המלצה על מצלמה (ועדשה ראשונה)

שירה לינדה

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,

התחלתי ללמוד קורס צילום בסיסי לפני מספר שבועות ומאז אני מוצאת את עצמי תרה אחר מצלמה, והולכת לאיבוד בבליל של מידע.. מבולבלת!
אז- אני יועדת שאני רוצה מצלמה של CANON ולא NIKON.
ועכשיו מתלבטת בין שתי מצלמות, כשאת ההבדל המהותי בינהן אני לא מצליחה להבין, ואשמח לעזרתכם:
1. קיט מצלמת רפלקס Canon EOS 750D + 18-135mm Nano
2. קיט מצלמת רפלקס Canon EOS 80D + 18-135mm Nano

ועוד שאלה- אני רואה שיש קיטים ויש רכישה נפרדת. האם יש הבדל באיכות העדשות 18-135 בעין ערכת קיט לעדשת 18-135 שנמכרת בנפרד?

תודה רבה,

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאחת לא בטוחה בהבדלים בין המצלמות ובעדשות - מאוד מוזר לי שאת בוחרת שני הדגמים האלו.
אז בבקשה אפשר להתחיל מהתחלה ולבדוק מה הצרכים שלך ומה התקציב? - כך יהיה אפשר לתת לך המלצה על מצלמה מתאימה

שירה לינדה

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
צודק:)
אז אני לא מאוד מבינה במצלמות אבל-
אני לומדת צילום עם מצלמת CANON ישנה ולה עדשת קיט 18-55 (של אחותי). לכן אני רוצה CANON.
הקורס הוא קורס יסודות בגליץ- לימוד צילום באופן ידני במצלמת DSLR.
בגדול אני לא יודעת מה הכיוון שלי אבל אני מאוד מתחברת לצילומי אוכל אומנותיים, צילומי בלוגי אופנה ובלוגי לייף- סטייל וצילומי טבע (למשל- רוכבת בזמני הפנוי על סוסים ואשמח לצלם אותם).
התקציב שלי נע בין 3000 ל 4500 ש"ח, אבל במידה ומצלמה כמו 750D עם העדשה המדוברת תספיק לי- אני מעדיפה את המחיר הזול יותר...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קודם כול - גליץ מקום ממולץ ללמוד צילום

עדשת קיט 18-55 נקראת קיט כי היא נמכרת כקיט עם מצלמות הזולות של קנון, זו עדשה מאוד פשוטה ובעצם עדשת הזום הזולה ביותר של קנון וכך גם היא שווה (לא הרבה). כך עצם זה יש את העדשה הזאת זו לא סיבה מספקת לדעתי לבחור במצלמה של קנון.

קנון מיצרים מצלמות לא רעות ובעצם היא החברה שמוכרת הכי הרבה מצלמות, אבל מצד שני החיישנים שלהם במצלמות ממש לא ברמה של המתחרים, בעבר זה לא היה כך ורבים פשוט ממשיכים לרכוש מצלמות קנון ולא יודעים שמצלמות של סוני, ניקון או פו'גי מספקים חיישנים עם יכולת לטווח דינמי טוב יותר, יכולת תמונה נקייה יותר בתאורה חלשה.

יש לקחת בחשבון שמצלמות DSLR הן כבדות וגדולות יותר וכן בעלות עדשות כבדות, ויש אפשרות למצלמות ללא מראה שגם בהן ניתן להחליף עדשות ולקבל זאת בגוף קטן יותר וקל יותר - השאלה האם זו אופציה או שאת רוצה רק DSLR.

יש את המצלמות ה DSLR של ניקון שמספקת כאמור חיישן טוב יותר, אבל תפעול קצת שונה מזה של קנון, אבל יש להן בעיה שהן לא מספקות פוקוס אוטמטי בוידאו (האם וידאו חשוב לך?) מצלמה כמו ניקון D5500 עם עדשת ניקון 18-140 יכולה להיות התחלה טובה (בקשר לעדשה יש אפשרות נוספת הבסיר בהמשך)

אם את הולכת על קנון 750D זו אופציה מוצלחת עם עדשת 18-135 STM - כמו שאמרתי עדשות הקיט (גם של קנון וגם של ניקון) הן בדרך כלל לא מומלצות וממש לא ממולץ לחבר למצלמה טובה זכוכית לא איכותית - עדשה טובה חשובה מאוד לאיכות התמונה.

מעבר לכך לדעתי חושב מאוד לקבל גם עדשה עם צמצם גדול שמספק יכולת לצילום מהיר יותר (מכניס יותר אור וניתן לצלם בזמן חשיפה מהיר יותר) לקבל תמונות יותר חדות. כמו כן צמצם גדול מספק יכולת לעומק שדה רדוד (שבו באוביקט בפוקוס בולט מהרקע שלא בפוקוס) - כך שאני מאוד אוהב להמלית על עדשת סיגמא 17-50 עם יכולת לצמצם F2.8 - כמובן עבור ניקון או עבור קנון בהתאם לסוג המצלמה שבוחרים (לכל חברה יש מחבר שונה ורק עדשות עם מחבר זה יכולות להתאים לה)
חיסרון של עדשה זו בחיבור למצלמת קנון שהיא לא יהיה מוצלחת עם פוקוס אוטמטי בוידאו (בניקון מראש זה לא אופציה)

איזה כיוון נראה לך?

שירה לינדה

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
וואו תודה על התשובה המפורטת!
אני חושבת שאלך על ה canon 750d. אני פחות מתעניינת בתצלומי וידאו.
לגבי עדשה- אני מבינה שפחות מומלצת עדשת הקיט 18-135. מצד שני העדשה של סיגמה לפמ הבדיקה שלי דיי יקרה וגם טווח הזום שלה קטן (עד 50 זה קצת מבאס).
יש לך המלצה על עדשה עם זום מעט יותר "רציני" למתחילה שכמוני? כמובן שאחר כך אוכל להתקדם לעוד עדשות אם אתאהב בצילום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם וידאו לא חושב לך, אז למה את מעדיפה את הקנון (אחרי הכול אין לה יתרונות מול הניקון ובקנון חיישן פחות טוב) ?

עדשת קנון 18-135 היא עדשה לא רעה כלל עם טווח זום יפה (לפעמים היא נמכרת כעדשת קיט, אבל זה לא אומר שהיא לא מוצלחת - קיט 18-55 לא מוצלחת). מצד שני היכולת שמספק צמצם גדול את יכולה לקבל רק בעדשה עם צמצם גדול כמו בסגימא, ועדשת סיגמא 17-50 לא יקרה יותר מעדשת 18-135 ההפרש ממש זניח.

מי שעובר לצלם בצורה רצינית מבין בשלב כל שהוא שעדשות טובות הגיעות עם טווח זום קטן, ואין מה לעשות זו פשרה של מי שמחפש איכות. יש באמת דילמה של צלמים בהקשר של העדשות את מוזמנת לקרוא
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

שירה לינדה

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
וואו כרמי ממש תודה! עזרת לי מאוד.
לא יודעת למה אני נעולה על CANON. כנראה בגלל שהתחלתי עם מצלמה שלהם.
לדעתך D5500 עם עדשה של 18-140 של ניקון- עולה על 750D עם עדשה מקבילה של CANON?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
העדשות 18-135 של קנון וה 18-140 של ניקון די זהות ביכולות שלהם, גם בטווח וגם במחיר.

לדעתי החיישנים של ניקון טובים יותר, מעבר לכל במצלמות מאוד דומות, בבקשה ההשוואה של המצלמות:
http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-750D-vs-Nikon-D5500

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור