המערכת של AK1

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
עמיר,
כשאתה מפרט זה עד הסוף.
יופי של מערכת!!!

ממתין לכתיבתך בנושאי אקוסטיקה וחדר.

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
173
נקודות
43
אני מבקש לציין עובדה שמשכה את תשומת ליבי מיד ..
(אני אישית פחות מתרשם מקופסות וברזלים (בלי קשר למערכת שלך ספציפית ) )
מה שבאמת הרשים אותי זה אוסף המוסיקה שלך .
מזמן לא ראיתי בארץ אוסף בגדול ובהיקף כזה .
שאפו שאפו שאפו .
:בעד::בעד::בעד::בעד::בעד::בעד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הגובה הזה בגלל הנמכת התקרה בעבור טיפול אקוסטי?
נשמח לפירוט ככל הניתן על הטיפול האקוסטי.
כפי שכתבתי קודם, אין "טיפול אקוסטי" מעבר למשולשים בפינות.

אבל יש התייחסות לאקוסטיקה בכל הרמות, החל בקירות צדדיים לא מקבילים -- אם הגובה הייה מאפשר הייתי עושה גם את התקרה לא מקבילה לרצפה -- דיסקים, תקליטים וספרים על הקירות, פרקט מעץ גושני בציפוי שמן, לא לכה (מסתבר שזה חשוב), שטיח עבה, כריות...

כן יש בידוד אקוסטי, מאוד נרחב -- "חדר צף", דלתות אקוסטיות, חלונות כפולים עם זכוכית עבה, ועוד...

הרחבה באחד השלבים הבאים :)

עמיר

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,433
נקודות
113
איזו מערכת מרהיבה עמיר, מיוחדת, מושקעת ביותר, שאפו :שתוי::בעד::בעד:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
יש מה שנקרא טירוף מערכות ויש שנקרא טירוף חושים.
אין לי ספק שפה יש את שניהם...שפו. אין עוררין שפרפקציונזם מטורף מושקע פה.פעם שניה, שפו (ורד)

נערך לאחרונה ב:

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
אין תמונות כי יש צורך ביצירת מתח בעלילה. :)
ועכשיו ברצינות, התרשמתי מהאהבה שלך למוזיקה שבאה לידי ביטוי בבחירת הציוד. :בעד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מבקש לציין עובדה שמשכה את תשומת ליבי מיד ..
(אני אישית פחות מתרשם מקופסות וברזלים (בלי קשר למערכת שלך ספציפית ) )
מה שבאמת הרשים אותי זה אוסף המוסיקה שלך .
מזמן לא ראיתי בארץ אוסף בגדול ובהיקף כזה .
שאפו שאפו שאפו .
:בעד::בעד::בעד::בעד::בעד::בעד:
בלי קשר למה מרשים ולמה לא :), לפעמים מפתיע אותי איך שאנשים משקיעים הון תועפות בשיפור המערכות שלהם, אבל בכלל לא מתעסקים באיזו גירסה טובה מבחינת איכות סאונד יש למוסיקה שהם אוהבים.

אני מוכן להשקיע הרבה כסף -- וגם הרבה טירחה -- בלמצוא גירסאות טובות יותר למוסיקה שאני אוהב, וייש ביצועים שקניתי שוב ושוב, בתקווה לשפר עוד איזה אפסילון באיכות הסאונד. כל מיני גירסאות יפאניות לדיסקים והדפסות מוקדמות של תקליטים...

רק לפרפורציה, לא מזמן קניתי באיזושהי מכירה 55 תקליטים קלאסיים ב-250 ש"ח, ביניהם כמה "מציאות".

באותו יום עצמו, הזמנתי ב-eBay דיסק שניסיתי להשיג אותו קודם, ללא הצלחה, במשך יותר משנה -- SACD מתוצרת החברה הסופר-יקרנית Esoteric -- של הקלטה שהייתה לי אותה כבר ב-CD רגיל של סוני. ב-72 הדיסק ועוד איזה $10 המישלוח, מתקבל דיסק אחד במחיר 50+ תקליטים... :(

והדבר המעצבן הוא שבגירסת ה-SACD, גם הקריינות וגם השירה הם בגרמנית, בעוד שב-CD הם הייו באנגלית.
ומילא שהשפה פחות מובנת/נחמדה -- הבעייה היא שבהקלטה של הקטעים המושרים שהוקלטו מחדש בגרמנית, איכות הביצוע נמוכה יותר, לעזאזל :(

ככה זה כשרודפים אחרי הזנב...

עמיר

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
עמיר
ראשית שאפו על המערכת :בעד:
לעבור מ-800 B&W,ל-Acapella High Cecilia.
זה אומר שינוי פאזה בצורת השמיעה.
גם אני עברתי מהלך דומה מ-B&W לרמקולים קרמיים.
בעבר הייתה בליבי פעם מחשבה על הורנים ושלך עמדו על הפרק.
אך לא יצא לי להקשיב להם ומשום כך ירדתי מהם.
מאמין שהמערכת נשמעת נפלא (ורד)

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
בלי קשר למה מרשים ולמה לא :), לפעמים מפתיע אותי איך שאנשים משקיעים הון תועפות בשיפור המערכות שלהם, אבל בכלל לא מתעסקים באיזו גירסה טובה מבחינת איכות סאונד יש למוסיקה שהם אוהבים.

אני מוכן להשקיע הרבה כסף -- וגם הרבה טירחה -- בלמצוא גירסאות טובות יותר למוסיקה שאני אוהב, וייש ביצועים שקניתי שוב ושוב, בתקווה לשפר עוד איזה אפסילון באיכות הסאונד. כל מיני גירסאות יפאניות לדיסקים והדפסות מוקדמות של תקליטים...

רק לפרפורציה, לא מזמן קניתי באיזושהי מכירה 55 תקליטים קלאסיים ב-250 ש"ח, ביניהם כמה "מציאות".

באותו יום עצמו, הזמנתי ב-eBay דיסק שניסיתי להשיג אותו קדם, ללא הצלחה, במשך יותר משנה -- SACD מתוצרת החברה הסופר-יקרנית Esoteric -- של הקלטה שהייתה לי אותה כבר ב-CD רגיל של סוני. ב-72 הדיסק ועוד איזה $10 המישלוח, מתקבל דיסק אחד במחיר 50+ תקליטים... :(

והדבר המעצבן הוא שבגירסת ה-SACD, גם הקריינות וגם השירה הם בגרמנית, בעוד שב-CD הם הייו באנגלית.
ומילא שהשפה פחות מובנת/נחמדה -- הבעייה היא שבהקלטה של הקטעים המושרים שהוקלטו מחדש בגרמנית, איכות הביצוע נמוכה יותר, לעזאזל :(

עמיר
זה עניין של אישיות עמיר.
אני מרגיש שהרדיפה אחרי גרסאות טובות יותר כל הזמן תרחיק אותי מהמוסיקה כי זה הופך את העניין לאובססיבי מידי לטעמי.
אני מעדיף להתרכז במוסיקה באיכות הקיימת ולרכוש מוסיקה חדשה במקום למחזר תכנים מוכרים רק בשביל עוד קצת איכות סאונד.
לא אומר ששיטה אחת טובה מהשניה רק מביא עוד פרספקטיבה.

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
173
נקודות
43

באותו יום עצמו, הזמנתי ב-eBay דיסק שניסיתי להשיג אותו קדם, ללא הצלחה, במשך יותר משנה -- SACD מתוצרת החברה הסופר-יקרנית Esoteric -- של הקלטה שהייתה לי אותה כבר ב-CD רגיל של סוני. ב-72 הדיסק ועוד איזה $10 המישלוח, מתקבל דיסק אחד במחיר 50+ תקליטים... :(

עמיר

ולכן אני חושב שאתה בין האודיופילים היותר רציניים פה .
אני מכיר לא מעט חברים שכותבים פה .. שומעים את אותם הקטעים ... משקיעים אין סוף בציוד
אבל הם לא יודעים להבדיל בין דיאנה קרל לפטרישה ברבר .

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אני מכיר לא מעט חברים שכותבים פה .. שומעים את אותם הקטעים ... משקיעים אין סוף בציוד
עדיף לא להקשיב לשתיהן:)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר
ראשית שאפו על המערכת :בעד:
לעבור מ-800 B&W,ל-Acapella High Cecilia.
זה אומר שינוי פאזה בצורת השמיעה.
גם אני עברתי מהלך דומה מ-B&W לרמקולים קרמיים.
בעבר הייתה בליבי פעם מחשבה על הורנים ושלך עמדו על הפרק.
אך לא יצא לי להקשיב להם ומשום כך ירדתי מהם.
מאמין שהמערכת נשמעת נפלא (ורד)
כן -- כתבתי על זה כאן כמה פעמים, שעברתי שינוי מהותי בצורת ההאזנה -- מלרוץ אחרי הצליל ה"נכון" / "אמיתי" / "ריאליסטי" וכוי"ב, להבין שהמירוץ הזה מופרך מבסיסו, ולו רק מפני שכמעט שאין הקלטות שבכלל מנסות לשמר את הצליל בצורה המתאימה -- וכלה במעבר לחיפוש אחרי מה שעושה לי כייף, ללא קשר ל"נכונותו".

זה כלל לא רק רמקולים, אלא גם מעבר לציוד מנורתי, וגם התחלתי לאפשר לעצמי ליהנות מוויניל, שעד אז הפריע לי שזה "יותר יפה מהמציאות".

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
זה עניין של אישיות עמיר.
אני מרגיש שהרדיפה אחרי גרסאות טובות יותר כל הזמן תרחיק אותי מהמוסיקה כי זה הופך את העניין לאובססיבי מידי לטעמי.
אני מעדיף להתרכז במוסיקה באיכות הקיימת ולרכוש מוסיקה חדשה במקום למחזר תכנים מוכרים רק בשביל עוד קצת איכות סאונד.
לא אומר ששיטה אחת טובה מהשניה רק מביא עוד פרספקטיבה.
אוקיי, אפשר באופן תקף לחלוטין להסתכל על זה גם כך :)

מבחינתי האישית אין כאן הרחקה מהמוסיקה, אם כבר להיפך, אבל זה מבחינתי, בלי להוריד ממה שאתה אומר לגביך.

עם זאת, כדאי לוודא שהגרסה הראשונה שקונים לכל דבר היא המיטבית :)
(זה מה שאני מנסה לעשות, אבל אחר כך נתקל בגירסאות נוספות שקורצות לי)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש הבדל? :)

[אני כמעט רק בקלאסי, אז אני לא מזהה אף אחת מהן]

אני רק יודע שאת שתיהן מקליטים היטב, וייש לי איזה דיסק או שניים מכ"א מהן, ששמעתי, התרשמתי מאיכות הסאונד, פחות מאיכות המוסיקה, ומאז לא יצא לי לחזור אליהן.

שווה?

עמיר

נ.ב., אחרי שכתבתי את זה, ראיתי כאן חוות-דעת אחת שטוענת שלא :)

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
יש הבדל? :)

[אני כמעט רק בקלאסי, אז אני לא מזהה אף אחת מהן]

אני רק יודע שאת שתיהן מקליטים היטב, וייש לי איזה דיסק או שניים מכ"א מהן, ששמעתי, התרשמתי מאיכות הסאונד, פחות מאיכות המוסיקה, ומאז לא יצא לי לחזור אליהן.

שווה?

עמיר

נ.ב., אחרי שכתבתי את זה, ראיתי כאן חוות-דעת אחת שטוענת שלא :)
לא הפסדת כלום

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
173
נקודות
43
לא בטוח ששווה .. אתה איש של קלאסית , ואני רק נתתי דוגמה ...

אגב שמתי לב כשביקרתי בגרמניה שאנשים ששומעים קלאסית אכן מתרשמים מהרומקולים של אקאפלה .
(אותי זה פחות תפס .)
כניראה שהם עושים משהו באמת שמיחד אותם למוסיקה קלאסית .

אני לחלוטין מזדהה עם האימרה שלך :
שעברתי שינוי מהותי בצורת ההאזנה -- מלרוץ אחרי הצליל ה"נכון" / "אמיתי" / "ריאליסטי" וכוי"ב, להבין שהמירוץ הזה מופרך מבסיסו, ולו רק מפני שכמעט שאין הקלטות שבכלל מנסות לשמר את הצליל בצורה המתאימה -- וכלה במעבר לחיפוש אחרי מה שעושה לי כייף, ללא קשר ל"נכונותו".

גם בעיני אכן מרוץ מופרח , תמיד חיפשתי חוויה .

לאחרונה גם בי מקנן הרצון לרמקול הורן (קצת שונה בטופולוגיה משלך ) .... ;)

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני לחלוטין מזדהה עם האימרה שלך :
שעברתי שינוי מהותי בצורת ההאזנה -- מלרוץ אחרי הצליל ה"נכון" / "אמיתי" / "ריאליסטי" וכוי"ב, להבין שהמירוץ הזה מופרך מבסיסו, ולו רק מפני שכמעט שאין הקלטות שבכלל מנסות לשמר את הצליל בצורה המתאימה -- וכלה במעבר לחיפוש אחרי מה שעושה לי כייף, ללא קשר ל"נכונותו".

מעניין איך אתם מוצאים סתירה בין ה-"נכון, ריאליסטי, אמיתי" לבין "מה שעושה כיף"...

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
173
נקודות
43
שאלה יפה ....
כשאני חושב על זה שוב .. התשובה בהחלט לא פשוטה .
אבל זה שווה שירשור \ דיון ניפרד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מעניין איך אתם מוצאים סתירה בין ה-"נכון, ריאליסטי, אמיתי" לבין "מה שעושה כיף"...
בקלות.

מה שאפשר בפועל לשמוע במציאות הוא מוגבל יחסית למה שאפשר לשמוע מהקלטות במערכת טובה.

במערכת אפשר לשמוע הרבה יותר פרטים, לקבל (ברוב המוסיקה האקוסטית) הרבה יותר אימפאקט מאשר בישיבה באולם קונצרטים, לקבל תחושה של הולוגראפייה ו"סופר-ראליזם" הרבה יותר מבמציאות, הצליל יכול להיות עשיר יותר ומלא יותר מאשר במציאות, וכו' וכו'.

עמיר

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
173
נקודות
43
אני דווקא רציתי לקחת את הדיון למקום הרבה יותר פילוסופי ..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור