המדריך לאודיופיל המתחיל

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
הי חברים
שאלה קטנה לאודיופיל המתחיל.
כולם מדברים מבחני שמיעה אבל אף אחד לא מסביר איך שומעים, מה מחפשים
במה צריך להתמקד כשבוחנים מערכת חדשה או מחליפים חלק במערכת.
תנו לי טיפים....

אני לא רוצה להפוך את הדיון למלחמת כבלים אז טכנוקרטים להתאפק בבקשה ולא לגרור את הדיון למדידות.
אתה לפני קניה או שדרוג ?

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
יש צורךבסיבה כדי להתחיל להיות אודיופיל הסיבה המובנת מאליה היא אהבה למוסיקה שהרי מדוע נתאמץ להגיע לתוצאה מוסיקלית קרובה לשלמות מסיבה אחרת.כשאני אומר אהבה למוסיקה לא הכוונה לנגן דיסק או תקליט של אבבא ולפתור תשבץ תוך כדי אלא להקדיש לעיתים קרובות פרק זמן שמוקדש להאזנה למוסיקה בלבד ללא עיסוק נוסף.כשאתה נמצא על הסקאלה הזו ויש לך את המוסיקה שלך שאתה אוהב ומכיר היטב הרי יש לך את הכלי החשוב ביותרכדי להבחין באיכות התוצאה המוסיקלית..אם אתה עדיין לא שם אל תחפש ציוד סופר יקר שהאוזן שלך עדיין לא מסוגלת להבין ולשמוע .מה שאתה קורא לו אודיופיליה זה דבר נרכש ונלמד על ידי האזנה ועם הזמן האוזן שלך תהיה יותר אנינה וכל השאלות שלך יפתרו מעצמם

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה לכול המגיבים

שמעתי לא מעט מערכות, חלקם אהבתי חלקם פחות.
בשביל להתמקצע כטועם יינות לא מספיק לשתות בקבוקי יין, צריך ללמוד איך טועמים,
אני מחפש את המתודולוגיה לבחינת הסאונד עם אופי קצת יותר מקצועי.

אתה צריך האזנה עם הנחיה. אני מוכן להתנדב וגם תזכה לשמוע מערכת לא רעה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
וואו
זה צריך להיות פוסט נעוץ בתחילת הפורום
אני הייתי מוסיף חובת קריאה לכל נרשם חדש ומבחן אחריה

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
גם אני לא צדיק תמים
אומנם כרגע אני מאזין לא פחות מ3 מערכות שונות
והעיקרית שלי היא ניים אודיו ורמקולים פוקאל אלקטרה

למירוץ הזה אין סוף כי אחרי זמן מסוייים כבר שוכחתי את השידרוג אז אולי שומעים טוב יותר עם מגבר או תוספת אחרת ואין לזה סוף
מקווה שגעתי וזהו
השאר מוסיקה מוסיקה ועוד פעם מוסיקה ..

המירוץ לשדרג רושש אותי ואחרים כאן בפורום במלים עדינות ... לכן
אהבת מוסיקה קודמת ועדיף
שגם תשמע אותה היטב .....

אחרת זה מטמטם כל העסק הזה אודיופיליה אין לזה סוף מתחיל מספקיים וחשמל ונגמר ברמקולים -מערכת
במחיר של מכונית ...חדשה או יד 2 איכותית ביותר כמו וולו S80 או מזדה 6 2017

ואל תסמוך על מגזינים ביקורות האוזניים שלך בלבד

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
למירוץ הזה אין סוף כי אחרי זמן מסוייים כבר שוכחתי את השידרוג אז אולי שומעים טוב יותר עם מגבר או תוספת אחרת ואין לזה סוף

הסוף נגמר שאני לא זה שצריך להתאים את המגבר הכי נכון לרמקול (מה שלדעתי לא ישים)
מעדיף לתת לחברה עם מהנדסים יותר חכמים ממני גם ליצר את הדרייברים וגם את ההגברה הכי מתאימה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה תודה
1. התעייפות בדרך כלל כי הגבוהים חזקים?
יש עוד סיבות להתעיפות .?
2. בדרך כלל אני מתמקד במצילות, הם בדרך כלל אינדקציה עבורי לאיכות המערכת.
3. קשה לי לכמת כזה דבר. אם אני אוהב את השיר ומכיר את המילים אני מצטרף לזמר (רוק בבית)
אני מציע לך להתמקד בחוויה שבהאזנה ולא בניתוח של מה שאתה שומע.
כלומר, אם למשל אתה מתחיל להרגיש שהמערכת שאתה בוחן מעייפת אותך, זה לא כל כך משנה למה, מה שחשוב הוא שזו לא מערכת בשבילך.

אריה

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
הסוף נגמר שאני לא זה שצריך להתאים את המגבר הכי נכון לרמקול (מה שלדעתי לא ישים)
מעדיף לתת לחברה עם מהנדסים יותר חכמים ממני גם ליצר את הדרייברים וגם את ההגברה הכי מתאימה

תקנה מה שנשמע לך הכי טוב
למשל אני מאזין לניים אודיו שהוא שינוי דרמטתי מדנון טופ קלאס ולקסמן שהיו ויש לי
ורמקולים למשל יש לי מוראל אוקטב סיגניצר מדהימים עם ניים אודיו -הפתעת השנה עבורי אבל האלקטרה של פוקל זה במה יותר גדולה יותר בשר לעומק וטויטרים ברליום עושים את שלהם כנראה - אם כי עם המוראל אפשר בהחלט להנות 24 שעות ללא בעיה אבל במחיר של מכונית קטנה יד שניה הפוקל ...לכל אחד יש מה ומי שמתאים לו ...
עד לפני 5 חודשים לא הכרתי מקרוב את הפוקאל רק מה שאנשים אמרו וכוכו
עד ששמעתי בחנות .... והעדפתי אותו על הרמקול שבאתי מראש לקנות וגם יקרים ממנו ב10000
והבאתי הביתה אז זה מדהים עוד יותר עם הניים אודיו ויש לי ניים אודיו פשוט יחסית
אבל לשם כך יש וצריך כיסים עמוקים ושווי מערכת האחת שלי היא כמו מכונית חדשה ....
זו יושבת ברחוב וגשם ושמש לעומת זו המערכת וזו שלי בבית נהנה כל שניה ממנה ...
השקעתי במערכת במקום מכונית .... האם אני אודיופיל ???? לא חובב מוסיקה עם מערכת טובה
יש התאמות מצויינות ויש התאמות לא העיפרון הכי מחודד בקלמר

מה שהוא לא נראה בכלל לכאורה מתאים יוצא פגז וזה אוי איזה סאונד פרסים ושאר ירקות מסתבר שלא מתאים
והיה לי דגמאות לרוב

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
תקנה מה שנשמע לך הכי טוב
למשל אני מאזין לניים אודיו שהוא שינוי דרמטתי מדנון טופ קלאס ולקסמן שהיו ויש לי
ורמקולים למשל יש לי מוראל אוקטב סיגניצר מדהימים עם ניים אודיו -הפתעת השנה עבורי אבל האלקטרה של פוקל זה במה יותר גדולה יותר בשר לעומק וטויטרים ברליום עושים את שלהם כנראה - אם כי עם המוראל אפשר בהחלט להנות 24 שעות ללא בעיה אבל במחיר של מכונית קטנה יד שניה הפוקל ...לכל אחד יש מה ומי שמתאים לו ...
עד לפני 5 חודשים לא הכרתי מקרוב את הפוקאל רק מה שאנשים אמרו וכוכו
עד ששמעתי בחנות .... והעדפתי אותו על הרמקול שבאתי מראש לקנות וגם יקרים ממנו ב10000
והבאתי הביתה אז זה מדהים עוד יותר עם הניים אודיו ויש לי ניים אודיו פשוט יחסית
אבל לשם כך יש וצריך כיסים עמוקים ושווי מערכת האחת שלי היא כמו מכונית חדשה ....
זו יושבת ברחוב וגשם ושמש לעומת זו המערכת וזו שלי בבית נהנה כל שניה ממנה ...
השקעתי במערכת במקום מכונית .... האם אני אודיופיל ???? לא חובב מוסיקה עם מערכת טובה
יש התאמות מצויינות ויש התאמות לא העיפרון הכי מחודד בקלמר

מה שהוא לא נראה בכלל לכאורה מתאים יוצא פגז וזה אוי איזה סאונד פרסים ושאר ירקות מסתבר שלא מתאים
והיה לי דגמאות לרוב

מחירים אכן לא תמיד מייצגים איכות
הכוונה שלי שאני לא יכול להתאים הגברה לרמקול ברמה של מהנדס בחברה שבונה הכל בשילוב של דרייברים שהוא מייצר או מזמין לפי ספק מסויים ומתאים לו הגברה , אולי לאחרים יש את הידע אבל לי לא
והמחירים הם לא זולים בגלל זה

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אני מציע לך להתמקד בחוויה שבהאזנה ולא בניתוח של מה שאתה שומע.
כלומר, אם למשל אתה מתחיל להרגיש שהמערכת שאתה בוחן מעייפת אותך, זה לא כל כך משנה למה, מה שחושב הוא שזו לא מערכת בשבילך.

אריה
אמרת עייפות שמיעה
כן זה נכון
שמתי לב בניים אודיו דאק שלי כי התוצאה שמתקבלת יותר נוחה לאוזן שלי מציוד אחר גם איכותי מאד
בגלל שלא מעייף אותי להאזין קנטטה אחרי קנטטה של באך או קונצרטים שונים ברצף

לעומת מכשרים אחרים כולל הגברה שאחרי זמן מסויים הייתי חייב שינוי כי אחרי יצירה אחת שתיים זהו
נגמרה לי הסבלנות - אם אני צריך לחפש את הצלילים זה לא הנאה מוסיקאלית
בניים אודיו כרגע לא מחפש כלום -הכל יוצא החוצה לפרצוף שלי ותודה לכם ניים אודיו על כך
כל כלי מנגן כאילו הוא רק לבד בחדר עבורי ושילוב מדהים של הכל
לעומת
ציוד אחר שיש לי והיה לי או רמקולים שאמרתי תודה שלום לא מתאים לי כי מעייף אותי ואני צריך למצא
את הצלילים ומוסיקה או נינוחות זה כבר לא הנאה וסתם אפה ומה ואיך שומעים - פוגע בחוייה
ואז מחפש מה חסר מה צריך להיות וכאן נכנסת האודיופיליה לתמונה - וזהו מוציא את כך הכיף שבמוסיקה ..

יש בטוח ציודים מעולים לא דווקא ניים שנותנים חוייה מוסיקה מעולה איש איש והבחירה שלו .
את שלי כרגע בחרתי ובחרתי נכון

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
מחירים אכן לא תמיד מייצגים איכות
הכוונה שלי שאני לא יכול להתאים הגברה לרמקול ברמה של מהנדס בחברה שבונה הכל בשילוב של דרייברים שהוא מייצר או מזמין לפי ספק מסויים ומתאים לו הגברה , אולי לאחרים יש את הידע אבל לי לא
והמחירים הם לא זולים בגלל זה
לא לא מחירים יש דברים לכאורה זולים ועושים עבודה פנטאסטית ..
עם נסיון כמו שלי של 45 שנים פעם ההינו צריכים לקחת הלוואות ענק לציוד היום יש
מגברים ורמקולים שלא חלמנו על כך ברמה סבירה בשנות 80-90-2000
היום זול יותר יחסית לקבל מערכת עם סאונד מצויין במחיר סביר בהחלט
כמובן להוציא
את האודיופילים הכבדים אתה עדיין לא שם כנראה - כי זה ישגע אותך ושיגע אותי אפילו חוסר שינה בגלל
ציוד אחר או כזה שרציתי -סיוט

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
היי
בזמנו חברת chesky records הוציאה יופי של דיסק אוסף דמו ( the ultimate demonstration), כאשר כל קטע היה מלווה בהסבר על הקטע המוסיקלי הבא תוך מתן דגש למאפיינים שונים באותו קטע, כגון תלת מימד, פוקוס, רזולוציה, שקיפות וכו'.

ממליץ בחום יופי של דיסק להבין את הניואנסים והטרמינלוגיה "האודיופילית" בבואינו להבין /לשמוע/לבחון מוסיקה.י
מעבר לזה גם מוקלט נהדר מה שאפיין את החברה.

לני אתה מוזמן ליצור עימי קשר. יש לי אותו על הכונן וגם כדיסק פיזי..

בהצלחה

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אחת החוויות הכי משמעותיות שחוויתי כאודיופיל צעיר הייתה ההתרגשות.
ככה פשוט, להתרגש עד כדי צמרמורת מהמוזיקה שהמערכת מפיקה.
בלי זה כנראה לא הייתי נכנס לתחביב. וכשזה קורה, מתחילה ההתמכרות.
מאז אני מחפש את זה, ולא מתפשר עד שמוצא.
אם חווית את זה, אתה כנראה בכיוון הנכון. ואם לא, תמשיך לחפש ולהקשיב למערכות, עד שתתרגש ולא תוכל בלי הסאונד שנחשפת אליו וריגש אותך.
בהמשך לומדים באופן שיטתי מה לחפש בחווית האזנה, (ויש פרמטרים מאוד ברורים) וכך מתקדמים בגיבוש הטעם ובחיפוש אחר מה שעונה על הסטנדרטים שאתה מגבש לעצמך.
במקביל חשבון הבנק מתרוקן, אבל זה לשרשור אחר :)

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
1. שאתה בוחן מערכת תמיד תבדוק אותה עם מוזיקה שאתה אוהב ומכיר היטב , אין שום חשיבות לתוצאה עם לא מדובר בהמוזיקה שלך.

2. לפני הרכישה חובה לשמוע בבית .

3. לרוב אם אתה בודק ציוד אצל יבואנים או אודיופילים כבדים אל תסיק שככה התוצאה תשמע אצלך,
לרוב מדובר בעוד השקעה לא קטנה על חשמל אקוסטיקה שיכוך וכבילה.

3. בתחילת הדרך עדיף להימנע מאזנה לסטים שהם הרבה מעבר לתקציב שלך , סתם חשיפה מיותר שתבלבל אותך.

4. אל תחפש נירוונה או את תוצאה המושלמת כי אין דבר כזה , מהר מאוד תמצא את עצמך לא נהנה ממוזיקה אלה בודק ׳׳ מה המערכת שלך לא עושה טוב׳׳.

5. לרוב מה שנשמע ממש מרשים וטוב בהתחלה לאחר זמן קצר יחסית הוא בילתי נסבל אבל מצד שני עם אחרי זמן סביר של אזנה לסט הוא לא עושה לך את זה כנראה שזה לא ישתנה בעתיד הקרוב.

6. בתחום הזה כולנו דעתנים יתר על מידה , ממליץ לקחת בערבון מוגבל דעות של אודיופיליפ ומצד שני לדעת מה שאתה בטוח שהוא אמת שלך זה רק עניין של טעם וריח ולא מדע אבסולוטי.

בכל אופן בהצלחה ..:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור