המלצה לשדרוג במערכת הפטיפון

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני אוהב מאוד את הלין. אני משתמש בזרוע של LINN LVITOK שנחשבה בזמנו לזרוע טובה מאוד.
לא יודע לגבי הזרוע שלך אבל שים לב שיש לא מעט אנשים ברחבי העולם שלא מעריכים את הלין סונדק - בדומה לאהבתי ל NAIM בשעה שאנשים רבים לא מעריכים את NAIM.

לכן - וזו דעתי, זה שאנשים אומרים לך "פטיפון טוב" זה לדעתם. אני כן מציע לך לשמוע פטיפונים אחרים כי אם הפטיפון לא מוצא חן בעיניך - שום ראש שבעולם לא ישנה את זה.

יתכן למשל, שלאוזניך פטיפון "פתוח" דוגמת הדגמים של MICHEL ישמע טוב יותר מהלין. אתה עלול לשקוע עכשיו בהשקעות בראשים, להישאר לא מרוצה להחליף פטיפון לאחר הליך ממושך שבסופו תיתקע עם ראשים שלא עובדים טוב עם הפטיפון שימצא חן בעיניך.

בקש להדגמה פטיפון אחר, איכותי, ואם תמצא אדם מספיק נדיב ומקצועי, שיסכים להתקין את הראש שלך על הפטיפון שהוא נותן לך לבדיקה. אני הייתי מציע אפילו לשלם על מהלך כזה לפני שמתחילים להשקיע בראשים. אם תחליף ראש ותהייה מאוכזב אחרי חודש חודשיים, בזבזת כסף.

אתה יכול לנסות לשמוע פטיפון כמו שלך עם זרוע של LINN והראש שלך.

תבדוק היטב את נושא הפטיפון לפני שאתה משקיע בראשים. אני שב ומדגיש שהראשים הם החלק הפחות קריטי באיכות הצליל של פטיפון.

זהו.... דיברתי מספיק בנושא...

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ותוספת קטנה ....מתנצל. אם תשמע פטיפון שמוצא חן בעיניך אבל אין לך תקציב עבורו, עד שתוכל לשדרג תישאר עם הפטיפון שלך מבלי להשקיע בו אגורה שחוקה אחת.

אריה

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה רבה לכם,
אריה תנוח דעתך, אני אוהב את לין (כמעט) כמו שאתה אוהב את ניים (גם את ניים אני אוהב). הצטערתי בזמנו שלא רכשתי נגן סי די של לין ,ומאד שמחתי שיש לי פטיפון של לין. השידרוג הזה הוא מתוכנן, ולא בא מתוך התמרמרות על הקיים. מראש רכשתי פטיפון איכותי עם ראש וקדם פונו פחות טובים כדי שאוכל לשדרג בהמשך .

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אז קדימה: זרוע של לין, ראש של לין, מגבר ראש של NAIM. ציוד שעובד היטב ביחד... .

אריה

קודו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
220
נקודות
43
צביקה
אי שם בשנות ה-80 (מעריך שזה גיל הפטיפון שלך) התקיים שיתוף פעולה בין החברות linn ו naim.
linn ייצרה פטיפונים ורמקולים וnaim יצרה מוצרי הגברה/אלקטרוניקה,מאוחר יותר כמו בכל סיפור טוב (יצרים/אינטרסים) יצאה כל חברה לדרך עצמאית.
בתחילת הדרך יצרה naim עבור linn מגבר פונו שנקרא linn linnk mc preamp והיה הבסיס לפונואים השונים שפותחו בהמשך הדרך.

בקו ההגברה של naim היו כרטיסי הפונו בתוך קדמי המגבר ובמקביל פתחה יחידה שנקראה naim prefix שהייתה דגם top of the line שחלק עיקרי בתפיסת התכנון היה
א.קיצור אורך הסיגנל ע"י התקנת הפונו בתוך הפטיפון וחיבורו בעזרת 5P ישירות לזרוע
ב.הזנתו ע"י ספק כח נפרד (hi cap או super cap לבעלי הרצון והאמצעיים)
ג.בידוד השראות ע"י הרחקת הפונו מהקרביים של ה pre

היו שלושה דגמי prefix שנקראו K/S ויועדו לראשי low MC ודגם E שיועד ל high MC
K-יועד בעיקר לראשי linn (בזמנו troika / karma / asaka)
S-יועד לראשים שאינם linn דוגמת dynavector / lyra/ ortofon/ supex
E-יועד לראשי mc high out put
(יש לא מעט משתמשים ב-K לדגמים אחרים שאינם ראשי linn ומדווחים על תוצאות מצויינות,כדוגמא לקוח שלי שהחליף לאחרונה ראש יפני אקזוטי ויקר ל-ortofon quintet black מנגן ב prefix K ומתמוגג...
icon_cheesygrin.gif

בשלהי שנות ה-90 הפסיקו החברות השונות לייצר פונו (דרישות שוק) אינטגרלי וכך גם naim.
אבל החברה ייצרה בהגברה שלה (וגם ב supernait) אפשרות הזנה איכותית של מתח לפונו סטייג'ים מתוצרתה ה-stage line וה super line
(השני עולה פי 10 מ-prefix איני טוען שאינו טוב יותר אבל אינו בר השוואה כרגע לתקציבך,רצונותך ושאר הרכיבים)

אני חושב שבפטיפון/מגבר/תקציב שלך prefix+ortofon quintet הוא הפיתרון המתבקש (כמובן לא היחיד...) :
פונו ברמות מחיר של כ-1200 ש"ח שיהנה מספק קיים ללא הוצאה כספית נוספת (לפחות בשלב ראשון)
כניסה לעולם MC סדרת ortofon quitet ברמת מחיר אטרקטיבית
מוזמן להתקשר

רועי
054-6634500
קודו אודיו
http://www.kodoaudio.co.il

נמר
נדמה לי כי באחד השרשורים הקודמים דובר על אורך כבלי הזרוע והוזכר ה-prefix
כפתרון לפונו שמחובר ישירות לזרוע.
מקווה שהוספתי מעט
רועי

תמונות מצורפות

• prefix 2.jpg
    prefix 2.jpg
    KB 39.8 · צפיות: 462
  • prefix 1.jpg
    prefix 1.jpg
    KB 7.4 · צפיות: 465
  • linn link mc pre amp.jpg
    linn link mc pre amp.jpg
    KB 7.5 · צפיות: 456
  • supernait2_rear.jpg
    supernait2_rear.jpg
    KB 44.2 · צפיות: 464
נערך לאחרונה ב:

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
רועי תודה על התייחסותך המושקעת.
הפרפיקס הזה הוא עוד רעיון שעולה בעניין שידרוג המערכת שלי. תחילה לא חשבתי שבא בחשבון להשקיע בו זמנית בראש וגם בפונו. אבל אני כן רוצה לראות אם יש כאן הזדמנות שיכולה לעזור, כי מסתבר שיש לי לגמרי במקרה גם את הפטיפון המסוים שאפשר להכניס אותו לתוכו וגם את המגבר שיכול לתת לו הזנת המתח.
האם מישהו יכול לחוות דעתו על הפונו הזה ? איך הוא ביחס לפונוסטיג אחרים באותו תקציב. וגם אם שווה לרכוש דוקא את ראשי ה mc המסוימים להם הוא מתאים בהתיחס לתקציב שלי (עד נגיד 350 $ אפשר גם מחול ) (אני גם לא יודע באיזה ראשים מדובר, האם למשל אפשר דנון 103R?)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רועי תודה על התייחסותך המושקעת.
הפרפיקס הזה הוא עוד רעיון שעולה בעניין שידרוג המערכת שלי. תחילה לא חשבתי שבא בחשבון להשקיע בו זמנית בראש וגם בפונו. אבל אני כן רוצה לראות אם יש כאן הזדמנות שיכולה לעזור, כי מסתבר שיש לי לגמרי במקרה גם את הפטיפון המסוים שאפשר להכניס אותו לתוכו וגם את המגבר שיכול לתת לו הזנת המתח.
האם מישהו יכול לחוות דעתו על הפונו הזה ? איך הוא ביחס לפונוסטיג אחרים באותו תקציב. וגם אם שווה לרכוש דוקא את ראשי ה mc המסוימים להם הוא מתאים בהתיחס לתקציב שלי (עד נגיד 350 $ אפשר גם מחול ) (אני גם לא יודע באיזה ראשים מדובר, האם למשל אפשר דנון 103R?)
אני משתמש בפרפיקס ומרוצה ממנו מאוד.

אריה

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אני משתמש בפרפיקס ומרוצה ממנו מאוד.

אריה
אריה שלום, האם השוות אותו לקדם פונו אחרים ויש לך קנה מידה לגבי איכותו ביחס למחיר ולמכשירים אחרים?
אתה יכול לומר משהו על מה שמאפיין את הסאונד שהוא נותן ? וגם איך אפשר לדעת אם ראש מסוים מתאים לו ?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
השוויתי אותו למעגלי הכניסה של NAIM שהם מצוינים כשלעצמם.

ההתאמה של הפריטים בהם אני משתמש אינה מוטלת בספק: LP12 עם זרוע LVITOK של לין, ראש KARMA של לין והפרפיקס. לי אין בעיות של התאמה....

הפרפיקס הופך את צליל הפטיפון לגדול ומרשים עם בימה מעולה שלא הייתה בלעדיו. אם אתה משתמש בציוד של NAIM הייתי הולך לכיוון של הזרוע של לין (לא מבין למה לקנות פטיפון של לין עם זרוע אחרת? כל ה"ערבובים" האלה נראים תמוהים בעיני) וראש של לין. זה פיתרון לא זול אבל הכיוון בטוח.

אם יש לך רעיונות אחרים, כמו שהצעתי לך קודם, לא בטוח שהלין הוא פתרון אופטימלי. לך תשמע את הפטיפון של יאיר פורמן אם הוא לא החליף אותו בינתיים ודגמים נוספים שעשויים מחומרים מודרניים, תכנון מודרני בלי תת שאסי וקפיצים. אבל, ואני חוזר על עצמי :), אם יש לך NAIM - אז תכנן הכל לפי מה שמומלץ ל NAIM. זה גם עובד מצוין וגם חוסך כאבי ראש ובעיות התאמה ושדרוג.

אריה

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אריה תודה, הזרוע שלי היא למיטב הבנתי זרוע מקורית שלין הרכיבה בפטיפון שלה, וממה שאני שומע כאן ובמקומות אחרים היא טובה מאד. הבעיה שלי היא כאמור בראש ובקדם המגבר. ההמלצה שלך על הפרפיקס היא משמעותית עבורי.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם יש לך הפניה לשילוב של אורטופון ולין אשמח לקבל.

אריה

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אם יש לך הפניה לשילוב של אורטופון ולין אשמח לקבל.

אריה
חיפשתי קצת בגוגל, מצאתי הרבה תמונות של lp12 עם הזרוע של אורטופון, פטיפונים למכירה עם השילוב הזה, הרבה כיתוב ביפנית. הוכחה כתובה ששמו אותה במקור בפטיפון הזה אין לי. מישהו אמר לי את זה. אולי זאת טעות.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
החל מתחילת שנות ה- 80 ה- LP12 הגיע כפלטפורמה + זרוע לבחירת הלקוח.
רוב המוכרים השתדלו להפנות את הלקוחות אל הזרועות של Linn: ה- Itok שאולי הכי קרובה להגדרה "זרוע מקורית", ה- Ekos למי שהיה לו כסף לבזבז (ואני משתמש במילה בכוונה תחילה), וה- Basic למיניהן, למי שחלם על high-End בזול (זרוע די גרועה).

כיוון שכך, תמצא LP12 עם הרבה זרועות שהן לא מקוריות, אבל בהחלט נפוצות - Mission מהדגמים הטובים יותר, infinity Black Widow, Alphason H100, Grace, היו פופולאריות, והתאימו להפליא. וכמובן, גם הזרוע שלך שהציעה המון איכות לכסף.

(ורד)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור