התייעצות לגבי רכישת מצלמה ראשונה...

Urimeretyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,
אחרי קריאה נרחבת בפורום והרבה זמן של חלומות החלטתי לרכוש את מצלמת הdslr הראשונה שלי- ניקון D3300. התלבטות קטנה שעדיין נשארה לי זה עניין העדשות. מתלבט אם בתור התחלה לרכוש את הגוף עם עדשת ניקון 18-55 הפשוטה (1800 שח יחד) ואולי בעתיד לרכוש עדשת זום (הצורך לא יופיע אצלי תוך חודש, נכון?) או לרכוש את הגוף עם עדשת ניקון 18-140 (2750 שח יחד) מתוך הנחה שבתקופה הראשונית לא יעלה אצלי צורך לרכוש עדשה נוספת. מה דעתכם? האם זה שווה את ההבדל?
תודה!!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראשית אני רוצה רק לאמת שאתה סגור על המצלמה D3300 ולא רוצה לבדוק את נושא הגוף ורק רוצה לדעת על עדשה?
נשמע לי שאתה סגור על ה D3300 שהיא מצלמה לא רעה בכלל, אבל היות ואני לא יודע מה הדרישות שלך ומה אתה מחפש אז אני לא יודע אם היא הכלי המתאים עבורך או לא - היות וכל אחד יש דרישות שונות ומצלמה אחרת יכולה להתאים לו.
לאחר שאמרתי זאת להסיר ספר ה D3300 היא מצלמה נהדרת, אבל לדוגמא לנושא וידאו לא הייתי בוחר בה וכן יש מצלמות קלות יותר או ללא מראה שאולי יתאימו יותר.

לאחר הסבר קצר זה - בקשר לשאלה שלך, אתה שואל את השאלה הלא נכונה שוב :)
זום הוא לא הנקודה החשובה והיחידה בבחירת עדשה, לדוגמא עדשת ניקון 17-55 עם צמצם F2.8 לכל האורך מאוד דומה לעדשת הקיט 18-55 בנושא טווח הזום, אבל עולה קרוב לפי 10 יותר ולא סתם היא עדשה הרבה יותר טובה הן מבחינת האופטיקה והן מבחינת גודל הצמצם (עדיין לדעתי היא עדשה יקרה ויש חלופות טובות מבית טמרון או סיגמא במחיר יותר שפוי)

אם נחזור לשאלה שלך עדשת הקיט עם טווח זום קטן (כפול 3 מאוד פופולרי), מגיעה עם יכולות צמצם סגור בקוב התחום שלה ועם איכות אופטית נמוכה (לא סתם עם עדשת הזום הזולה ביותר שיש) - עדשה זו מגבילה את יכולת המצלמה לקבל תמונה טובה בגלל האיכות האופטית וכן מגבילה בגלל הצמצים הסגורים של העדשה.

עדשת ניקון 18-140 מספקת טווח זום יותר גדול וכן איכות אופטית טובה יותר (עדיין לא מהטובות יותר, אבל בהחלט טובה מהקיט)
עדיין עדשה זו לא מביאה את היכולת לצמצם פתוחים שחבבי צילום אוהבים (צמצםך פתוח מאפשר לצלם טוב יותר בתאורה חלשה וכן לקבל עומק שדה רדוד שבו האוביקט בפוקוס בולט מהרקע שלא בפוקוס)

עדשות עם צמצם פתוח (פרט להניקון 17-55 F2.8) יכולות להבוא בחשבון הן 17-50 עם צמצם F2.8 מבית סיגמא או טמרון עבור מצלמות ניקון. עלות דומה לזו של עדשת 18-140

אין לי פתרון משולם עבורך - זה מקרה ידוע של כל צלם מתחיל
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

כך שגם כאן אין עדשה אחת שמתאימה לכל אחד - חושב לדעת מה הדרישות ואז להתאים עדשה

Urimeretyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי!
תודה רבה על התשובה המהירה והמושקעת.
בגדול אני מחפש מצלמת dslr טובה שתרוץ איתי כמה שנים. אני מאוד אוהב לצלם (בעיקר נופים ואנשים) ומאוד חשובה לי איכות התמונה. אז מכל מה שציינת/י לטעמך- העדיפות היא ללכת על הניקון 18-140 במגבלות התקציב? יש לי תקציב של איזור 3000 - 3200 שח שלא מתכוון להימתח יותר מדי בשנה-שנה וחצי הקרובות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם זה התקציב, אז באמת אין הרבה אפשרויות והכיוון נראה נכון

יש לקחת בחשבון שעדשת 18-140 היא עדשה טובה להתחלה, אבל בעלת טווח זום יפה אבל לא ענק וללא צמצם גדול שיכול להיות חשוב בצילום אנשים
כמובן שמדובר כאן על פשרה (אבל כל מצלמה וכל עדשה היא סוג של פשרה), ועדיין גוף המצלמה עולה כ 1400 ש"ח והעדשה כ 1100 ש"ח זה מעבר לתקציב שלך

Urimeretyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מממ למה מעבר? התקציב הוא 3000-3200. השאלה מבחינתי אם כעדשה ראשונית שווה ללכת על סיגמא/טמרון עם צמצם פתוח טווח 17-50 או על ניקון 18-140? בשני המקרים לא אשקיע עוד בקרוב.
המקרה היחידי בו אשקול השקעה עתידית נוספת זה ללכת על עדשת הקיט 18-55 שהיא זולה בהרבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חשבתי שהתקציב נמוך יותר.
אני רואה שאני צריך להרחיב קצת בנושא
עדשת 18-140 יכולה לשמש כעדשה ראשית ובדדת בצורה מוצלחת - אבל צלמים שרוצים לקבל יכולות של עומק שדה רדוד, או יכולת לצלם בזמן חשיפה מהיר בתאורה חלשה ירגישו מוגבלים עם עדשה זאת וכאן החוסר בצמם גדול תורגש.

מצד שני עדשת 17-50 עם צמצם גדול מספקת את הטווח הרחב המספק לרוב השימושים - למרות שקצת חסר טווח זום גדול, אני אישית צילמתי תקופה ארוכה עם עדשת 17-55 מקבילה

אם אתה רוצה רק לצלם כחובב ולא חושב להתקדם ביכולות הצילום ה 18-140 תספק אותך מעל הראש, אם אתה חושב להתקדם בנושא הצילום יכול להיות שהוספה של עדשת 50 או 35 עם צמצם F1.8 יכולה להשלים לך את הסט.

אפשרות אחרת היא להשלים את הסט של 17-50 עם עדשת ניקון 70-300
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=678816
גם מקבלים עדשה לטווח העבודה המשמיש 17-50 עם צמצם גדול ויש עדשה לטווח זום הגדול (אומנם פחות איכותית אבל מאפשרת לקבל זום)

איזה פתרון עדיף - זה מאוד קשור לצורת הצילום שלך ולרצון להתקדם בנושא

Urimeretyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אופציה חדשה-
ראיתי שהd5300 עם עדשת קיט 18-55 עולה פחות מהD3300 עם עדשת 18-140. מה עדיף מבין האופציות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראשית אני רוצה רק לאמת שאתה סגור על המצלמה D3300 ולא רוצה לבדוק את נושא הגוף ורק רוצה לדעת על עדשה?
נשמע לי שאתה סגור על ה D3300 שהיא מצלמה לא רעה בכלל, אבל היות ואני לא יודע מה הדרישות שלך ומה אתה מחפש אז אני לא יודע אם היא הכלי המתאים עבורך או לא - היות וכל אחד יש דרישות שונות ומצלמה אחרת יכולה להתאים לו.
לאחר שאמרתי זאת להסיר ספר ה D3300 היא מצלמה נהדרת, אבל לדוגמא לנושא וידאו לא הייתי בוחר בה וכן יש מצלמות קלות יותר או ללא מראה שאולי יתאימו יותר.

בגלל זה שאלתי אם אתה סגור על ה D3300 - ללא תגובה ממך, אז המשכנו לדבר רק על ה D3300
אני מבין כעת שאתה לא סגור על המצלמה הזו - אז נתחיל מהתחלה
מה הניסיון שיש לך בצילום?
האם אתה רוצה מצלמה שתספק תמונות טובות, או שאתה מעוניין להתקדם בידע בנושא הצילום גם כן עם עדשות נוספות בעתיד?
האם וידאו חשוב לך או שכלל לא?
האם אתה רוצה מצלמה קטנה וקלה ש קל לקחת לטיול ?

כעת בקשר לשאלה שלך:
הניקון D5300 בעלת גוף גדול יותר מזה שיש ל D3300 וזה גם יתרון בגלל יותר לחצנים ונוחות תפעול קלה יותר וגם חיסרון גדולה יותר וכבדה יותר - איכות התמונה של שני המצלמות זהה כאשר ההבדל יהיה באיכות העדשה כך שאם את מחבר עדשת קיט ל D5300 אתה נמצא באותה בעיה של עדשת קיט ל D3300 - זה מאוד פשוט איכות העדשה היא הנקודה החשובה לאיכות התמונה ורק לאחר מכן איכות החיישן (שזהה בין המצלמות), כאמור היתרון של ה D5300 במערכת פוקוס טובה יותר, יכולת תפעול נוחה יותר - זה חשוב ועוזר לקבלת צילום בצורה נוחה יותר.

Urimeretyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי:)
הניסיון שלי בצילום הוא מועט- אני מאוד אוהב, מאוד מתעניין אבל חסר ניסיון.
חשובה לי מאוד איכות התמונה ומאמין שאני ארבה לצלם אוכל, אנשים, נופים וכו׳. כרגע אין לי איזו כוונה מיוחדת לפתח את הדבר בצורה מאוד מקצועית אבל כן חשוב לי שהציוד יחזיק הרבה זמן ויתן לי תוצאות טובות. גם כשאני מטייל זה לא איזה טרק רגלי ארוך שיקשה עליי לקחת את המצלמה כך שזה פחות שיקול אני מניח. לא מתכוון לצלם וידיאו בכלל.
לשיקולים והשימושים האלה- מה עדיף לטעמך? D3300 עם עדשת ניקון 18-140 (איזור ה2800 שח) או D5300 עם עדשת ניקון 18-55?
המון תודה על העזרה,
חובב צילום מבולבל :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כעת בקשר לשאלה שלך:
הניקון D5300 בעלת גוף גדול יותר מזה שיש ל D3300 וזה גם יתרון בגלל יותר לחצנים ונוחות תפעול קלה יותר וגם חיסרון גדולה יותר וכבדה יותר - איכות התמונה של שני המצלמות זהה כאשר ההבדל יהיה באיכות העדשה כך שאם את מחבר עדשת קיט ל D5300 אתה נמצא באותה בעיה של עדשת קיט ל D3300 - זה מאוד פשוט איכות העדשה היא הנקודה החשובה לאיכות התמונה ורק לאחר מכן איכות החיישן (שזהה בין המצלמות), כאמור היתרון של ה D5300 במערכת פוקוס טובה יותר, יכולת תפעול נוחה יותר - זה חשוב ועוזר לקבלת צילום בצורה נוחה יותר.

חשבתי שזה ברור שעם D5300 ועדשת קיט תקבל אותה איכות תמונה בדיוק כמו D3300 ועדשת קיט
כך שאם איכות תמונה היא הנקודה החשובה לך ביותר אז D3300 עם עדשה טובה יותר זה פתרון עדיף עבורך מ D5300 עם עדשה פשוטה (כמו קיט)

יכולת תפעול מתקדמת יותר, קצב צילום מהיר יותר מערכת פוקוס טובה יותר שהן היתרונות של ה D5300 על ה D3300 פחות חושבים עבורך לדעתי

דרך אגב לגבי צילום אוכל ואנשים עדשת 17-50 F2.8 מוצלחת יותר מעדשת 18-140

עוד קצת רעש להחלטה :) אם אתה רוצה פתרון קל משקל אפשר לבדוק גם סוני A6000 עם עדשת קיט בכ 2800 ש"ח - תקבל אומנם עדשת קיט, אבל מצלמה קטנה מאוד מהירה מאוד ווידאו מוצלח - אבל היא לא DSLR (איכות תמונה של הסט הזה זהה ל D3300 עם קיט או D5300 עם קיט).

Urimeretyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
והבנתי את כוונתך לגבי הגוף- אלך על הD3300

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן? זאת עדיפה על ה18-140?
http://mo.cameramia.co.il/מוצר-1173...-2-8-XR-Di-II-LD-Aspherical-IF-for-Nikon.aspx

השימושים של יהיו כלליים- הרבה צילום אנשים (לא פורטרט), נוף (אורבני וטבע) ואוכל

לרוב עבור שימושים אלו לא דורשים זום גדול וצמצם גדול יהיה מוצלח בצילומי אוכל ואנשים
אז כן לדעתי היא עדיפה על ה 18-140 בגלל כך

Urimeretyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שאלה אחרונה-
עד כמה קריטית האחריות ומי נותן אותה?
בקאמרהמיה לדוגמא הם נותני האחריות והיא לשנה בלבד בעוד ברשת קמרה הדר היבואן הרשמי הוא נותן האחריות והמא לשנתיים. הבדלי המחירים הם 350 שח (קמרה יקרה יותר)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קמרה מיה נחשבת חנות אמינה, אחריות של הדר נחשבת טובה יותר (היות והם היבואן הרשמי עם קשר ישיר ליצרן), אתה יודע את ההפרש ואתה צריך לעשות את השיקול שלך (350 ש"ח מתוך 1000 ש"ח זה אחוז גבוהה ממחיר המצלמה)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור