הצעה לטיפול בתמחור מופרז.

מצב
הנושא נעול.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כתב: שמעון בוזגלו

לנוכח השרשור באתר HiFiMusic על התמחור השערורייתי בארץ של הרמקולים של CAV, ובכלל: לנוכח העובדה שיש עדיין כמה יבואני וסוחרי אודיו בארץ (להלן: יבואנים), שלא הפנימו את העובדה שאנחנו כבר לא בשנות התשעים עם המיסוי הפרוע, וכן את העובדה שיש אינטרנט ואפשר להשוות ולבדוק מייד כמעט כל נתון לגבי (כמעט) כל מוצר - יש לי הצעה פשוטה איך לחלץ אודיופילים מתחילים, חובבי מוזיקה ולקוחות תמימים מציפורניהם החמדניות של יבואנים אחדים.

אני מציע שכל אתרי האודיו יפרסמו בדף הבית - במקום בולט לעין - את רשימת יבואני האודיו לפי רמת התמחור של המוצרים שלהם. לדוגמא:

א. יבואנים המוכרים במחיר חו"ל.
ב. יבואנים המוכרים במחיר חו"ל ובתוספת מע"מ.
ג. יבואנים המוכרים במחיר חו"ל בתוספת 33% (מיסוי שיש עדיין כמה יבואנים שאוהבים לצטט אותו).
ד. יבואנים המוכרים במחיר גבוה מסעיף ג.

הדרך לקביעת הקטגוריה שבה יש למצב את היבואן היא פשוטה:
כל אתר יבדוק בצורה רשמית ולא רשמית מגוון מוצרים של כל יבואן וישווה אותם למחירי חו"ל, ובארץ המוצא.
ברור שהמחירים אצל יבואנים רבים הם איזה ממוצע בין ארבע הקטגוריות דלעיל, לכן יש לשקלל בין התמחורים השונים.

אות (Y) יינתן ליבואנים מקטגוריה א.
אות (N) יינתן ליבואנים מקטגוריה ד, בתוספת אזהרה חמורה להתרחק מפניהם.
אות :כועס: יינתן ליבואנים מקטגוריה ג, בתוספת המלצה לא לקנות מהם.

אות הצטיינות מיוחד ומודגש - (great) - יינתן ליבואן המוכר בפחות ממחיר חו"ל.
ואות הצטיינות דומה יינתן גם ליבואן מקטגוריות א' או ב', שהשירות שלו מצוין (על נושא השירות אכתוב ברשימה נפרדת).

בנוסף, כל אתר יטרח לדווח מפעם לפעם על מוצר במחיר מופקע, כמו גם על מוצר במחיר נמוך ממחיר חו"ל.

אני מקווה שבדרך הזאת נוכל להשיג שני דברים:
א. פחות אנשים יולכו שולל וייפלו בפח.
ב. יותר ויותר יבואנים ינסו להתמצב בקטגוריה א.

נערך לאחרונה ב:

Sigma

עוסק בתחום
מעורבות
15
נקודות
18
איזה אייקון יינתן ליבואן המוכר מתחת למחיר חו"ל והשירות שהוא נותן ***?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
משה.

סתם שאלה. האם אתה שכיר או עצמאי?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
היי משה

האם אתה מציע את ההצעה הזו בשביל שהיבואנים
יורידו מחירים?
אם כן,זה לא יקרה כל עוד יש פראיירים(בלי ברירה) כמונו שמשלמים פי 3 יותר מחו"ל
היבואנים ימשיכו לחגוג.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
משה.

סתם שאלה. האם אתה שכיר או עצמאי?

עצמאי. ולי זה לא עולה יותר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יופי. כבר טוב.

עכשיו ספר לי.
כיצד אתה היית מתמחר מוצר שמחירו בארץ המוצא הוא 1000 דולר אם היית יבואן?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יופי. כבר טוב.

עכשיו ספר לי.
כיצד אתה היית מתמחר מוצר שמחירו בארץ המוצא הוא 1000 דולר אם היית יבואן?

ושאתה צריך להעביר מוצר אחד לפחות למת"י.
ושאתה צריך עוד אחד להדגמה.
ושאתה צריך להזמין מלאי של 3<X אפילו שזה מוצר שנמכר ב 3 יחידות בשנה.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יופי. כבר טוב.

עכשיו ספר לי.
כיצד אתה היית מתמחר מוצר שמחירו בארץ המוצא הוא 1000 דולר אם היית יבואן?[/QUO

מעביר את העניין לרואה חשבון שלי. אני סומך עליו שהוא כבר יידע מה לעשות, כדי לתמחר את המוצר בארץ באלף דולר ולהישאר עם רווח נאה בכיס אחרי הובלה ומיסים.

אבל, עכשיו ברצינות, תורי לשאול אותך:
איך זה שיש יבואנים המוכרים כמעט את כל מוצריהם במחיר חו"ל, ויבואנים אחרים שמוכרים כמעט את כל מוצריהם בעשרות אחוזים יותר ממחיר חו"ל?

האם זו לא תשובה מצוינת בשבילך?
לנוכח העובדה המוצקה הזאת, כל תשובה אחרת היא לטעמי מניפולציה של הסוחרים היקרנים.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
תמחור

שירשור הזוי.

יש יצרנים שמחיר האקספורט שלהם נמוך, יש כאלה שמחיר האקספורט שלהם גבוה.

מצחיק לצפות מיבואן שקונה מוצר ב - 300 דולר ומיבואן שקונה מוצר ב - 600 דולר שימכרו אותו באותו מחיר - גם אם בחו"ל שניהם עולים 1000 דולר.

זו כל המתימטיקה, ולדעתי לא צריך רואה חשבון כדי להבין אותה.

לנושאים של שירות, מקצועיות, מלאי, עבודה מסודרת מול מכון התקנים ורשויות אחרות, החזקת חדר תצוגה, "חאפריות" וכ"ו לא אכנס בכלל למרות שכל אחד יכול להבין שאפשר לחסוך בנושאים אלה כדי להוזיל עלויות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יופי. כבר טוב.

עכשיו ספר לי.

מעביר את העניין לרואה חשבון שלי. אני סומך עליו שהוא כבר יידע מה לעשות, כדי לתמחר את המוצר בארץ באלף דולר ולהישאר עם רווח נאה בכיס אחרי הובלה ומיסים.

איך זה שיש יבואנים המוכרים כמעט את כל מוצריהם במחיר חו"ל, ויבואנים אחרים שמוכרים כמעט את כל מוצריהם בעשרות אחוזים יותר ממחיר חו"ל?

אתה ממש לא צריך רואה חשבון על מנת לקבוע כמה רווח אתה צריך בכיס. אם הייתי צריך לשאול את הרואה חשבון שלי כיצד לתמחר כל עסקה כנראה שהיה עדיף אילו הייתי עושה מסלול ממש ממש טוב בחברת הסלולר עבור כמות השיחות.

הסיבה היא ממש פשוטה.
1- מקום העסק וההוצאות הכרוכות בו.
2- עליות המשלוח + עליות אחסון.
3- ביטוחים.
4- פרסום ושיווק.
5- תקלות ובלאי.
6- ציוד להדגמה.
7- ציוד שקרוב לוודאי ימסור את נשמתו לבורא אחרי מפגש לילי עם מכון התקנים.
8- הוצאות רכב לעסק.
9- רואה חשבון {בזכותך נזכרתי בקיומו}
10- מס הכנסה.
12- שעות עבודה.
13- הוצאות משרדיות ואירוח לקוח. {פקסים, אינטרנט, עטים, חוזים, קבלות, הזמנות, כרטסי ביקור, חשמל, מים, קפה, נס, חלב, סוכר, סוכרזית, עוגיות, אזעקה, עיצוב {הכולל ריהוט}, דמי ניהול {בבינייני משרדים}.

ה-13 הללו הם רק קצה הקרחון של הוצאות עסק, יש עוד בלת"מים {בלתי צפויים} שאינם ניכנסים לתמחור המוצר ולעיתים הבלתי צפוי הוא בלתי צפוי של כמה עשרות אלפי שקלים הוצאות. {פריצה חלילה או שריפה}. יש גם מצב בו היבואן מביא סחורה ומוכר אותה בהפסד ואז סוגר ת'עסק.
כיוון שלא כולם מוציאים את כל ההוצאות הנ"ל אך את רובן כנראה שכולם מוצאים תמחור המוצר כולל בתוכו גם את ההוצאות הנ"ל.

כאשר אתה בונה תוכנית עסקית רצוי לרדת עד לרמת הדף למדפסת בהוצאות.

כיוון שאני מעט מכיר את עולם העסקים והתמחורים אני מוכן להודיע לך חגיגית שלעיתים לא ניתן לתמחר כפי שאתה רוצה ליתמחרו והסיבות לא תמיד נובעות מחזירות. לעיתים קרובות מדובר בהשרדות.

ועכשיו אני אוסיף משלי.
האודיופיל הממוצע הוא בעל חי נודניק, ניג'אס, חשדן, מחפש את הקטנות {גם בצליל וגם במחיר} והרבה פעמים מבקר את היבואן במסווה של רוכש רק על מנת לשמוע עוד משהו שיפתח לו את הרפרנס. כמובן שיש לא מעט רציניים ששומעים ורוכשים אך עדיין אף יבואן אודיו היי אנד לא יכול להתעשר מהם {אלא אם כן הוא אימפריה}.

שמעון {אתה מוכרח לחזור לשמך האמיתי, אותי אתה כבר מבלבל}.
אני ממש לא ממליץ לך להכנס לתחום הזה רק מהסיבה שאתה עלול לבלוע את הצפרדע ולהבין שמטרת היבואן הוא למכור במחיר טוב, הרי כולם רוצים להיוץת רובין הוד ולקבל כפיים מהגולשים על כך שהם לא "חזירים" אך לעיתים זה פשוט לא אפשרי. אנחנו מדינה קטנה עם כח צרכני דל. יותר טוב שתגיד תודה שיש בכלל ציוד אודיו איכותי לקהל הישראלי.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
רשימות שחורות הן אקט דוחה.
אז מה אם יבואן X יקרן? אני צריך לסמן אותו באיזה אתר כאילו הוא פושע, או אני השב"כ?
קנה איפה שזול ונוח לך וספר לחבריך.
חוץ מזה, שמוצר אחד יכול להיות יקר, ואחד זול, אצל אותו יבואן.
מה תעשה אז?
תנהל דיון עם להעלות אותו מצבע אדום לכתום?

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
יופי. כבר טוב.

עכשיו ספר לי.

שמעון , שבת שלום

תרשה לי לענות לך על השאלה הזו כאחד שיודע ומתעסק בכך הלכה למעשה :

הבהרת נקודה :

קדם כל , מאחר ואתה מעלה את הנושא בפורומים השונים , אני מאמין שאתה מתייחס
לקהל אודיו דו ערוצי בעיקר , והנושא שאתה עליו מדבר מופנה בעיקר ליבואנים הקטנים
שכן רק הם ואני חוזר רק הם מוכרים באיזור מחירי חו"ל פלוס מינוס , שכן יבואנים גדולים
שסחורתם עוברת לידי חנויות שחייבות להרוויח לא קשורים לעניין כאשר בנוסף לכך עקב הוצאות מרובות אין להם אפשרות למכור גם ב 40% מעל מחירי חו"ל ואף יותר מכך , מאחר ובמקרה כזה הם יפשטו רגל.

התמונה באופן כללי :

כל יבואן שרוצה להיות יבואן נחשב בתחום חייב להעמיד תצוגה מרשימה עם מספר לא מבוטל של מכשירים ורמקולים כאשר כל אלה עולים הון תועפות ומדובר בהשקעה כספית אדירה שלא נושאת ריבית .

כל יבואן שמוכר מוצר High End לא יקר , ואני מדבר כאן על מכשירים שנעים בן 4,000-10,000 שח גם מחזיק מלאי קטן שיושב לו כהשקעה כספית נוספת שכן במקרים של מוצרים לא יקרים יצרנים רבים דורשים למשוך כמה מכשירים , מה גם שכלפי היצרן
זה לא יראה רציני למשוך מוצר אחד במשלוח ולכן יש כאן השקעה נוספת שיושבת
במחסן ליום פקודה.

ולמרות זאת , ולמרות ההוצאות הנלוות כגון פרסום בתשלום באתרים השונים כגון האתר
הנוכחי , אחזקת אתר , רכב, רו"ח , וכו . כל היבואנים הקטנים ללא יוצא מן הכלל מוכרים
במחירים הוגנים הקרובים למחירי חו"ל !

כך שאנני יודע על מה אתה מדבר ועל מה כל המהומה.

התיחסות לשאלתך :

בגין 2 סיבות עיקריות תתכן תנודה בין המחירים של פלוס מינוס 15-20% והם :

א. לא כל היצרנים נותנים ליבואנים את אותם המחירים - כלומר יש יצרן שמחירון היבואן שלו יקר לדוגמא ב 10% מיצרן אחר .

ב. מוצר X המגיע מאירופה לא יעלה כמו מוצר Y המגיע מארה"ב - הובלה מארה"ב עולה
הרבה יותר , וכאשר במדינתנו הנאורה משלמים את אותו מס קנייה גם על ההובלה , והרי
לך הפרש במחיר .

דוגמא :

רמקול רצפתי שהנני מייבא מאיטליה ועולה במבצע 9,290 שח עולה בחו"ל 1,700 יורו.
רמקול ריצפתי שהנני מייבא מארה"ב ועולה 10,900 שח עולה בחו"ל 2,490$ .

אם נהפוך את המטבעות לאותו סוג נגלה ששני הרמקולים עולים בחו"ל אותו המחיר!
אך ..., מחירון היצרן מארה"ב גדול ב 10% ממחירון היצרן האיטלקי , ומחיר ההובלה
מ" ממפיס" בארה"ב עולה כפול ממחיר עמיתו האיטלקי.

- אגב, זאת הסיבה בדוגמא הפוכה שרמקולי Sonus Faber עולים בארה"ב 20-30%
יותר מבאירופה , כאשר נגד עלויות הובלה או מחירון יצרן זה או אחר אין הרבה מה לעשות .

לסיכום :

מאחר וכל מה שהוזכר מעלה , אלו עובדות , הסקר שהנך מציע איננו רלוונטי במיוחד.
לא כלפי היבואנים הקטנים, ולצערך גם לא כלפי הגדולים שאינם מוכרים ישירות לצרכן כאשר בדרך קיים פקטור רווח נוסף ,
ומחזיקים משרדים , עובדים , וצי רכבים ואשר נאלצים לתמחר את מרכולתם גבוהה יותר.

ובכלל , המחירים בארץ של מוצרי High End לדעתי טובים, הוגנים , מלווים בנוסף
בטרייד אין, מתן אחריות , ושירות טוב .

שבת שלום

אמיר ארמה

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נו באמת, שכל אחד יעשה את החשבון שלו ובא שלום על ישראל.
יש כ"כ הרבה פקטורים בתמחור מוצר, שממש אי אפשר להכניס את כולם לאותה משוואה.

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
רוזי
...ובאמת לא ניכנסתי לעובי הקורה אלא במתן תמצית קטנה .
נמר הרחיב את התמונה היותר אמיתית ועובדתית .

אמיר ארמה

נערך לאחרונה ב:

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אמיר ונמר,
תודה על התשובות המפורטות והרציניות.
הן בהחלט חומר ראוי למחשבה ולבדיקה.
אמיר,
אני אכן מתכוון ליבואני ציוד האודיו הדו ערוצי האיכותי.

רבותיי, נקודה להבהרה:
חלק מן היבואנים מן הסוג שציינתי מוכרים כמעט את כל הסחורה שלהם במחירים מצוינים, כלומר, במחיר חו"ל, ובמקרים לא מעטים אף פחות מכך.
חייבים להודות שהעובדה הזאת מעוררת תהייה אצל הלקוח, ולפחות אצלי. הרי אם יש כמה יבואנים (אני מכיר לפחות שלושה כאלה) שהמחיר המקסימלי שבו הם מתמחרים את כל המוצרים שלהם הוא לכל היותר מחיר חו"ל + מע"מ, איך קורה שזה לא המצב אצל השאר? לא צריך להיות גאון פיננסי היורד לפרטי פרטים כדי להסיק מזה מסקנות.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ומה עם הצורך של היבואן ליפגוש את הצרכנים המשונים לאודיו?

מההכרות של התחום,הדבר האחרון שההיתי רוצה לעסוק בו זה לנסות ולמכורלאודיופיל צעיר ואמביציוזי שכל מטרתו ברכישה זה "לסחוט את טיפת המיץ האחרונה מהלימון" ולאו דווקא לחפש איכות ושירות,
ובנוסף לקבל המכשיר אליו הביתה לשבועיים,שש פגישות נוספות אצל היבואן,ועשרות שיחות טלפון,
וגם שסוכם סופית על המחיר יש ויכוח נוסף בזמן ההספקה על המחיר.
מודה אני שבאופן אישי הייתי מתקשה מאוד באינטראקציה עם שכאלו,ולצערי היתה לי התנסות שכזו במכירת כבל משומש שהגיעה לידי חרפה,
וכן אפילו בעלי ציוד משומש מחברי שהנם בעלי ציוד שהוא חלומי לאאודיופיל צעיר נמנעים ממכירתו בגלל תרבות המסחר של "צעירים נזעמים ואגרסיבים" אלו.
לא כל שכן היבואנים שזהו לחם חוקם ,חלקם מפתחים עצבי ברזל,חלקם משתמשים באנטיהיסטמינים וחומרי הרגעה לצורך המפגשים.
טיפה תרבות גם מצד הרוכשים לא תזיק.
ומכאן אני שולח את בירכתי ליבואנים הנחמדים שלנו שלמרות הכל עומדים בפרץ בסבלנות ,חביבות,והרבה אהבה לתחום,ומקווה שלא יהפכו את הסחר באודיו"לסחר סוסים בשוק" כפי שחלק מהצרכנים מבקש.(great)

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
משה/שמעון
אמרו חז"ל טול קורה מבין עיניך
כמו שנכתב כאן ובאתרים המקבילים שפתחת בהם שרשור זהה
אתה לא מבין דבר וחצי דבר בייבוא של מוצר , וכנראה גם לא רכשת מחו"ל דבר שעולה מעל 50$ שלרוב עוברת ללא חיוב של מכסץ
בייבוא פרטי של מוצר מחו"ל כמו שנאמר יש את עלות המוצר יש משלוח+ ביטוח + מעקב
לאחר שהגיע לארץ תשלם עוד 32% תוסיף על זה את עלות הזמן שעסקת בייבוא ושחרור (כן גם הזמן שלך שווה כסף)
אחרי הכל רווח של 2000 -4000 ש"ח על מוצר שעולה20000 ש"ח 10%-20% ללא אחריות ושירות בארץ
אצל יבואנים זה לא יכול לעבוד כך מכל הסיבות שתוארו למעלה
לא טוב לך תקנה בחו"ל
יש לך המלצה על חנות מסויימת מוצר מסויים נשמח לשמוע
גם ביקורת כזו או אחרת תתקבל בשמחה אבל רפש לא ממש מעניין

אני לא סוחר ואין לי קשר וגם לא מכיר סוחרים פשוט יצא לי להזמין כמה פעמים מוצר כזה או אחר שלא היתה אפשרות לרכוש בארץ

שבת שלום

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
10-20 אחוז רווח?
התכוונת אולי 100-200 אחוז רווח,זה יותר הגיוני.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור