אקוסטיקה חלל אקוסטי בעייתי

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
חדר האזנה שלי הקודם 3.5 על 2.5 וקירות היו עשויים מבטון מזוין , אך מצד שני היו שתי חלונות (אחת מאחורי רמקולים וחלון השני מאחורי עמדת האזנה ).

רמקולים שניגנו שמה היה פרואק ריספונס 1 עם הגברה שניפנפה אותו ללא בעיה....תכלס תוצאה הייתה טובה ,רמקולים נעלמו בחדר ומצד שני הסאונד לא היה רזה חיוור או משהו בסגנון הזה...

לדעתי ולהתחשב בזה שבסוף לרובנו המגבלה העיקרית היא תקציב מלהגיע לתוצאה טובה(או לפחות זה מה שאנחנו חושבים) דווקא בחדר קטן שמוריד את עליות הציוד (רמקול גדול ,מגבר חזק וכו׳...) ונותן אפשרות להשקיעה במדפי טוב ומגבר איכותי אך אין צורך בגיבור אמיתי משאיר תקציב להתפנק על ממיר טוב או פטיפון טוב יתן תוצאה מאוד מספקת...

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
עוד דבר , קפוץ לרפי לוהב לשמוע
G.I.P. Laboratory
יהיה לך חיוך על פנים :)

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
נכון לעכשיו ניסיתי את החדר עם רמקולים פצפונים של אדיפר. אין עדיין טיפול אקוסטי בחדר אבל יש די הרבה ספרים בקיר אחורי ובפינה אחורית של הקיר השמאלי. יש חלון אחד באמצע הקיר הימני. הסאונד נשמע זוועת עולם. מהדהד לאורך ספקטור רחב של תדרים ומכאיב באוזניים. לא מבשר טובות..

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
תוכל לתת כמה טיפים?
חדר המוזיקה שלי הוא 3×3.5 מטר
הכל חשוף,שמתי שטיח,שיפר במקצת
אך הקירות חשופים,ויש 2 חלונות.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
לכל חדר/חלל אופי משלו.
מה שיש אצלי בחדר (מידות: 2.75 על 2.95 מ') זה: פרקט בריצפה, עליו פרשתי שמיכה, בכל הפינות יש לוכדי בסים עד לתקרה, בתקרה עצמה מעל המערכת ומעל מקום הישיבה יש גם לוכדי בסים וגם דפיוזרים, דפיוזרים יש גם מאחורי המערכת, מאחורי מקום הישיבה ובכל הקירות, כולם בגובה הטוויטרים, וזהו בעצם.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
וי
לכל חדר/חלל אופי משלו.
מה שיש אצלי בחדר (מידות: 2.75 על 2.95 מ') זה: פרקט בריצפה, עליו פרשתי שמיכה, בכל הפינות יש לוכדי בסים עד לתקרה, בתקרה עצמה מעל המערכת ומעל מקום הישיבה יש גם לוכדי בסים וגם דפיוזרים, דפיוזרים יש גם מאחורי המערכת, מאחורי מקום הישיבה ובכל הקירות, כולם בגובה הטוויטרים, וזהו בעצם.
אני חושב שצילום/ים (במידה ותמצא לנכון) יהיו טובים מ 1,000 מילים :)

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
צילמתי סרטון, אולם איני מצליח להעלות אותו, יש מצב שאני לא יודע להעלות מהגלריה שלי לאתר, אם מישהו ינחה אותי לעשות כן, אעשה זאת.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
נכון לעכשיו ניסיתי את החדר עם רמקולים פצפונים של אדיפר. אין עדיין טיפול אקוסטי בחדר אבל יש די הרבה ספרים בקיר אחורי ובפינה אחורית של הקיר השמאלי. יש חלון אחד באמצע הקיר הימני. הסאונד נשמע זוועת עולם. מהדהד לאורך ספקטור רחב של תדרים ומכאיב באוזניים. לא מבשר טובות..

- איפה הדלת ממוקמת ?בפינת החדר? או יחסית באמצע?
אם אני מנסה שנייה לדמיין תחדר שלך, מאחורי הראש מצד שמאל יש ספרים ובאמצע קיר ימין יש חלון ,ככה שדלת כניסה לחדר צריכה להיות או בקיר הקידמי או אחורי או באמצע הקיר השמאלי...

-נסה להציב את רמקולים בצורה כזאת שינגנו מול הדלת או לחילופין שעמדת האזנה שלך תהיה כמה שיותר קרובה לדלת....

- אם דלת מול החלון שבקיר ימין אל תפחד להציב תרמקולים בקיר ימין יש סיכוי שחלון מחיסרון יהפוך להיתרון ובכל מקרה פנק תחלון בוילון חדש ..:)

- יש סיכוי שספרים בפינת החדר מגבירים את הידוד ולא עושים חסד עם החדר...

ולרוב שיפוץ אקוסטי על ידי אנשי מקצוע יביא את החדר ליותר מאוזן ונעים אך לצערי לרוב זה לא זול ובאותו נשימה אולי זה יחסוך לך הרבה כסף בעתיד..:)

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
תודה חיים
היכן קנית את כל הספוגים?
ואיך ידעת היכן לשים,וכמה לשים?

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
את כל החומרים רכשתי מחלילית, ואת הייעוץ מאיש מקצוע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור