חוגוני האזנה למוסיקה קלאסית באיזור המרכז?

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
[FONT=&quot]הי![/FONT]​
[FONT=&quot]עלה במוחי הקודח רעיון לא-חדשני: לארגן חוגוני האזנה למוסיקה קלאסית באיזור המרכז.

[/FONT]​
[FONT=&quot]למה חוגונים ברבים? כי לא בטוח שכל אוהבי המוסיקה המעוניינים להשתתף אוהבים את אותם תחומים, ואולי כדאי לארגן לטעמים השונים חוגונים שונים. למשל סוג אחד של תחומי עניין יכול להיות בארוק / קלאסי / רומנטי / חדיש, וסוג אחר סולו+קאמרי / סימפוני / אופרה / לידר / קנטאטות. כאשר כמובן שייש חפיפות. למשל: האם בטהובן קלאסי או רומאנטי? קונצ'רטו של באך המנוגן בכלי תקופה בליווי כלי אחד לכל קול [/FONT]--[FONT=&quot] האם זה סימפוני או קאמרי?

[/FONT]​
[FONT=&quot]למה חוגונים בהקטנה ולא "חוגים"? כי אם רוצים לשמור על תנאי האזנה נאותים, מספר האנשים מוגבל כיוון שברוב המקרים של יותר מאיזה שלושה אנשים שיושבים באמצע, איכות הצליל יורדת.[/FONT]​
[FONT=&quot]למה באיזור המרכז? כי אני גר ברמת-גן ומעוניין להשתתף :), ואין לי חשק גדול מדי לנסוע למרחקים...

[/FONT]​
[FONT=&quot]אין לי שום יומרות/דרישות לאקסקלוסיביות על הרעיון המופלא, ואחרים מוזמנים לארגן חוגים/חוגונים לפי טעמיהם המוסיקאליים ובאיזורים שמעניינים/קבילים מבחינתם.

[/FONT]​
[FONT=&quot]במי מדובר? בכאלה שאוהבים מוסיקה קלאסית גם ברמה "רצינית" במירכאות [/FONT]--[FONT=&quot] לא רק מוסיקה קלה, מהסיבה הפשוטה שאחרת הם עלולים להשתעמם. אין צורך להיות בעל מערכת מדהימה ו/או דיסקייה/תקליטייה ענקית ו/או להיות חולה כרוני באודיופילייה נרבוזה, אם כי שני הראשונים יכולים לעזור לרמת ההאזנה ולתרומה מוסיקאלית למפגשים.

[/FONT]​
[FONT=&quot]אז הרעיון הראשוני הוא בערך כזה, ונתון לשינויים / הצעות:

[/FONT]​
[FONT=&quot]**** מדי פעם, כנראה לא בסופי-שבוע, ניפגש בביתו של אחד המשתתפים לשמיעת מוסיקה מהסוג שהוא אוהב

[/FONT]​
[FONT=&quot]**** אג'נדות יכולות לכלול דברים כמו שמיעת יצירה/ביצוע שמציע אחד המשתתפים, השוואות ביצועים של אותה יצירה, השוואות עיבודים של אותה יצירה, שמיעה מודרכת אם מישהו יהייה מעוניין להעביר נושא מסויים, וכד', ולפעמים אולי גם "מבצעים מיוחדים", כמו שמיעת (או צפייה ב-) איזה אופרה שלמה (במקרה של ואגנר, רק מערכה אחת לכל היותר :)).[/FONT]​
[FONT=&quot]
**** רק כיבוד מינימאלי ושתייה קלה, לא ארוחות ולא אלכוהול, כך שהאירוח יהייה פשוט לכולם. הפוקוס -- מוסיקה.[/FONT]​
[FONT=&quot]
**** לא תחרות מערכות ושל מי יותר גדול ומי מבין יותר[/FONT]​
[FONT=&quot]
**** לא כל מי שמעוניין להשתתף חייב לארח, אם כי רצוי[/FONT]​
[FONT=&quot]
הצעות ורעיונות נוספים -- בכיף![/FONT]​
[FONT=&quot]
אז מי שמעוניין להשתתף, נא לכתוב אלי בפרטי, כולל פירוט תחומי עניין מוסיקאליים וימים מועדפים למיפגשים.[/FONT]​
[FONT=&quot]
תיהנו![/FONT]​
[FONT=&quot]עמיר[/FONT]​

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בגדול הרעיון מבורך.
מאחר ואני שומע מוסיקה קלאסית ממגוון רחב של תקופות וסגנונות, כל חוג כזה עשוי לעניין אותי.
עדיף שתדווח כאן בפורום אם וכאשר יקום חוג כזה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בגדול הרעיון מבורך.
מאחר ואני שומע מוסיקה קלאסית ממגוון רחב של תקופות וסגנונות, כל חוג כזה עשוי לעניין אותי.
עדיף שתדווח כאן בפורום אם וכאשר יקום חוג כזה.
יהושע,

אני שמח שכתבת את זה -- אם לא היית כותב משהו הייתי פונה אליך.

אפשר לומר ש"לא יצא לנו להסתדר טוב מדי" מעל "דפי" הפורום, אבל משום מה, יש לי הרושם -- הלא מבוסס על שום דבר -- שאם ניפגש, אפילו במסגרת "חוגונית", משהו עשוי להשתפר בדינאמיקה.

אני בהחלט מקווה שכך יהייה (ורד)
עמיר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
רק קלאסי?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
Yep, לגבי מה שאני אישית מנסה לארגן ולהשתתף בו.

וכאמור, הרשות נתונה למי שרוצה לארגן דברים דומים בכל נושא אחר, החל בתחומים אחרים במוסיקה וכלה באודיופילייה פרופר. שייהייה בכיף (ורד)

עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מבחינתי אפשר גם מוסיקה קלאסית וגם ג'אז – אבל לא סוגי מוסיקה אחרים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מבחינתי אפשר גם מוסיקה קלאסית וגם ג'אז – אבל לא סוגי מוסיקה אחרים.
אני מעריך שמאגר המוסיקה הקלאסית, לסיגנוניה ולביצועיה, גדול די הצורך כדי להסתפק בה למשך הרבה הרבה שנים ומעבר לזה.

עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני יכול להסתפק רק במוסיקה קלאסית, אני מוכן להשתתף גם בג'אז.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
Yep, לגבי מה שאני אישית מנסה לארגן ולהשתתף בו.

וכאמור, הרשות נתונה למי שרוצה לארגן דברים דומים בכל נושא אחר, החל בתחומים אחרים במוסיקה וכלה באודיופילייה פרופר. שייהייה בכיף (ורד)

עמיר

אני אשמח להשתתף בקלאסי
מקור CD אצלי הוא לא ברמה של שאר מערכת, אז אני יכול לנגן רק WAV/FLAC בבית.
אם כי יש לי הרבה (כמה עשרות) הקלטות קלאסי בהיי-רז

טוב, שיהיה קלאסי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני אשמח להשתתף בקלאסי
...
טוב, שיהיה קלאסי
איך לפרש את זה? :מבולבל:

מצד אחד "אני אשמח"

ומצד שני (לקרוא בטון פולני): "אוי, נו טוף, בסיידר, אז שייהייה קלאסי, אם אין בריירה, מה אני יעשה, נו אם זה מה שרוצים, נו, טוף, בסיידר, נשרוד גם את זה, איכשהו"...

נא פרש, הסבר ופרט, מי אמר למי ומתי ובאיזה הקשר ולמה התכוון המשורר כשכתב את שירתו האמורה?

(אנא, לא לקחת את מצברוחי המשועשע ברצינות יתר! :))

ע

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
:)
אני בעיקר שומע בלוז, רוק, קצת ג'ז, קאנטרי
אבל גם קצת קלאסי, תלוי מה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש הקלטות של רוברט ג'ונסון בהי-רז?

בטח! -- http://www.sa-cd.net/showtitle/4346 :)

אבל לא בטוח שנשמע את זה בחוגונים שבנושא השרשור... :)

עמיר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש לי רק שיר Love In Vain בביצוע של Keb Mo ע"ג HDCD

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הזהרתי שמצב-הרוח שלי משועשע...:)!

הנחתי שכוונת המשורר היא ל-http://www.amazon.com/Complete-Recordings-Robert-Johnson/dp/B000002ADN (לא מכיר אותו/בו) אבל בשביל הקטע...:)

עמיר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש דיסק גם כן של אריק קלפטון

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
התכוונתי להוא מ- highway 61 ..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עכשיו בילבלת אותי, זה רוברט אחר (צימרמן)

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
לא, רוברט צימרמן הקליט את highway 61 revisited; רוברט ג'ונסון מכר את נשמתו לשטן באותו הכביש
שנים רבות לפני כן תמורת היכולת לנגן בגיטרה ואכן איש לא השתווה אליו עד עצם היום הזה .
נדמה לי שהשיר crossroad blus מדבר על כך (הצומת המדוברת היא המפגש בין כביש מס' 61 לבין
כביש 48 אאל"ט) בכול אופן כביש מס' 61 קרוי גם כביש הבלוז עקב מאורע זה ואחרים הקשורים לבלוז
ואשר התרחשו שם לטוב ולרע ( בסי סמית מצאה שם את מותה בתאונת דרכים, כמה חבל)

בכל אופן, האלבום הזה של דילן הינו מחווה נהדרת לרוברט ג'ונסון ופועלו (לפחות כך אני רוצה להאמין
אבל אני צריך להאזין לו שוב כדי לוודא זאת)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור