רמקולים חלק שני: ההצבה, ההצגה, והתחושה

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
בעברי הרחוק היה ברשותי מאגנפאן 12 (בערך שנה)ואז 16 לתקופה לא ארוכה. בשני המקרים אשתי ישבה לי על האוזן מקרוב להעיף לעזאזל את זוג הדלתות לארון מהדירה אותה שכרנו.
יש משהו ממכר בהתחלה עם העובדה שיש קיר של סאונד שפשוט מתנפל עליך וזה עוטף אותך אך לא מהצדדים ויש חשיבות מכרעת למרחק מהקיר האחורי שכן הרמקול הזה מנגן לשני הצדדים קדמי ואחורי . בכל המקרים מדובר ברמקול רעב ביותר עם התנגדות שיורדת מתחת ל-1 אום
ואם אין לך הגברה כזאת שהיא די נדירה לצרכים שלהם אתה לא יכול להפעיל אותם בצורה מיטבית.
הם לא אוהבים כלל קירות בטון ומעדיפים טיפול אקוסטי כבד על מנת שלא "יצרחו" עליך. כמובן שכל הכבילה הייתה על בסיס נחושת על הצד הסגור מאוד. הם נפוצים מאוד בארה"ב בשל יחס עלות/תועלת (פשוט משלמים על דרייברים+קרוס ללא תיבה) ולכן הם יחסית זולים שם לרמת הסאונד
שהם מנפקים. כמובן שמקבלים עזרה מאסיבית בזה מבתי העץ של האמריקני הממוצע. כאן בארץ ההחזרים מקירות הבטון פשוט יחסלו את רב היתרונות שיש להם להציע. אבל גם אם מצאת איזה רתכת של אראגון עדיין חסר הבאס
לגבי מאגנפאן - גם לי היה דגם 1.6 לכחצי שנה בדירתי הקודמת - עם קירות בטון, כבלי רמקולים של אולטרא לינק ומגבר משולב של ארקאם דגם A85 שהוציא כמדומני 140 וואט ב-4 אוהם. התוצאה היתה נפלאה. רציתי את ה-3.6 אבל הגודל שלהם לא הסתדר ולכן בחרתי ברמקול אלקטרוסטאטי של מרטין לוגאן. לגבי הגברות שמתאימות למגנפאן - שמעתי אותם בזמנו עם מגברים טרנזיסטוריים של NAD דגם 370 ורוטל וגם אנט׳אם 225 ותמיד התוצאה היתה טובה מאוד, בשלל חדרים של חברים שקנו את הרמקול בהמלצתי.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
רוצה להתייחס לעוד נקודה שמבחינתי היא סופר חשובה בשקלול לגבי הרמקול הזה.
מבחינתי הרמקול הזה הוא סוג של רום קורקשן בהפוכה.
כל כך הרבה טחנו פה על רום קורקשן וזה נכון, לחדר יש משמעות עצומה בסאונד, אולי הכי משמעותית.
אבל הרמקול הזה, לפחות אצלי בחדר ולהתרשמות האישית שלי, לא מתכתב עם החדר בכלל. כל החוליים של החדר לא קיימים או לפחות לא נשמעים. העסק נמדד והגרף כמעט מושלם.
מבחינתי זה יתרון גדול שאין צורך להכניס תיקון ממוחשב במיוחד שאני שומע גם הרבה אנלוג.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
מבחינתי זה יתרון גדול שאין צורך להכניס תיקון ממוחשב במיוחד שאני שומע גם הרבה אנלוג.

מה הפחד הכל כך גדול מזה?? לא ברור :rolleyes::rolleyes: כאילו שאם מצליחים להימנע מזה, זה הישג.
הגיע הזמן להתקדם... זה לא מה שהיה לפני עשור... לפעמים לא ברורה לי ההתעקשות הזו למרות שבוודאות התוצאה תהיה טובה יותר.
החיים עוברים, חבל לפספס בגלל דעות קדומות וקולות לא ברורים.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
מה הפחד הכל כך גדול מזה?? לא ברור :rolleyes::rolleyes: כאילו שאם מצליחים להימנע מזה, זה הישג.
הגיע הזמן להתקדם... זה לא מה שהיה לפני עשור... לפעמים לא ברורה לי ההתעקשות הזו למרות שבוודאות התוצאה תהיה טובה יותר.
לא צריך להתעקש לשום כיוון.
אם לא צריך אז לא צריך. אין שום פחד אבל גם אין אג׳נדה.
זה כלי מעולה לפתרון בעיות, ככל שיש בעיות, אבל לא צריך לחפש אותם מתחת האדמה.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
תמיד צריך
פשוט העניין שזה נמנע לכאורה, הוצג כהישג

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
תמיד צריך
פשוט העניין שזה נמנע לכאורה, הוצג כהישג
הישג מסוים. חוסכים עוד מכשיר/תוכנה בשרשרת ויש גם את נושא האנלוג.
לא רוצה להכנס לפינה הזאת. אני לא נגד, רק חושב שאם לא צריך אז עדיף. לא בכוח.

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
מעניין ומסקרן. המגנפאן תמיד נשמעו מרשים מאוד בכל הדגמה ששמעתי אותם. מעבר למראה שלהם מה שתמיד הטריד אותי הוא הרגישות של הפאנלים והצורך בבאס ממקור אחר. אולי צריך לשמוע את הדגם החדש ולראות מה הוא יודע לעשות

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
אז זהו, שנראה שאתה כן נגד.
אבל עניין שלך… וזכותך ;)
למען האמת, אני לא מבין את ההתעקשות להכניס לדוד מלים לפה בניגוד לרצונו ולכוונותיו. הוא הרי כתב במפורש:
העסק נמדד והגרף כמעט מושלם
אז למה לדעתך חייבים RC??

זה בעליל מיותר במקרה הזה, ובזה הדיון אמור להסתיים.

אבל לזה אפשר להוסיף שזה בטוח עולה יותר, גם המכשיר וגם הכבילה, וגם כרוך בהסבה לדיגיטל של היציאה מהפונו סטייג', אם יש לו בכלל פונו סטייג' נפרד, מה שחובבי אנלוג לא ממהרים לעשות גם אם באופן עקרוני הם לגמרי בעד RC.

אז למה הנאומים חוצבי הלהבות האלה?
ממש לא לעניין במקרה הספציפי הזה.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
זו הרגשתי מכל מה שרשם ואני מביע את דעתי בחופשיות. זו זכותי כמו גם זכותך.

לא חוצב ולא להבות, פשוט חושב שזה מוטעה להמנע ממשהו בגלל פיוריזם לכאורה.

אני משוכנע שדוד יודע להגן על עצמו בעצמו, כמו מדינת ישראל.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
חברים, מזה שלושה ימים מוצבים אצלי לנסיון בבית הדיפטיק 160 באדיבותו של דן נגר.
אקדים את המאוחר ואומר שמבחינתי מדובר בלא פחות מפלא.
אני וזוגתי (שרחוקה מאודיופיליה בערך כמו שהיא רחוקה מהמאדים) יושבים פה ימים ולילות, עד השעות הקטנות ופשוט לא מסוגלים ללחוץ על כפתור הכיבוי של המערכת.
הרמקול מנגן סאונד ענק ומרגש ותחושה כל כך אמיתית של לייב. כל טראק בהופעה חיה!
הרזולוציה פשוט מטורפת והדינמיות מעולה.
הרמקול הזה כל כך נכון טונלית.
פתר לי (בלי שום רום קורקשיין) בעית הדהוד רצינית שהיתה לי. הרמקול פשוט לא מהדהד.
הרמקול גם לא מערב את החדר ולכן הוא הרבה יותר סלחן בהיבט הזה מרמקול דינמי לכל מיני בעיות של אקוסטיקה.
דבר נוסף, אני יכול לשבת במרחק מטר ממנו או ששה מטר ממנו ושומעים נפלא אותו דבר. סטרטאפ. לא חייבים לשבת בנקודה מאוד צרה.
בהתייחס לתגובות שלמעלה.
הרמקול הזה כל כך מרגש ונכון ומוזיקלי. אין לי מושג על מה רונן מדבר, וכנראה שלמרות שהם מאותה ״משפחה״, ישנם הבדלים מאוד מהותיים בין המגנפן לדיפטיק.
שיטת העבודה היא שונה. דיפטיק עובדים בקרוס פוש פול מגנט (שזה פטנט רשום שלהם) יש מגנטים מקדימה וגם מאחורה כך שהממברנה זהה בשדה הרבה יותר יציב ונשלט וכך גם הרמקול מוציא בס דינמי ונכון יותר.
העכבה בדיפטיק סופר יציבה ואין לו שום בעיה עם קירות בטון.
שמעתי אותם גם בחדר מטופל בכבדות אצל דן וגם אצלי בבית בלי שום טיפול אקוסטי ואפילו לא מינימלי, ולדעתי אצלי שומעים יותר טוב.
האמת שקשה לי להסביר במילים את החוויה. כשאני משתדל להסביר לעצמי אני חוזר כל פעם לאותה תשובה. לא שמעתי אף רמקול, בשום גזרת מחיר, שנתן לי את ההרגשה הריאליסטית הזאת של הופעה חיה או קונצרט, בלי טריקים ובלי שטיקים ובלי ״פייק״ פשוט פרזנטציה הכי נכונה שיש.
אני התאהבתי.
אני גם חושב שהרמקול הוא תמורה אדירה למחירו.
אציין גם שלא חסר לי באס ולא חושב שאנסה לשלב סאב דינמי עם הרמקול הזה. לטעמי, זה לא הולך ביחד.

אני שוקל מאוד מאוד מאוד ברצינות…..

(דן, אם אתה מתקשר לתאם את ההובלה חזרה אז תדע שאני לא בבית עד סוף מאי והנייד שלי שבור ואני במילואים והצ׳יק בדואר ושיהיה לך בהצלחה בלמצוא אותי:כוכב: )
הי דייויד,
לי גם היו מחשבות על רמקולים "נטולי תיבה", בגלל היתרונות המוכרים בנוסף לעייפות מרמקולי תיבה ורצון להתרענן. שמעתי מגנפלנר 1.7i, את ה Quintet15 של pure audio project ומרטין לוגן (מהגדולים, אני חושב שזה היה esl). כולם סיפקו חוויה של צליל פתוח, גדול, דינמי, מיד וקולות אנושיים שקשה לקבל ברמקולים רגילים, אשכרה הופעה חיה. אבל למגיס לא היה מספיק בס, ה pap הם open buffel מה שאומר צד אחורי פתוח לחלוטין - לא מתאימים למיקום המערכת אצלנו (אחורי הרמקולים במרכז הבית - חשופים כי אין קיר מאחוריהם) ומהמרטין לוגן נרתעתי כששמעתי את הרגישות לאקלים וללחות הישראלית. הם גם נשמעו פחות טוב מהמגיס לטעמי.

השרשורים של רן ובהם גם ההתייחסות שלך יצרו שוב סקרנות.
1. תוכל לפרט איזה רמקולים יש לך כרגע?
2. אם מתאים לך, אשמח לראות תמונה כדי לקבל מושג על המרחקים מהקירות ונקודת האזנה אצלך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
זו הרגשתי מכל מה שרשם ואני מביע את דעתי בחופשיות. זו זכותי כמו גם זכותך.

לא חוצב ולא להבות, פשוט חושב שזה מוטעה להמנע ממשהו בגלל פיוריזם לכאורה.
אבל הוא כתב בפירוש שהחדר נמדד ושאין צורך ב-RC, לא בגלל פיוריזם ולא בכלל.
מה לא היה ברור בזה?

אני משוכנע שדוד יודע להגן על עצמו בעצמו, כמו מדינת ישראל.
זה לא עניין של "הגנה", זו פשוט תמיהה. זה נראה לגמרי ברור שאין צורך, וכידוע, אני לא ממתנגדי ה-RC הגדולים ביותר כאן, ואני כן שומע אנלוג דרך RC.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
אבל הוא כתב בפירוש שהחדר נמדד ושאין צורך ב-RC, לא בגלל פיוריזם ולא בכלל.
מה לא היה ברור בזה?

זה לא עניין של "הגנה", זו פשוט תמיהה. זה נראה לגמרי ברור שאין צורך, וכידוע, אני לא ממתנגדי ה-RC הגדולים ביותר כאן, ואני כן שומע אנלוג דרך RC.

ואם רוצים לשלב סאב זה יהיה אפשרי?

תמיהה? הכל טוב, גם אני תמה. לכן הצפתי.
וגם דוד יכול לתמוה בעצמו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
ואם רוצים לשלב סאב זה יהיה אפשרי?
אבל לאחר שהוא שמע, הוא אומר שהוא לא רוצה/צריך סאב. אז ברור שאין צורך ב-RC מראש בשלב זה.

וכמובן שאפשר סאב גם ללא RC.

תמיהה? הכל טוב, גם אני תמה. לכן הצפתי.
זהו, שלא ברור לי על מה תמהת. הכל כאן נראה לגמרי ברור וחד משמעי: אין צורך ב-RC, אין צורך בסאב, השיקולים בעליל אינם "פיוריסטיים" ואינם "עקרוניים" אלא ענייניים והגיוניים לגמרי.

וגם דוד יכול לתמוה בעצמו.
טריוויאלי, אז מה?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
הי דייויד,
לי גם היו מחשבות על רמקולים "נטולי תיבה", בגלל היתרונות המוכרים בנוסף לעייפות מרמקולי תיבה ורצון להתרענן. שמעתי מגנפלנר 1.7i, את ה Quintet15 של pure audio project ומרטין לוגן (מהגדולים, אני חושב שזה היה esl). כולם סיפקו חוויה של צליל פתוח, גדול, דינמי, מיד וקולות אנושיים שקשה לקבל ברמקולים רגילים, אשכרה הופעה חיה. אבל למגיס לא היה מספיק בס, ה pap הם open buffel מה שאומר צד אחורי פתוח לחלוטין - לא מתאימים למיקום המערכת אצלנו (אחורי הרמקולים במרכז הבית - חשופים כי אין קיר מאחוריהם) ומהמרטין לוגן נרתעתי כששמעתי את הרגישות לאקלים וללחות הישראלית. הם גם נשמעו פחות טוב מהמגיס לטעמי.

השרשורים של רן ובהם גם ההתייחסות שלך יצרו שוב סקרנות.
1. תוכל לפרט איזה רמקולים יש לך כרגע?
2. אם מתאים לך, אשמח לראות תמונה כדי לקבל מושג על המרחקים מהקירות ונקודת האזנה אצלך.
היי, גם אצלי התחושה היתה של משהו שונה לגמרי. משהו שלא הצלחתי לשמוע כמוהו ברמקולים דינמיים.
אין לי תמונה בהשג יד אבל אוכל לומר שהדיפטיק ממוקמים אצלי כרגע מאוד קרוב לקירות הצד ומרוחקים מקיר אחורי כ-110 ס״מ (הקיר האחורי עצמו הוא ברוחב 3 מטר).
אני יושב כ-2.5 מטר מהרמקולים ומאחורי הראש בנקודת ההאזנה יש חלל פתוח לסלון ואין קיר.

(הרמקולים שלי הם איזופון אירופה2).

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אבל לאחר שהוא שמע, הוא אומר שהוא לא רוצה/צריך סאב. אז ברור שאין צורך ב-RC מראש בשלב זה.

וכמובן שאפשר סאב גם ללא RC.

זהו, שלא ברור לי על מה תמהת. הכל כאן נראה לגמרי ברור וחד משמעי: אין צורך ב-RC, אין צורך בסאב, השיקולים בעליל אינם "פיוריסטיים" ואינם "עקרוניים" אלא ענייניים והגיוניים לגמרי.

טריוויאלי, אז מה?
עמיר סתם לידיעה, ניסיתי עם סאב וניסיתי בלי סאב וניסיתי עם תיקון rc לסאב וניסיתי עם משחקים וכיולים בקרוס אנלוגי.
ובסוף אחרי שעות של נסיונות עם ובלי וכיולים ומדידות, העדפתי בלי סאב.

• Like
Reactions: AK1

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
עמיר סתם לידיעה, ניסיתי עם סאב וניסיתי בלי סאב וניסיתי עם תיקון rc לסאב וניסיתי עם משחקים וכיולים בקרוס אנלוגי.
ובסוף אחרי שעות של נסיונות עם ובלי וכיולים ומדידות, העדפתי בלי סאב.
זה לידיעת @Balance -- אותי אתה לא צריך לשכנע. מההאזנה המשותפת שלנו להרבה דברים כבר הבנתי שהשמיעה והטעם שלך מצויינים, ושאפשר לסמוך עליך, וגם אמרת שמדדת, ושבדקת עם כל סוגי המוזיקה, ושהעדפת מה שהעדפת, אז לי אין במה לפקפק כאן.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
ת
זה לידיעת @Balance -- אותי אתה לא צריך לשכנע. מההאזנה המשותפת שלנו להרבה דברים כבר הבנתי שהשמיעה והטעם שלך מצויינים, ושאפשר לסמוך עליך, וגם אמרת שמדדת, ושבדקת עם כל סוגי המוזיקה, ושהעדפת מה שהעדפת, אז לי אין במה לפקפק כאן.
תודה עמיר (ורד)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,447
נקודות
113
הם מחוברים אצלי להגברה קלאס די של MBL שמוציאים 380 וואט.
בטוח שכל המרבה הרי זה משובח אבל אצלי עובד יפה מאוד.

ה Noble 51 בהחלט זכור לי לטובה
אחד המשולבים בגזרת מחירים שפויים שעדין משאיר אותי בתדהמה, כאשר אני נתקל בו ומהזכור לי.

ה Noble 51 החליף אצלי בזמנו סט ASR שהיה נשמע עגלה לידו !
והניע בהצלחה זוג מפלצות של 190 קג.

תתחדש מראש דויד ובהצלחה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור