התלבטות ברכישת עדשה למצלמת DSLR

• פותח הנושא amos
  • פורסם בתאריך

amos

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
החלטתי לרכוש מצלמת CANON 600D או 650D. אני מתלבט לגבי עדשה: 18-135 של קנון או 18-200 של טמרון.
אשמח לקבל עזרה בנושא. כ"כ האם שווה להשקיע ב-650 או שה- 600 מספיק טובה?

לפני שנים רבות צילמתי ב- EOS1000 (לפני העידן הדגיטלי).

תודה
עמוס

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ההבדל הגדול הוא צילום וידאו בינהן.
צילום הוידאו ב 650 טוב יותר ומטפל בבעיות פוקוס בעקיבה, אך מצריך עדשה מתאימה.
אני ממליץ לך דווקא ללכת על מצלמה אחרת.
חדשה, ה 100d .
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=846999

amos

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ההבדל הגדול הוא צילום וידאו בינהן.
צילום הוידאו ב 650 טוב יותר ומטפל בבעיות פוקוס בעקיבה, אך מצריך עדשה מתאימה.
אני ממליץ לך דווקא ללכת על מצלמה אחרת.
חדשה, ה 100d .
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=846999

בכ"ז לגבי ה-600/650: אני קונה את המצלמה בחול, והאפשרויות הן שילוב של ה-600 או 650 עם אחת העדשות שהזכרתי. עדיף להשקיע בעדשה של קנון עם ה-600?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שאורי רשם היתרון של ה 650D זה היכולות בפוקוס משולב שעוזר לקבלת אוטו-פוקוס בצילום וידאו עם עדשות STM שתומכות בכך. יש לציין שעדיין רמת האוטו-פוקוס בוידאו של ה 650D עדיין לא מספקת מול מה שמצלמות הקומפקטיות (בוידאו)
היות וכך עם יש הפרש במחיר לא הייתי משקיע על ה 650D מול ה 600D

בקשר לעדשות לדעתי ה 18-135 היא עדשה טובה יותר,
אבל צריך להבין מה בדיוק הצרכים שלך? מה אתה הולך לצלם? והאם אפשר להציע לך לבדוק מצלמות DSLR או מצלמות ללא מראה אחרות שאולי יתאימו לך יותר לצרכים שלך (יכול להיות שה 600D כן תתאים לך, אבל אנחנו לא יודעים מה הדרישות שלך מהמצלמה :) )

amos

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ראשית, תודה על הייעוץ. צילום וידאו הוא לא המטרה העיקרית, לכל היותר צילום באירועים משפחתיים (מה לעשות, הילדים גדלו...). השימוש העיקרי הוא צילום בטיולים. כאמור, אינני צלם מקצועי, ולא מתיימר להיות כזה. כיום יש לי מצלמה קומפקטית, שאינה עונה לדרישות שלי. ההפרש הכספי בין שני הגופים שבדקתי בשילוב אחת העדשות הנ"ל הוא עד כ- 200$. מדבריך אני מבין שעדיף להשקיע את ההפרש בעדשה של CANON לעומת זו TAMRON במקום גוף 650D.

על אילו מצלמות אחרות היית ממליץ? יש לי חיבה ל- CANON לאור ניסיון העבר (בתקופת הפילם וגם הדיגיטלי), טבל אני כמובן לא נעול על כלום.
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מאוד אוהב את ה D5100 של ניקון שהיא גם DSLR לדעתי עם חיישן מוצלח יותר מזה שיש ב 600D, וב 650D (יש להם אותו חיישן) - היות ויצאה מחליפה של ה D5100 ה D5200, כעת ניתן למצוא את D5100 במחיר מאוד משתלם (ולא לחשוש זה דגם מאוד מוצלח ומתקדם למרות שיש לו כבר מחליף בשוק) מצלמה זו היא המתחרה הישירה של DSLR שאתה ציינת של קנון

מעבר לכך יש מצלמות ללא מראה שהן בעיקרון מצלמות כמו DSLR וניתן להחליף עדשות בהן, אבל אין להם עינית אופטית ולכן אין להן מראה ומכך מגיע השם שלהם
ראה דוגמה http://www.dtown.co.il/articles/1678.html
כך בחשבון שהמחיר כעת זול יותר

יש דגמים כמו אלו של סוני מסדרות ה NEX 3 שנכנסות בתקציב זהה לזה של ה D600 עם חיישן בגדול זהה לזה שיש ב DSLR של קנון וניקון ויש דגמים של פנסוניק ואולימפוס ען חיישן קצת יותר קטן, עם איכות תמונה לא פחות טובה - היתרון של מצלמות ללא מראה זה הגדול הפיזי היותר קטן שלהן והיכולת לקבלת וידאו עם אוטופוקוס אמיתי - האם זו אופציה?

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור