טיפול אקוסטי עצמאי או RC ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נכון
השתמשתי גם ב-Acourate, יש שם אפליקציה חינמית ליצירת ה-Impulse Response

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
שתי התוכנות (Acourate ו-Convolver) ירדו מהמרוץ :(...
הפסקתי להתעמק ב-Convolver ברגע שראיתי שהשימוש בו דורש שינוי ב-Configuration file במעבר בין קצבי דגימה שונים (RB ו-HR). זה לא לעניין...

התוכנה Acourate מוגבלת ל-24/96, ואני מחפש תחליף ל-Behringer דווקא בגלל שהוא תומך רק עד 24/96 – בעוד שאני צריך עד 24/192 (באמת, שכחתי לציין זאת).

אז - שואל מחדש: האם מישהו מכיר תוכנה (גם בתשלום) שיש בה:

1. EQ פרמטרי בעל רזולוציה גבוהה בבחירת תדירויות, עם 15 אפיקים לפחות,
2. שליטה בפאזה של תדירות נבררת,
3. שליטה נפרדת בערוצי סטריאו (רצוי אך לו חובה, אסתדר גם בלעדיה).
4. תמיכה בתדירויות הדגימה/רזולוציה עד 24bit/192kHz (כולל 88.2 ו-176.4 kHz)

את האופציה של מדידת היענות החדר עם מיקרופון אני לא צריך, אפילו עדיף שלא תהיה (רק מייקרת את העסק).

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלום לכולם,

אני שומע סטריאו, בחדר שהינו 3 על 3.5 מטר. (יש חשיבה לעבור לחדר גדול יותר בעתיד)
המקור שלי הוא רוב הזמן מחשב, ולעיתים DVD בחיבור דיגיטלי ל-DAC. להלן הסט-אפ שברשותי:

Dali Mentor 6
Exposure 2010S2 Integrated
TeraDak Chameleon DAC​

ישנן 2 חלופות כרגע:

1. ברינגר DEQ2496 שיודע לבצע RC עם מיקרופון איכותי.

2. טיפול אקוסטי עצמאי, ספוג אקוסטי חלק לבן על התקרה כולה, ובנייה של "תמונות" אקוסטיות לתלייה על הקירות.
* חשוב לציין שבחדר יש ארון גדול מלא בגדים, וכמו כן מזרון זוגי.

על מה הייתם ממליצים ? האם יש כאן בעלי ניסיון שעברו חוויה דומה ?

תודה,

תומר

רצוי להימנע משילוב RC וברינגר הוא RC גרוע בכל קנה מידה. יש לנסות {אם זה מתאפשר} לטפל אקוסטית בחלל החדר בעזרת רכיבים שונים. אם זה לא מצליח לבד יש להתייעץ עם מומחה בתחום ולקבל ממנו המלצות. אם גם זה לא הולך, חוסכים כסף וקונים RC איכותי.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
נמר ,

עוד הפעם אתה חוזר אל המנטרה שלך...

בלי להעליב – אם אין לך מספיק מיומנות להפעלת המכשיר, זה לא עושה אותו רע. יש לפחות שניים בפורום הזה שיכולים להעיד: אפשר להגיע עם Behringer לתוצאה לא רעה בכלל. החיסרון היחיד של המכשיר – חוסר שליטה בפאזה, אבל בחלק מהמקרים אפשר לעקוף את זה. וודאי שיש מכשירים שהרבה יותר טובים ממנו – הבעיה ה"קטנה" היא שהם עולים פי 15 או יותר...(TACT, Trinnov). ל- DEQX אני בכלל לא מתייחס ברצינות, למרות ה"שם הנחשב" שלו בפורומים, כי מכשיר זה לא עובד בדומיין דיגיטלי (עושה המרה כפולה DAC-ADC).

מה שכן - האלטרנטיבה ל- Behringer יכולה להיות תוכנה עליה שאלתי (אם היא קיימת בכלל במחיר סביר).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ויטלי ידידי היקר.

הפעלתי יותר ברינגרים כאלה ממה שאתה יכול לדמיין משום שזו העבודה שלי ביום יום, אני מתקין מערכות הגברה למקומות הכי הזויים אקוסטית שתמצא. הברינגר קליל ונוח למשתמש אך נשמע גרוע! הורס סאונד מדופלם, דופק במה ותמונת סטריאו סידרתי ומחרב דינמיות מוכשר. בקיצור - על הפנים של מוצר. לעומתו ה-RC שאני מפעיל בדרך כלל הם פחות מזיקים. המיומנות שלי בהפעלת RC נרכשה עוד הרבה לפני שהשוק הביתי גילה את ה"פלא" הזה. ה-RC הראשון שנגעתי בו היה לפני 13 שנים שהתקנתי את מערכת ההגברה באולם האירועים "בין הכרמים" בצומת ביל"ו {הציוד שם היה שלי} ובאותו יום ישבתי אצל שמוליק מזוז להסביר לכמה אנשי הגברה איך לתפעל אותו ביעילות. כשהברינגר הזה הגיע ארצה יצר איתי קשר דרור {הבעלים של טק טופ - היבואן של ברינגר} וביקש ממני ללמוד אותו ולהסביר להם איך הוא מתפקד בפועל על המערכות שלי באולמות וגנים שמשתמשים בציוד שלי. הוא היה כל כך גרוע לעומת המכשירים שאני משתמש בהם שזה היה פשוט מבהיל.

אני עובד עם RC מיקצועי של קלארק טכניקס, הרבה יותר מורכב מהברינגר הקקיוני הזה והרבה יותר משוכלל. אה כן, גם הרבה יותר איכותי ומעטים מכירים אותו היטב.

לכל RC יש סטיות וצריך למצוא את זה שהכי פחות דופק. זה עוד מכשיר בנתיב הסיגנל שעלול להרוס. הטובים שבהם {לאלדר יש כזה} יכול לעשות נפלאות במערכת וגם אותו צריך להכיר היטב.

אנו עוסקים כאן באודיופיליה. אנו לא מתעסקים בלקנות את הכי זול שאפשר והעיקר שיעשה את העבודה. לא משנה מה הוא דופק בדרך, העיקר שיהיה זול, נוח למשתמש ועם מיקרופן גרוע. כל השאר שולי.

הברינגר הוא תמורה טובה לכסף לשוק המקצועי שהפרטים הקטנים לא חשובים שם. לשוק הביתי צריך לחשוב על מוצרים אחרים. אין מה לעשות, זה כנראה יעלה יותר.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כן, מסכים אתך עם זה שמשהו כמו שהוא רוצה שגם בנוי לתלפיות יעלה יותר, ולצערנו הרבה יותר.
הוא רוצה תמיכה ב192, שיעשה כל מה שהברינגר עושה ועוד, לא מכיר פרוססור כזה אישית, אבל אני לא מבין בזה הרבה, בטוח יש, בטח במחיר בהתאם.
אם אני לא טועה, גם ה9340 או פרוססור 9848 עובדים פנימית ב48, וקצת רחוקים במחיר מהברינגר, חתיכת בעיה ..

ויטלי, לצערי לא יכול לעזור הרבה בעניין, הדרישות שלך או להמליץ על פתרונות תוכנה לשימוש יום יומי יציב, דברים כמו convolver וכו לא נותנים תחושת בטחון.

מה שכן, אולי האופציה היחידה הריאלית מבחינתך, היא לנסות שילוב, של חלק מהפלגאינים וEQ מהצד המקצועי על ידי שימוש במשהו כמו CONSOLE כhost בתוך host אם המערכת מחשב יציבה והwrapper של הנגן יציב, אבל מספיק נעילה אחת בווליום גבוה שתעיף לך איזה טוויטר (מנסיון), אז תהיה זהיר אם אתה מנסה את זה.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אה, אני חושב שמובן לי מאיפה באה דעתך.

1. אם אתה מחבר את המכשיר בדומיין אנלוגי – זה באמת קטסטרופה. הדרך היחידה שבה אפשר לחבר אותו בלי לפגוע מסאונד (במה, אימג'ינג וכו') היא שרשור דיגיטלי באפיק AES. אני מודה שגם האפיק TOSLINK שלו הוא לא מציאה גדולה. אינני סבור שבמסגרת עבודתך בהפקות סאונד אתה מחבר את המכשיר בדומיין הדיגיטלי באפיק AES

2. אם מנסים לעשות RC אוטומטי עם Behringer - התוצאה באמת מזעזעת.

3. אבל יש הדרך השלישית – שאינך נחשפת אליה, כי היא לא מציאותית בתנאי עבודה מקצועית: כיוון ידני, לפי אוזן מיומנת בחלל קטן וסגור (חדר בדירה). החיבור, כפי שציינתי – דיגיטלי באפיק AES, בין מקור וטרנספורט. והדרך הזו מובילה לתוצאה טובה – גם האימג'ינג וגם הבמה מצוינים, ואם יש פגיעה כלשהי בסאונד – רק האוזן המאוד מיומנת תוכל להבחין בה. וזה גם לפי הניסיון האישי שלי של 4 שנים עם המכשיר (האמן לי שאני מכיר אותו לא פחות טוב ממך).

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
נמר
לפי מה שאני מבין, גם ויטאלי וגם מיכאל עובדים עם הברינגר בדומיין הדיגיטלי, ואני מניח שזה שונה מאיך שאתה נוהג לחבר אותו. אין לי אגב נסיון אישי איתו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אה, אני חושב שמובן לי מאיפה באה דעתך.

1. אם אתה מחבר את המכשיר בדומיין אנלוגי – זה באמת קטסטרופה. הדרך היחידה שבה אפשר לחבר אותו בלי לפגוע מסאונד (במה, אימג'ינג וכו') היא שרשור דיגיטלי באפיק AES. אני מודה שגם האפיק TOSLINK שלו הוא לא מציאה גדולה. אינני סבור שבמסגרת עבודתך בהפקות סאונד אתה מחבר את המכשיר בדומיין הדיגיטלי באפיק AES

2. אם מנסים לעשות RC אוטומטי עם Behringer - התוצאה באמת מזעזעת.

3. אבל יש הדרך השלישית – שאינך נחשפת אליה, כי היא לא מציאותית בתנאי עבודה מקצועית: כיוון ידני, לפי אוזן מיומנת בחלל קטן וסגור (חדר בדירה). החיבור, כפי שציינתי – דיגיטלי באפיק AES, בין מקור וטרנספורט. והדרך הזו מובילה לתוצאה טובה – גם האימג'ינג וגם הבמה מצוינים, ואם יש פגיעה כלשהי בסאונד – רק האוזן המאוד מיומנת תוכל להבחין בה. וזה גם לפי הניסיון האישי שלי של 4 שנים עם המכשיר (האמן לי שאני מכיר אותו לא פחות טוב ממך).

אכן חיברתי אותו בדומיין האנלוגי. בתחום ה-PRO אין דרך אחרת. מעולם לא ניסיתי לחבר אותו AES ולכן יכול בהחלט להיות שאני טועה בדברי. לכן אני חוזר בי מהפוסט הקודם שכן מתברר שאני ואתה מדברים על דברים שונים.(Y)

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
נמר,

אני שמח שהבנו מהו המקור של האי-הבנה בינינו (Y). היה לי מוזר שאיש מנוסה כמוך כותב דברים שסותרים את המציאות, אבל רק אתמול "ירד לי אסימון" שאתה מדבר על החיבור האנלוגי.

Triton,

הוא רוצה תמיכה ב192, שיעשה כל מה שהברינגר עושה ועוד, לא מכיר פרוססור כזה אישית, אבל אני לא מבין בזה הרבה, בטוח יש, בטח במחיר בהתאם.
למשל, TACT RCS 2.0S או RC של Trinnov, אבל המחירים בשמעים. הפער בין עקומת ההיענות תקינה בנקודת ההאזנה שלי לבין מה ש- Behringer יכול לתת הוא ממש קטן ולא מצדיק את ההשקעה. אמנם יש לי גם הקלטות 24/192, אבל מספרם קטן וגם אינו מצדיק השקעה של כ-20K . למעשה, אני לא צריך מערכת RC שמבצעת מדידות ובונה את העקומה בהתאם - אלא רק EQ פראמטרי שנותן שליטה בפאזה. אם התוכנה ש- NuXeR מצא הייתה נותנת שליטה בפאזה, היא הייתה מספקת אותי (למרות חוסר שליטה נפרדת בערוצים).
מה שכן, אולי האופציה היחידה הריאלית מבחינתך, היא לנסות שילוב, של חלק מהפלגאינים וEQ מהצד המקצועי על ידי שימוש במשהו כמו CONSOLE כhost בתוך host אם המערכת מחשב יציבה והwrapper של הנגן יציב
יש לך המלצות על פלאג-אינס ספציפיים שיעבדו עם VST wrapper (לא חייבים להיות חינמיים)?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא, מה שעושה בשבילך את העבודה, בתוך הוסט כזה האפשרויות הם אינסופיות,
לפי דרישותיך, סביר להניח שלא תהיה לך ברירה אלא לאמץ את הצעתי בעניין הזה,
במידה ותבחר בדרך הזו, לThuneau יש מוצר שמנסה להתמודד עם phase לרמקולים פסיביים שעלול להיות מעניין בשבילך ..
בכל מקרה עדכן אותנו במה עשית בסוף, אם מצאת דרך פשוטה יותר וכו.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
Triton

תודה. ניסיתי את Phase Arbitrator של Thuneau והחכמתי.

1. תיקון מופע בתדירויות crossover לא נתן תוצאה שמיעה – זה אומר, שאני לא צריך את זה. האמת שכאשר דיברתי על שליטה במופע, התכוונתי למשהו אחר- לשליטה במופע של אות רק בתדירות נתונה (ולא בפס רחב), כי אני רוצה להיפטר מצמתים של גלים עומדים בנקודת ההאזנה. אחת האפשרויות להזיז צומת במרחב (להרוס אותו בנקודה הנתונה) היא שינוי המופע של אות.

2. גיליתי ש-VST wrapper שמתאים ל-foobar לא מאפשר לרשרש מספר פלאג-אינס, לכן אני צריך פתרון all-in one.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כן.. ויטלי, לא הפנמת את מה שכתבתי..... לא סתם כתבתי את זה... קרא שוב בבקשה, ולא תיתקל בבעיה כזו ;).

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
כן.. ויטלי, לא הפנמת את מה שכתבתי..... לא סתם כתבתי את זה... קרא שוב בבקשה, ולא תיתקל בבעיה כזו ;).
האופציה היחידה הריאלית מבחינתך, היא לנסות שילוב, של חלק מהפלגאינים וEQ מהצד המקצועי על ידי שימוש במשהו כמו CONSOLE כhost בתוך host אם המערכת מחשב יציבה והwrapper של הנגן יציב
לא שלא הפנמתי – אין לי מושג כיצד אפשר ליישם את זה. תוכל להרחיב, בבקשה? באיזה פלאגינים מקצועיים אפשר להשתמש וכיצד בונים את מה שכתבת?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אז למה לא שאלת ויטלי? תקרא פה ידידי.

maor_av

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
ויטלי.
אתה צריך גם את תוכנת Virtual Cable.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
Triton,

טוב, קראתי – התקנתי – התחלתי לשחק ונתקלתי בהרבה בעיות:

1. VST wrapper של FOOBAR לא רואה את CONSOLE אלא רק את הפלגינים המובנים שלה.

2. אי-אפשר להגדיר ב- CONSOLE את kernel stream, אפילו את ASIO אינני יכול להגדיר (התוכנה לא רואה את hiface). האופציה היחידה - DS, הנחותה מכולם - שם אני כן רואה את הדרייבר של hiface

3. אין תמיכה אוטומטית בשינוי קצב הדגימה (צריך להגדיר ידנית, כמו ב- CONVOLVER

4. התמיכה היא רק עד 24/96

5. מתוך הפאנל של CONSOLE אינני יכול לפתוח פלאגינים (כמו EQ ) – רק רואה שהם מחוברים.

בקיצור, זה לא זה (לצערי :().
ויטלי.
אתה צריך גם את תוכנת Virtual Cable.
לא בדיוק (במקרה שלי). בהזרמת אודיו דרך USB אני עוקף את כל עיבודי מערכת ההפעלה (kernel stream ), לכן אני לא יכול ולא רוצה להתחיל לשרשר תוכנות (זה מה ש-VAC עושה). אני חייב תוכנה שמאפשרת kernel stream ומאפשרת פלאגינים אשר מבצעים עיבוד דיגיטלי של אות לפני הזרמתו הישירה ל-USB (כמו FOOBAR). הבעיה שלי כעת למצוא את הפלאגינים ה-VST המתאימים...

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ויטלי, כל מה שאני אומר עכשיו הוא בנסיון לעזור, אני מעריך שבספרות המקצועית שלהם תמצא עוד תשובות:

Triton,

זו הארכיטקטורה ויטלי, זה דבר חכם...
כל שילוב של DSP וכו, ישמר כפרויקט עצמאי, שיופיע כפלג עצמאי, כך שבדמו מן הסתם אתה לא יכול לשמור פרויקט, רק להתרשם מיכולת עבודה עצמאית.

2. אי-אפשר להגדיר ב- CONSOLE את kernel stream, אפילו את ASIO אינני יכול להגדיר (התוכנה לא רואה את hiface). האופציה היחידה - DS, הנחותה מכולם - שם אני כן רואה את הדרייבר של hiface
אין לי מושג לגבי זה, אולי מגבלת דמו?

קודם כל,
1- טעות בקונספט מצידך ויטלי, זה פרו אודיו ידידי, כל העבודה נעשית בסמפל רייט אחד.

2 - .מה ההגיון בלהשקיע עבודה עם פילטרים ברזולוציה סב אופטימלית .. הרי אין טעם להשקיע את כל העבודה הזו בלי עקביות ..

3 - חוץ מזה... אנחנו מדברים על עבודה כפלג, בתוך הוסט, פובר במקרה שלך, ואולי זה יתאפשר, למרות שעדיפה הגישה בסעיף 1 ו2
well /// בוא נהיה ריאליים ..
5. מתוך הפאנל של CONSOLE אינני יכול לפתוח פלאגינים (כמו EQ ) – רק רואה שהם מחוברים.
לגבי זה, לא יודע מה הבעיה.

ויטלי,קצת סבלנות ידידי, הרי לא ציפית שזה יהיה פשוט,או להשתלט על משהו כזה ביום, נכון? (shocked) זה לא שביקשת איזה EQ, אתה מבקש פונקציונליות וגמישות של מכשיר hi end.. בלשון המעטה...

שים לב, בכל מקרה, לפחות מבחינת ארכיטקטורה, גם אם האפליקציה הזו ספציפית לא תשאר אתך, תוכל להתרשם איך מה שאתה דורש, ייושם.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
Triton,

רק שלא ייווצר אצלך רושם שאני בא בטענות – להפך, אני מאוד מודה לך על העזרה (אגב, יישמתי את עצתך לגבי הוספת דיסק למחשב – זה פתר לי את כל הבעיות (Y)). אני גם מחפש פתרון בעצמי (ולא מחכה שיבוא המושיע ויפתור לי את הבעיות שלי), מה שאתה כותב נותן לי הכוונה.

well /// בוא נהיה ריאליים ..
אני מאד ראלי ופרקטי... אם הפיתרון הוא בתשלום, עליו להיות מקיף. פתרונות חלקיים כבר יש לי. אגב, אינני חושב שהדרישה שלי בשמיים - "know how" במערות hi end הוא לא בשליטה בתדירויות אלא בניתוח התוצאות הנמדדות ובתיקון העקומה בהתאם – ואת זה אני לא צריך.

התוכנה החינמית Electri -Q ש- NuXeR מצא כן מתמודדת עם 192/24 (אמנם אין על זה אזכור באתר, אבל אפילו אם היא עושה reclocking ל-96/24 – היא עושה זאת טוב). הממשק שלה נוח ומאפשר שינוים אופרטיביים בקלות. למרות חוסר השליטה בערוצים נפרדים, הצלחתי להגיע איתה לתוצאות נאות (בזכות המספר העצום של האפיקים). הדבר היחיד שחסר לי – אפשרות להזיז צמתים של גלים עומדים.

maor_av

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
Triton,

לא בדיוק (במקרה שלי). בהזרמת אודיו דרך USB אני עוקף את כל עיבודי מערכת ההפעלה (kernel stream ), לכן אני לא יכול ולא רוצה להתחיל לשרשר תוכנות (זה מה ש-VAC עושה). אני חייב תוכנה שמאפשרת kernel stream ומאפשרת פלאגינים אשר מבצעים עיבוד דיגיטלי של אות לפני הזרמתו הישירה ל-USB (כמו FOOBAR). הבעיה שלי כעת למצוא את הפלאגינים ה-VST המתאימים...

ויטלי.
ה VIRTUAL CABLE זה המקשר בין ה FOOBAR לבין תוכנת ה CONSOLE
צור איתי קשר בפרטי ואנסה לעזור לך
מאור

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור