נגן המלצה לרכישת נגן תקליטורים

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
הי,
אני רוצה לטפל בחוליה החלשה של המערכת שלי והיא נגן התקליטורים.
אני מחפש נגן תקליטורים בתקציב של בסביבות 2,000 ש"ח . ראיתי ש NAD 515BEE הוא דגם מוערך ברמת הכניסה. כמו כן גם מרנץ 6003 הנו דגם מוערך אולם להערכתי לא מגיע לארץ.
אשמח לשמוע חוות דעת על נגן שייתן צליל איכותי במסגרת התקציב האמור

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
אני מאד בעד יד שניה, אולם דווקא בנושא קומפקטים אני מעט נרתע, מכיוון שמדובר במנגנון מכני שנשחק עם השנים, ולכן זה עניין של זמן מתי ייפול עליי התיקון

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
DVD של פיוניר לתוך DAC טוב, בטח מול נגן כמו ה NAD שהזכרת.
DAC התחלתי לא רע זה ה Musical Fidelity V-DAC, עולה 1300 אם אני זוכר.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
DVD של פיוניר לתוך DAC טוב, בטח מול נגן כמו ה NAD שהזכרת.
DAC התחלתי לא רע זה ה Musical Fidelity V-DAC, עולה 1300 אם אני זוכר.

אתה בעצם טוען שנגן נופל משילוב של DVD ו- DAC או שזה רק בגלל הדגם שרשמתי?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יש DACs טובים ויש נגנים טובים. בסדר גודל תקציב כמו שלך לדעתי עדיף להשקיע בDAC ולהשתמש בטרנספורט זול, שאולי כבר יש לך. מאוד קל למצוא DAC שעדיף על הDAC הפנימי בנגני הכניסה של NAD. מה שטוב בDAC זה גם שתוכל לנגן ממקורות אחרים בנוסף לנגן - מחשב למשל.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
mokes באיזה רמת מחיר של נגן אני כן אקבל צליל זהה ו/או טוב יותר מהשילוב שהצעת?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש DACs טובים ויש נגנים טובים. בסדר גודל תקציב כמו שלך לדעתי עדיף להשקיע בDAC ולהשתמש בטרנספורט זול, שאולי כבר יש לך. מאוד קל למצוא DAC שעדיף על הDAC הפנימי בנגני הכניסה של NAD. מה שטוב בDAC זה גם שתוכל לנגן ממקורות אחרים בנוסף לנגן - מחשב למשל.

ביד שניה תוכל למצוא נגנים שה-DAC שלהם ישמע טוב יותר מDAC חיצוני בתקציב שלך. צריך למצוא מציאה.

אם מדובר על חדש אז אני בהחלט בגישה של מוקס {חוץ משידוך מחשב כמקור}.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לא יודע מה עוד יש בסטאפ. בתקציב הזה הייתי הולך או על מכשיר אחד טוב מתצוגה/ יד שנייה (ארקאם, לין וכד'), או על מכשיר חדש מחברה רצינית מסין. מאחר שאין תחליף להשוואה, הייתי הולך לאחד היבואנים ובודק במו אוזני שני מכשירים בקטגוריה שציינתי, באותו סט אפ.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אייל פור פרסם פה שבוע שעבר רשימה של ציוד שהוא מוכר מתצוגה, יש שם כמה פנינים.

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
בעקבות נסיון שביצעתי לשידרוג ה- DVD של פיוניר , ע"י חיבור DAC במחיר של פי 3 ממה שאתה מעוניין להשקיע . התוצאה הייתה מאכזבת .
לכן אני ממליץ לך בסכומים האלה לחפש מיד שנייה נגן איכותי . התוצאה הרבה יותר טובה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בעקבות נסיון שביצעתי לשידרוג ה- DVD של פיוניר , ע"י חיבור DAC במחיר של פי 3 ממה שאתה מעוניין להשקיע . התוצאה הייתה מאכזבת .
לכן אני ממליץ לך בסכומים האלה לחפש מיד שנייה נגן איכותי . התוצאה הרבה יותר טובה.
איזה DAC? מאכזב ביחס למה?

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
איזה DAC? מאכזב ביחס למה?

בחיבור אנלוגי עם אותם קונקטורים של ה DVD ושל ממיר YES למגבר . והשואה של חיבור גם קואקסיאלי וגם אופטי של שניהם דרך הממיר למגבר לא חל שינוי ששווה השקעה כספית .
אפילו אקצין ואומר שכלל לא היה שינוי. לגבי יותר פרטים אם תרצה באישי.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בחיבור אנלוגי עם אותם קונקטורים של ה DVD ושל ממיר YES למגבר . והשואה של חיבור גם קואקסיאלי וגם אופטי של שניהם דרך הממיר למגבר לא חל שינוי ששווה השקעה כספית .
אפילו אקצין ואומר שכלל לא היה שינוי. לגבי יותר פרטים אם תרצה באישי.
אצלי זה שמים וארץ בין היציאה האנלוגית של הפיוניר ובין השימוש בDAC. ביטלת את כל האפשרויות לעיבוד הסאונד של CD בנגן?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
טוב, עשיתי ניסוי קצר הבוקר. דיסק ה"Unplugged" של אריק קלפטון, נגן DVD DV-320K של פיוניר, ישירות למגבר וגם דרך DAC. עם ה DAC, הבמה הרבה יותר גדולה, והדיסק נשמע יותר קרוב להופעה חיה, מה שהוקלט. הקול של קלפטון הרבה יותר "גדול" עם ה DAC. הפרזנטציה של הפיוניר יותר "כהה", פחות דינמית, גבוהים חסרים קצת.
זה גם תאם ניסוי ששמעתי אצל חבר - נגן של NAD (לא זוכר איזה דגם) ישירות למגבר, מול DAC (הרבה יותר יקר משלי). גם שם ההבדל העיקרי היה הבמה הקטנה יחסית ללא הDAC. 

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
CD

מניסיון שלי ושל הרבה אחרים: CD טוב נשמע הרבה יותר טוב משילוב של DVD עם DAC או של CD פשוט / ישן עם DAC, גם כשמדובר ב - DAC שהוא לבד יקר יותר מה - CD.

זאת בתחום המחיר של כמה אלפי שקלים. הגיע הזמן להבין שלטרנספורט חשיבות אדירה ולהפסיק להתייחס אליו כמובן מאליו.

ובמישור היותר אוניברסלי, כדאי להפנים שאין פתרונות פלא.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מניסיון שלי ושל הרבה אחרים: CD טוב נשמע הרבה יותר טוב משילוב של DVD עם DAC או של CD פשוט / ישן עם DAC, גם כשמדובר ב - DAC שהוא לבד יקר יותר מה - CD.

זאת בתחום המחיר של כמה אלפי שקלים. הגיע הזמן להבין שלטרנספורט חשיבות אדירה ולהפסיק להתייחס אליו כמובן מאליו.

ובמישור היותר אוניברסלי, כדאי להפנים שאין פתרונות פלא.
בבדיקה שעשינו אצל החבר, שהזכרתי למעלה, בדקנו 3 קונפיגורציות:
1. נגן NAD יחסית פשוט למגבר
2. אותו נגן בתור טרנספורט, לתוך DAC יקר
3. טרנספורט יעודי יקר לתוך אותו הDAC
כל הנוכחים בחדר הסכימו שהיה הבדל ניכר בין 1 ו-2. רק בעל הציוד שמע הבדלים בין 2 ו-3. האם הוא באמת שמע, או האם זה פסיכולוגי? אינני יודע, אבל גם אם היה הבדל זה היה מזערי ביחס להבדל בין 1 ו-2.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
CD

אם הייתם שמים CD טוב - כנראה שהיה נשמע לכם טוב יותר מכל הקומבינציות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בבדיקה שעשינו אצל החבר, שהזכרתי למעלה, בדקנו 3 קונפיגורציות:
1. נגן NAD יחסית פשוט למגבר
2. אותו נגן בתור טרנספורט, לתוך DAC יקר
3. טרנספורט יעודי יקר לתוך אותו הDAC
כל הנוכחים בחדר הסכימו שהיה הבדל ניכר בין 1 ו-2. רק בעל הציוד שמע הבדלים בין 2 ו-3. האם הוא באמת שמע, או האם זה פסיכולוגי? אינני יודע, אבל גם אם היה הבדל זה היה מזערי ביחס להבדל בין 1 ו-2.

ההבדל היחיד שציינת הוא הבמה הגדולה עם ה-DAC והבמה הקטנה עם ה-CD. בנוסף הזכרת שה-DAC הציג את קולו של קלפטון כגדול יותר.

השאלה היא.
האם התוצאה עם ה-DAC היתה מפורטת יותר, מאוזנת ותר, טבעית יותר, מה עם תמונת הסטריאו, דינמיות, מיקרו דינמיות, הפרדה בין הכלים, נוכחות, מידיות, רזולוציה ואיכות הבס, איך ניגן התחום הגבוה ועוד.

אם כולם הסכימו שהשידוך ל-DAC היה יותר טוב בגלל הבמה אז כנראה שזה לא עושה אותו יותר טוב, זה עושה אותו למגדיל פרזנטציה שבשבילו לא צריך DAC. יש פתרונות אחרים ללא הוספת מכשיר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כמו כן, אם הDAC הציג את קולו של קלפטון כגדול יותר, על חשבון מה זה הגיע?
האם בהקלטה התכוונו לכך?
צריך לשמוע את זה בכמה מערכות טובות ואיכותיות וכך להחליט, האם הקול מהDAC נכון או לא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור