היה אקשן, נגמר, כנסו ותבינו למה זה נגמר.

מצב
הנושא נעול.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מאחר וחלק מהסוחרים מחליטים על דעתם להשתתף באופן פעיל בדיונים, לחלוק את דעתם ולהצטרף גם לויכוחים סוערים, קחו בחשבון שיש לזה מחיר. יבואן אינו יכול להיכנס לויכוח ואחר כך לצעוק שזה פוגע לו בפרנסתו ובטח לא לאיים בתביעת לשון הרע. ואני מודיע חגיגית מכאן, יבואן שיתבע גולש לאחר שהחליט להיכנס לדיון מולו בכובע של "אודיופיל" יורחק מהפורום הזה לצמיתות, כל הודעותיו מהיום שהפורום נפתח ימחקו וכל איזכור שלו בפורום יהפוך לכוכביות. ממש ככה!

מי שמחליט להיכנס ליון סוער, שיקבל כמו גבר את המחיר של זה.

ולגבי השינויים.

מהיום והלאה יבואנים וסוחרים יפעלו אך ורק על פי חוקי האתר. הם יכולים להעביר רק מידע מקצועי ואינפורמטיבי ולא מעבר. הודעה אחת מעבר לכך תגרור אזהרה, ואזהרה השניה יושעה היבואן לשנה ובשלישית יושעה לחמש שנים + מחיקת כל היסטוריית ההודעות שלו.

גולשים.

אני מבין שחם, וצריך לשחרר עצבים. מבקש לכבד אחד את השני ואת הפורום. קללות וגידופים לא יתקבלו כאן. גולש שינבל את פיו יקבל אזהרה, בפעם השניה יושעה לחודש ובשלישית לשנה + מחיקת כל היסטוריית ההודעות שלו.

ניסיתי להסביר לכם שחבל, לא כדאי, אל תהיו זבלות זה לזה. בסוף תתפגרו וידפקו עליכם טינופת ברשת. לא חבל שהילדים יבינו שמישהו חושב שטוב שאתם כבר מריחים את הורדים מלמטה?

מי שרוצה לריב אחלה. תקבעו פגישה באיזו סמטה ותתחילו לשבור אחד את השני. כאן לא ידרכו זה לזה על הגורגרת.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
שימו לב
הנמר התעורר !

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני לא חושב שהיה כאן "אקשן" אני חושב שהיה כאן גועל נפש.

ועם כל הכבוד, הגועל נשפך מכל הכיוונים ולחלוטין לא רק מכיוון היבואן. נדהמתי מההתבטאויות, מהחוצפה ומגסות הרוח של כמה חברים כאן שחשבתי שהם הרבה יותר רציניים ושקולים, גם אם לא הכרנו אישית ומעולם לא נפגשנו.

גם אם יבואן או כל אחד אחר מעלה את הסעיף, לא צריך להיות מקובל להתבטא כפי שכמה התבטאו כאן. אפשר לחשוב שמדובר בדיני נפשות או בעתיד המדינה. כולה אודיו ותחביב מהנה.

אני גם לא חושב שצריך להחמיר כ"כ עם היבואנים, יש בינהם בעלי נסיון עצום שאין למרבית החברים כאן ואם הם יוכלו להתבטא באופן חופשי רבים ירוויחו . אם הם יסורסו כולנו נפסיד.

להגביל את היבואנים בקידום המוצרים שלהם בדו ערוצי? לדעתי בהחלט. בשביל זה יש פורום מסחרי . להגביל אותם בהתבטאויות אחרות ולסרס אותם ואת זכויותיהם ביחס לחברים האחרים? לדעתי ממש לא. איזה טוב זה יעשה? הרי ישנם דיונים שבהם היבואן מגיב ומתחייס כאודיופיל ולא כסוחר. הרווח יהיה של כולנו.

מבחינה זו לדעתי יש לנהוג דין אחד בכולם. תרבות דיבור ויחס מכבד צריכים להיות משותפים לכולם כאן, לא רק ליבואנים. מי שמדרדר דיון לגופו של אדם, מתנהג בגסות ומשפיל, לא צריך להיות כאן וזה לא משנה אם הוא יבואן או חובב.
ככה פשוט.

קטונתי, אני לא מנהל את האתר, אני חושב שנמר וליאור עשו עד היום עבודה מצוינת והקימו כאן מקום לתפארת. מציע בכ"ז לשקול שוב את המדיניות ולהחיל חוק אחד שווה על כולם. בקידום מכירות להקפיד הקפדה יתרה עם היבואנים. בדיונים להקפיד הקפדה יתרה עם כולם.

בתקווה לאווירה טובה הרבה יותר.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
ואתה מדבר בשם ועד הסוחרים? בשם מטיף החצר ונותן הציונים? תחסוך לנו.

אני חבר בכמה פורומים מהגדולים בחו"ל ואין לזה אח ורע... עוסק בתחום/סוחר לא יכול להשתתף בדיונים של חובבים פרט למידע טכני ואינפורמציה. וזה מספיק ומאפשר בהחלט.
יש להם מדור מסחרי עבור דברים אחרים.

אתה שואל למה?

כי זה משחק סכום אפס… כל עוד תגיב לדברים של הסוחר באופן כזה שישלול את דבריו או מוצריו או דעותיו, גם אם זה לגיטימי ונכון, הוא יאיים בתביעה כי ״פגעת לו בפרנסה״

כלומר יש פה מצב אבסורד, או שתקבל את דבריו או שתקבל תביעה. אז מה הועילו חכמים??
מה הרעיון בזה?

אמנם סוחר אמור לדעת שכאשר הוא בוחר להיכנס לכזה שיח, הוא יכול לקבל פרחים אבל לעיתים גם קוצים. לצערנו יש כאלה לא ממש חכמים (לשמחתנו יש מעט), שלא מבינים את זה וזו התוצאה.

הרעיון היה לתת פתחון פה לסוחרים ועוסקים בתחום, מתוך הבנה שהם יכולים לתרום מהניסיון והידע שלהם... ויש פה לא מעט שעושים זאת בצורה מעולה ומתוך אהבה... אבל זה מייצר את הבעיה הנ"ל.
ונשים רגע בצד את מה שרשמתי מעלה ושזה לא נכון…. חלקם גם מתעלמים מההגבלות בתקנון. לכן מוטב בכלל לחסום את האופציה הזו.

אני באופן אישי לא מקבל את הרעיון שהסוחר/עוסק יכול להגיד מה שבא לו על דברי, דעותיי, מוצרי וכו׳ והכל טוב, אין לי קייס לתבוע אותו, כי לכאורה אני לא בעל עניין ישיר, אבל אם זה הפוך... או אז הוא יתבע אותי כי יש לו קייס. פרנסה.
זה בזוי והזוי.

מעבר לזה... אסור לאפשר שהפלטפורמה של הפורום תיתן מקום לאיומים בתביעה ואף לתביעה, זה ניצול לא ראוי ופגיעה בחברי האתר.

לדוגמא-
אתה לא מבין באודיו לדעתי...
אהה לא מבין = תביעה

שומעים אצלך רע מאוד...
אהה שומעים רע מאוד = תביעה

מוצר × הוא מוצר מאוד מאוד בינוני
אהה מוצר בינוני = תביעה

כאמור, זה לא מתאפשר בפורומים אחרים.
סוחרים ועוסקים לא רבים עם חובבים, בטח ובטח לא מאיימים בתביעות... לאן הגיעה עזות המצח??

טוב שנמר נתן פה סולם שמי שטיפס גבוה... יוכל לרדת באלגנטיות.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ואתה מדבר בשם ועד הסוחרים? בשם מטיף החצר ונותן הציונים? תחסוך לנו.

אני חבר בכמה פורומים מהגדולים בחו"ל ואין לזה אח ורע... עוסק בתחום/סוחר לא יכול להשתתף בדיונים של חובבים פרט למידע טכני ואינפורמציה. וזה מספיק ומאפשר בהחלט.
יש להם מדור מסחרי עבור דברים אחרים.

אתה שואל למה?

כי זה משחק סכום אפס… כל עוד תגיב לדברים של הסוחר באופן כזה שישלול את דבריו או מוצריו או דעותיו, גם אם זה לגיטימי ונכון, הוא יאיים בתביעה כי ״פגעת לו בפרנסה״

כלומר יש פה מצב אבסורד, או שתקבל את דבריו או שתקבל תביעה. אז מה הואילו חכמים??
מה הרעיון בזה?

אמנם סוחר אמור לדעת שכאשר הוא בוחר להיכנס לכזה שיח, הוא יכול לקבל פרחים אבל לעיתים גם קוצים. לצערנו יש כאלה לא ממש חכמים (לשמחתנו יש מעט), שלא מבינים את זה וזו התוצאה.

הרעיון היה לתת פתחון פה לסוחרים ועוסקים בתחום, מתוך הבנה שהם יכולים לתרום מהניסיון והידע שלהם... ויש פה לא מעט שעושים זאת בצורה מעולה ומתוך אהבה... אבל זה מייצר את הבעיה הנ"ל.
ונשים רגע בצד את מה שרשמתי מעלה ושזה לא נכון…. חלקם גם מתעלמים מההגבלות בתקנון. לכן מוטב בכלל לחסום את האופציה הזו.

אני באופן אישי לא מקבל את הרעיון שהסוחר/עוסק יכול להגיד מה שבא לו על דברי, דעותיי, מוצרי וכו׳ והכל טוב, אין לי קייס לתבוע אותו, כי לכאורה אני לא בעל עניין ישיר, אבל אם זה הפוך... או אז הוא יתבע אותי כי יש לו קייס. פרנסה.
זה בזוי והזוי.

מעבר לזה... אסור לאפשר שהפלטפורמה של הפורום תיתן מקום לאיומים בתביעה ואף לתביעה, זה ניצול לא ראוי ופגיעה בחברי האתר.

לדוגמא-
אתה לא מבין באודיו לדעתי...
אהה לא מבין = תביעה

שומעים אצלך רע מאוד...
אהה שומעים רע מאוד = תביעה

מוצר × הוא מוצר מאוד מאוד בינוני
אהה מוצר בינוני = תביעה

סוחרים ועוסקים לא רבים עם חובבים, בטח ובטח לא מאיימים בתביעות... לאן הגיעה עזות המצח??

טוב שנמר נתן פה סולם שמי שטיפס גבוה... יוכל לרדת באלגנטיות.

אבל אנחנו לא בחו"ל.. עד כמה אני מכיר את הנפשות, כשכל התגובות הם :בעד: זה יהיה משעמם..

אני בגדול סקפטי.. אבל זה בהחלט יועיל שמי שלא אוהב אקוסטיקה וגישה יותר "מדעית" ואין לו מה לתרום, שידלג.. אבל זאת שוב תרבות השיח

• Like
Reactions: omi

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63

פשוט לא נכון. אני חבר בפורומים בריטיים ושם יש משתמשים שהן חנויות, יצרנים, ויצרנים שהן חנויות, טכנאים שמוכרים שירותים, ועוד, אפילו ישראלים.
והם משתתפים בשרשורים כלליים.

יש לפעמים ניגודי עניינים ואפילו הורחק אחד אם אני לא טועה אבל לא מתקרב לגועל שקורה כאן.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
במדינה שאין בה תודעת שירות, לחץ יומיומי בכל תחום ומכל כיוון, מנסים להכניס לך בכך דרך ממש מלחמה יומיומית של הישרדות בנוסף התחום מאוד בעייתי היום בהרבה בחינות מה אתה מצפה שיקרה פה ?! דבר גורר דבר ומהר מאוד זה גולש למקומות לא טובים. חבל שזה כך.

נערך לאחרונה ב:

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
אבל אנחנו לא בחו"ל.. עד כמה אני מכיר את הנפשות, כשכל התגובות הם :בעד: זה יהיה משעמם..

אני בגדול סקפטי.. אבל זה בהחלט יועיל שמי שלא אוהב אקוסטיקה וגישה יותר "מדעית" ואין לו מה לתרום, שידלג.. אבל זאת שוב תרבות השיח

אנחנו אכן לא בחו"ל אבל מציע לקרוא שוב מה שרשמתי... על המשחק סכום אפס...
איך אתה מונע את זה?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אנחנו אכן לא בחו"ל אבל מציע לקרוא שוב מה שרשמתי... על המשחק סכום אפס...
איך אתה מונע את זה?

לגבי הסוחרים זה ברור.
התייחסתי לתרבות השיח באופן כללי

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
פשוט לא נכון. אני חבר בפורומים בריטיים ושם יש משתמשים שהן חנויות, יצרנים, ויצרנים שהן חנויות, טכנאים שמוכרים שירותים, ועוד, אפילו ישראלים.
והם משתתפים בשרשורים כלליים.

יש לפעמים ניגודי עניינים ואפילו הורחק אחד אם אני לא טועה אבל לא מתקרב לגועל שקורה כאן.

באופן גורף זה לא קורה...
אין חולק שלעוסקים בתחום יש אפשרות רבה לתרום מניסיונם... העניין הוא אחר.
ואת הבעייתיות רשמתי בפוסט הראשון שלי

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
מבחינתי, סוחרים מוזמנים להתבטא בחופשיות כל עוד הם מוגדרים כבעלי עניין. בנוסף, ויכוח הוא ויכוח ולקיחת חלק בויכוח היא תמיד מתוך בחירה, יהיה המחיר אשר יהיה. הוצאת הויכוח מחוץ לפורום, בין אם (איום ב) תביעה או כל דבר אחר היא עילה לפעולה נחרצת נגד אותו גוף או אדם. השימוש בפורום אמור להיות מתוך בחירה ומתוך התחייבות:
  1. מה שקורה בפורום, נשאר בפורום. כולל ובעיקר כביסה מלוכלכת.
  2. בעלי עניין (סוחרים, יבואנים, טכנאים, בעלי פטנט בהווה או בעתיד וכו') יצהירו על כך בריש גלי.
  3. בעניין כביסה מלוכלכת, כמה שפחות.
יש פה שמורת טבע בדמות האשכול האודיופילי, מי שנכנס לשם להפריע את השלווה, מורחק.
באותה מידה, מי שמחליט להפר את השלווה בשאר הפורום, שלא יתאונן אם זורקים עליו עגבניות רקובות בתגובה.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
באופן גורף זה לא קורה...
אין חולק שלעוסקים בתחום יש אפשרות רבה לתרום מניסיונם... העניין הוא אחר.
ואת הבעייתיות רשמתי בפוסט הראשון שלי

כנראה אנחנו מסתובבים באזורים שונים :)
לדעתי הפורום התנהל כאן פעם בסך הכל בסדר. אנשים, מסתדרים אחד עם השני פחות או יותר. עד שהם לא, מסכים שלא לעניין מה שקרה כאן, המקום עבר איזו נקודת רתיחה.
הנקודה שלי שזה לא חקוק בסלע, שחנויות ויצרנים לא ישתתפו. בפורום PINKFISH כותבים אושיות אודיו וזה יכול להיות מעניין ומרגש לפגוש ולשוחח עם האנשים שמייצרים את הציוד שאתה אוהב (אליבא דאיתי ומר פיליוס). סך הכל חבל.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
כנראה אנחנו מסתובבים באזורים שונים :)
לדעתי הפורום התנהל כאן פעם בסך הכל בסדר. אנשים, מסתדרים אחד עם השני פחות או יותר. עד שהם לא, מסכים שלא לעניין מה שקרה כאן, המקום עבר איזו נקודת רתיחה.
הנקודה שלי שזה לא חקוק בסלע, שחנויות ויצרנים לא ישתתפו. בפורום PINKFISH כותבים אושיות אודיו וזה יכול להיות מעניין ומרגש לפגוש ולשוחח עם האנשים שמייצרים את הציוד שאתה אוהב (אליבא דאיתי ומר פיליוס). סך הכל חבל.

חבל שאתה לא קורא את מה שאני רושם... ולא יורד לסוף דעתי... איך אתה פותר את הבעייתיות
לכן, נסכים לא להסכים
שא ברכה

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
חבל שאתה לא קורא את מה שאני רושם... ולא יורד לסוף דעתי... איך אתה פותר את הבעייתיות
לכן, נסכים לא להסכים
שא ברכה
קראתי גם קראתי. אין שום הכרח שיקרה מה שתיארת, עובדה שזה לא קרה פעם ועובדה שיש פורומים שמתנהלים עם בעלי עניין עשרות שנים.
הפיתרון הוא ברצון טוב, אבל לא נראה שזו רוח הזמן.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
קראתי גם קראתי. אין שום הכרח שיקרה מה שתיארת, עובדה שזה לא קרה פעם ועובדה שיש פורומים שמתנהלים עם בעלי עניין עשרות שנים.
הפיתרון הוא ברצון טוב, אבל לא נראה שזו רוח הזמן.

אני חושב שאין ביננו באמת מחלוקת.
צריך להיות תרבות דיון, נימוס, כבוד והכלה לדעות אחרות.
על זה אין שום מחלוקת.

אבל, לא יתכן שיאיימו כאן בתביעות.
סוחר צריך להבין, לפני שהוא נכנס לדיון שיתכן ולא יסכימו איתו, יתכן ויחשבו שהוא לא מבין , שהוא לא מתמצא, שתאכלס אין לו מושג בשפה מנומסת, שהוא טועה, שהוא טוען דברים מופרכים וכיוצ"ב.

אם הוא רואה בויכוח כזה, באמירות כאלה כפגיעה במעמדו, או בפרנסתו, שלא יכנס מלכתחילה ואם הוא כן מוכן לזה, שלא יאיים בתביעות.

לכן, לדעתי כדי למנוע פרשנויות, ויותר מזה שיח רע, עדיף לא לאפשר את זה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אבל, לא יתכן שיאיימו כאן בתביעות.
סוחר צריך להבין, לפני שהוא נכנס לדיון שיתכן ולא יסכימו איתו, יתכן ויחשבו שהוא לא מבין , שהוא לא מתמצא, שתאכלס אין לו מושג בשפה מנומסת, שהוא טועה, שהוא טוען דברים מופרכים וכיוצ"ב.

אם הוא רואה בויכוח כזה, באמירות כאלה כפגיעה במעמדו, או בפרנסתו, שלא יכנס מלכתחילה ואם הוא כן מוכן לזה, שלא יאיים בתביעות.

לכן, לדעתי כדי למנוע פרשנויות, ויותר מזה שיח רע, עדיף לא לאפשר את זה.
עדיף לתת לכולם זכות ביטוי. העובדה שמישהו חש נעלב או נפגע מאפשרת היום נקיטת אמצעים. אם מישהו יגיד עלי בפורום הזה שאני חובב קטינות, יקבל תביעה באבוהה... אפילו שאני לא סוחר אודיו.

קרה כאן מקרה חריג לפורום, ואני חושב שכולם הסכימו שאין בו תוחלת. @נמר אני חושב שסוחרים כל עוד מוגדרים כבעלי עניין זכותם וחובתם לתרום לדיון. פשוט צריך לדעת מתי לסגת ואיך להתבטא וזה תקף לכולם. סך הכל רוב הסוחרים או אילמים או מגיבים ממש במשורה. ערב שקט ונעים לכולנו.

נערך לאחרונה ב:

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
אם מישהו יגיד עלי בפורום הזה שאני חובב קטינות, יקבל תביעה באבוהה... אפילו שאני לא סוחר אודיו.

נו באמת... אבל לא על זה אנחנו מדברים... אז מה הרעיון בדוגמאות לא קשורות?

נתתי מספר דוגמאות שמתארות בדיוק את הבעייתיות שאותו סוחר הציב פה... כדאי לתת על זה את הדעת.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אם מישהו יגיד עלי בפורום הזה שאני חובב קטינות, יקבל תביעה באבוהה... אפילו שאני לא סוחר אודיו.
רגע, אתה טוען שסוחרי אודיו חובבים קטינות? ;)

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
@shokroun הוא חובב קרנות ידוע :)

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
נו באמת... אבל לא על זה אנחנו מדברים... אז מה הרעיון בדוגמאות לא קשורות?

נתתי מספר דוגמאות שמתארות בדיוק את הבעייתיות שאותו סוחר הציב פה... כדאי לתת על זה את הדעת.
האיום היה בהקשר של לשון הרע על סוחר. העובדה שאדם נכנס לדיון לא מתירה את דמו. וסוחר צריך להיות מסטול כדי לתבוע עלבון של אינטרקונקט. וזה גם לא יקרה, אבל ברמת ההתנהלות אם סוחר יכנה משתמש כשרלטן ושאר מיני מתיקה, וההפך, אזי הרשות נתונה לתבוע את העלבון והשם הרע.
ואני מרגיש חופשי לומר זאת כי אני משתדל לברור ולשקול מילים, ומנסה לדבר לגופו של נושא. משתדל. ביתר תוקף בשנתיים שלוש האחרונות. וכן גם בגלל שיש משמעות ותוצאה לדיבור פוגעני. לפעמים אני מעכבר מקלדת...לא נמר.

היה כאן ויכוח שיצא משליטה, אבל אף אחד מהצדדים הוא לא מייצג של קבוצה. הערה לסדר , נזיפה אפילו , אבל למנוע זכות ביטוי? לא יודע קשה לי עם זה.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור