חיבור סאבוופר למוניטורים מוגברים - אשמח לעזרה

• פותח הנושא Raw
  • פורסם בתאריך

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
להרגע חברים. זה לא הבין מה הוא רצה ממנו והשני התבאס מהתגובה של זה שלא הבין.

ועכשיו לעניין.
אני חולק על מנחם (בכבוד רב מנחם - כן?) לגבי שידוך סאב תואם.
ימהה מעולם לא היו ״כלים״ בסאבים ביתיים ואולפניים. ולכן, אני סבור שהסאב הזה, התואם, הוא תואם את הרמקול אבל לא תואם את היכולות של המתחרים. אני למשל הייתי מחפש סאבים אחרים לגמרי. למשל סאב משומש של jl או סאב קטן חדש של rel. גם הסאנפייר יכול להתאים אך אין כאלה משומשים זולים.

הסאב של ימהה (והיה אצלי כזה כחלק מסט) הוא סאב לא מדויק, לא מאוזן ולא איכותי מספיק בשביל לייצר בס ״נכון״ במוסיקה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הסאב של ימהה (והיה אצלי כזה כחלק מסט) הוא סאב לא מדויק, לא מאוזן ולא איכותי מספיק בשביל לייצר בס ״נכון״ במוסיקה.

לי בניגוד לך אין כלל ניסיון עם סאב של ימאהה.
אך הסאב הזה שלהם מתאים בול לרמקול שיש ל-RAW, ולו רק כי יש לו HIGH PASS פילטר וכיוון פאזה משתנה, ושהוא תוכנן ע"י אותו הייצרן.
רוב האחרים אין להם הפונקציונליות הזו.
אם זה לא יתאים לו אז שיחליף את הימאהה כולם.

Raw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הישראלי המכוער בהתגלמותו. גם מצפה שיעבדו בשבילו, גם יורק על מי שעונה לו ובסוף עוד בא בטענות.
רוצה לתת אולי גם ציון לתשובה של מנחם, yb7 ואחרים? אני שמח שמנחם עבר אצלך את סף הקבלה. לפחות הוא אם לא אני ו- yb7. חוצפן ופעור.

תהיה בריא חבר. אני נמנע מלהגיב על הצורת התנהלות שלך. לא הבנתי איך הסקת שאני יורק על אנשים, אבל בסדר.

Raw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
להרגע חברים. זה לא הבין מה הוא רצה ממנו והשני התבאס מהתגובה של זה שלא הבין.

ועכשיו לעניין.
אני חולק על מנחם (בכבוד רב מנחם - כן?) לגבי שידוך סאב תואם.
ימהה מעולם לא היו ״כלים״ בסאבים ביתיים ואולפניים. ולכן, אני סבור שהסאב הזה, התואם, הוא תואם את הרמקול אבל לא תואם את היכולות של המתחרים. אני למשל הייתי מחפש סאבים אחרים לגמרי. למשל סאב משומש של jl או סאב קטן חדש של rel. גם הסאנפייר יכול להתאים אך אין כאלה משומשים זולים.

אני חושב שמנחם התכוון שלסאבים של ימאהה יש יציאות חתוכות ב80 - בדקתי עכשיו את המחירים ויחסית לוופר קטן הם באמת יקרים.

אולי הפתרון שלי הוא פשוט למצוא סאב שהיציאות ממנו הם חתוכות כבר? כמו SVS וכדומה? - אני נמנעתי מהמותגים האלו כי הם כרגע לא בתקציב.

כמובן שאני מעדיף לחתוך את האות לרמקולים כי זה ייתן לי יותר גמישות על בחירת סאב, אבל להלחים קבלים לתוך הרמקול זה בעייה עבורי.

תודה על העזרה!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חושב שמנחם התכוון שלסאבים של ימאהה יש יציאות חתוכות ב80 - בדקתי עכשיו את המחירים ויחסית לוופר קטן הם באמת יקרים.

אולי הפתרון שלי הוא פשוט למצוא סאב שהיציאות ממנו הם חתוכות כבר? כמו SVS וכדומה? - אני נמנעתי מהמותגים האלו כי הם כרגע לא בתקציב.

כמובן שאני מעדיף לחתוך את האות לרמקולים כי זה ייתן לי יותר גמישות על בחירת סאב, אבל להלחים קבלים לתוך הרמקול זה בעייה עבורי.

תודה על העזרה!

לא הייתי ממליץ על סאב שלא ניתן לחתוך אותו על פי רצונך. הרי לא בטוח תישאר עם הרמקולים האלה כל הזמן. שנית, הקרוס של הרמקול שלך הוא לא 50 דציבל לאוקטבה. זה אומר שתמיד תהיה חפיפה עם הסאב בחיתוך. אני מציע לקנות סאב שניתן לבחור את נקודת החיתוך.

Raw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא הייתי ממליץ על סאב שלא ניתן לחתוך אותו על פי רצונך. הרי לא בטוח תישאר עם הרמקולים האלה כל הזמן. שנית, הקרוס של הרמקול שלך הוא לא 50 דציבל לאוקטבה. זה אומר שתמיד תהיה חפיפה עם הסאב בחיתוך. אני מציע לקנות סאב שניתן לבחור את נקודת החיתוך.

יש סאבים כאלו, חוץ משל SVS, שנותנים אופציה כזאת?

התקציב הוא בערך 2K, המיקום יהיה מתחת לשולחן, החדר קטן יחסית, וסגנון המוזיקה שלי היא לרוב ראפ, ומוזיקה אלקטרונית.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תהיה בריא חבר. אני נמנע מלהגיב על הצורת התנהלות שלך. לא הבנתי איך הסקת שאני יורק על אנשים, אבל בסדר.
הסקתי שאתה יורק על אנשים מהתגובה הזאת:
אפשר את התגובה הזאת בפחות מפגרת? לא הבנתי מה אתה רוצה
טענת שהמקור צליל אצלי "לא טוב".
הסברתי למה לפי דעתי הוא טוב (מתחילת הקובץ, ההמרה לאנלוגי וכו) - במקום להיות ילדותי אפשר תגובה רצינית?

אני עובר הלאה: לגופו של שרשור:
דפדפתי שוב ושוב לא מצאתי שאתה מזכיר איפשהו את השימושים של המערכת. המערכת משמשת אותך אך ורק להאזנה למוסיקה או גם לעריכה / יצירה?

Raw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הסקתי שאתה יורק על אנשים מהתגובה הזאת:

אני עובר הלאה: לגופו של שרשור:
דפדפתי שוב ושוב לא מצאתי שאתה מזכיר איפשהו את השימושים של המערכת. המערכת משמשת אותך אך ורק להאזנה למוסיקה או גם לעריכה / יצירה?

חבר, אני ביקשתי עזרה והבחור נותן לי אנלוגיות של רכבים. היה בתגובה של הבחור המון חוסר כבוד ולעג, במיוחד לאחד שלפי דעתך הוא "פעור" - אז במקום לצחוק על אלו שרוצים להכנס לתחום, למה לא לעזור להם?

המערכת משמשת רק להאזנה. אני בחרתי את המוניטורים האלה אחרי סקר רב ושמיעה אין סופית של המון רמקולים אחרים בתקציב, והם פשוט נשמעו לי הכי טוב.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
יש סאבים כאלו, חוץ משל SVS, שנותנים אופציה כזאת?

התקציב הוא בערך 2K, המיקום יהיה מתחת לשולחן, החדר קטן יחסית, וסגנון המוזיקה שלי היא לרוב ראפ, ומוזיקה אלקטרונית.
נראה לי כמו תקציב זעום.
אתה יכול לבדוק את הסאב של scansonic עם זיו. יתכן שזה גם עושה את מה שאתה צריך וגם נמצא בתקציב.

בכל מקרה לדעתי שווה לך לבדוק האם שינוי מיקום (כמו הקרבה/הרחקה לקיר) עוזרת במשהו
וגם האם יש תוכנת כיול RC בתקציב שיכולה לעזור בסינכרון בין שלושת הרכיבים.

Raw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
נראה לי כמו תקציב זעום.
אתה יכול לבדוק את הסאב של scansonic עם זיו. יתכן שזה גם עושה את מה שאתה צריך וגם נמצא בתקציב.

אין סאבוופרים טובים באלפיים ש"ח? אפשר אפילו להזמין מחו"ל.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
חבל על הזמן..
הבחור מחפש לקנות מחיר .
הוא לא מבין עד כמה יזע ודמעות הוא יכול לחסוך ממוצר תואם של אותו היצרן.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אשמח ליותר הסברים.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אשמח ליותר הסברים.

כשיצרן מיצר סאב תואם לזוג מוניטורים הוא חייב להתיחס לביצועים הכוללים של הסט.. וזה אומר שצריכות להתבצע התאמות גם עבור המוניטורים בכדי להרים להנחתה ולשלב עם הסאב לכדי חיבור ללא תפר מובחן.
אני לא טוען שזה הולך להיות הסט הטוב בעולם, אך כמו שאמרתי יצרן שמכבד את עצמו ויודע מה הוא עושה, מבצע תיקונים והתאמות הכרחיים במסגרת הסט.
עכשיו..
כשאתה קונה סאב גנרי, ההתיחסות לסטלייטים/מוניטורים זרים לא יכולה להתקיים ולפיכך אפילו התאמה סבירה לא בהכרח תהיה קיימת, לכן אין פה מקום להימור.
סט תואם, זה פשוט הרע במיעוטו.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לדעתי, Raw, חפש את הסאב המתאים של ימאהה למרות שנמר חושב שהוא לא טוב.
קנה אותו ותישאר איתו. עדין לא יהיה טוב? תמכור הכל כסט. להתחיל לעשות שעטנזים ולהתאים מכשירים שלא נועדו לעבוד יחד זה יהיה משימה כמעט בלתי אפשרית.

Raw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה. אלך לשמוע את הסאב שלהם ולראות אם הוא עובד יחדיו עם הסט כדי ליצור צליל שאני אוהב.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
כשאתה קונה סאב גנרי, ההתיחסות לסטלייטים/מוניטורים זרים לא יכולה להתקיים ולפיכך אפילו התאמה סבירה לא בהכרח תהיה קיימת, לכן אין פה מקום להימור.
סט תואם, זה פשוט הרע במיעוטו.
לדעתי הנעלם העיקרי זה איכות הסאב התואם, כפי שנמר ציין.

להערכתי בהינתן עקומת החיתוך מתאימה (db per octav), ובנוסף סאב שיש בו שליטה על
1. פאזה
2. עוצמה
3. תדר קיטעון
מאפשר לך להגיע לתפר טוב תוך שימוש בסאב איכותי. להערכתי למיקום הפיזי של שלושת הרכיבים+ מאזין יש גם השפעה ניכרת. וזה עוד לפני שדיברנו על RC.
ג"נ אני לא מומחה לסאבים ובטח שלא לביצוע תפירה כנ"ל.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
להערכתי בהינתן עקומת החיתוך מתאימה (db per octav), ובנוסף סאב שיש בו שליטה על
1. פאזה
2. עוצמה
3. תדר קיטעון
מאפשר לך להגיע לתפר טוב תוך שימוש בסאב איכותי. להערכתי למיקום הפיזי של שלושת הרכיבים+ מאזין יש גם השפעה ניכרת. וזה עוד לפני שדיברנו על RC.
ג"נ אני לא מומחה לסאבים ובטח שלא לביצוע תפירה כנ"ל.

אך תמיד יש צורך בתיקונים עדינים גם לסטליטים וגם לסאב בהתאמה ושאינם יכולים להשלט ע"י כיוון נקודת החיתוך, העוצמה, והפאזה האבסולטית, אלא חייבים להיות מובנים לתוך הפילטר באמצעות מעגלים נוספים, או קיזוז מובנה לפילטרים הקיימים.
אני לא טוען שאני יודע בוודאות שבתוך הסאב הזה מוטמעת מסננת מכויילת למהדרין, אך יש יותר סיכוי שכן.
הבהרה..
הכיול למהדרין שאני מדבר עליו יכול להיות רק למוניטורים המתאימים של ימאהה.

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83

אכן. מסכים.

מדובר במוניטור שדה שמיעה קרוב. גם הסאב התואם הוא לשדה שמיעה קרוב. למיקום ישנה חשיבות רבה ובתיעוד למוניטורים ולסאב ימאהה מפרטים והפירוט לא רע בכלל. הקירות משחקים תפקיד אבל באופן שונה לחלוטין מתפקידם ברמקול רגיל.

@נמר @Raw

ה HS-5 והסאב HS-8S אינם State of the art לא כמוניטורים להקלטה ועריכה ולא כ"רמקולים" להאזנה בלבד.

...אבל: על טעם ריח ומה ששומעות האוזניים ומפענח השכל הפרטי - אין מה להתווכח. וגם: יש מצב נתון שבו ה HS-5 קיים עושה את העבודה אך לא משלים אותה. כפי שנאמר על ידי מתן מעלי:תמיד אפשר לצרף את הסאב של היצרן ואם לא יעבור את טעמן של האוזניים למכור הסט כסט ולחפש משהו אחר.

לגבי התאמה של סאב מיצרן אחר - ובהינתן העובדה שמדובר במוניטור שדה שמיעה קרוב - חוץ מנקודת החיתוך צריך לתאם גם רגישיות והתנגדויות (אין פה מגבר הוא נמצא במוניטור ובסאב בהתאמה) ובהעדר תיאום עקבות ורגישיות סאב מיצרן אחר עלול לפגר (מבחינת תיזמון במרחב הזמן) אחרי הבאס מהמוניטורים וליצר קקופוניה למהדרין.

הפרקטיקה המקובלת,איפה שנדרש סאב למוניטורים שדה שמיעה קרוב,היא לקחת סאב שהיצרן ממליץ עליו וברוב המכריע של הדברים יהיה זה סאב מתוצרת שלו עצמו,לטוב ולרע שבעניין.

מנחם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור