המלצה לשדרוג במערכת הפטיפון

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
שלום חברים,
בשירשור קודם התייעצתי לגבי בעיה בליפטר שבפטיפון. לאחר ששמעתי המלצות, אני מעוניין לתקן את הבעיה ביחד עם שידרוג מסוים במערכת הפטיפון.
הפטיפון שלי הוא לין סונדק משנות ה 70. עם זרוע של אורטופון, ראש שור M91E , קדם המגבר פונו הוא Phono box של פרוג'קט. והוא מחובר למגבר סופרנייט2 של ניים אודיו, ורמקולים aria 926 של פוקל. אני רוצה בתקציב צנוע, כ 1000-1200 ש"ח לשפר במשהו את הצד האנלוגי של המערכת. חשבתי להחליף ראש לפטיפון. או שידרוג אחר (אולי קדם מגבר הפונו ) . מה לדעתכם יביא לתוצאה הכי משמעותית, (אם בכלל), ואשמח גם להמלצות של דגמים ספציפיים. (בראשי פטיפון אין לי שום מושג) יד 2 בא בחשבון. אודה לכל עזרה

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
אני מניח שהתקציב לא כולל את העלות של הטיפול בפטיפון?

אם כן כולל - תתחיל מטיפול יסודי בפטיפון. אחרת - החלפת ראש תעשה את ההבדל המשמעותי ביותר באיכות הצליל בתקציב. "שיפור" זה כבר שאלה גם של טעם אישי.

לטעמי? כנראה שבתקציב, ה- Denon DL110 יהיה המתאים ביותר לפטיפון ולזרוע.
Ortofon M2 blueיהיה גם הוא שדרוג על הקיים
Grado Prestige Gold1 הוא אפשרות

(ורד)

נערך לאחרונה ב:

avik55

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש לי ראש אורטופון
Ortofon M2 blue חדש לגמרי 650 שח 0523498809

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה רבה על עזרתכם
נדמה לי שההצעות שלכם קצת יותר זולות מהתקציב שלי. לפחות לפי הקישור שצרפת לראש של דנון ב
e bay (אני מוכן לרכוש בחול אם יותר זול משמעותית), האם גם כך זה מה שהכי מתאים לדעתכם ?, וגם אני מתעניין באפשרות של יד 2 (כדאי ראש יד 2 ?).
יש עוד הצעות ?

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
שני דברים:

ראשית, אם אתה לא נוסע לחו"ל ומביא את הראש "בכיס" יש סיכוי סביר שיחייבו אותך במע"מ, או אפילו ב- 33% מס בכניסה לארץ. ברמת המחירים הזאת המכס לא עקבי, וצריך להיות מוכנים.

קפיצת המדרגה הבאה באיכות היא לראשים כמו ה- Ortofon Bronze (טוב משמעותית מה- Blue), אודיו טכניקה 150MLX או OC9 שהם יקרים מהתקציב שלך.

לגבי יד שניה - אני אישית קונה יד שניה, אבל בזהירות, בזול, וכשאני יודע את הסיכון. כבר קרה שקבלתי ראש "מת" (המחיר היה מתאים לדעתי, והמוכר הצהיר As Is), או ראשים שהחזרתי וקבלתי פיצוי, מה שלקח כחודשיים מיום ההזמנה. אתה גם לא באמת יודע מה מצב המחט. הנה, כך נראית המחט של ה- Denon DL103 שלי -

WIN_20150522_133435.JPG

יש עליה כ- 1500, אולי קרוב ל- 2000 שעות. אם אמכור אותה ואגיד שכמעט לא השתמשתי בה, או שיש עליה כ- 500 שעות, תוכל לגלות שאני משקר? אני לא חושב שאני אוכל לגלות את זה, ואני כן יודע לצלם מחטים ברמה הזאת. אז כמה היא "שווה"? אין לי תשובות חד משמעיות על כך.

ודרך אגבavik55 - זו לא ביקורת עליך כלל. רק תיאור של מצב נתון, שבו לא באמת ניתן לדעת מה מצבה של מחט משומשת, וכמה זמן שימוש היא עברה (ורד)

פרופורציה:
את ה- Grado Prestige Gold1 שלי (ששומשת מאוד עם מחט חדשה עם כ- 100 שעות) מכרתי ב- 550 ש"ח גבוהים יחסית.
את ה- Grado Reference Platinum1 (חדשה לגמרי עם חשבוניות, קופסה, וצילום של המחט) מכרתי ב- 900, ולא בקלות.

תמונות מצורפות

• WIN_20150522_133435.JPG
    WIN_20150522_133435.JPG
    KB 41 · צפיות: 757

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
דרך אגב אם אתה מוכן לתת עוד "פוש":
http://www.ebay.com/itm/Ortofon-Pic...846042?hash=item25b4d8059a:g:A5gAAOSwL7VWmMYZ
לדעתי (ולדעת רבים) ראש ה MM הטוב ביותר.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא שמעתי על הזרוע של אורטופון. האם היא טובה? עדיף להחליף זרוע לפני החלפת הראש. נראה לי שזרוע משומשת AKITTO תשפר יותר מהחלפת הראש.

אריה

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה לכם,
בעניין קניית משומש, מה שמתבלה זה בעיקר המחט או כל הראש ? ואם ראש עבד הרבה שעות אז הסכנה שהוא עלול תוך זמן קצר יותר מהמצופה להפסיק לעבוד (שזה סיכון שאני מוכן לקחת אולי אהפוך בסוף לאודיופיל שממילא מחליף כל חודשיים את הציוד...;) ...) או שהבעיה תהיה שאני אשתמש בו לאורך זמן, אבל הביצועים שלו יהיו פחות טובים מאלו של ראש צעיר ואולי גם לא אדע את זה כי אני לא יודע מה לצפות מראש מסוים. (זה מבחינתי סיכון יותר גדול ). אגב היו לי 2 פט ופונים פשוטים שהשתמשתי בהם מעל 10 שנים ולא החלפתי אף פעם ראש. אולי מחט, פעם אחת.
אריה לגבי הזרוע קיבלתי כאן עליה פידבק חיובי. מקווה שהיא טובה.

נערך לאחרונה ב:

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
מה שנשחק זה המחט. בראשי MM/MI בד"כ אפשר להחליף אותה בקלות. בראשי MC זה יותר מסובך/יקר (צריך לשלוח ל- Retip).
הראש עצמו יכול לחיות לנצח, אבל יכול בכל רגע נתון להפסיק לעבוד. מדובר במשהו שגרם לנתק בחיווט הפנימי שלו, דבר שכמעט ואי אפשר לתקן, וגם אי אפשר לצפות. בשימוש שגרתי זה לא אמור לקרות, אבל כשמפרקים, מרכיבים, אורזים, שולחים, מרכיבים שוב...

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה על התייחסותכם,
טדי זה קצת יקר לי, האמת אני מחכה שאתה תייצר כזה, כמו שייצרת לניים, בטח יהיה יותר זול :)

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
שלום חברים, לאחר סבב נוסף של בירורים בנושא רציתי לשאול עוד קצת...
חשבתי לבדוק גם אפשרות לרכוש ראש mc.
האם לדעתכם קדם הפונו הבסיסי שלי phono box של pro ject , מספיק לשם כך. ( הוא כולל מצב של mc, צריך לשם כך לפתוח את הקופסא ולשנות משהו)אני חושב להחליף אותו בעתיד הלא רחוק אבללא הייתי רוצה שכרגע האיכות תהיה מאד נמוכה.
אז כמה מהראשים שכרגע באים בחשבון : ב mc
דנון dl103 R, דנון 110.
ב mm: אורטופון ברונזה, אודיוטכניקה 150mlx, אודיוטכניקהmlb440, וגם מצאתי בלוחות יד 2
grado sonata reference. (זה מתאים לזרוע שלי ? )
מה דעתכם יתן תוצאה הכי טובה ?
תודה על התייחסותכם

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נראה לי שאתה לא מרוצה מהפטיפון שלך והשקעות מיותרות רק יגרמו לך לבזבז כסף. הראש הוא המרכיב הפחות קריטי בפטיפון וגם אם תרכיב ראש מאוד יקר, אם אתה לא מרוצה מהפטיפון עכשיו תישאר לא מרוצה גם אחרי שתשקיע.

לך לסוחר שאתה סומך עליו, תקשיב לפטיפונים אחרים, בקש פטיפון להדגמה בבית שלך.

אריה

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
אין לך שום סיבה להחליף את הפטיפון. הוא נהדר (ממש!) עם זרוע נהדרת לא פחות - שום מגבלה.
אתה כן צריך לטפל בו. ניקוי, שימון, כווונון, אולי החלפת רצועה - תהליך שנדרש לכל פטיפון בעולם מידי מספר שנים.

הראש הקיים הוא אחד הפשוטים ביותר ומאוד ראוי להחלפה.

אני אישית לא מתלהב מה- 103 בגרסאותיה הקיימות לרכישה כיום. המוניטין גדול מהאיכות.
ה- 440 היא סוג של "150 לעניים" - אם אתה אוהב את הצליל ויש לך תקציב, לך על ה- 150.
אורטופון ברונז גם הוא מעולה, אבל קצת יותר מאוזן בתדרים הגבוהים.
Referance Sonata זה ממה שאלה של טעם - יש כאלו שלא אוהבים Grado ויש כאלו שלא מביאים בחשבון שום דבר אחד...

זו הבעיה עם ראשים - הם מאוד שונים זה מזה, צריכים להתתאים לטעמך, ובדיוק בתחום הזה - כמעט לא ניתן להאזין מראש...
ההמלצה הראשונית שלי עומדת - ה- Dl110 הוא הפשרה הטובה וה"בטוחה" ביותר (ורד)

patal

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
נראה לי שאתה לא מרוצה מהפטיפון שלך והשקעות מיותרות רק יגרמו לך לבזבז כסף. הראש הוא המרכיב הפחות קריטי בפטיפון וגם אם תרכיב ראש מאוד יקר, אם אתה לא מרוצה מהפטיפון עכשיו תישאר לא מרוצה גם אחרי שתשקיע.

לך לסוחר שאתה סומך עליו, תקשיב לפטיפונים אחרים, בקש פטיפון להדגמה בבית שלך.

אריה

?!

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אריה "חס וחלילה" . אני לא מעוניין להחליף את הפטיפון. אני נהנה ממנו גם היום. אתה בטח חושב כך כי אני שואל הרבה שאלות.... כשקניתי מכונית שאלתי הרבה פחות...:)
יש דבר אחד חשוב שאני לא מבין. אם אחליט לקנות ראש mc low out put
כגון דנון 103 ואחבר את זה עם קדם מגבר הפונו הבסיסי שלי. האם ישמעו ? ישמעו טוב יותר ממה שיש לי היום ? מה צפוי שיקרה
תודה על תגובותיכם

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
שלום חברים, לאחר סבב נוסף של בירורים בנושא רציתי לשאול עוד קצת...
חשבתי לבדוק גם אפשרות לרכוש ראש mc.
האם לדעתכם קדם הפונו הבסיסי שלי phono box של pro ject , מספיק לשם כך. ( הוא כולל מצב של mc, צריך לשם כך לפתוח את הקופסא ולשנות משהו)אני חושב להחליף אותו בעתיד הלא רחוק אבללא הייתי רוצה שכרגע האיכות תהיה מאד נמוכה.
אז כמה מהראשים שכרגע באים בחשבון : ב mc
דנון dl103 R, דנון 110.
ב mm: אורטופון ברונזה, אודיוטכניקה 150mlx, אודיוטכניקהmlb440, וגם מצאתי בלוחות יד 2
grado sonata reference. (זה מתאים לזרוע שלי ? )
מה דעתכם יתן תוצאה הכי טובה ?
תודה על התייחסותכם
כבר כתבתי לך באתר השכן
לך על ה- AT150MLX ותפתור לעצמך את הבעייה.
http://www.ebay.com/itm/Audio-Technica-AT150MLX-Dual-Moving-Magnet-Cartridge-/181778179783
בהשקעה יחסית קטנה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה "חס וחלילה" . אני לא מעוניין להחליף את הפטיפון. אני נהנה ממנו גם היום. אתה בטח חושב כך כי אני שואל הרבה שאלות.... כשקניתי מכונית שאלתי הרבה פחות...:)
יש דבר אחד חשוב שאני לא מבין. אם אחליט לקנות ראש mc low out put
כגון דנון 103 ואחבר את זה עם קדם מגבר הפונו הבסיסי שלי. האם ישמעו ? ישמעו טוב יותר ממה שיש לי היום ? מה צפוי שיקרה
תודה על תגובותיכם
ראש MC לא בהכרח טוב מראש MM וכדי להפיק תועלת מראש MC נדרש פטיפון טוב וזרוע טובה.
תבדוק היטב לפני שאתה משקיע ויתכן שעדיף לך לשדרג לראש MM שהוא טוב יותר מזה שיש לך עכשיו.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור