התלבטות בהקשר לרכישת מצלמה.

avishap

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
החלטתי לשפר את המצלמה שברשותי ולרכוש חדשה.החלטתי שלא ארכוש מצלמה גדולה היות ולא תיהיה לי סבלנות לסחוב אותה כשאני יוצא מהבית.
שקלתי את הדגמים הבאים.והתחלתי לקרוא באינטרנט ולראות סרטונים ביוטיוב וזה חלק מהכיף של הרכישה.אבל לא הגעתי למסקנות ברורות.ישנן אתרים שעורכים השוואות אבל נותנים למצלמה אחת לנצח בגדול למרות שבסעיף איכות התמונה הן נחותות מהמצלמה שהפסידה.ישנן השוואות שמתעלמות בכלל מאיכות התמונה וזה מביך.
ולכן אני שואל.האם קנון s100 נחותה משמעותית מסדרת הg10 g11u וg12 של קנון .אם זה לא משמעותי אז אני מעדיף את הקומפקטיות. האם היא נחותה משמעותית מה g1x שיש לה חיישן עצום.
בתמונות שצולמו על ידן המופיעות באתרים אני לא רואה כל הבדל בין כולן.
איך הפוגי 10x לעומת כולן.דווקא בתמונות המופיעות באתרים שצולמו במצלמה זאת אני מתלהב מאד.האם זה תרגיל שיווקי או באמת זאת מצלמה מיוחדת מאד.או התמונות מצולמות בתנאים אופטימליים.לפי אחד האתרים הs 100 עולה על הפוגי וזה מפליא אותי .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איכות התמונה של ה S100 זהה לזו של ה G12 ויותר טובה מזו של G10 ו G11 בגלל שהיא משתמשת ברכיבים זהים לאלו שיש ב G12

ה G1X מספקת תמונות טובות יותר, אבל יקרה יותר
יש קסם ב FUJI X10 ובבקשה ביקרות על המצלמה
http://www.dtown.co.il/articles/2277.html

רק הערה אחת לגבי המצלמה הזו - עד כמה שאני יודע הגרסה החדשה אמורה לפתור את הבעיה בצילום של מקור אור
וכמובן שיש את עניין המחיר שלה

אז לא דיברנו על התקציב - מה התקציב?

avishap

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
החלטתי עד 3500 ש"ח להוציא.אבל כפי שאמרתי הגודל חשוב לי .הg1x כבר גבולית מדי

ואני מעדיף קטנה יותר. חשוב לי לדעת אם הפוגי x 10 יש לה יתרונות ברורים ומוכחים על הs100 היות ואז אעדיף אותה.אבל אם הם בערך באותה רמה אז עדיף לי את הקנון. ואם הgx1 עולה על כולן אז ארכוש אותה.
ואם יש הצעות אחרות באותו תקציב אז אשמח לשמוע.
אנא שימו לב שבכל אלבומי התמונות הרי שהתמונות שמפיקה הפוגי נראות יותר טוב מכולן?האם זה מקרה?או האם האחרות מנסות להראות תמונות שצולמו בתנאים קשים ופוגי לא?

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
לקנות מצלמה לפי איכות התמונות שאתה רואה ברשת - זו טעות.
אתה לא יודע מה עברו התמונות הללו לפני שפורסמו, איזה עיבוד עברו, האם צולמו ב-RAW או JPG וכו'.

לכל אחת יתרונות וחסרונות והשאלה היא, איך אתה מצלם ומה חשוב לך בתפעול המצלמה.
בתור התחלה שים לב, הפוג'י מצלמה ה-רבה יותר גדולה (לטוב ולרע).
הצמצם שלה יותר פתוח במצב טלה, אבל הזווית שלה קצת פחות רחבה בקצה.
יש לה עינית (לא מי יודע מה יעילה, אבל, שוב, שאלה של העדפות אישיות).
יש לה זום ידני.
יש לה מנועי עיבוד JPG ייחודיים (יש מי שזה מעניין אותו).
יש לה יותר גישה לפרמטרים בכפתורים ייעודיים.
ועוד

וייסלח לי כרמי, קסם אין לה. היא מוצר טכנולוגי, לא עושים אותה עם אבק פיות...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מסתבר שכל אחד רואה דברים בצורה שונה ואני עדיין רואה קסמים גם בציוד חשמלי כזה או אחר :)

מצלמה נוספת שמקבלת ביקורות טובות וכדי לך לבדוק היא הסוני RX100

יש אתר שמשווה תמונות זהות של מצלמות שונות ונחשב לאחד האתרים הרציניים בתחום
בבקשה תמונות זהות ב ISO 800 של
קנון S100
http://216.18.212.226/PRODS/PS100/FULLRES/PS100INBI0800.JPG

פוג'י X0
http://216.18.212.226/PRODS/X10/FULLRES/X10INBI00800.JPG

סוני RX100
http://216.18.212.226/PRODS/sony-rx100/FULLRES/RX100INBI0800.JPG

כדי ללחות על התמונה לקבלת רזולוציה מקסימלית - אחרי זה תגיד לי תחליט מה נראה לך יותר טוב

נקודה נוספת לקחת בחשבון ה S100 תוחלף בקרוב ב S110 - לפי מה שנראה השינוי לא יהיה ענק ומצד שני זה מושך את מחיר ה S100 קצת למטה.

avishap

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התשובות
כאן דווקא הפוגי נראית ללא חיים בצבע.הקנון נראית עם צבעים חיים יותר אבל טיפה לא טבעיים.והסוני עם צבעים רעננים וגם טבעיים.מבחינת חדות לא ראיתי שוני גדול.כנראה שהקנון היות והיא בגוודל ומשקל פוקט-והיות והיא לא רחוקה בביצועים, והמחיר זול תיהיה הבחירה.
למרות שהתמונות שמפיקה הפוגי בכל הסקירות ברשת מיוחדות במינן.הצבעים רעננים באופן שאי אפשר להסיר מבט.כמו שאתה אומר זה קסום.אבל השאלה אם זה לא עיבוד מיוחד .הרי לפי נתוני המפרט אין סיבה שלא נראה תמונות שכאלו גם במצלמות אחרות שיקרות ממנה בהרבה..או שאתה חושב אחרת?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כל חברה לוקחת את המצלמה לכיוון קצת שונה עם עיבוד התמונה ולכן יתכנו שינויים בתצוגה של התמונות בין מצלמות שונות
האם תמונה מסוימת עוברת עיבוד לאחר מכן - אני מאמין שכן, אבל כאמור רוב התמונות בכל מקרה עוברות עיבוד פנימי במצלמה.

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
כאן דווקא הפוגי נראית ללא חיים בצבע.הקנון נראית עם צבעים חיים יותר אבל טיפה לא טבעיים.והסוני עם צבעים רעננים וגם טבעיים.

אם אתה מצלם ב-RAW זה בכלל לא משנה, אתה קובע את הצבעוניות בשלב העיבוד.
אם אתה לא, הרי שההשוואה כאן בכלל לא רלוונטית, כי אתה לא יודע מה פרמטרי העיבוד שהוגדרו במצלמה (ואפשרויות הכיוונון אינסופיות, בייחוד ב-P&S שנועדו לאנשים שמצלמים JPG ויש להן הרבה כיוונונים/פילטרים יעודיים).

כאמור, לא קסם, עיבוד תמונה נטו.

בקיצור לא בוחרים לפי צבע אלא אם ל-P&S מסויימת יש איזה פילטר/עיבוד ספיציפי, שאתה נורא אוהב.

ה-RX100 מצלמה מעולה, טובה מהקנון, שונה מהפוג'י, אבל עולה כפול מהקנון.

נ.ב. אני הייתי לוקח את הפוג'י בעיקר בגלל צמצם 2.8 בטלה.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור