היה אקשן, נגמר, כנסו ותבינו למה זה נגמר.

מצב
הנושא נעול.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
בעיקרון, נראה לי שכדאי לאסור על הסוחרים רק לקדם את מוצריהם -- באופן ישיר ואולי גם עקיף -- שלא במסגרת הפורומים המסחריים, ולהשמיץ מוצרים של אחרים. כמוכן עוסקים בתחום יחויבו להזדהות ככאלה, ולא יותר מצב שזה לא כך, כפי שקרה כאן.

יש לאסור על כולם לדבר לגופו של אדם, ובפרט לא על מגבלותיו, השכליות או האחרות, ולא להסביר לו שהוא טיפש, לא מבין, ושאר דברים מסוג זה. עם זאת, מותר ומוסכם מראש שאת דבריו אפשר לסתור ללא הגבלה, בצורה עניינית ומכבדת בלבד.

להתיר השתתפותם הסוחרים בדיונים הרגילים, אבל רק בתנאי ובהסכמה מראש שהם מוותרים על כל טענת פגיעה בפרנסתם ועל זכותם לתבוע משתמשים אחרים שלא עברו על הכללים. אולי ממש להחתים אותם על זה בהסכם מחייב משפטית, או לפחות לכתוב את זה בין הכללים, ושאם הם לא מסכימים, הם מתבקשים שלא להשתמש באתר, ולהפנות את תשומת ליבם לזה, שיהיה בטוח שהם קראו.

כמו היום, ניתן יהיה לדווח על פוסטים בעייתיים, אבל ההנהלה צריכה להתייחס אליהם ברצינות ובמהירות ככל הניתן והסביר. זה לא אומר שצריך להסכים עם הדיווח, אבל צריך לבדוק אותו, ולתת תשובה למדווח. בעבר דיווחתי לא פעם על פרסום בדו ערוצי, ולא קרה עם זה כלום. עם זאת, יש להיזהר בשימוש בכלי הדיווח, כדי לא להעמיס על ההנהלה ללא צורך. יכול להיות רעיון טוב שלדיווח יהיה ניתן להצמיד את מידת הדחיפות, ושזה ישפיע על הצורה שבה ההנהלה מקבלת את ההתראות על כך שהגיע דיווח, למשל SMS על דברים דחופים, ומייל על דברים פחות דחופים. מי שיגזים יוזהר, וגם שלא יתפלא אם יתעלמו מדיווחיו הבאים, או שיושעה אם יגזים מאוד.

במקרה של פוסטים בעייתיים, הנהלת האתר תתערב בהקדם, בעיקר בעקבות דיווח, תמחק פוסטים בעייתיים, ותזהיר, או תשעה, זמנית או באופן קבוע, את כותביהם, לפי חומרת העניין. לא תהיה ציפייה מההנהלה שתפעל במהירות ללא דיווח, כי זה מהווה עומס לא סביר.

זה מצב שונה אם אתה אומר למורה או לאינסטלטור באופן אישי את דעתך עליו, לבין לכתוב דבר כזה בפורום.

כשחושבים על זה, בפורום הרבה יותר מתאים להסביר למה מה שהם אומרים/עושים לא נכון, ואפשר לוותר לגמרי על ה"מחמאות" -- לא רק שהן לא תורמות לשום דבר חיובי, הן גורמות צד השני להינעל ולהתקיף חזרה, וחוסמות את האפשרות שהוא יקשיב.

אבל לא תמיד חושבים, וגם אני נפלתי בפח הזה, לצערי.
עמיר, קודם כל בהתייחס לשורה האחרונה בציטוט שלך, כל הכבוד שאתה ישר עם עצמך ומודה בטעות. נדיר במחוזותינו ואני מסיר את הכובע. והלוואי ותמשיך ככה גם בעתיד כדוגמא לשיח יותר נעים ומכבד.
לגופו של עניין, מסכים איתך. סתימת פיות היא רק מוצא אחרון ושמורה למקרים סופר קיצוניים.
הפתרון הוא: 1. הזדהות כעוסק בתחום, 2. הסכמה מראש של כל סוחר (ואולי אף כל חבר פורום) באמצעות פסקת ויתור שיש לאשרה מראש ברישום לפורום כעוסק בתחום, שהעוסק יודע שהוא נכנס לסוג של מועדון דיונים חופשי ואמוציונלי והוא עושה זאת באחריות ובמודעות ובידיעה שהדיון יכול להתלהט והוא מוותר מראש על זכות התביעה, אף אם השתמשו נגדו במילים קשות ובוטות.
בסייג אחד: לכל אחד שמורה זכות התביעה, כולל סוחר, במקרה ושמו הטוב הוכתם בפורום בעניין שבעובדה, לדוגמא: סוחר איקס גנב ונוכל ומכר לי מערכת משומשת שתוקנה כחדשה. או מכר לי זיוף או לקח כסף ולא סיפק המוצר וכיוצ״ב.
אם זו השמצה לא נכונה שנאמרה פה בפורום, שייתבע.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בסייג אחד: לכל אחד שמורה זכות התביעה, כולל סוחר, במקרה ושמו הטוב הוכתם בפורום בעניין שבעובדה, לדוגמא: סוחר איקס גנב ונוכל ומכר לי מערכת משומשת שתוקנה כחדשה. או מכר לי זיוף או לקח כסף ולא סיפק המוצר וכיוצ״ב.
אם זו השמצה לא נכונה שנאמרה פה בפורום, שייתבע.
מוסכם לגמרי

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מצרף חוקי פורומים מוכרים בחו"ל.
אפשר לראות שבפורומים הנ"ל אין מניעה מהשתתפות יצרנים, סוחרים ואפילו עיתונות, גם בשרשורים שאינם מסחריים.
אם זאת קיימים סייגים מסויימים (חלקם חל על כל הכותבים).

הכותבים המסחריים מחוייבים בגילוי נאות + אפס סובלנות כלפי שיח פוגעני של מי ממשתפי הפורום.

1686037660367.png

1686037700963.png

שיח מכבד ושקיפות הם הבסיס לפורום פורה.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
למה ללכת רחוק?

יש כאן כללים ברורים בדיטאון, אתה מוזמן לקרוא אותם.
והבחור עבר על כל אחד מהם בערך.

לא מזדהה כעוסק למרות שהעירו לו על כך שוב ושוב ושוב, זו כמובן עבירה על הכללים.

הבחור משווק את המוצרים שלו במסגרת שרשורים שוטפים, שוב ושוב ושוב, זו כמובן עבירה על הכללים.

הבחור נכנס לעימותים עם כל מיני דמויות כאן, זה ממש לא מוגבל לרן, מעירים לו הרבה אנשים על טעויות שלו ואז יש עימות עם איזה חבר פורום ואז הוא משום מה מוחק, או עורך את ההודעות שלו ויש איקסים על מלא הודעות שלו, כתוצאה ממחיקות שביצע.
מעניין למה?:)

יש לו הערות חוזרות ונשנות על מדידות ו RC, שוב הפרה בוטה של כללי הפורום כי אסור לו להעיר שום הערה על מוצרים שהוא לא משווק אותם והוא לא משווק מוצרים כאלה

אז בתאכלס, כמו שכתבתי בעמוד הקודם, הוא רחוק מרחק רב מלהיות שה תמים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
למה ללכת רחוק?

הבחור משווק את המוצרים שלו במסגרת שרשורים שוטפים, שוב ושוב ושוב, זו כמובן עבירה על הכללים.

הבחור נכנס לעימותים עם כל מיני דמויות כאן, זה ממש לא מוגבל לרן, מעירים לו הרבה אנשים על טעויות שלו ואז יש עימות עם איזה חבר פורום ואז הוא משום מה מוחק, או עורך את ההודעות שלו ויש איקסים על מלא הודעות שלו, כתוצאה ממחיקות שביצע.

יש לו הערות חוזרות ונשנות על מדידות ו RC, שוב הפרה בוטה של כללי הפורום כי אסור לו להעיר שום הערה על מוצרים שהוא לא משווק אותם והוא לא משווק מוצרים כאלה

מבלי להתייחס להתנהלות חבר/סוחר זה או אחר באותו שרשור מכוער.
בהודעה הפותחת את השרשור נמר רשם "ולגבי השינויים."
כלומר כללי הפורום משתנים (לא רק האכיפה משתנה).

לכן ראיתי לנכון להציג כללים מפורומי אודיו (בעלי התנהלות נעימה ומכבדת ברוב המוחלט של הזמן) נוספים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
הכלים "לשפר" עצמינו, נמצאים ממש מעבר לפינה המורשתת.

"What's Best Forum"
בהחלט דוגמא ל-אתר פורומים ופרסום.
מאוד נהנה להשתתף שם בקבוצות פורום שמדברות אלי
החלוקה הכה מפורטת שם לתחומים עד פורומים שלמים למותג / רכיב כזה או אחר, עושים שכל, סדר ונועם בגלישה ובעיקר בהשתתפות.

יש לאן לשאוף.

20230606_135545.jpg

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
למה ללכת רחוק?

עופר מזוהה כעוסק בניק וגם בחתימה. מוזמן לבדוק

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
עופר מזוהה כעוסק בניק וגם בחתימה. מוזמן לבדוק

לא יודע מה זה אומר ניק או חתימה .
בתאכלס, עוסק בתחום חייב להיות מזוהה כ "עוסק בתחום" ולא "חבר משקיען"
כמו הזיהוי הנוכחי שלו.

זה חל על כולם, הוא יוצא דופן כאילו?

מעבר לכל ההפרות הבוטות שלו לכללים הכתובים של דיטאון, יש כאן עוד עניין חמור:

דובר כאן על כל מיני עניינים של פגיעה כלכלית וכיוצ"ב, אבל מתעלמים כאן ממשהו מהותי וקיצוני:

יש כאן סוחר שמזלזל באופן קבוע בכל התחום של קולנוע ביתי, מלגלג , בז לו, מצחקק עליו.

למרות כל המחיקות שלו והעריכות שלו, אפשר להציג מלא דוגמאות של הדברים המקוריים שהוא כתב.

לא שזה מפריע לי שאחד כזה יזלזל, כי אני מניח שהוא יודע מה אני חושב על הידע שלו, אבל עצם הזלזול שלו שוב ושוב בקולנוע ביתי ואנשי הקולנוע ביתי ומוצרי הקולנוע ביתי ובכלל, כל תחום האומנות האדיר הזה,
יש בו בכדי לפגוע ביבואנים אחרים כאן, שחלק ממרכולתם וחלק לא מבוטל מהביזנס שלהם זה קולנוע ביתי.

זה נשמע הגיוני שיבואן באופן מודע, פוגע כאן ביבואנים אחרים ללא הבחנה, רק בגלל שהוא מנסה להדוף טענות שנטענות לגבי הידע שלו בתחום האודיו?

הוא מעדיף להכפיש תחום שלם, קהל שלם, כמות אדירה של יבואנים, רק כדי להצטייר כאחד שמבין משהו?!

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
טופל.
20230606_185857.jpg

נערך לאחרונה ב:

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
למה ללכת רחוק?

לא מכיר את עופר
את ההזדהות תיקן גיא
לא חסרים פה סוחרים שמקדמים מוצרים שלהם בשרשורים לא להם. לא ראיתי תגובות זועמות.
לגבי השרשור המדובר: כשתהיה במצבו, כשהוא מותקף פה מעל חודש. והשותף שלו הותקף לפניו, "במקרה" ע"י אותם "דורשי שלומם",
אז נראה איך תקום בשבת בבוקר
עופר והשותף לא צדיקים, אבל בטח גם לא הצד השני, שלדעתי מכפיש מעייף כאן אנשים, והכל בשם צדקת הגרפים, צדקת הפיזיקה, צדקת האקוסטיקה, ועוורונם של אנשי ה"עולם הישן".
אם קנית לדוגמה מכונית חשמלית ואתה חושב שזאת הדרך זה העתיד, קצת מציק שכל מה שחשבת והערצת עד אותו רגע, פתאום לא שווה.
ואתה בטח יודע, כתיבה מדעית לכאורה ומנומקת. לא תמיד הופכת אותך לצודק חכם ומבין

לסיום נזכרתי בהתנפלות אחרת שהייתה כאן על סוחר אחר שנטען שמחיריו יחסית לחו"ל גבוהים, כשהקהל כאן מחליט לתקוף הוא תוקף
עם כל הכיעור, ובטח שלא הזיז לו (לקהל) הפגיעה בפרנסתו

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני דווקא כן מכיר את עופר, אם כי לא יכול לציין שאנחנו חברים. עופר איש מקסים ונעים הליכות, ידען גדול עם רקע פנומנלי במוזיקה. אודיופיל כבד, לא מתפשר על איכות הסאונד.
הדבר שאולי הכי הרשים אותי אצלו בימים שהיינו בקשר לפני שנים זו הנדיבות ורוחב הלב. כשיבואנים היססו או היתנו התניות מורכבות למסירת ציוד לבדיקה בבית (אצלי תנאי לפני רכישה), עופר איפשר לי לקבל הביתה ציוד רב לבדיקות, ללא התחייבות לרכישה. זוג רמקולים יקרים עבר אלי הבייתה לאחר ששניצל פירגן, סיפר לי עליהם בהרחבה והמליץ לי לשמוע. כששקלתי להחליף הגברה אספתי מעופר זוג מונובלוקים וקדם , הוא הציע ולא שאל שאלות.
אגב, לא קניתי אף אחד מאלה, ועדיין עופר היה לי תמיד זמין ותמיד נכון לעזור, כולל מפגשי האזנה אצלו. עופר פיינשמייקר וקפדן גדול. לדעתי הוא יבואן מהשורה הראשונה, שמביא ציוד קצה משובח, שנבחר בקפידה.
כמו כל יבואן כמובן שיש לו אינטרסים עסקיים, בדיוק כמו כל אחד מאיתנו בעיסוקו. אין יותר טבעי ולגיטימי מזה.
כשקראתי את הביטויים כלפיו, את ההתלהמות ואת הפגיעות האישיות והזלזול בנסיון האדיר שצבר, במקצועיות שלו, שאין עליה חולק בקרב מי שמבין משהו באודיו, נחמץ לי הלב. כפי שכבר ציינתי, זה היה גועל נפש. מקווה שכאלה מקרים לא יחזרו, כלפי אף אחד מהחברים כאן, חבר או יבואן.

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
תסלחו לי אבל גועל נפש לקרוא תגובות המכילות זלזול בשגיאות כתיב של אנשים באופן בוטה, וגרוע מכך דיבור מגעיל על 'כדורים'
ונפשות שחורות וכו' וכו'
זה גם לא בסדר, לא רק איום מצד סוחר בתביעה משפטית ועבירה על חוקי הפורום,
שיהיה ברור, אני לא מתכווין לצד ספציפי ולא מתערב...אבל לאן הגענו???
לא משנה כמה צודקים, יש דברים שלא עושים (כותבים),

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

זה באג של האתר. הוא יתוקן. היבואן לא יכול להזדהות רשמית באווטר כעוסק בתחום כי אם רק אנחנו יכולים לסמן. ביקשתי במשרד שיטפלו בזה.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
אני דווקא כן מכיר את עופר, אם כי לא יכול לציין שאנחנו חברים. עופר איש מקסים ונעים הליכות, ידען גדול עם רקע פנומנלי במוזיקה. אודיופיל כבד, לא מתפשר על איכות הסאונד.
הדבר שאולי הכי הרשים אותי אצלו בימים שהיינו בקשר לפני שנים זו הנדיבות ורוחב הלב. כשיבואנים היססו או היתנו התניות מורכבות למסירת ציוד לבדיקה בבית (אצלי תנאי לפני רכישה), עופר איפשר לי לקבל הביתה ציוד רב לבדיקות, ללא התחייבות לרכישה. זוג רמקולים יקרים עבר אלי הבייתה לאחר ששניצל פירגן, סיפר לי עליהם בהרחבה והמליץ לי לשמוע. כששקלתי להחליף הגברה אספתי מעופר זוג מונובלוקים וקדם , הוא הציע ולא שאל שאלות.
אגב, לא קניתי אף אחד מאלה, ועדיין עופר היה לי תמיד זמין ותמיד נכון לעזור, כולל מפגשי האזנה אצלו. עופר פיינשמייקר וקפדן גדול. לדעתי הוא יבואן מהשורה הראשונה, שמביא ציוד קצה משובח, שנבחר בקפידה.
כמו כל יבואן כמובן שיש לו אינטרסים עסקיים, בדיוק כמו כל אחד מאיתנו בעיסוקו. אין יותר טבעי ולגיטימי מזה.
כשקראתי את הביטויים כלפיו, את ההתלהמות ואת הפגיעות האישיות והזלזול בנסיון האדיר שצבר, במקצועיות שלו, שאין עליה חולק בקרב מי שמבין משהו באודיו, נחמץ לי הלב. כפי שכבר ציינתי, זה היה גועל נפש. מקווה שכאלה מקרים לא יחזרו, כלפי אף אחד מהחברים כאן, חבר או יבואן.
כבר הבנו מהמילה הראשונה שכתבת בשרשור הזה שאתה לא מתכוון להיות אובייקטיבי במיוחד וכל רצונך זה לפאר את הבחור.

ודברי הפאר שלך כמובן מתעלמים מהעובדות היבשות לפיהן הבחור הפר כאן כל כלל אפשרי שחל על סוחר בדיטאון, השמיץ ולגלג באופן קבוע על אוכלוסייה שלמה שעוסקת בתחביב דומה, אם לא זהה מבחינת מרכיבים מסוימים, תוך שהוא מזיק כמובן לקולגות שלו.

הבחור באופן קבוע נכנס כאן לעימותים מילוליים עם אנשים שונים, כולל איתי, שמתקנים אותו על ימין ועל שמאל על תיאוריות, איך נאמר, קצת מוזרות , שעולם האודיו ועולם המדע טרם נתקלו בהן. לא חסרות דוגמאות.

ואז הוא מוחק ועורך בחמש בבוקר ומאיים בתביעות. על כל זה כמובן בחרת לדלג. אתה ממש אובייקטיבי חחחח.

יש לו ידע גדול באודיו לדעתך? סבבה. זה נתון לוויכוח לדעתי. ולדעת רבים אחרים

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
תסלחו לי אבל גועל נפש לקרוא תגובות המכילות זלזול בשגיאות כתיב של אנשים באופן בוטה, וגרוע מכך דיבור מגעיל על 'כדורים'
ונפשות שחורות וכו' וכו'
זה גם לא בסדר, לא רק איום מצד סוחר בתביעה משפטית ועבירה על חוקי הפורום,
שיהיה ברור, אני לא מתכווין לצד ספציפי ולא מתערב...אבל לאן הגענו???
לא משנה כמה צודקים, יש דברים שלא עושים (כותבים),

כן, זה באמת לא בסדר, אבל שוב זו הצגה חד צדדית ומעוותת של הדברים. הבחור קילל ואיחל איחולים נוראיים כאן לעשרות אנשים, במשך שנים, כולל בשרשור האמור, הפעם פשוט בחרו להחזיר לו. זה הכל.

כמובן לא מצדיק את זה וזה בהחלט לא נעים, אבל לפעמים חשוב גם לזכור מי הן בכלל הדמויות המעורבות ובמקרה שלו בהחלט הגיע הזמן שאנשים יסבירו לו שהם לא שק חבטות לקללות החוזרות ונשנות שלו. שנים של קללות נוראיות. איפה היית במשך כל אותן שנים?

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
קניתי מעופר כמה דברים ולא קניתי כמה למרות זיבולי שכל שעשיתי... הרושם שלי ממנו מאוד חיובי.
הבן אדם ישר, הולך לקראתך כשה אפשר, באמת מבין ולא עושה לך קונצים.
לשותף שלו פחות התחברתי בגלל שיטות השיווק שלו...

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
כולנו מכירים את עופר , הוא מהותיקים והמוכרים בתחום. לא חושב שהוא יכול או רוצה להסתיר את עיסוקו. וגם בשרשור ההוא זה היה ברור מתוכן הדברים שנאמרו עליו.
בסופו של דבר , בעל עסק נבחן בשרות שהוא נותן ובטיב המוצרים שלו. מי שלא מתחבר לסל או לשרות של יבואן אחד הולך לאחר. הכל טוב ואי אפשר כנראה לרצות את כולם. לכן יש מספר יבואנים עם מספר טעמים.
בוא נתקדם , הפוסט המדובר ננעל אין צורך להמשיך אותו כאן, נהיה סטייל פרשנות על המשחק. נסכם שהפוסט שננעל נגמר בתיקו כי האוהדים פוצצו את המשחק באמצע ....

נערך לאחרונה ב:

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
לצערי אני לא מאלו הנמנים שיצאו בחוויה טובה מהשירות של יבואן/עוסק בתחום. כמובן, שאין בשיתוף זה שום דבר שמצדיק שיח פוגעני בכלל בפורום ובפרט בין הצדדים.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור