היה אקשן, נגמר, כנסו ותבינו למה זה נגמר.

מצב
הנושא נעול.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בעיקרון, נראה לי שכדאי לאסור על הסוחרים רק לקדם את מוצריהם -- באופן ישיר ואולי גם עקיף -- שלא במסגרת הפורומים המסחריים, ולהשמיץ מוצרים של אחרים. כמוכן עוסקים בתחום יחויבו להזדהות ככאלה, ולא יותר מצב שזה לא כך, כפי שקרה כאן.

יש לאסור על כולם לדבר לגופו של אדם, ובפרט לא על מגבלותיו, השכליות או האחרות, ולא להסביר לו שהוא טיפש, לא מבין, ושאר דברים מסוג זה. עם זאת, מותר ומוסכם מראש שאת דבריו אפשר לסתור ללא הגבלה, בצורה עניינית ומכבדת בלבד.

להתיר השתתפותם הסוחרים בדיונים הרגילים, אבל רק בתנאי ובהסכמה מראש שהם מוותרים על כל טענת פגיעה בפרנסתם ועל זכותם לתבוע משתמשים אחרים שלא עברו על הכללים. אולי ממש להחתים אותם על זה בהסכם מחייב משפטית, או לפחות לכתוב את זה בין הכללים, ושאם הם לא מסכימים, הם מתבקשים שלא להשתמש באתר, ולהפנות את תשומת ליבם לזה, שיהיה בטוח שהם קראו.

כמו היום, ניתן יהיה לדווח על פוסטים בעייתיים, אבל ההנהלה צריכה להתייחס אליהם ברצינות ובמהירות ככל הניתן והסביר. זה לא אומר שצריך להסכים עם הדיווח, אבל צריך לבדוק אותו, ולתת תשובה למדווח. בעבר דיווחתי לא פעם על פרסום בדו ערוצי, ולא קרה עם זה כלום. עם זאת, יש להיזהר בשימוש בכלי הדיווח, כדי לא להעמיס על ההנהלה ללא צורך. יכול להיות רעיון טוב שלדיווח יהיה ניתן להצמיד את מידת הדחיפות, ושזה ישפיע על הצורה שבה ההנהלה מקבלת את ההתראות על כך שהגיע דיווח, למשל SMS על דברים דחופים, ומייל על דברים פחות דחופים. מי שיגזים יוזהר, וגם שלא יתפלא אם יתעלמו מדיווחיו הבאים, או שיושעה אם יגזים מאוד.

במקרה של פוסטים בעייתיים, הנהלת האתר תתערב בהקדם, בעיקר בעקבות דיווח, תמחק פוסטים בעייתיים, ותזהיר, או תשעה, זמנית או באופן קבוע, את כותביהם, לפי חומרת העניין. לא תהיה ציפייה מההנהלה שתפעל במהירות ללא דיווח, כי זה מהווה עומס לא סביר.

נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
ואתה מדבר בשם ועד הסוחרים? בשם מטיף החצר ונותן הציונים? תחסוך לנו.

אני חבר בכמה פורומים מהגדולים בחו"ל ואין לזה אח ורע... עוסק בתחום/סוחר לא יכול להשתתף בדיונים של חובבים פרט למידע טכני ואינפורמציה. וזה מספיק ומאפשר בהחלט.
יש להם מדור מסחרי עבור דברים אחרים.

אתה שואל למה?

כי זה משחק סכום אפס… כל עוד תגיב לדברים של הסוחר באופן כזה שישלול את דבריו או מוצריו או דעותיו, גם אם זה לגיטימי ונכון, הוא יאיים בתביעה כי ״פגעת לו בפרנסה״

כלומר יש פה מצב אבסורד, או שתקבל את דבריו או שתקבל תביעה. אז מה הועילו חכמים??
מה הרעיון בזה?

אמנם סוחר אמור לדעת שכאשר הוא בוחר להיכנס לכזה שיח, הוא יכול לקבל פרחים אבל לעיתים גם קוצים. לצערנו יש כאלה לא ממש חכמים (לשמחתנו יש מעט), שלא מבינים את זה וזו התוצאה.

הרעיון היה לתת פתחון פה לסוחרים ועוסקים בתחום, מתוך הבנה שהם יכולים לתרום מהניסיון והידע שלהם... ויש פה לא מעט שעושים זאת בצורה מעולה ומתוך אהבה... אבל זה מייצר את הבעיה הנ"ל.
ונשים רגע בצד את מה שרשמתי מעלה ושזה לא נכון…. חלקם גם מתעלמים מההגבלות בתקנון. לכן מוטב בכלל לחסום את האופציה הזו.

אני באופן אישי לא מקבל את הרעיון שהסוחר/עוסק יכול להגיד מה שבא לו על דברי, דעותיי, מוצרי וכו׳ והכל טוב, אין לי קייס לתבוע אותו, כי לכאורה אני לא בעל עניין ישיר, אבל אם זה הפוך... או אז הוא יתבע אותי כי יש לו קייס. פרנסה.
זה בזוי והזוי.

מעבר לזה... אסור לאפשר שהפלטפורמה של הפורום תיתן מקום לאיומים בתביעה ואף לתביעה, זה ניצול לא ראוי ופגיעה בחברי האתר.

לדוגמא-
אתה לא מבין באודיו לדעתי...
אהה לא מבין = תביעה

שומעים אצלך רע מאוד...
אהה שומעים רע מאוד = תביעה

מוצר × הוא מוצר מאוד מאוד בינוני
אהה מוצר בינוני = תביעה

כאמור, זה לא מתאפשר בפורומים אחרים.
סוחרים ועוסקים לא רבים עם חובבים, בטח ובטח לא מאיימים בתביעות... לאן הגיעה עזות המצח??

טוב שנמר נתן פה סולם שמי שטיפס גבוה... יוכל לרדת באלגנטיות.
אני חולק עליך.

ראשית השתתפתי בלא מעט פורומים בארה"ב שלא רק סוחרים השתתפו, גם יצרנים השתתפו וחלקו מנסיונם. מאוד מקובל. לא זוכר מריבות, בטח לא מכוערות כמו מה שראינו כאן לאחרונה.

שנית, זה לחלוטין לא משחק סכום אפס ואף יבואן או עוסק בתחום לא יקפוץ לאיים בתביעה, בטח שלא על הדוגמאות שהבאת. מדוע? כי אין לו case בכאלה מקרים וטמבל שיעשה את זה ייצא פיתה. היבואנים כאן הרבה יותר אינטלגנטים, אף אחד לא יגיש תביעה שאין בה סיכוי קלוש.

מזכיר לך את מה שהיה כאן בשרשור המדובר, האשימו יבואן שאין לו מושג בתחום, שהוא מביך בבורות שלו ודברים גרועים הרבה יותר. ניסו להפוך אותו לאחד שלא מבין דבר וחצי דבר בתחום, והוא מן הסתם יש לו כמה עשרות שנות נסיון והתמחות שרכש בהרבה יזע וכסף. יחי ההבדל.

לא יודע במה אתה עוסק אבל אני מתאר לעצמי שאם בפורום מקצועי בתחום שלך מישהו היה כותב שאתה שרלטן או חסר הבנה בסיסית בתחום המומחיות שלך, היית נזעק. אז עם כל הכבוד, לכל מטבע שני צדדים.

שאלת איך פותרים? ניהול קפדני שישלח אזהרה למי שחוצה קווים וקודים של התנהלות מכובדת יפתרו את הבעיה. לא משנה אם הכותב הוא גולש אורח, טרול, חבר בפורום או יבואן. עברת קווים אדומים? קבל אזהרה. עברת שוב, קבל הרחקה וכו, בהתאם לחוקי האתר. בסוף כל מי שצריך יבין וירגע.

תראה על מה אנחנו מתווכחים ושורפים זמן, מה מצפים כאן בסך הכל? שאנשים יכבדו את זולתם. בייסיק. אפשר להתווכח ולא להסכים, למה לפגוע אישית ולהשמיץ שותפים לתחביב?

גם אתה ואני יכולים להסכים שלא להסכים ולא יקרה כלום. נמשיך הלאה.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
דיונים שמתלהטים כאן, מגיעים הרבה פעמים להטחת אמירות הדדית לפיה הצד השני לא מבין כלום.

ולדעתי זו לא הפעם הראשונה שאמרו לו את זה, ממש לא הפעם הראשונה, העמידו אותו כאן המון פעמים על טעויותיו. יש המון דוגמאות.

יבואן מנוסה וותיק, במיוחד בפורומים יודע שזה יכול להתגלגל לדברים כאלה ולכן עדיף שלא יכנס או יתמודד.

לצערי אתה לא ממש מדייק בעובדות, כי אותו יבואן פגוע הוא זה שבכלל פתח שרשור מתריס ביום שבת בבוקר, שכל מטרתו הייתה ריב ומדון ולא היה מוכן בכלל לנהל דיון ענייני.

הבחור אף הגדיל לעשות וכינה כאן אנשים חייזרים ושמות תואר נוספים בזמן שהם עדיין לא הצטרפו לדיון.
נשמע לך הגיוני??

אז בבקשה תדייק בעובדות.
או שתסתכל בשרשור פעם נוספת, אומנם דאגו למחוק ולערוך אבל אפשר בקלות לשלוח לך את המקור,
אם עובדות כמובן מעניינות אותך.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
@TakeOne ראה, אם מורה לנהיגה אומר לתלמידה או למאן דהו שידיים שמים על ההגה בשעה 11 ו-1, אני אומר לו בפה מלא ובריש גלי שהוא אפס מטומטם. אם אינסטלטור אומר שהוא מחבר צינורות ללא חומר איטום בהברגה, למרות שאני לא אנסטלטור אחשוד בכ"ז שמשהו לא סביר ואלא אם כן הוא יתקן אותי לגבי מידע חסר לי או יראה לי שמשהו השתנה בשנים האחרונות, הוא לגמרי מכין לעצמו עבודה לתיקון נזילות בעתיד. כך הלאה והלאה והלאה. כשמישהו מתבטא באופן זדוני, בוטה או מראה בורות, האחריות היא עליו ועליו בלבד. לא הכריחו אף אחד לדבר, החלטת לכתוב שטויות? תתמודד.

בלשון העם, קוראים לזה "הרים להנחתה."

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
יש לאסור על כולם לדבר לגופו של אדם, ובפרט לא על מגבלותיו, השכליות או האחרות, ולא להסביר לו שהוא טיפש, לא מבין, ושאר דברים מסוג זה. עם זאת, מותר ומוסכם מראש שאת דבריו אפשר לסתור ללא הגבלה, בצורה עניינית ומכבדת בלבד.

להתיר השתתפותם הסוחרים בדיונים הרגילים, אבל רק בתנאי ובהסכמה מראש שהם מוותרים על כל טענת פגיעה בפרנסתם ועל זכותם לתבוע משתמשים אחרים שלא עברו על הכללים. ממש להחתים אותם על זה בהסכם מחייב משפטית.
הכיוון שלך הוא נכון, בזה שהוא מבקש לאפשר ולא למנוע. אבל אני לא רואה ומצפה מאף אחד לחתום ולהחתים. וזה קצת לא פרופורציונאלי. קללות לא מקדמות דיון, אבל טיפש? יכול בהחלט לצאת בהסח הדעת והמקלדת , ולפעמים גם יש לזה מקום כאמירה כללית. הלו, אנחנו בני אדם. מצד שני, אם אדם מאפיין מישהו אחרים במינוחים "מדעיים" ( פסיכופאת, חולה נפש, גנב בן גנב כל המשפחה שלו גנבים! וכיוצא באלו..) אזי כאן יש כבר חדירה לאישי האובייקטיבי.

לא יודע למה אני לא מתרגש מהמבולקה שקרתה, היה ונגמר, אני אישית לא הצצתי בדיון הזה מרגע שהוא החל לגלוש לפסים לא ענייניים לטעמי. התרופה של השוק החופשי היא לפתוח דיון נוסף יותר מעניין ! וכן, גם נעילת הפוסט והתקדמות הלאה. אני בטוח שכל הצדדים קצת מצטערים שנגררו לדיון ההוא.
יאללה , מוסיקה! היום עקצתי 7 דיסקים באוזן, מצאתי חנייה חינם (!!!!!!) ליד הדיזינגוף סנטר\ בר כוכבא ,בצהרי יום ממש ( 12.5 ש"ח העלה החולד את דמי החנייה השעתיים, הכפלה של התעריף לידיעת החונים) ! סיימתי פגישה אמרתי , חינם ( !!!!) , נקפוץ לאוזן לרגע...או שניים, מסתבר אין מתנות חינם... , מכור, פשוט מכור. הארנק כבר העדיף שהייתי ממהר לסיים את החנייה.

לל"ט לכולם.

נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
Cloudy@ רק שבתחום שלנו אין אמת אחת וכמעט בכל נושא יש גישות שונות ואף יצרן רמקולים או אלקטרוניקה לא מייצר את אותם מוצרים שנשמעים אותו הדבר ואף חדר לא נשמע אותו הדבר, תודה לאל.
ולכן המחלוקות רבות, והן לגיטימיות. אני מגיל 15 לפחות בתחביב (המערכת האישית הראשונה שקניתי לעצמי עם עזרה של אבא) ואחרי 45 שנה בגילי המופלג למדתי שחלק ניכר מהוויכוחים מיותרים, שלא לומר מטופשים. אתה יכול לבנות את הסט הכי טוב שלך עם האקוסטיקה המושלמת, רמקולים שקופים ואלקטרוניקה שמחזיקה הכל הדוק, ואחר יבוא ויסביר שמבחינתו שומעים על הפנים והוא מעדיף את מה שהוא מעדיף, שזה בכלל חם, ו"איטלקי" והשד יודע מה. אז הוא מטומטמם? הוא לא מבין כלום הוא שרלטן? אני חולק עליך.

ובכלל, למה לומר ליבואן או לחובב כמוך שחושב אחרת וטעמו אחר שהוא "אפס מטומטם"? אתה באמת חושב שזה מחזק את הדעה שלך ונותן לה יותר תוקף מאשר לומר לו שאתה אוהב גישה הפוכה ולא היית יכול לחיות דקה עם השיטה שלו לבנות מערכת?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
@TakeOne ראה, אם מורה לנהיגה אומר לתלמידה או למאן דהו שידיים שמים על ההגה בשעה 11 ו-1, אני אומר לו בפה מלא ובריש גלי שהוא אפס מטומטם. אם אינסטלטור אומר שהוא מחבר צינורות ללא חומר איטום בהברגה, למרות שאני לא אנסטלטור אחשוד בכ"ז שמשהו לא סביר ואלא אם כן הוא יתקן אותי לגבי מידע חסר לי או יראה לי שמשהו השתנה בשנים האחרונות, הוא לגמרי מכין לעצמו עבודה לתיקון נזילות בעתיד. כך הלאה והלאה והלאה. כשמישהו מתבטא באופן זדוני, בוטה או מראה בורות, האחריות היא עליו ועליו בלבד. לא הכריחו אף אחד לדבר, החלטת לכתוב שטויות? תתמודד.

בלשון העם, קוראים לזה "הרים להנחתה."
זה מצב שונה אם אתה אומר למורה או לאינסטלטור באופן אישי את דעתך עליו, לבין לכתוב דבר כזה בפורום.

כשחושבים על זה, בפורום הרבה יותר מתאים להסביר למה מה שהם אומרים/עושים לא נכון, ואפשר לוותר לגמרי על ה"מחמאות" -- לא רק שהן לא תורמות לשום דבר חיובי, הן גורמות צד השני להינעל ולהתקיף חזרה, וחוסמות את האפשרות שהוא יקשיב.

אבל לא תמיד חושבים, וגם אני נפלתי בפח הזה, לצערי.

נערך לאחרונה ב:

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
Cloudy@ רק שבתחום שלנו אין אמת אחת וכמעט בכל נושא יש גישות שונות ואף יצרן רמקולים או אלקטרוניקה לא מייצר את אותם מוצרים שנשמעים אותו הדבר ואף חדר לא נשמע אותו הדבר, תודה לאל.
ולכן המחלוקות רבות, והן לגיטימיות. אני מגיל 15 לפחות בתחביב (המערכת האישית הראשונה שקניתי לעצמי עם עזרה של אבא) ואחרי 45 שנה בגילי המופלג למדתי שחלק ניכר מהוויכוחים מיותרים, שלא לומר מטופשים. אתה יכול לבנות את הסט הכי טוב שלך עם האקוסטיקה המושלמת, רמקולים שקופים ואלקטרוניקה שמחזיקה הכל הדוק, ואחר יבוא ויסביר שמבחינתו שומעים על הפנים והוא מעדיף את מה שהוא מעדיף, שזה בכלל חם, ו"איטלקי" והשד יודע מה. אז הוא מטומטמם? הוא לא מבין כלום הוא שרלטן? אני חולק עליך.

ובכלל, למה לומר ליבואן או לחובב כמוך שחושב אחרת וטעמו אחר שהוא "אפס מטומטם"? אתה באמת חושב שזה מחזק את הדעה שלך ונותן לה יותר תוקף מאשר לומר לו שאתה אוהב גישה הפוכה ולא היית יכול לחיות דקה עם השיטה שלו לבנות מערכת?
אז.. אם יבואן אומר לך משהו שנוגד את חוקי הפיזיקה או אפילו אריתמתיקה בסיסית, הכל טוב? בורות וטמטום הם בסדר מבחינתך? זה עוד לפני שנדבר על כך שהתבטאות שכזאת עשויה לרמוז על חוסרים וחולשות אצל אחרים פחות מטומטמים או שקרנים.
תשובה פשוטה של כן או לא תספיק בשלב זה.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
זה מצב שונה אם אתה אומר למורה או לאינסטלטור באופן אישי את דעתך עליו, לבין לכתוב דבר כזה בפורום.

כשחושבים על זה, בפורום הרבה יותר מתאים להסביר למה מה שהם אומרים/עושים לא נכון, ואפשר לוותר לגמרי על ה"מחמאות" -- הן לא תורמות לכלום.

אבל לא תמיד חושבים, וגם אני נפלתי בפח הזה, לצערי.
לשיטתך, לכל בעל עסק יש טיעון טוב ע"מ לתבוע כל אחד שנותן לו ביקורת שלילית בגוגל, פייסבוק או כל פלטפורמה ציבורית אחרת.
הם מוזמנים לנסות, תכין פופקורן!

עריכה: ע"מ להשאיר ביקורת שלילית לא צריך להיות לקוח! מספיק שקיבלתי יחס לא הולם או תשובה מטומטמת בטלפון או בצ'אט, או שהפרסום שלהם הטריד אותי.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
לא יכול להיות מצב שיש צד מסוים שצריך לנהוג בו בכפפות משי, ביחס לצד אחר.

עכשיו אתה מתנהל מול חבר פורום והעניינים מתלהטים, יש בערך מליון דוגמאות כאלה.
והוא אומר לך: " תקשיב, אתה לא מבין כלום, פשוט כלום."
ואתה אומר לו: "אתה מדבר? אין לך מושג.

יש 1000 דוגמאות כאלה. וסבבה. אנשים מוציאים אגרסיות.

איפה הבעיה?
שאם הצד השני זה יבואן, הוא פתאום בא ואומר לך, איך אתה אומר לי דבר כזה, פגעת בי ובפרנסה שלי.

זה מצב לא הגיוני ולא שוויוני לפיו החובב בעמדת נחיתות מול יבואן. זה לא סביר וממש לא מקובל.

רוצה יבואן להכנס לדיונים? סבבה, שיבין שדברים יכולים להתלהט, שיקח את זה בחשבון.

הפורום זה לא פלטפורמה לאיים בתביעות.
בטח לא על חובבים שהם תאכלס לקוחות שלהם.
מדובר במצב הזוי לחלוטין ולכן אני מסכים ב 100 אחוז עם דבריו של נמר, עדיף שלא יכנסו לדיונים.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
@Cloudy y בוודאי שלא.

למשל: אתה כותב דברים שסותרים את חוקי הפיזיקה ולא הגיונים בעליל. קל להוכחה. להלן.......
חבל שאתה מטעה אנשים.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
@Cloudy y בוודאי שלא.

למשל: אתה כותב דברים שסותרים את חוקי הפיזיקה ולא הגיונים בעליל. קל להוכחה. להלן.......
חבל שאתה מטעה אנשים.
אז מישהו פה כתב דברים שסותרים מדע והיסטוריה. סבבה?

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
דיונים שמתלהטים כאן, מגיעים הרבה פעמים להטחת אמירות הדדית לפיה הצד השני לא מבין כלום.

ולדעתי זו לא הפעם הראשונה שאמרו לו את זה, ממש לא הפעם הראשונה, העמידו אותו כאן המון פעמים על טעויותיו. יש המון דוגמאות.

יבואן מנוסה וותיק, במיוחד בפורומים יודע שזה יכול להתגלגל לדברים כאלה ולכן עדיף שלא יכנס או יתמודד.

לצערי אתה לא ממש מדייק בעובדות, כי אותו יבואן פגוע הוא זה שבכלל פתח שרשור מתריס ביום שבת בבוקר, שכל מטרתו הייתה ריב ומדון ולא היה מוכן בכלל לנהל דיון ענייני.

הבחור אף הגדיל לעשות וכינה כאן אנשים חייזרים ושמות תואר נוספים בזמן שהם עדיין לא הצטרפו לדיון.
נשמע לך הגיוני??

אז בבקשה תדייק בעובדות.
או שתסתכל בשרשור פעם נוספת, אומנם דאגו למחוק ולערוך אבל אפשר בקלות לשלוח לך את המקור,
אם עובדות כמובן מעניינות אותך.

Ballance, באמת, דיוק בעובדות, חוסר הבנה הנקרא.

1. פתחתי שרשור בשבת בבוקר (אסור?) עם טיפה ציניות וקצת הומור. אממה, מי שראשו מלא ריב ומדון קורא לפוסט הזה…
מחרחר ריב ומדון וככה מציג אותי לאורך כל הדרך. לא היה ולא נברא. לא היתה כוונה להעליב אף אחד. זו תגובה לשרשור קודם
(תערוכת מינכן) שם כתבו אלי בצורה גסה ופוגענית, כפי ש TakeOne ציין, לא בפעם הראשונה, מאותו אדם.

2. לא קראתי לאף אחד כאן חייזר. הפוך. לי קראו חייזר בגלל שאני עוסק במוזיקה, נושא שלא קשור לפורום, כביכול.
קראתי חייזר ב״ציניות״ לכתב סטריאופייל שמדבר על צליל פסנתר טבעי. קרא שוב את המקור, ותהיה הוגן לחזור בך כי טעית.

אני לא רוצה לעורר את הויכוח מחדש, אבל אי אפשר לקבל אי דיוקים כאלה שמשנים לגמרי את המציאות.
גם לא אגיב יותר, אלא אם כן יסולפו דברים שכתבתי.

נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אז מישהו פה כתב דברים שסותרים מדע והיסטוריה. סבבה?
למה סבבה? ממש לא.
מה הבעיה לכתוב למישהו שהוא טועה ומטעה ולהוכיח לו את זה, בלי לכתוב שהוא מטומטם, שרלטן, טיפש או מבייש את המקצוע?

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
חבל שאתה מטעה אנשים.
"חבל שאתה מטעה אנשים" = רמאי, נוכל, שרלטן.

תראה...
כתבת כרגע משהו ממש שלילי, בזמן שאתה מעודד לסובלנות
מטעה אנשים. זה אומר שקרן, או מכוון להטעייה בזדון.

אופס?

אבל עכשיו, תאר לך, שהייתי יבואן והיית כותב לי "חבל שאתה מטעה אנשים"
הייתי יכול לכתוב לך שאתה פוגע בשם הטוב שלי ובאמינות שלי ואני הולך לתבוע אותך

איך היית מגיב?

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
Ballance, באמת, דיוק בעובדות, חוסר הבנה הנקרא.

1. פתחתי שרשור בשבת בבוקר (אסור?) עם טיפה ציניות וקצת הומור. אממה, מי שראשו מלא ריב ומדון קורא לפוסט הזה…
מחרחר ריב ומדון וככה מציג אותי לאורך כל הדרך. לא היה ולא נברא. לא היתה כוונה להעליב אף אחד. זו תגובה לשרשור קודם
(תערוכת מינכן) שם כתבו אלי בצורה גסה ופוגענית, כפי ש TakeOne ציין, לא בפעם הראשונה, מאותו אדם.

2. לא קראתי לאף אחד כאן חייזר. הפוך. לי קראו חייזר בגלל שאני עוסק במוזיקה, נושא שלא קשור לפורום, כביכול.
קראתי חייזר ב״ציניות״ לכתב סטריאופייל שמדבר על צליל פסנתר טבעי. קרא שוב את המקור, ותהיה הוגן לחזור בך כי טעית.

אני לא רוצה לעורר את הויכוח מחדש, אבל אי אפשר לקבל אי דיוקים כאלה שמשנים לגמרי את המציאות.
גם לא אגיב יותר, אלא אם כן יסולפו דברים שכתבתי.

קודם כל זה Balance ולא Ballance.

ואל תתן לי ציונים לגבי הבנת הנקרא אני עוד יכול לתבוע על זה.

ולעניין עצמו.

אני ממש לא חושב שזה הבן אדם היחיד שאתה מתנהל מולו. מעירים לך כאן הרבה אנשים על טעויות שלך.

זכורים לי גם כל מיני איומים שלך על אלדר וכמובן איומים על עמיר והיו עוד דוגמאות.

בכלל, יש כאן קטע מוזר שלך שאתה נכנס לתוך דיונים שמתלהטים, כותב כל מיני דברים שחלקם פוגעניים ואז מוחק ועורך, לפעמים בשעות בוקר מאוד מוקדמות.

כמובן שאפשר לשחזר את הכל.

ואני לא מתרשם שאתה איזה שה תמים.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
לדעתי הדבר הבסיסי זה לשמור אל תרבות וכבוד הדדי. כולנו חולקים את אותו התחביב,אבל מתייחסים עליו באופן אמוציונלי ולא תמיד מצליחים להחזיק את עצמינו. אני חושב, שחופש הביטוי הכרחי לכולם כולל בעלי הענין כל עוד זה תורם ומקדם את הדיון,אבל בלי השמצות וגידופים. בתחביב שלנו אין אקסיומות ובין שחור ללבן יש גם הרבה אפור ומי שלא מסכים עם חבר פורום אחר ולא מסוגל לשלוט בעצמו,עדיף שינשום עמוק ויחשוב פעמיים,ליפניי שיתנפל כמו בולדוג אל המקלדת,או פשוט ידלג. ;)

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
חבל שאתה מטעה אנשים" = רמאי, נוכל, שרלטן.
ההבדל בין שני צדדי ה(אי) שיוויון הוא ההבדל בין ויכוח בין אנשים שלא מסכימים ואולי גם לא ממש אוהבים, לבין ריב, עלבון, הטחת קללות וערכאות לכאורה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
"חבל שאתה מטעה אנשים" = רמאי, נוכל, שרלטן.

תראה...
כתבת כרגע משהו ממש שלילי, בזמן שאתה מעודד לסובלנות
מטעה אנשים. זה אומר שקרן, או מכוון להטעייה בזדון.

אופס?

אבל עכשיו, תאר לך, שהייתי יבואן והיית כותב לי "חבל שאתה מטעה אנשים"
הייתי יכול לכתוב לך שאתה פוגע בשם הטוב שלי ובאמינות שלי ואני הולך לתבוע אותך

איך היית מגיב?
אני רואה את זה אחרת, לדעתי אתה קצת מגזים.
אדם שמטעה אנשים, בטח אם לא במזיד, הוא לא נוכל או שקרן או שרלטן. הוא מה שנקרא טועה ומטעה - לגמרי לגיטימי לכתוב את זה בלי כל כינויי הגנאי שציינת ובתנאי שמנמקים את הדברים ולא מסתפקים רק בהצהרה חלולה.

ואם אני חושב שיבואן - או כל אחד אחר כאן - טועה ומטעה, אכתוב לו זאת וכל עוד אנמק את הדברים, אני לא רואה בעיה.

אתה גם מתעלם מהשורה הקודמת שכתבתי לך כדוגמא - בהתייחס לנקודה שהעלת (סתירת חוקי הפיזיקה)
זה חשוב כי זה שם את הדברים בהקשר הנכון.

תראה, מי שמחפש לריב, לפגוע, להיות הכי צודק בעולם ולהוציא את הקריזות מהעבודה או מהאישה דווקא כאן, תמיד ימצא סיבה טובה לריב. חוכמה קטנה מאוד וכאן תפקיד המנהלים להתערב. אבל מי שרוצה לחלוק על מישהו אחר ולא מחפש לריב, יכול לכתוב את הדברים בצורה ברורה בלי להפוך את בן שיחו לשקרן, נוכל או שרלטן. לא כל ביקורת היא גם הקנטה.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
הבנתי, אז במחילה, אולי נבטל את שמורת הטבע של פורום אודיופיליה? אני אכתוב שם כל מה שבא לי ובכל פעם שיתחיל ויכוח, אני אבקש בנימוס שנסכים שלא להסכים וזמן מה אח"כ אכתוב שוב מה שבא לי. כמה זמן זה יחזיק מעמד?

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור