המלצות שמיעה - מוסיקה אלטרנטיבית

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
אז דצמבר פה ואפשר לסכם את העשור:

זאת הרשימה שלי ל - 10 האלבומים הכי טובים שיצאו בעשור הזה בסדר אקראי(בז'אנרים בהם עוסק השרשור, כמובן).

זה יכול להיות נחמד אם תעלו פה את הרשימות שלכם.

הכנסתי לרשימה רק את אלה שלדעתי אמשיך לשמוע גם בעשור הבא והלאה.

1Beck – Sea Change - 2002

2.Devendra Banhart – Cripple Crow - 2005

3.Wilco – Yankee Hotel Foxtrot - 2002

4.Calexico – Feast of Waire - 2003

5.Johnny Cash – American IV: The Man Comes Around - 2002

6.dEUS – Pocket Revolution – 2006

7.Elliott Smith – Figure 8 - 2000

8.Lovage - Music to Make Love to Your Old Lady By – 2001

9.Ian Brown - Music of the Spheres – 2001

10.Belle & Sebastian – The Life Pursuit - 2006

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
where is M.ward ?\
Neko Case?

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
מבחינתי בק הוא האמן הכי גאון שפועל היום. הוא בוב דילן של שנות ה-2000. הוא כל כך ורסטילי, וכל כך מוכשר שכל אלבום שלו- והוא עובד בקצב גבוה בשנים האחרונות - מצליח להלהיב אותי, לרגש אותי ולחדש לי. אחרי שהגשמתי חלום וראיתי אותו בהופעה (בסאן דייגו) אני רק יכול להתפלל שהוא יקפוץ בקרוב גם לארץ הקודש כדי שתוכלו לחזות בפלא המוסיקלי הזה.

(great) (great) (great)

אני משוגע על בק ועוקב אחר היצירה שלו עוד מאז שיצא Odelay...
איזה כיף לך שזכית לראותו בלייב :cool:
למרות שעושה רושם שסיבוב ההופעות של 2008-2009 שבעקבות Modern Guilt קצת "יבש" ואנמי בהשוואה לקודמיו...
בסיבובים הקודמים היו גימיקים קורעים, כמו גרוטסקיות מוצהרת, המריונטות שמחכות את הלהקה, ה-Medley's שהוא עושה כשהלהקה סועדת סביב שולחן אוכל, החנבץ חסר-כל-אינטואיציה-חברתית שרוקד בפראות לצידם, וכו'... לצערי ראיתי רק בוידאו :(

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18

לכל שאלה תשובה מאת אורי__ו.. תותח אתה תאמין לי...

הם שולחים לישראל האמזונים?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כידוע לי דיסקים/דיוידי אמזון שולחים. שאר המוצרים זה בעיה.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
משהו טוב:

Bill Callahan -
Sometimes I Wish We Were an Eagle

הידוע בכינויו SMOG מביא פה אלבום חורף כאילו לואו-פיי בסגנון אבל היי-פיי לגמרי ברמת ההקלטה, אלמנטים של פולק, הרבה כלים אקוסטים ובעיקר שירה מדוייקת ונקיה. להתמוגג.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
משהו טוב:

Bill Callahan -
Sometimes I Wish We Were an Eagle

הידוע בכינויו SMOG מביא פה אלבום חורף כאילו לואו-פיי בסגנון אבל היי-פיי לגמרי ברמת ההקלטה, אלמנטים של פולק, הרבה כלים אקוסטים ובעיקר שירה מדוייקת ונקיה. להתמוגג.

מעולה. בק , רק אחר. :)
אהבתי.

אני בהמלצה על אלבום נדיר, במחזותינו לא מצאתי והזמנתי מחו"ל.
Neko Case- Canadian Amp
http://www.nekocase.com/store/2006/02/canadian_amp_1.html

יצא 71 שקל במשלוחה לא רעה לארץ.
EP של 8 שירים, בהם הרבה שירים של יוצרים שונים מעולם הפולק.
4 גרסאות כיסוי של יוצרים קנדים,אחד מהם ניל יאנג, עוד 2 שלה עצמה, ועוד.
הכל מלווה בקאנטרי, פולק, גיטרות, באנג'ו, כינורות, ועוד.

יצירה מאוד 'מרגשת' עם שירים שנבחרו בפינצטה.

לדעתי, מהתקליטים(אפילו שזה EP) היותר שלמים ששמעתי אי פעם.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
מעולה. בק , רק אחר. :)
אהבתי.
.

אם אהבת את זה, תשיג את Lambchop
אין לי ספק שתאהב גם

2 אלבומים מעולים: OH ohaio החדש, ועוד אחד ישן יותר, בעל השם המשעשע No, you como'n!

הנאה

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
Jenny Lewis - Acid Tongue

אוהבים זמרות מז'אנר האינדי-קאנטרי-פולק-רוק? אוהבים זמרות שמוקלטות לעילא? אוהבים שהן יותר מעניינות מנורה ג'ונס? אוהבים נקניקיות? יופי, אז תשיגו את האלבום הזה בהקדם.

אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להמליץ על חנות בה קניתי את הדיסק הזה ושאותה גיליתי השבוע. קוראים לה היי-פידליטי, היא נמצאת ברחוב פינסקר ליד בוגרשוב (ת"א) והיא חנות נישה שמתמחה במוזיקה אלטרנטיבית. (וכשאני אומר מתמחה אני מתכוון שראיתי שם מלא אלבומים שלא מצאתי בשום מקום אחר.) מעבר לזה שמוסיקת מיינסטרים פשוט אין להשיג שם. רוצים ביונסה? אין, עידן יניב החדש? אין, הדיסק של כוכבי כוכב נולד? שכחו מזה.
ככה אני אוהב.

הנאה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מעולה, מתאים לביקור בSG אלק'.
:)

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
אורי דווח אחרי הביקור מה מצאת, לי לא היו יותר מ 20 דקות לנבור...

בינתיים אני אדווח על עוד דיסק נוסף ומעולה מאותה רכישה שם:

Giant Sand - Cover Magazine

דיסק קאברים של הלהקה המעולה הזאת שעליה כתבתי גם איפשהו בתחילת השרשור, מזמן, בשנה אחרת.
בינתיים הסתבר לי גם שיש קשר כלשהו בינה ובין קלקסיקו .בכל אופן, מה בתפריט?

2 קאברים של ג'וני קאש, אחד של ניק קייב, אחד של פי ג'יי הארוי, ביצוע אדיר לשיר The Beat Goes On ועוד מיני מטעמים.

זה כדאי

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
A Band Of Bees - Sunshine Hit Me

או, בלהקה חביבה שכזאת לא נתקלתי כבר הרבה זמן. החברה האנגלים האלה, מזכירים לי קצת את beta band שכתבתי עליהם פעם פה וגם את הסופר פרי אנימלס.
קצת קשה לי לשים אותם תחת הגדרה ז'אנרית מדוייקת כי הם מושפעים ומתכתבים עם הרבה תתי ז'אנרים שיכולים להיכנס תחת הטייטל של מוסיקה אלטרנטיבית.
פה אני מדבר על אלבום הבכורה שלהם מ 2002 שהוקלט על ידי שני המייסדים של הלהקה באולפן ההקלטות הביתי שלהם. שניהם ניגנו בכל הכלים ועשו את כל הקולות. סחטיין. מאז הם הוציאו עוד 2 אלבומים אבל לטעמי זה המעניין המקורי והטוב ביותר.

סוף שבוע נעים

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש באלבום הזה מחוות להמון סגנונות שונים, חלק נשמעים כמו UB40 עם מקצב רגאיי, אחרים שקטים ורגועים.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
Noah and the Whale - The First Day Of Spring

מועמד ראוי לתואר אלבום השנה לשנת 2009 של הלהקה הבריטית הכה מעולה הזאת. מזכירים לי קצת את Mogwai שדיברתי עליהם לא מזמן במובן של יצירת האווירה המרתקת מסביב לשיר וגם את Bright Eyes ברמת השירה והכתיבה.
ההפקה של האלבם הזה לא פחות ממדהימה עם הרבה ריברבים, כלי נשיפה, פסנתר, וכלי מיתר בשפע, כמו גם אלמנטים מתחום האופרה והמוסיקה הקלאסית, שירה מדוייקת וסאונד נקי (כמו שאני אוהב). האווירה ברוב השירים אמנם קצת מלנכולית, אבל מי אמר שזה רע?
בקיצור אלבום מדהים של אחת הלהקות הכי מרתקות שאתם לא מכירים.

שבתשלום

נערך לאחרונה ב:

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
סתם רציתי להציע כמה דברים משלי:

Dave Matthews כבר הומלץ פה אבל אני חושב שדווקא האלבום הכי טוב שלהם לא זכה להתייחסות והוא: Before these crowded streets שלדעתי הוא גם אחד האלבומים הטובים ששמעתי.

חוץ מזה יש גם את John Butler Trio שאני לא בטוח שניתן להשיג בישראל אבל שווה לנסות לשים יד על האלבום Sunrise over sea.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור