נגן הלקסמנים האלה מעצבנים!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לפני כמה ימים שלחתי את הנגן שלי לניקוי מסילות וגלגלי שיניים ,הנגן הזה משמש אותי כממיר שאליו מחובר גם המחשב ,בכדי לא להיות ללא מוסיקה בסוף השבוע ביקשתי מערן אודיופריק איזה ממיר עם כניסות AES ,כי ככה מחובר גם הממיר שלי ,מיד אמר לי בוא תקח ,הגעתי ומסר לי איזה MBL בצרוף אזהרה לשמור עליו כבבת עיני ,אבל אני ראיתי בזוית העיין איזה ממיר כנראה טיפה משומש של "לקסמן " הניקרא DA06 ,ומכיוון שיש לי את המגברים שלהם שאלתי כמובן רשות לקחת אותו במקום הMBL ההסטורי שרצה לתת לי ,
וכך הבאתי אחר כבוד את הממיר הזה אלי הביתה
הורד.jpg

אני כבר שומע אותו שבוע ,מדהים !!!!!
נכון הנגן שלי אולי יש לו בס יותר טוב ,אולי גבוהים טיפה יותר צלולים ,אבל לממזר הקטן הזה יש יכולות של משמיד ענקים ,חלק בטרוף ,עם בשר מדהים על העצמות ומוסיקליות מהחלל ,שאלתי כמה עולה חברים ,אמרו לי חדש בערך 16 ,אולי כמה לירות הנחה ,ואני לא ידעתי שאפשר בכלל להתקרב לממיר היקר שלי בסכומים כאלו ,לא היתה לי שום בעיה לחיות איתו לנצח (וגם בשימחה רבה הייתי חי עם המטרונום המדהים שביקר אצלי לכמה שעות) ,
יש משהו בחותמת צליל של לקסמן שמאוד פוגעת מבחינתי גם במגברים(שיש לי) ,כנראה גם בקדם לפי הסיפורים של מתנוש ועמיחי ,
ועכשיו נמצא בבית עם שני ממירים ,וזה משגע את השכל ,אחד חופר עמוק במוסיקה ,והשני חופר בנשמה ,דילמה !
מודה מאוד לערן שהלווה לי את הממיר ושרף לי את המוח ,לא יפה לעשות ככה לחברים.

תמונות מצורפות

• הורד.jpg
    הורד.jpg
    KB 5.3 · צפיות: 810

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
1. חחחח אכלת אותה. קרה גם לי :)
2. אני בטוח שתוכל לקבל מחיר טוב על הלקסמן ולהשאיר אותך אצלך. בנוסף - לא במקום. אני מתחיל להבין יותר ויותר שכל מיני אלמנטים במערכת יכולים להשמע טוב יותר עם מוסיקה כזו או אחרת. אם יש לך אופציה לחבר שני ממירים במקביל ולהשתמש באיזה שמתאים לך באותו רגע ולאותה מוסיקה - מה רע ?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
שניצל,
אצל מי "הפקרת" את המכשיר שלך לניקוי מסילות וגלגלי שיניים ?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
פששש, נתפס חזק אה?
הממיר הזה תפר לי את המערכת בדיוק לפני שהתיאשתי מהפוקאל. יש ממירים יותר מפורטים אבל הלקסמן הזה יודע לקחת רמקולים שקופים רצח ולהוסיף להם קצת אופי ונשמה. זה הגדולה שלו לדעתי. הקטע איתו זה שלא קולטים את זה ישר... בהתחלה לא הבנתי מה הקטע, עד שנפל האסימון. מעניין איך נשמע על המג'יקו. סאמק, אני רוצה קלאס A שלהם, אין יותר (לא power קלאס A ולא כסף :)).

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
האלקטרות החדשות ממש לא שקופים רצח.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
שים להם קדם פסיבי נטול צבע, הגברה (קלאס אי) איכותית ודאק ניטרלי/אנליטי (כדוגמת ps audio) ותבין שהם סופר שקופים. לדעתי מתחרים בכל הקראמיקות חופשי. חסר להם עוד חצי אוקטבה בבס תחתון, כנראה מקבלים את זה ב 1038. לעלות ברצפתי ברמת השקיפות אצלהם זה עוד 20k לסקאלה אוטופיה, ואז שוב לפשוט רגל ולעלות לרמת הגברה פסיכית. ברמת המחיר שאני מכוון אליה הם שקופים רצח.. אבל הכל יחסי... יכול להיות אנחנו בסקאלות שונות.

הם לא כל כך חדשים דרך אגב, לדעתי הסופרה יחליפו אותם.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שים להם קדם פסיבי נטול צבע, הגברה (קלאס אי) איכותית ודאק ניטרלי/אנליטי (כדוגמת ps audio) ותבין שהם סופר שקופים. לדעתי מתחרים בכל הקראמיקות חופשי. חסר להם עוד חצי אוקטבה בבס תחתון, כנראה מקבלים את זה ב 1038. לעלות ברצפתי ברמת השקיפות אצלהם זה עוד 20k לסקאלה אוטופיה, ואז שוב לפשוט רגל ולעלות לרמת הגברה פסיכית. ברמת המחיר שאני מכוון אליה הם שקופים רצח.. אבל הכל יחסי... יכול להיות אנחנו בסקאלות שונות.

הם לא כל כך חדשים דרך אגב, לדעתי הסופרה יחליפו אותם.
אני מבדיל בין צליל נייטראלי לבין צליל אנאליטי - שאפשר להשיג ע"י מכשירים.
השקיפות עבורי באה יחד עם צליל עשיר (לא בהכרח צבוע), ולא כמרכיב העיקרי של הסאונד.
לפעמים נוצר בלבול בין צליל רזה למושג של "רמקול שקוף".
היו לי בבית ה 1037 וה 1038 לתקופות משמעותיות, ומניסיוני הם פחות "שקופים" ויותר עם "צבע" בהשוואה לאלקטרות הקודמות (936 ו 926).

BooBoo

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
28
אני מניח שמישהו בפוקאל שם לב שאודיופילים לא קונים אוטופיה (את המדפי אולי כן, פחות רלוונטי),
והרצפתיים נקנים בעיקר עבור פרויקטים של מיליונרים.
מה גם שבהמשך למגמה חסרת הפשר להעלות מחירים בטירוף המחיר של סדרת האוטופיה עלה
פי 4(!) לאורך הזמן.
Grand Utopia בסדרה הראשונה עלה 50K$. בסדרה השניה המחיר קפץ ל-100K$.
ובסדרה האחרונה, הפלא ופלא, המחיר עומד כבר על 200K$.

לכן עפ"י הבנתי סדרת הסופרה באה לקרוץ לקהל יעד אחר. אודיופילים עשירים ופרויקטים
של סתם אנשים אמידים, לאו דווקא מיליונרים.
אני מניח שבעוד שנה-שנתיים תצא סדרת אלקטרה חדשה.

לא יודע מה זה צליל נייטראלי.
כששומעים מערכת שומעים חדר + רמקולים + אלקטרוניקה + כבלים.
מספיק שאחד מהרכיבים הוא לא "נייטראלי" כל המערכת תישמע בהתאם

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כשתשמע מוסיקה באותו חדר ועם אותם מכשירים ורק תחליף בין הרמקולים (כמו במקרה שתארתי*) תדע מה הרמקול הנייטראלי יותר ומי פחות.
בלי קשר, אני חושב שלמי שיש ניסיון ורפרנס בהאזנה למערכות סטראו, יכול בגדול לזהות מהו צליל נייטראלי ומה לא.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
רוזי, האמת אני לא מכיר את הסדרות הקודמות אז אין לי למה להשוות. מה שאני יודע שהסתובבתי בין מערכות של כמה חבר'ה פה, הפוקאלים לא מביישים את הפירמה. ז"א חוזר הביתה ולא מרגיש שחסר אצלי משהו עקרוני יחסית לאחרים, כמובן במגבלות גודל התיבה של ה 1028 והעוצמות שאני שומע. בדירה הקודמת היה רזון מעצבן שנעלם בדירה הנוכחית. כנראה קשור בחשמל, אקוסטיקה של החדר והעמדה (כרגע הם במרחק 2 מטרים מקיר אחורי). הסאונד שונה לגמרי יחסית למה שהיה. הרמקול הזה כן משקף את החדר, ההעמדה ומה שדוחף אותו, בצורה דיי מדהימה, לכן אני טוען שקוף רצח.
לגבי הסופרה, קצת מוזר לי כי ה 02 מתומחר בערך כמו ה 1038 אם אני לא טועה. לדעתי הם יהרגו את האלקטרות, כמו שעשו לקורוס W. (שבעני היו יותר מפורטים מהארייה)

BooBoo

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
28
כבר החלפתי רק את הרמקולים עם אותם מכשירים, אבל שמעתי אחרת לגמרי. לא הצלחתי לזהות לצערי איזה
מהם יותר נייטראלי, זה שהיה קודם או זה שעכשיו.
אני מניח שחסר לי ניסיון ורפרנס בהאזנה למערכות סטריאו.
אני מקווה שפעם בעתיד יהיה לי, ואז אולי אני אבין סופסוף על מה הגדולים והמנוסים מדברים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תקווה זה דבר מאוד חשוב בחיים

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רוזי, האמת אני לא מכיר את הסדרות הקודמות אז אין לי למה להשוות. מה שאני יודע שהסתובבתי בין מערכות של כמה חבר'ה פה, הפוקאלים לא מביישים את הפירמה. ז"א חוזר הביתה ולא מרגיש שחסר אצלי משהו עקרוני יחסית לאחרים, כמובן במגבלות גודל התיבה של ה 1028 והעוצמות שאני שומע. בדירה הקודמת היה רזון מעצבן שנעלם בדירה הנוכחית. כנראה קשור בחשמל, אקוסטיקה של החדר והעמדה (כרגע הם במרחק 2 מטרים מקיר אחורי). הסאונד שונה לגמרי יחסית למה שהיה. הרמקול הזה כן משקף את החדר, ההעמדה ומה שדוחף אותו, בצורה דיי מדהימה, לכן אני טוען שקוף רצח.
לגבי הסופרה, קצת מוזר לי כי ה 02 מתומחר בערך כמו ה 1038 אם אני לא טועה. לדעתי הם יהרגו את האלקטרות, כמו שעשו לקורוס W. (שבעני היו יותר מפורטים מהארייה)
היכן אמרתי שהאלקטרות החדשות לא טובות או פחות טובות מהאלקטרות הקודמות?
אמרתי שלדעתי ומניסיוני, נושא השקיפות אינו אחד מהיתרונות שלהם על פני רמקולים מקבילים.
(אותו טווח גודל ומחיר).
הם מהירים יחסית, בעלי סאונד מלא, ועם גבוהים נעימים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
גם אני לא טוען שום דבר לגבי האלקטרות החדשות לעומת דגם קודם, כפי שאמרתי לא מכיר את הדגם הקודם.

אנחנו חלוקים לגבי השקיפות וזה בסדר. לדעתי זה אחד החוזקות שלהם. מה שכן, הם "נסתמים בקלות".. אינטרקונקט אחד מעאפן יכול להרוג אותם.

אצלי, להוציא מהם "גבוהים נעימים", היה תהליך קריעת ים סוף. הם חתכו לי את האוזן בכל הזדמנות. לא היה פה אפילו קלאס ab אחד שהסתדר איתם.

דעתינו שונה, אין טעם לטחון, חזרה לשרשור לקסמן...

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
ועכשיו נמצא בבית עם שני ממירים ,וזה משגע את השכל ,אחד חופר עמוק במוסיקה ,והשני חופר בנשמה ,דילמה !

המלכוד האודיופילי הנצחי - פירוט מול צליל נעים.
המדיה המלאכותית מביאה לנו, בייחוד כשהיא מצטיינת טכנולוגית ו/או בהפקתה, הרבה פרטים שאנחנו לא רגילים לקבל בהופעה חיה (או בכלל). בתור אנשים שבאופן טבעי (או פסיכי) נוטים לחפש את הפרטים הסונים בכל דבר, לפעמים אנחנו מאבדים את המוסיקה ואת החוויה המוסיקלית.
כאן לפעמים ציוד שהוא פחות מפורט דווקא מקל על התסמינים...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
המלכוד האודיופילי הנצחי - פירוט מול צליל נעים.
המדיה המלאכותית מביאה לנו, בייחוד כשהיא מצטיינת טכנולוגית ו/או בהפקתה, הרבה פרטים שאנחנו לא רגילים לקבל בהופעה חיה (או בכלל). בתור אנשים שבאופן טבעי (או פסיכי) נוטים לחפש את הפרטים הסונים בכל דבר, לפעמים אנחנו מאבדים את המוסיקה ואת החוויה המוסיקלית.
כאן לפעמים ציוד שהוא פחות מפורט דווקא מקל על התסמינים...

לא ראיתי אף פעם סתירה בין השניים. אני יותר נהנה כשאני שומע יותר פרטים. מעולם לא הכרתי מכשיר שבגלל שהוא נשמע מפורט מדי, לא נהניתי ממנו. או לחלופין, לא נהניתי מעולם ממכשיר יותר, בגלל שהוא היה פחות מפורט. זה נשמע לי אבסורד.

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
לא ראיתי אף פעם סתירה בין השניים. אני יותר נהנה כשאני שומע יותר פרטים. מעולם לא הכרתי מכשיר שבגלל שהוא נשמע מפורט מדי, לא נהניתי ממנו. או לחלופין, לא נהניתי מעולם ממכשיר יותר, בגלל שהוא היה פחות מפורט. זה נשמע לי אבסורד.

כל אחד והטעם/אוזן שלו.

אני יותר כמוך, להוציא הקלטות מחורבנות או מדיה לא מוצלחת.
במערכת יותר שקופה אני שומע פגמים, וחלקם מטרידים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שורש הבעיה נעוץ כנראה בפירוש של ״פירוט״.
בשביל אחד זה צליל רזה שלכאורה מאפשר שמיעה של כל פיפס במוזיקה, ולשני פירוט הוא סאונד מלא ומאוזן, כאשר אין הדגשות של דברים שלא אמורים להיות כך.
כמובן שיבוא התם וישאל איך אתה יודע מה צריך להיות מודגש ומה לא.
אז אין לי ממש תשובה חוץ מניסיון ורפרנס עם אותה המוזיקה בכמה מערכות.
אפשר להבחין במערכת רזה מידי בעיקר לפי ווקאל.

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
עקרונית מערכת היא מפורטת כשהיא מאוזנת מבחינת פיזור התדרים בנקודת ההאזנה, כשאף תדר לא מתגבר על אחר מבחינת עוצמה. אז שומעים הכל כמו שהתכוון הטכנאי (עקרונית. מעשית אין סטנדרטיזציה). מעשית, זה מאוד קשה להשגה, בטח בתדרים הנמוכים.

עדיין מה שכתבת נכון, כשיש פחות באס יש לנו תחושה שאנחנו שומעים יותר פרטים במיד ובגבוהים, גם אם זה לא בהכרח נכון מבחינת המדידה.
מה לעשות, מדידות לא תמיד מצליחות לספר את כל הסיפור של איך הסאונד נתפס אצלנו...

מבחינת פירוט בהקלטה, אני לא אוהב הקלטות מאוד מפורטות של כלים בהופעה חיה, כי זה נשמע לא אמיתי. לא כמו הופעה חיה. כאן הרבה פעמים יש לי העדפה להקלטות ישנות יותר (הטובות...), שלא בודדו כל כלי עם מיקרופון משלו (או יותר מאחד), אלא השתמשו בשני מקרופונים ממוקמים היטב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור