשים מקובעים על ציוד מעאפן - זה מעאפן...

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני אומר משהו מאוד פשוט.

קיבעון זה דבר לא טוב- אבסולטית (מבחינתי לפחות)
טוב או רע, זה דבר סובייקטיווי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני אומר משהו מאוד פשוט.

איך אדם מקובע יודע שהציוד שלו טוב ולא ציוד מעפאן
אחרי הכל הוא מקובע - אז הוא לא ממש יודע

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
כעת שנאלת השאלה - האם מחיר הכבל צריך לשקף את העלות שלו או את ההבדל הסאונד שהוא מביא ?
כנראה שהמחיר משקף, בהרבה מקרים, את ההבדל בסאונד. גם במכשירים.

מה מיוחד בכבלים של ניים?
שניים תיכננו אותם ;)

ישנן יצרניות כמו סילטק, סטילס, נורדוס, טרה לאב׳ס שמתמחות ביצור כבלים וכל ה-rnd שלהן מושקע באותו חוט.
ניים אינם יצרני כבלים שזו התמחותם.
וכך גם ברמקולים, ובשולחנות סטריאו, וזרועות לפטיפון.
הרמקולים הקודמים שלי היו ProAc, נהדרים. אבל ניים עשו רמקולים יותר טובים מהם, בכל הפרמטרים כמעט.
אגב, את התיבה ProAc בנו עבור ניים.

את השולחנות הקודמים שלי, של חברת Mana, מאוד אהבתי. אני זוכר את הפעם הראשונה ששמעתי מה הם עושים.
איזו דינמיות מטורפת הם הוסיפו לסאונד והפכו אותו למעניין יותר. אבל ניים עשו שולחנות יותר טובים מהם, לציוד של ניים כמובן.

בזמנו מאוד התלהבתי מה-DAC שנקרא Hugo (של חברת Chord) והוא אכן מצויין, אבל אחרי ששומעים מה ה-NDS של ניים יודע לעשות, עם העושר שלו, התוף בהוגו פתאום נשמע כמו פח לעומתו :(

ניים לא באמת מייצרים הכל בעצמם. הם משתמשים בדרייברים שאחרים מייצרים, הם משתמשים גם בטכנולוגיות מוכרות.
אני לא אגיד שהירידה שלהם לפרטים היא בלעדית, יש עוד חברות שעושות את זה.
מה שבלעדי אצל ניים זה הסאונד של ניים, והוא נשמר להפתעתי גם אחרי שג׳וליאן (המייסד) נפטר, וטוב שכך.
השינויים באלקטרוניקה שניים הוציאו בשנים האחרונות, לדעתי, הם לא רק שינויים אלא ממש שיפורים מהותיים ב-SQ.

בנוגע לכבלים עצמם - מומלץ לקרוא את הכתבה של מרטין קולומס כאן, יש שם הסברים לאלקטרונאים.

בעבר לא היה מנוס מלהשתמש בכבלים שלהם בגלל סוג החיבור שהיה יחודי (כמעט) רק להם.
לדעתי זה יותר עניין של קבעון מחשבתי מאשר באמת התוצאה האבסולוטית המותאמת ניים.

מומלץ לשמוע כבלים נוספים, לפתוח את הראש, לנתק את הדת מהמערכת.
זה משהו שכמעט ולא מתרחש אצל חובבי ניים. הם שומעים שניים הוציאו משהו חדש, ועוד לפני ששמעו אותו טענו שזה הדבר היחיד המתאים. מנסיוני - טעות.

לא שהוא לא מתאים, לא שהוא לא טוב - הוא פשוט לא הכי טוב עבור המערכת שלך עד שלא תבחן אופציות של יצרני כבלים מומחים.
שמעתי את החברות האלו במערכות שאינן ניים, ואני יודע שהכבלים שלהן עושים הבדלים, ולעיתים משפרים את הסאונד.

א. אני לא אדע אף פעם אם הניים הכי טוב בשבילי כי אני לא יכול/הולך לשמוע את כל הכבלים מהחברות האחרות, וגם להשיג הדגמה של 2-3 חברות כאלה בארץ, על המערכת הפרטית, זה עניין לא פשוט.

ב. אם צריך ״להסתכן״, אז רק בעניינים שקשורים לניים. אני מוכן לקנות מוצרים ״על עיוור״ בתנאי שיש להם את הלוגו של ניים, מהסיבה הפשוטה, שאף פעם לא התאכזבתי מרכישה כזו.

ג. צריך להבין שבניים אתה מקבל תוצאה מאוזנת מאוד וזה העניין הקריטי. הכדור הוא עגול בניים.
יש חברות שמושכות כל מיני פרמטרים לכל מיני כיוונים, ולעיתים נותנות לך יותר באס, יותר גבוהים, יותר תלת מימד, אבל בסופו של דבר, גיליתי, שזה מייצר אצלי עייפות שמיעה וברוב המקרים אני לא אוהב את התוצאה בכלל.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זה לא רק עניין של קיבעון, זה גם עניין של יכולות כלכליות.

אם אני מעריך את המערכת שלי כשווה 150 אלש"ח מבחינת איכות הצליל, אני לא יכול לקום מחר בבוקר ולקנות מערכת אחרת בסכום כזה.

הבעיה היא שלטעמי המאוד אישי ואפשר כמובן להתווכח על זה, כדי להגיע לרמה של המערכת שלי (ואני מדבר על מערכת משנות ה 80/90 אני לא כל כך מכיר את הדגמים החדשים) עם מערכת אחרת, האחרת תהייה יקרה פי 2 אם לא יותר.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עדיאל,

גם ניים מושכים לכל מיני כיוונים על פי התפיסה שלהם.

כל מערכת טובה מבוססת בראש וראשונה על התפיסה הסובייקטיבית של היצרן. אתה לא מצפה מיצרן טוב שיבנה מערכת ב"ניחושים". התפיסה הבסיסית היא כמובן מאוד סובייקטיבית ומכאן נובעים ההבדלים בין היצרנים השונים.

אריה

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
עדיאל,

גם ניים מושכים לכל מיני כיוונים על פי התפיסה שלהם.

כל מערכת טובה מבוססת בראש וראשונה על התפיסה הסובייקטיבית של היצרן. אתה לא מצפה מיצרן טוב שיבנה מערכת ב"ניחושים". התפיסה הבסיסית היא כמובן מאוד סובייקטיבית ומכאן נובעים ההבדלים בין היצרנים השונים.

אריה
נכון.

הכוונה שלי הייתה שאם תחבר אינטרקונקט מחברה אחרת, רוב הסיכויים שאתה תמשוך את הסאונד לאיזשהו כיוון, שכנראה, אינו בעל מאפיינים ניימים, ותביא לחורבן ״בית המקדש״.

חברים אני לא מבין מה יש לכם לזעום.

ניים ופרויד תמיד הולכים ביחד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איך אדם מקובע יודע שהציוד שלו טוב ולא ציוד מעפאן
אחרי הכל הוא מקובע - אז הוא לא ממש יודע

הוא לא חייב לדעת. יש כאן מספיק אנשים שיעדכנו אותו.
הוא יכול לחשוב שזה שיא השיאים - אז הוא חושב.

לוקחים אותו, עושים לו סיבוב אצל כמה חברי פורום, משמיעים לו מה חסר אצלו במערכת.
אם הוא מבין - אחלה.
אם הוא מבין ומחליט להישאר עם מה שהוא אוהב - אחלה - העיקר שיבין.
אם הוא לא מבין - חסר לו משהו שהוא לא קשור למערכת...

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רוזי ואחרים,
יש מי שמספרים שהם הקשיבו למערכות של ניים ולא אהבו. יש מי שמתיחסים לפסיכולוגיה של אוהבי ניים. הקבוצה השנייה הם סתם חרטטנים.

אפשר להפריך את דברי בכך שרוזי יספר לאיזו מערכת של ניים הוא באמת "הקשיב" לא רק "שמע"

אריה
זה ממש לא קשור למה אני שמעתי, העניין הוא הסגידה שלך ושל הרבה מחובבי NAIM ושיוך תכונות יחודיות ומיסטיות לציוד שלהם.
באידיש אומרים בזיל בדרעק

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
הוא לא חייב לדעת. יש כאן מספיק אנשים שיעדכנו אותו.
הוא יכול לחשוב שזה שיא השיאים - אז הוא חושב.

לוקחים אותו, עושים לו סיבוב אצל כמה חברי פורום, משמיעים לו מה חסר אצלו במערכת.
אם הוא מבין - אחלה.
אם הוא מבין ומחליט להישאר עם מה שהוא אוהב - אחלה - העיקר שיבין.
אם הוא לא מבין - חסר לו משהו שהוא לא קשור למערכת...
אני לא מבין.

בסוף יוצא איכשהו שתמיד אני צריך לעשות טיול.

והייתי כבר באינספור כאלה ולא מצאתי תחליפים.
שמעתי מערכות שנשמעו טוב ושאהבתי, אבל כתחליף - לא.

אריה, תתפלא, אבל יש אנשים שלא אוהבים את הסאונד של ניים.

ואני טוען שמי שמגיע לשמוע ניים ולא אוהב, יש לו משהו קצת אנאלי באישיות...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור