אקוסטיקה חלל אקוסטי בעייתי

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
ברשותכם סטיה קלה מהנושא החם בפורום כרגע - מדידות.

יש לי חדר פנוי בבית שאני רוצה ליעד לחדר האזנה אך החדר מאוד בעייתי מן הבחינה האוקוסטית. מדובר בממ"ד בעל מידות קטנות. רוחב כ 2.90 מטר ואורך כ 3.10 מטר. שאלתי לחברי הפורום המנוסים היא, האם ניתן באמצעות טיפול אקוסטי להפוך חלל כזה קטן ובעייתי(שוב - ממ"ד) לחלל נעים להאזנה או שהחלל כ"כ בעייתי ולא מתאים למטרת חדר יעודי שזה פשוט חסר סיכוי.
אני כמובן לא מבקש להכניס פנימה רמקולים רצפתיים גדולים אלא מדפיים בינוניים.
אם מישהו כאן חושב/יודע שהדבר אפשרי אשמח לעצות והכוונה באיך לעשות זאת.
תודה לעונים. בועז.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נראה לי שהחבר NIRO התמודד עם בדיוק בעיית חדר כשלך ו"השמועות מספרות" ששומעים אצלו מצויין ......אם הוא לא כאן "באיזור" לדעתי כדאי שתפנה אליו בפרטי.

עניין אחד אני יכול לייעץ לך (בניגוד לדעת הרוב באתר ) אם אתה שומע מוסיקה "עשירת באסים נמוכים מאוד" אל תוותר על סאב בגלל "קלישאת החדר הקטן" ....פשוט מפעילים אותו בעוצמה "נמוכה ושפויה" ואז הוא תורם את חלקו בצורה מאוזנת ונכונה.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
גודל הסאונד כגודל החדר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
גודל הסאונד כגודל החדר.
חצי מסכים , לא ניתן לשמוע בחדר קטן מוסיקה כנסייתית "עתירת אקו" ? אפשר ....ישמע 80 % אבל גם זה אחלה.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
292
נקודות
63
במבי
החדר אצלי אמנם לא ממ"ד, אבל קצת יותר קטן משלך, עם רמקולים רצפתיים, ואין לי תלונות.
אתה מוזמן להתרשם.
054-5884658
חיים
ב ה צ ל ח ה (ורד)

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
היי חיים
עשית איזה טיפול אקוסטי?

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
גודל הסאונד כגודל החדר.

מיכאל, לא מצפה או מקווה לסאונד גדול בחדר קטן פשוט תוהה אם ניתן לקבל סאונד מאוזן טונאלית בלי בליטות אגרסיביות של תדרים מסויימים ובלי שהסאונד יתעוות מאוד ויחנק בווליום קצת גבוה (לא מאוד גבוה).
אז האם זה אפשרי?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,011
נקודות
113
החדר של יהודה בערך בגודל כזה ואצלו מקבלים חווית האזנה טובה ומאוזנת.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
אם אתה מתכוון ליהודה מריע אז ביקרתי אצלו יותר מפעם אחת. החדר אצלו יותר גדול ועם שלושה קירות גבס. זה חדר שמתנהג אחרת לגמרי מממ"ד עם קירות עבים של בטון מזויין. וכן, שומעים אצלו מדהים.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
כמו שציינת, לממ"ד, עקב הקירות העבים, יהיו החזרים של 100% מהאנרגיה האקוסטית בעיקר בבאס ובמיד באס.
כדאי להזמין יועץ אקוסטי.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
יש מצב שעם טיפול אקוסטי נכון ישמעו טוב ואולי אפילו מעולה.
אבל אתה שאלת על ״נעים להאזנה״, כמה אקוסטיקה שלא תדחוף בממד הזה, לא יהיה נעים לשבת ולהקשיב שם למוזיקה במשך שעות ארוכות.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
יש כאן אנשים שחדר ההאזנה שלהם הוא ממ"ד שיכולים לספר על ההתנסות/בעיות/פתרונות שלהם בעניין?

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
החדר שלי 3.60x2.85

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
יש כאן אנשים שחדר ההאזנה שלהם הוא ממ"ד שיכולים לספר על ההתנסות/בעיות/פתרונות שלהם בעניין?
אני בטוח שיש. גם אני בעבר הרחוק שמעתי בממ״ד ואת מסקנותיי אתה יכול להבין מהודעתי הראשונה.
בגדול זה מאוד פשוט, הרבה אנרגיה, למשך הרבה זמן, בחלל קטן ואטום עם קירות בטון עבים זה מתכון לא מוצלח.
אם - אתה לא משתמש ברמקולים גדולים
ואם - אתה לא שומע בווליום גבוה
ואם - אתה לא שומע תזמורות סימפוניות או רוק כבד אלא מעדיף מוזיקה קטנה ורכה
ואם - אתה מטפל בחלל אקוסטית.
אז אפשר שהכל יהיה סבבה.
זה כמו שתשאל בפורום של בעלי חיים אם אפשר לגדל חיית מחמד בממ״ד.
יענו לך שזה תלוי
אם זה שרקן - אין בעיה.
אם זה פיל - נו טוב...

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
מיכאל, לא מצפה או מקווה לסאונד גדול בחדר קטן פשוט תוהה אם ניתן לקבל סאונד מאוזן טונאלית בלי בליטות אגרסיביות של תדרים מסויימים ובלי שהסאונד יתעוות מאוד ויחנק בווליום קצת גבוה (לא מאוד גבוה).
אז האם זה אפשרי?

אני מניח שכן, זה עניין של טעם אינדיוידואלי. לרוב האנשים כאן אין טיפול אקוסטי (במשמעות האמיתית ולא איזה ספוג או יותר גרוע איזה פעמון מורכב על הקיר), הם התרגלו לשמוע את הבומים האלה, וטוב להם עם זה. בומים יש בכל חדר בכל גודל.

אני התכוונתי לבמה, לעומק, פתיחות הצליל. אין מה לעשות, חדר האזנה של 6 על 6 מטר ישמע טוב יותר מאשר 4 על 4

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
אצלי חדר האזנה בממד בערך 2.9X3.5 שומעים מצויין אפילו עם רצפתיים גדולים של spendor d9
יש שטיח עבה כמעט על כל הרצפה, כוורת ספרים גדולה על כל הצלע השמאלית כך שהיא דיפיוזר לא רע בכלל
ממול הרמקולים כורסת בדץ יש גם שולחן מחשב ועוד כל מני דברים שגורמים לפיזור

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
כן. ניסיתי עוד ועוד.

הפתרון שמצאתי היה לעבור לחדר אחר בבית :)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,569
נקודות
113
כן ן
אני מניח שכן, זה עניין של טעם אינדיוידואלי. לרוב האנשים כאן אין טיפול אקוסטי (במשמעות האמיתית ולא איזה ספוג או יותר גרוע איזה פעמון מורכב על הקיר), הם התרגלו לשמוע את הבומים האלה, וטוב להם עם זה. בומים יש בכל חדר בכל גודל.

אני התכוונתי לבמה, לעומק, פתיחות הצליל. אין מה לעשות, חדר האזנה של 6 על 6 מטר ישמע טוב יותר מאשר 4 על 4

בוא נסכים שלא להסכים. או שלא נסכים בכלל?

חדר קטן יכול להשמע טוב. יותר קשה לאלף אותו אבל לא בלתי אפשרי. בכל מקרה, זאת תמיד תהיה חוויה שונה מחדר גדול.
האם זה אידאלי? לא. אבל יש לחדר קטן יתרונות. צליל אינטימי שמקיף אותך יותר.

לגבי גודל רמקולים בתלות בגודל חדר, תמיד נשמעה לי אמרה אינטואיטיבית בלבד שאין בינה לבין המציאות הרבה קשר.

לי היו רמקולים ריספונס 1SC בשעתו, מוניטור מדפי קטן, שעשה לי בומים בחדר כאילו התפוצץ שם מטען צד.

גם אם נקבל את העובדה שרמקול גדול יותר מכניס יותר אנרגיה אקוסטית לחדר, זה לא אומר שהתוצאה תהיה בהכרח רעה יותר, או שהאנרגיה תהיה בהכרח מרוכזת בתחום הבס. כל מקרה לגופו. וגם אם רמקול גדול מאד בחדר קטן מוציא המון בס, זה לא אומר שבהכרח הבס ייצר גל עומד בחדר. זה תלוי במאה אלף דברים.

בסיכומו של דבר, אמנם זה אידאלי להתאים רמקולים לחדר, אבל כשזה לא ניתן, לא הייתי בהכרח מעדיף מוניטורים על רמקולים גדולים יותר, רק כי החדר קטן יותר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כן ן

בוא נסכים שלא להסכים. או שלא נסכים בכלל?

חדר קטן יכול להשמע טוב. יותר קשה לאלף אותו אבל לא בלתי אפשרי. בכל מקרה, זאת תמיד תהיה חוויה שונה מחדר גדול.
האם זה אידאלי? לא. אבל יש לחדר קטן יתרונות. צליל אינטימי שמקיף אותך יותר.

לגבי גודל רמקולים בתלות בגודל חדר, תמיד נשמעה לי אמרה אינטואיטיבית בלבד שאין בינה לבין המציאות הרבה קשר.

לי היו רמקולים ריספונס 1SC בשעתו, מוניטור מדפי קטן, שעשה לי בומים בחדר כאילו התפוצץ שם מטען צד.

גם אם נקבל את העובדה שרמקול גדול יותר מכניס יותר אנרגיה אקוסטית לחדר, זה לא אומר שהתוצאה תהיה בהכרח רעה יותר, או שהאנרגיה תהיה בהכרח מרוכזת בתחום הבס. כל מקרה לגופו. וגם אם רמקול גדול מאד בחדר קטן מוציא המון בס, זה לא אומר שבהכרח הבס ייצר גל עומד בחדר. זה תלוי במאה אלף דברים.

בסיכומו של דבר, אמנם זה אידאלי להתאים רמקולים לחדר, אבל כשזה לא ניתן, לא הייתי בהכרח מעדיף מוניטורים על רמקולים גדולים יותר, רק כי החדר קטן יותר.
:בעד:לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר......נראה כתחילתו של שחר חדש ביננו(ורד).....יתכן שעוד אצליח לשכנע אותך לעשות BT;)

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור