המלצות שמיעה - מוסיקה אלטרנטיבית

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
(ממקדימי המדור, ברכות :))
אכן דיסק מדהים

(ואין ברירה אלא להוריד אותו....)

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
סוף שבוע שהגיע מהר

והיום אולי אני טיפה חוטא לז'אנר של השרשור, אבל היות והוא כה אינטימי - אני מרשה לעצמי:

Tom Waits - Nighthawks at the dinner

מה יש לומר על טום וויטס שעוד לא נאמר... גאון, שיכור, משורר בחסד, הכל נכון. באלבום הזה מ 1975 הוא לא באמת הופיע בבר אפלולי מלא עשן כמו שמתבקש לדמיין אחרי שמאזינים לו. וויטס הביא קהל לסטודיו במשך יומיים ויצר את האלבום הכפול הזה שבו אנו נחשפים אליו באופן אינטימי. לי הוא תמיד מזכיר - כשאני מאזין לאלבום הזה - את אותה דמות שהוא שיחק בסרט (הנהדר של רוברט אלטמן) "תמונות קצרות": רגיש, רומנטיקן ללא תקנה וכן, לעזאזל עם בעיית האלכוהול הזאת, אתה לא יכול שלא לחבב אותו. ההופעה עצמה בלוזית ומלאה בקטעי מעבר והרהורים על החיים, על הרווקות, על שתייה ועל אהבה. את כל זה הוא עושה בכישרון הקומי האדיר שלו ובכישרון הכתיבה הנדיר שלו.

ואני אסיים במשפט שאמר פעם חכם סיני עתיק:

"אתם חייבים להשיג את הדיסק הבן ז**ה הזה"

-windavi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אחלה המלצות חברים אני מאושר...

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
אחלה המלצות חברים אני מאושר...

אם ככה - קבל עוד משהו חדש(לפחות בשבילי) שאני לא מפסיק לשמוע:

William Elliott Whitmore - Songs Of The Blackbird

קשה להגדיר את האלבום הזה סגנונית אבל זה איפשהו באיזור הפולק-קאנטרי-בלוז-אמריקנה אם אני חייב לנסות. יש לו קול וסגנון הגשה מאוד ייחודיים, באופן שהרבה זמן לא שמעתי. ולמרות שמאז האלבום הנ"ל הוא הוציא השנה אחד נוסף בשם Animals In The Dark , האלבום הזה, אותי, יותר תפס. כמובן שייתכן ובעוד שבוע אני אטען את ההפך היות ועדיין לא נתתי לו את מלוא תשומת הלב...
בכל אופן - ההנאה מובטחת

שבוע טוב שיהיה

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
טוב, זה לא לקח לי שבוע, אלא בדיוק עוד 2 האזנות רצופות כדי להבין:

האלבום החדש שלו - Animals In The Dark לא פחות טוב.
להפך, הוא ממש ממש טוב...

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
סופשבוע הנה בא:

Ballad of the Broken Seas - Isobel Campbell & Mark Lanegan

אחח... איזה אלבום. איזובל קמפבל מהלהקה הכה משובחת (המלצה בקרוב) Bell&Sebastian עם קולה הלוחשני והמלטף, פוגשת את מארק לנגאן מה Screanmin Trees עם הקול החרוך ממי יודע כמה סיגריות ואלכוהול.
יחד הם יוצרים שילוב מרתק של אינדי-פולק עם הרבה פסנתר, כינורות, גיטרות וכלים אקוסטים ודואטים בין שניים שהם שילוב מושלם - ווקאלית וסגנונית.
סוכרייה אלטרנטיבית אמיתית - על הצד הרגוע יחסית של הסקאלה.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
אני מרגיש חובה למלא את החלל שהושאר ע"י אורי:

Beta Band - The three E.P's

(אני בשעה כזאת שקשה לי לכתוב תקציר. כנסו ל AMG תקראו)
כל מילה מיותרת על האלבום הזה.
אחרי שתקשיבו לרצועה הראשונה - dry the rain - אחד ההימנונים של שנות ה 90, אולי תזהו את הלהקה הבריטית הכל כך מיוחדת הזאת. החיבור הייחודי שלה בין אלקטרוני ורוק הוא חד פעמי. לפעמים מלודי, לפעמים אינסטרומנטלי אבל תמיד סוחף וחדשני.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
סופ"ש של הנוצרים :)
ולכן דיסק.
Breaking Silence by Janis Ian
היוצרת, הזמרת, הכותבת, היוצרת ג'ניס איאן, באלבום משנת 1992
אלבום שמתבלט בקלות גם עקב הפקתו המעולה וגם המוזיקה והשירה

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
לכבוד ההופעה של Calexico מחר וההתרגשות המתלווה, המלצה לאלבום קצת שונה שלהם.

למי שלא מכיר את האלבומים convict pool, black light המעולים ואת , in the rains שנעשה בשת"פ עם iron and wine אז נעים מאוד, תכירו את אחת הלהקות הייחודיות והמרתקות שפועלות כיום. החבר'ה מאריזונה מנגנים מוסיקה שבהחלט מחוברת למקום ממנו באו ולקרבה עם מקסיקו. טרנטינו הפך אותם ללהקת הבית בפסקולים של הסרטים שלו והם לא דומים לשום דבר אחר ששמעתם. בגדול - פוסט-רוק-סרף-קאנטרי-אמריקנה סטייל (אני המצאתי, אל תחפשו כזה סגנון בויקיפדיה) עם הרבה סימפולים, לופים ומריאצ'י...

כאן אני רוצה להמליץ על אלבום קצת פחות מוכר שלהם. מה שנקרא-למיטיבי לכת:

Calexico - Aerocalexico

אלבום מ 2001 שכולל קטעים שלהם מכל מיני תקופות, קאברים, EP'S בוטלגים ועוד.
אחלה אחלה של אלבום

ולמי שעוד יכול לתפוס כרטיס להיום, כדאי.

נערך לאחרונה ב:

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
וואו, איזו הופעה מדהימה של קלקסיקו.
אני נשאר ברוח האמריקנה עם להקה ניו יורקית שעושה אמריקנה משולבת עם פולק אמריקאי שנשמע כמו בוב דילן ועם הרבה כלי נשיפה, אקורדיון וקלידים. הרבה כישרון בנגינה ופזמונים בניחוח שירי לכת אמריקאים. גם ההפקה מהנה. הסולן נשמע לי רוב הזמן כמו בוב דילן הצעיר ואין ספק שהוא הושפע ממנו רבות.

The Felice Brothers - The Felice brothers

אלבומם השלישי מ 2008 שהוא לדעתי המומלץ ביותר ביותר למי שעוד לא מכיר את הלהקה, כלומר, רובכם.
מאז הם הספיקו להוציא עוד אלבום בשם Yonder is the clock שהוא יהיה הבא שתרצו לשמוע אם אהבתם והתחברתם אליו כמוני.

ואם כבר מדברים על בוב דילן ואת טום וויטס הזכרתי גם לא מכבר, קבלו מתנה לשבת:

http://www.youtube.com/watch?v=CZ4ZXsyqsWo

אותי זה הצחיק מאוד. שבת שלום.

-windavi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
המלצה לסופ"ש ללהקה מתוקה במיוחד...אני חושב שיש להם אלבום אחד בלבד מומלץ בחום..

http://www.myspace.com/ladyandbirdband

"LADY AND BIRD"

נערך לאחרונה ב:

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
lady&bird - יופי של המלצה על יופי של הרכב.
שכחת לציין את הזווית הישראלית: חצי מהצמד היא הזמרת קרן אן (הישראלית לשעבר שאני מאמין שאין צורך להציג אותה, אבל אם בכל זאת - אז תשיגו את האלבומים שלה NOLITA ו- NOT GOING ANYWHERE )

ולהמלצות שלי לסוף השבוע הבא עלינו לטובה:

God help the girl - פרוייקט הסולו החדש של סטיוארט מורדוך מ Belle and Sebastian.

נתקלתי בביקורת ממש טובה עליו ב NRG אז אני אחסוך לכם את גיבוביי השטויות שלי ואפנה אתכם לפה: http://www.nrg.co.il/online/47/ART1/932/333.html

White Magic - Dat Rosa Mel Apibus

הרכב מברוקלין עם זמרת מעולה שעושים אינדי-רוק עם הרבה פסנתר. האווירה קצת קודרת, קצת אבודה, אבל עם הרבה רגש (אחרי שתשמעו-תבינו יותר טוב את כוונתי כי באמת שקשה לי לתאר) בניגוד לדיסק הקודם שהמלצתי, שהוא בצד השמח יותר של הסקאלה הדיסק הזה יותר מהורהר, אבל יפה יפה ושונה מכל דבר ששמעתי.

שיהיה סוף שבוע רגוע

נערך לאחרונה ב:

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
סוף שבוע זה זמן להמלצה:

dEUS - Pocket Revolution

הלהקה המדהימה הזאת באלבום מ 2006 שהוקלט כ7 שנים אחרי האלבום הקודם והמצויין Ideal Crash ורואים את הבשלות. לטעמי זה האלבום הטוב ביותר שלהם כחתיכה אחת הומוגנית ומושלמת.
נכון שכבר ב worst case scenario ובטח שב In a bar under the see מ 1997 היו להם יציאות גאוניות. חזקות בעוצמתן כמו suds&soda, לצד מתקתקות - כמו little arithetics (שאם אינני טועה אפילו עשה ביקור בפלייליסט המושמץ) אבל האלבום הזה הוא הכי שלם, הכי בשל והכי מופק היטב.
הסגנון אגב, הוא רוק-אלטרנטיבי-אקספרמנטלי ואם אהבתם תעברו ישר ל In a bar under a sea ורק אז לאחרון (vantage point מ 2008)...

שבת שלום

נערך לאחרונה ב:

-windavi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
קצת סוטה מהאלטרנטיבי אבל חובה בכל בית-
המלצת השבוע :
להקת-
Si*Se
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Electro / Soul / Latin [/FONT]

יש להם שני אלבומים מצוינים..

מצויינים!!!!!שבת שלום..

-windavi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
תומר, אורי, ליאור...וכל השאר...אנשים רעבים למוזיקה מחכים להמלצות שלכם לסופ"ש הנוכחי..

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
Pulp- Different Class , אלבום משנת1995 של להקות של ג'רוויס קוקר.
אלבום מעולה, שהעלה את הלהקה הוותיקה חזרה לכותרות בזמנו.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
המלצת השבוע שלי היא להאזין למוסיקה דרך המערכת החדשה שלי
(שרשור נפרד יבוא בהמשך בתום ה Fine Tuning).

ולהמלצות אלבומים לסוף שבוע:

ClearLake - Cedars

אני ממשיך את הקו הבריטי של אורי עם להקה מצויינת שעושה רוק אינדי בריטי לפעמים זולגת למחוזות פופיים ולפעמים לנוייזים. מזכירה בסגנון את PULP לפעמים את BLUR אבל עושה מוסיקה יותר מעניינת ומרגשת משתיהן (לדעתי כמובן)
האלבום מ 2003 - ההנאה ב 2009

שבת שלום

נ.ב

אבי - לאיזה אלבומים הכי התחברת מההמלצות?

-windavi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
להפתעתי התחברתי כמעט לכולם (לפחות מה שהשגתי עד עכשיו שזה כמעט כולם) אבל יש כמה שפשוט קשה לי להפסיק לשמוע..ונהנה מכל רגע
DAVE MATTHEWS-SOME DEVIL
FIGURE 8
GIANT SAND
WILLIAM ELLIOT-ASHES TO DUST AND MORE..
SONGS OHIA-MANGOLINA
חן חן על כל ההמלצות אני עדיין חוקר את השאר...

-windavi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
המלצה שלי לסופ"ש היא ההרכב הבריטי המעולה-
ZERO-7 אלבום SIMPLE THINGS
פעם ראשונה ששמעתי עליהם זה היה בהוואי על אחד הצוקים הכי יפים בעולם ,נערה צרפתיה שרה שיר שלהם מסביב למדורה זה היה רגע מקסים ומאז כל פעם שאני שומע את הדיסק אני מקבל צמרמורות כמו ביום ההוא...

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
אם ככה, קבל עוד אחד שתאהב בטוח (אם הצלחתי לזהות את הטעם שלך):

Andrew Bird - Noble Beast

היוצר הכל כך ייחודי הזה שמערבב רוק, פולק, כינורות, מוזיקה צוענית ועוד אלף ואחת השפעות שונות ויוצר סגנון ייחודי ביותר.חוץ מזה הבנאדם גם שרקן (מהפועל לשרוק) בדרגה של אומנות ואחרי שתשמעו תבינו.
האלבום הזה הוא מ 2009 ולטעמי הוא מעולה כדי להחשף אליו. מהאלבום הזה יצא אפילו להיט שמפומפם די חזק בתחנה הזאת של החיילים (השיר OH NO), אבל אחרי שאהבתם, תעברו לדיסקים היותר מוקדמים שלו שהם אומנם פחות "מסחריים" אבל טובים ומעניינים לא פחות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור