המלצה לעדשה חדשה

• פותח הנושא Jay
  • פורסם בתאריך

ariko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
יודע את ההבדל, תודה :)
פשוט קפצתי צעד אחד קדימה והבנתי לפי הניסוח המוטעה של פותח האשכול שלא הפריעה לו האיכות של הבוקה אלא ה״מחסור״ שלה, קרי עומק שדה רדוד יותר.

בתוך הבית ובצילומי חוץ חסר לי בוקה וחדות

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
סליחה, סליחה - אז כמה תיקונים:

את הטווח שאתה רוצה ניתן למצוא בעדשת ניקון 18-140 שהיא עדשה מוצלחת וחדה הבעיה שלה שהיא עבודת עם צמצם בין 3.5 בתחום הרחב ל 5.6 בתחום הצר והיא לא תספק לך צמצם מספיק גדול

בקשר לטמרון ה 17-50 F2.8 בעד כמה שאני יודע בעבר היו דגם מיוצב ודגם לא מיוצב שהיה זול יותר ונחשב חד יותר (מנגנון היצוב יכול להוריד חדות). אבל נכון להיום (עד כמה שאני יודע) מיוצר רק את הדגם המיצוב. מבדיקות שעשיתי במספר חנויות אין להם כלל את הדגם הלא מיוצב (למרות שיש להם פרסום באתר על הדגם הזה)

עדשה נוספת אפשרית היא דגם מקביל של סיגמה 17-50 F2.8 שבעבר היה יקר יותר וכעת במחיר מאוד דומה לטמרון וגם האיכות. לסיגמה יש גם עדשה 17-70 עם צמצם F2.8 בתחום הרחב ועד F4.5 בתחום הצר סוג של פשרה על טווח וצמצם.

נקודה נוספת לבדיקה כאמור עדשת ניקון 17-55 F2.8 המעולה ביד שנייה

ועוד נקודה למחשבה אפשר להשלים את ה 17-50 בעדשת פריים 85 F1.8

לפי ההשערה שלי, דוקא התמונות שדורשות יותר הפרדה ובוקה הן אלו בטווח ה50 מ"מ ומעלה - לכן עדשת הסיגמה 17-70 מ"מ בF4.5 נראה לי יורדת מהפרק.

אופציה של שתי עדשות ניקון
ה 17-50 ועדשת פריים 85 F1.8 נשמע לי טוב מדי ובטח יקר מדי לעכשיו, מה גם שאיננני שש להחליף עדשות... עצלן שכמוני :) וברצינות, גם אם ההחלפה לוקחת שניות בודדות ואני חושש שככה אאבד תמונות או את הרגע.

סיגמה 18-35 F1.8 נשמע מצוין אבל לא עונה על טווח זום שאני מבקש..

נראה לי שאין משהו דומה למה שאני הייתי רוצה ונתקעתי :(

האם אלו הדגמים הכדאיים יותר עבורי אם כן?
http://www.cameramia.co.il/מוצר-1707,1418-Tamron-SP-AF-17-50mm-F-2-8-VC-For-Nikon.aspx
או
http://www.cameramia.co.il/מוצר-394,1582-Sigma-17-50mm-F2-8-EX-DC-OS-HSM-For-Nikon.aspx

איזו עדיפה או שיש אחרת שמתאימה יותר?
אסכים לחרוג מהמחיר של השתיים לטובת איכות אופטית טובה יותר / יותר זום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קראת את ההתייחסות שלי לעדשות טמרון בתגובה שאתה מצטט?
אני מאמין שכן, אז מאוד מוזרה לי השאלה שלך עם קישורים לעדשות שכבר הזכרתי

וכן הטמרון 17-50המיצבת היא אופציה מוצלחת כמו גם הסיגמה 17-50

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
ברור שכן...
למקרה שלא הייתי מובן, ראיתי שיש יותר מהאופציה אחת לעדשה בטווח הזה וקצת יותר זולה אז רציתי להיות בטוח.
בכל אופן, אני מבין שאין המלצה גורפת על איזה לבחור מבין השתיים.

האם אם אחת מהן תהיה טובה יותר לצילומי וידאו?
אולי כדאי שאתחיל להשתמש בוידאו המובנה של ה7100 מאשר לרכוש מצלמת וידאו יעודית.

נראה שבכל מקרה אין מנוס ואין עדשת פלא שתגיע מ17 עד 70...
באסה

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
חושש מיד שניה כי לך תדע אם הפוקוס לא יתקלקל או משהו...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר לטמרון ה 17-50 F2.8 בעד כמה שאני יודע בעבר היו דגם מיוצב ודגם לא מיוצב שהיה זול יותר ונחשב חד יותר (מנגנון היצוב יכול להוריד חדות). אבל נכון להיום (עד כמה שאני יודע) מיוצר רק את הדגם המיצוב. מבדיקות שעשיתי במספר חנויות אין להם כלל את הדגם הלא מיוצב (למרות שיש להם פרסום באתר על הדגם הזה)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא מספיק ברור שיש רק אחת היום?
:בהלם:

עבור וידאו יש לקחת בחשבון ב DSLR של ניקון אין ממש אוטופוקס לוידאו - ולוידאו עדשה עם מייצב עדיפה על אחת ללא מיצב

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור