זקוקה לעזרתכם..

יעלי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב.

אני קוראת כמה ימים את המדריכים והביקורות שכתבתם כמו גם את השירשורים הרבים ועדיין לא מצליחה להבין איזו מצלמה מתאימה לי.

הדרישות מהמצלמה:
צילומים משפחתיים
תמונות מעולות בתנאי אור כמו גם חושך
שימוש במצלמה בעת טיולים בחו'ל
וידאו hd עם פוקוס מהיר וטוב.
ווי פי לא חשוב לי ככ
זום במידה מספקת

עד לא מזמן היתה לי מצלמה פוגי F550. השתמשתי בה לצילום בחו'ל. חלק מהתמונות יצאו נהדר, ברורות, צבעים אמיתיים. גם הוידאו היה בסדר. אך.עם זאת היו תמונות שיצאו ממש לא טוב. מרוחות, לא מפוקסות, חשוכות.
השתמשתי במצב אוטומטי. רכשתי את המצלמה מאחר ואין לי ידע בצילום.

כל מה שרוצה הוא לכוון וללחוץ ושיצאו תמונות מדהימות...יש דבר כזה??

התייעצתי עם מוכר בחנות צילום שהציע לי את את פנסוניק tz40 או פוגי f900.
שאלתי על s110, פנסוניק 7 )מקוה שלא טועה בדגם. ו100 x של סוני. נאמר לי כי אין להם זום גדול ולכן לא מתאים לצרכים שלי.
תקציב עד 2000 שח..
תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם את קראת את התגובות שלי כאן, את יכולה להבין שאני לא אוהב מצלמות עם טווח זום גדול.
כאשר לעדשה יש טווח זום גדול האיכות האופטית שלה פחות טובה, כך שיצרניות המצלמות לא מכניסות למצלמות שמספקות איכות תמונה טובה עדשות עם טווח זום גדול.

אני מבין שיש כאן דילמה או לרכוש מצלמה עם איכות תמונה טובה יותר ויכולת לצלם טובה בתאורה פחות אופטימלית, או לרכוש מצלמה עם טווח זום גדול. אני אישית בחור באיכות על הטווח שלדעתי אנשים רבים מפריזים בחשיבותו ללא הבנה שהוא ממש מיותר ברוב המקרים.

אם את רוצה מצלמה עם טווח זום גדול את יכולה לרכוש את קנון SX50
או להקטין את טווח לעדיין טווח גדול כמו פנסוניק FZ200 או בתקציב יותר צנוע ה SX260 עם טווח זום זהה בפחות כסף

כאמור אנחנו מראש מוותרים על האיכות :)

רק להסביר את ההבדל, בבקשה תמונה זהה ב ISO 1600 רגישות החיישן קצת גבוהה שעוזרת לצלם בתאורה לא אופטימלית
בקנון SX50
http://216.18.212.226/PRODS/canon-sx50hs/FULLRES/SX50hSLI1600NR2D.JPG

בסוני RX100
http://216.18.212.226/PRODS/sony-rx100/FULLRES/RX100hSLI1600NR2D.JPG

לאחר פתיחת הקישור יש ללחוץ על התמונה להגדלת התמונה

יעלי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה. ההסבר שלך שיכנע אותי ללכת על איכות . בנוסף תודה על התמונות, הבנתי בדיוק על מה מדובר..
עכשיו אם ניתן אשמח לקבל המלצה...חוץ מה x100 שדי יקרה. מה עוד מומלץ? מה לגבי המצלמות שכתבתי למעלה?
מעוניינת עדיין במצלמה לא גדולה, שתהיה קלה לנשיאה.
אם יש בנוסף עוד פיצ'רים כמו זיהוי פנים זה יהיה נחמד

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
המצלמות שאורי המליץ הם בחירה טובה מאוד בתקציב שלך
ה RX100 טובה יותר וגם יקרה יותר :)

יש אפשרות נוספת מצלמות ללא מראה שהן מצלמות עם יכולת להחליף עדשות, יש בקטגוריה זו מצלמות עם גוף מאוד קטן, רק שהעדשות שלהן קצת בולטות מגוף המצלמה אם האופציה הזו מתאימה?

הניקון 1 V2 עם חיישן זהה לזה שיש בסוני RX100 ועם עדשה מעולה 10-30 בתקציב שלך
http://photonegba.konimbo.co.il/items/193556

האולמפוס PEN-E-PL1 עם עדשה 14-42 עם חיישן עוד טוב יותר
http://www.cameramia.co.il/מוצר-2009-Olympus-PEN-E-PL1-14-42.aspx

האם הכיוון הזה מתאים?

יעלי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אין לי בעיה עם בליטת העדשות מגוף המצלמה (רק אם זה באמת מייטיב את התמונה, אחרת אעדיף ללא בליטת של העדשות)
קראתי על מצלמות ללא מראה, על יתרונות וחסרונות ולא נעים כאן להגיד אבל ההסברים מיועדים כנראה למביני עניין בצילום

"מצלמה חסרת מראה דומה למצלמות רפלקס בכך שהיא מסוגלת להחליף עדשות כך שיתאימו לכל סוג צילום בו תחפצו, אך היא כוללת מנגנון פנימי שונה, פשוט, זול ובעיקר קטן יותר."- מה זה אומר? שאפשר להחליף עדשה? לרכוש נוספות?
הכוונה שלי היא POINT AND SHOT , עם אולי אופציה להרחבת הלימוד בעתיד.

אשמח להסבר.

כמו כן ראיתי מצלמות נוספות כמו סדרת ה-NEX, אולימפוס בסדרות שונות- הכי מתאימה בשל הרצון שלי בוידאו- סדרת GH, אולימפוס PEL LITE E-PL5

מה אתה/ם חושבים? ממליצים?

האם המצלמות מזהות פנים/חיוך?
מה המרחק שהמצלמות השונות מצלמות- החשש שלי שמצלמות אלו לא יצלמו/ יסריטו למשל במסיבות בביהס של הילדים.

ועוד שאלה- איפה אפשר לרכוש את המצלמה ולדעת בוודאות שאני לא רוכשת מצלמה מחודשת.

תודה מראש

יעלי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ומה לגבי פנסוניק DMC-LX7?

אחרי שאקבל תשובותיכם המלומדות, צריך להתכנס...(מבולבלת מכמות המידע) (lol)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מצלמה סבבה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK, מצלמה ללא מראה זו קטגוריה חדשה שנכנסה בשנים האחרונות שמביאה כאמור מצלמות עם יכולת להחלפת עדשות ומספקת את הפשטות וגדול קטן.

מצלמות אלו מחברות שונות מגיעות עם חיישנים בגדלים שונים
חיישן יחסת קטן המצלמות של ניקון (אך עדיין גדול בצורה ניקרת מזה שיש במצלמות קומפקטיות רגילות)
חיישן גדול יותר במצלמות של אולימפוס ופנסוניק
ועוד יותר גדול במצלמות ל סוני (סדרת ה NEX).

כעיקרון חיישן גדול מביא יתרון ביכולת לקלוט ולצלם תמונה טובה יותר, אבל גם דורש עדשות גדולות יותר :)

המצלמות ללא מראה היום בנוסף איכות התמונה גם מספקות מהירות פוקוס הרבה יותר טובה הזו שיש במצלמות הקומפקטיות ואלו של ניקון נחשבות הטובות ביותר בנושא הפוקוס.

למצלמות האלו ניתן להחליף כאמור עדשות ולהתפתח עם עדשות טובות יותר בעתיד, הנקודה שעדשות הן לא דבר זול (כלל לא זול)

הניקון J2 עם עדשת קיט נכנסת לך בתצקיב והיא ספקת תמונות טובות מאוד, פוקוס מהיר (הכי מהיר שיש בקטגוריה), וידאו מוצלח. לכן היא אופציה אפשרית
בבקשה סיקור של האחות הבחירה שלה ששונה ממנה בעיקר בתוספת עיינית
http://www.dtown.co.il/articles/2936.html

כמו כן אולי איזה דגם של אולימפוס ופנסוניק, אולי יכנסו לתקציב בדוחק (חשוב לבדק שהמחיר כולל עדשה :) )
סדרת ה NEX 3 עם עדשת קיט גם נכנסת לתקציב - אבל כאמור כאן העדשה כבר יותר גדולה

לשאלתך:
בפנסוניק LX7 היא מצלמה קומפקטית מאוד מוצלחת עם היתרונות והחסרונות של מצלמה קומפקטית
http://www.dtown.co.il/articles/2533.html

אני מקווה שאני עוזר יותר משאני מבלבל עם יותר מידי מידע - אבל לא להתבייש לשאול כמה שיותר

נערך לאחרונה ב:

יעלי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ההסבר שלך מאד ברור. תודה רבה.
מניחה שהתכוונת בסוף הודעתך כי לא אתבייש לשאול :)

מצלמות ללא מראה לא נראה לי שמתאים לי. גם כי לא רוצה להתעסק עם החלפת עדשות וגם כי נכנסת לאיזורים שאני באמת לא מבינה בהם...:)

להבנתי האופציות שעומדות בפני כרגע הן

פנסוניק LX7
s110
הניקון והאולימפוס שהזכרת.
שכחתי משהו...?

מתוכן מה אתה חושב שמתאים לאור הצרכים שלי?

הזום עדיין מטריד אותי, במיוחד בצילומי נוף וילדיי בהצגות בית הספר ואירועים דומים. מאד הייתי שמחה לשמוע את דעתך...

בנוסף , חוזרת קצת אחורה ברשותך...האם ה tz40 בכלל מתחרה ראויה למצלמות שהזכרתי לעיל? כמו שאתה רואה הזום ....:)
ובהקשר הזה רואה מצלמות גדולות מעט יותר slr קוראים להן?:) שאולי עם זום וטיב יותר טובים?
האם לכל המצלמות הללו יש זיהוי פנים? או פיצרים.דומים? זה רלוונטי בכלל?

איך להמנע מרמאויות של רכישת מצלמה מחודשת במסווה של חדשה?
אני מאזור ירושלים...האם יש חנות עם מבחר ושירות טוב שאפשר לראות ולרכוש מצלמה? ...לא מחודשת:) ?

רוצה מאד להודות על.תשובות מפורטות שכתבת. וסליחה אם שואלת שאלות רבות של מתחילים.

יעלי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
עוד משהו קטן. בבדיקה של המלצות גולשים. המצלמות שכתבתי למטה לא מקבלות ציון גבוה. האם יכול להעריך מדוע?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא יודע מאיפה את מקבלת את המלצות הגולשים - אני מקווה שלא מזאפ - אם כל הכבוד, אני יכול להבין אם יש מוצר בעיתי או שרות טוב או לא, אז באמת זה מקום לבדוק. רוב הרוכשים שם לא מבינים כלום במה שהם רוכשים.

בירושלים יש חנות שמקבלת ביקורות טובות מאנשים בתחום - פוטו שוורץ
http://www.photoshwartz.co.il/

האולימפוס והסוני שהיזכרתי הן מצלמות ללא מראה (שאמרת שלא מתאים לך) - למרות שאם משתמשים עדשה אחת לא צריך לעשות "החלפות"

עשיתי שוב בדיקות: הפנסוניק LX7 שהיא מצלמה טובה מאוד פחות תתאים לך היות וטווח הזום שלה יחסית הקטן בחבורה X3.8 עם קנון Power Shot S110 תקבלי טווח זום X5 קצת יותר טוב :)

יש גם דגמים של ניקון שיכולים להתאים לך ה P330 שמאוד מאוד דומה ביכולות שלה ל S110 של קנון זום X5
ויש דגם בכיר יותר של ניקון ה P7700 עם זום X7 מסך מפרקי (היא קצת גדולה), השאלה האם עדיין מוכרים אותה היות וההדגם שמחליף אותה כבר כאן ( P7800, אבל הוא מחוץ לתקציב שלך)
http://www.photoshwartz.co.il/ViewProduct.asp?src=zap&ID=204
שימי לב יש כאן אחריות שנתיים של היבואן הרשמי "הדר".

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמה נקודות בהמשך לשאלות שלך ואת מוזמנת להמשיך לשאול כמה שאת צריכה

אני מאמין גדול בגדול החיישן לקבלת איכות תמונה (זו לא נקודה היחידה לבדוק, אבל זה נותן מושג) וב TZ40 יש חיישן יחסית קטן.

בכל מצלמה נורמלית יש היום זיהוי פנים ואני ממליץ על מצלמות שהן ברמה אחת מעל הבסיס אז למרות שלא בדקתי את הנקודה הזו עבור כל מצלמה - יהיה מופתע לגלות שאין יכולת זאת.

רוב האנשים בוחרים מצלמה לפי טווח הזום וכמות ה MP שתי נתונים שלא אומרים כלום על איכות המצלמה והתמונה. נתון נוסף שנראה מרשים זה גדול המצלמה - לכן החברות מיצרות מצלמות שנקראות בפי העם דמוי SLR שהראות גדולות ומרשימות עם זום גדול (אופטיקה בנונית) ,חיישן קטן ומחיר יקר ולמרבה ההפתאה אנשים רוכשים מצלמות כאלו ללא הבנה ועם סיפוק גדול מכך שיש להם מוצר "רציני" כך הם חושבים ומדרגים את המצלמה בציון גבוהה בזאפ, כאשר מצלמות מחיר זול יספקו טווח זום מספק בהחלט (לדוגמה ה X20 של SX260 מספיק לכל אחד בפחות מ 1000 ש"ח) ועם איכות תמונה זהה וטובה יותר ממצלמות ה דמוי SLR.

לאחר שאמרתי זאת יש גם מצלמות SLR אמיתיות עם חיישן גדול מאוד איכות תמונה הרבה יותר מוצלחת, כמובן שעם עדשות מתחלפות וגוף גדול אני לא מציע לך זאת היות ואני לא חושב שזה הכיוון שאת רוצה

יעלי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כתבתי הודעה שלמה שנמחקה...

בכל אופן, ראשית תודה על המידע הרבה שאתה חולק כאן. ולמרות שאני אוהבת לדעת יותר, חייבת להגיד בכנות שכמות האינפורמציה די בלבלת...

אבל כאמור מאד רוצה מצלמה טובה שתוציא תמונות טובות ..גם בתאי חושך.

הניקון 330 נראית לי מאד מעניינת.
נותר לי להחזיק את המצלמות השונות ביד ולהרגיש אותן:)

בהנתן שלא צריך להחליף עדשות..המצלמות ללא מראה חזרו חזרה לאופציה טובה עבורי.

אחרי שאחזיק את המצלמות ביד. מה עוד יש לבדוק ועל פי איזה קריטריונים לבצע את הבחירה?

בפוטושוורץ לא רואה מגוון גדול. לכן כנראה אגיע למרכז. היש חנות מומלצת בה ניתן לקבל ייעוץ ישר וטוב, מבחר ומחירים טובים?

תודה

יעלי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אגב לגבי הניקון ללא מראה שכתבת בעמוד הקודם. הלינק מראה.j2 ואתה כתבת מודל אחר. לאיזה התכוונת?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באזור המרכז אפשר לבדוק את ארליך הם מאוד קרובים למחלף השלום.

אני בדקתי את ה V2 שהיא מצלמה יותר יקרה וה J2 היא דגם ללא עינית אלקטרונית וקצת יותר קטנה ויותר זולה היא זהה ביכולות הצילום שלה - לכן סיפקתי את הקישור.

הפרמטר שהכי קל לבדוק לגבי איכות המצלמה זה גדול החיישן שנמדד בגדול של 1/23 במצלמות הקומפקטיות הרגילות 1/17 במצלמות האיכותית יותר כמו S110,P330 P7700 ו LX7 ועוד יותר גדול במצלמה J2 עם החיישן בגדול 1'' וכן גם ב RX100

להחזיק את המצלמה היד זה רעיון נהדר, אבל כדי לבדוק לפני קופצים לחנות עם יש במלאי - צלצל לבדוק

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמה מעולה חיישן יחסית גדול דגם מוצלח זו מצלמה ללא מראה של פנסוניק הם יחד עם אולימפוס מחברות במובילות בתחום

יש לקחת בחשבון שהמחיר שבקישור שלך הוא לגוף בלבד, צריך להוסיף עדשה מה שמעלה את המחיר
הכי זול שמצאתי זה -
http://www.mdk.co.il/מצלמות-רפלקס-S...onic-dmc-gf5-14-42-אחריות3ש.html#.Upobp5HJVEA

בשאר המקומות זה עולה מעל 2300 ש"ח

צריך לבדוק עם המצלמה עדיין נמכרת זה דגם מ 2012, לא אומר שזה דגם לא מוצלח, רק שיש דגם שמחליף אותו

יעלי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי..דווקא בקישור שלך אם הבנתי נכון זה כולל עדשה. קיט שלם נכון?
אם זה נכון אזי עומד בתקציב
המצלמה הזו אל מול s110, g15, lx7?
חשוב לי להבין, אל מול הדרישות שלי , איך אתה מנתח או אילו פרמטרים אתה בודק?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK, בקישור מדובר על סט שלם, אבל צריך לבדוק עם זה מחיר נכון ושיש מצלמה במלאי - היות ושאר המקומות יקרים יותר ב 20 אחוז

לדעתי אחד הדברים החשובים במצלמה זה גדול החיישן

החיישן של מצלמה קומפקטית רגילה הוא בגודל 1/23'' במצלמות קומפקטיות טובות כמו G15, S110 ו LX הגדול הוא 1/17'' או המספרים שקל לנו להבין זה 7.44*5.58 מ"מ
במצלמות קומפקטיות מסוימות הגדול הזה אילו גדול יותר ונמדד כ 1'' שוב במספרים שקל לנו להבין זה 13.2*8.8 מ"מ
במצלמה הללא מראה ה GF5 זה גדול עוד יותר3/4'' שזה במ"מ 17.3*13.

מדובר על הבדל גדול שמשפיע ישירות איכות התמונה

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור