התייעצות בנוגע לרכישת מצלמה

elor16

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לאחר שנים של מצלמות קומפקטיות אני רוצה לעלות שלב עם התחביב ולרכוש מצלמת DSLR...
התקציב: 1500-2000 ש"ח
אני מתלבט בין הניקון D3100 והקנון 1100D.
מה דעתכם? אני מפספס אולי דגמים שיתנו לי יותר? או שבכלל עדיף לקנות דמוי(SX50 של קנון)?

תודה רבה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות בסגנון דמוי DSLR כמו ה SX50 מספקות איכות תמונה בנונית ביותר בגוף גדול עם מחיר שלא שווה את הכסף - מצלמות קומפקטיות זולות יותר מספקות איכות תמונה טובה יותר. היתרון של גמוי DSLR זה טווח זום גדול שכאמור בא עם עונש של איכות תמונה בנונית

בקשר למצלמות DSLR אתה לא יכול לפספס כאשר אתה הולך על קנון או ניקון ה D3100 וה 1100D הן מצלמות כניסה של שתי החברות לתחום ה DSLR והעדפה של אחת מהן היא בעיקר בגלל שהיא יושבת לך יותר טוב ביד וקלה לך יותר לתפעולץ

השאלה האם אתה מצלמות ללא מראה ראה כתבה
http://www.dtown.co.il/articles/1118.html

אומנם הכתבה קצת ישנה, אבל נותנת מושג על סוגי המצלמות האלו - היום הן זולות ויתר ויש דגמים נוספים - האם זו אפשרות עבורך?

elor16

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני מחפש משהו שהוא רציני כדי שאוכל להתפתח בתחום הצילום ולחוות הרבה אופציות.
אני מחפש משהו איכותי שאוכל להתחיל להתפתח ממנו.
ההפניה שלך אל מצלמות ללא מראה היא משום שהתקציב נמוך מדי בשביל DSLR?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש הרבה אנשים בקהילת הצילום שעדיין חושבים שמצלמה רצינית חייבת להיות DSLR, מצד שני יש התעוררות מאוד גדולה של מצלמות ללא מראה בזמן האחרון שעדיין מדובר על מצלמות עם יכולת להחלפת עדשות, איכות תמונה מעולה שקרובה ולפעמים גם טובה יותר מה DSLR ברמות הכניסה.

נכון שעבור צלם מקצועי מצלמה ללא מראה לא תמיד תתאים, אבל הרבה חובבים עוברים היום למצלמות כאלו בגלל שהן קטנות יותר וקלות יותר - לדעתי יש לקחת בחשבון שמצלמות ללא מראה עדיין יקרות וניתן להשיג איכות טובה יותר בתמורה לכסף עם מצלמת DSLR בצילום סטיללס, בוידאו המצב שונה ומצלמות ללא מראה מספקות יתרונות על גבי ה DSLR (אבל זה כבר סיפור אחר).

אם אתה חושב להיכנס לנושא ולהתפתח יש לקחת בחשבון שגוף המצלמה הוא רק התחלת ההשקעה ועדשות הן ההשקעה הרצינית ולטווח ארוך יותר שנשארות כאשר הצלם מתקדם ומחליף גוף אחר - כך שיש לקחת בחשבון שמצלמה זו שרוכשים בדרך כלל קובעת את הכיוון לאיזה חברה החובב ימשיך ובארץ זה בדרך כלל קנון או ניקון ואף אחת מהן היא לא כיוון רע :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור