החיפוש אחרי הרמקול הבא שלי

• פותח הנושא Jay
  • פורסם בתאריך

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
נראה לי שהנושא של התקציב לרמקולים היה מספיק ברור לפי המועמדים. ליתר דיוק (והסקרנות) אני מעמיד אותו על סביב ה20.
להבנתי ברמה זולה יותר לא תהיה קפיצת המדרגה לה אני מצפה.
בקשר לתקציב לאלקטרוניקה (בכוונה לא ציינתי ״מגבר״) זה כבר יהיה תלוי בפיתרון שאנקוט. אתחיל עם רסיבר כזה שיש לי גם יכולת לדו ערוצי נאותה.
לא נראה לי הוגן, וגם לא לצרכים שלי, לקחת הגברה מטורפת בעשרות אלפי שקלים

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
היי,

קודם אמליץ על רמקולים קף אל. אס. 50 וסאבוופר JL Audio בעלות 14,000-12,000 ₪.
אחר כך מגבר.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
א. תגדיר תקציב , ואני מתכוון לתקציב גם למגבר המיועד ולמסביב.
ב. לעולם אל תרכוש רמקול שלא שמעת איתו את המגבר המיועד לו.

- הרמקולים מהשמות שנקבת הם רמקולים בהחלט לא זולים ועונים על ההגדרה של רמקולים היי אנד ,
ולכן ברוב המקרים אתה ורבים ירצו גם רמקול אסטטי ברמת הרהיט , ובצדק, שיקלע לטעמם ובמקרים רבים לעיצוב חלל האזנה .

- הטעות הנפוצה ביותר בתחום הזה שמביאה את הרוכש הטרי בתוך זמן קצר ישירות למכירת הרמקול או המגבר ללוחות יד השנייה נעוצה בזה שאנשים רוכשים רמקול על סמך האזנה לאלקטרוניקה שאין להם או שלא יוכלו לרכוש אותה וחיים בפנטזיה שאיכשהו עם מגבר אחר נחמד / או מומלץ עיי ביקורות / או ש ״מומחה חבר ״ קבע שהוא מצויין / או שחבר שאתה סומך עליו שמע אותו / או שכולם אומרים שהוא מצויין / או שיש אותו לכמה חברים ( אפקט העדר) / או שנמכר יד שנייה בהזדמנות , וכו - מחק את המיותר.

ולכן , קנייה מושכלת מבחינתך זה להאזין עם המוסיקה שלך ל ״הרכב״ שתוכל להרשות אותו לך ברכישה עם הרמקול
או שלפחות תוכל לרכוש אותו בעתיד כי הוא יתאים לך תקציבית , כלומר כאשר אתה שומע רמקול , שים לב טוב טוב
למה שמחובר אליו מבחינת הגברה , מקור, וכבילה , מאחר ויש מקרים שיושמע לך רמקול עם מגבר שמחירו פי 2-3 מהרמקול ,ממיר או כבלים באלפי דולרים , כאשר מטרת המציג , ובצדק היא למקסם את התוצאה על מנת שתתלהב.
אז הכל טוב ויפה , רק קח את כל הפרמטרים הללו בחשבון על מנת שלא תגיע בסופו של תהליך להוצאה יקרה והתוצאה אצלך תהיה שונה ב 180 מעלות מהתוצאה אותה שמעת והתלהבת.

אין 100% מאחר ולא תוכל לשמוע בחלל האזנה שלך מערכת שלמה , וגם אם כן לא תוכל להשוות אותה לאחרות, אבל לפחות יהיה לך כיוון להגיע לאיכות מירבית בתקציב שלך .

בהצלחה

אמיר ארמה

סליחה על ההחלטיות והחזרה.
תקרא את ההודעה של אמיר ארמה שוב ואז שוב. מה שזה אומר, שאתה צריך רק לשמוע רמקולים עם הסטאפ שאתה מכוון אליו. איך הרמקול נשמע עם מגבר ב 50K ודאק ב 30K וכבלים ב 30K לא רלוונטי. זה לא רק עניין של איכות, אלא גם של התאמה שהיבואן המנוסה שיכלל ועידן. אם מישהו אומר שיכול להתאים לך רסיבר, שישמיע לך עם אותו רסיבר.
בנוסף, אם אתה בונה על תחנות ביניים עם רמקולים חדשים אבל רסיבר או מגבר אחרים לדוגמה, יתכן (לא בסבירות נמוכה בכלל) שבינתיים תקבל משהו פחות טוב, אבל הרבה פחות טוב, ממערכת מאוזנת ופשוטה יותר.
עומר.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
לפי דעתי: כל מה שהזכירו פה בחיבור לרסיבר זה אשפות, מותגי בוטיק אשפה, bw סידרה מעל ה 600 קשה.
אלה אם יש לך אמצעים,אם אתה מתכוון להחליף הגברה סביב ה 20 אלף פלוס וגם אז תכין עוד עשרים לסבב החלפות עד שתקבל תוצאה יפה וגם אז... זה יימאס לך מהר מאוד, תנסה להקסים תוצאה בהחלפת כבלים/סטנד/דאקים/מרימי כבלים/ברייק אינים אינסופיים ולבסוף תיכנס שוב לסבב החלפות נוסף.
מה שאתה צריך זה רמקול שייתן לך שקט נפשי, משהו להנות ממנו סגנון הקף עם הסאב/פוקל סידרה 7/9/bw מהסידרה 600 החדשה מוניטור/קבאס...מבלי לקרוע את של החשבון בנק. משהו שתאהב בסדרי גודל הנל ומשהו שאפשר לחיות איתו בשלום, אל תסתכל על המחיר אלה על האוזן, משהו שקל להסתדר איתו. עם הגברה טובה (ו שפויה) אתה יכול לקבל תוצאה סוף.
אחרת אתה לא יוצא מהסרט הזה ומהר מאוד אתה מוצא את עצמך שם. מנסיון שלי, תישאר ברדודים, אל תתקדם לעבר נקודת האל-חזור.
לשיקולך.

נערך לאחרונה ב:

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
סליחה על ההחלטיות והחזרה.
תקרא את ההודעה של אמיר ארמה שוב ואז שוב. מה שזה אומר, שאתה צריך רק לשמוע רמקולים עם הסטאפ שאתה מכוון אליו. איך הרמקול נשמע עם מגבר ב 50K ודאק ב 30K וכבלים ב 30K לא רלוונטי. זה לא רק עניין של איכות, אלא גם של התאמה שהיבואן המנוסה שיכלל ועידן. אם מישהו אומר שיכול להתאים לך רסיבר, שישמיע לך עם אותו רסיבר.
בנוסף, אם אתה בונה על תחנות ביניים עם רמקולים חדשים אבל רסיבר או מגבר אחרים לדוגמה, יתכן (לא בסבירות נמוכה בכלל) שבינתיים תקבל משהו פחות טוב, אבל הרבה פחות טוב, ממערכת מאוזנת ופשוטה יותר.
עומר.

אתה צודק ואני מסכים עם מה שאתה אומר. אצל חלק מהיבואנים קורה מה שאתה מתאר כשהיבואן מבקש (ובצדק) למקסם את התוצאה הנשמעת. גם אם זה אומר לחבר רמקולים למערכת בעלות של אפילו פי3-4.
ואז המטרה שלי זה לזהות את מקסימום הפוטנציאל של הרמקול.
ברור שאחרי בחירה ברמקול אבקש מהיבואן לשמוע עם ההגברה שהוא ממליץ ובמסגרת התקציב שלי. הבעיה שלא תמיד יש במלאי / בתצוגה / בתקציב.

אגב, יש יבואנים (מבלי לציין שמות) שהחלל שלהם מכה אקוסטית שדוקא הסבירות היא שבבית התוצאה תהיה טובה יותר.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
הי אמיר.
מסכים כמעט לגמרי עם כל מה שאמרת.
אולי אני old fashioned אבל כשאני קונה רמקול, אני סומך על המוכר/יבואן בשידוך האלקטרוניקה. ככה כבר בקשתי מכמה המלצה על הגברה בתקציב שיותר מתאים עבורי. ואפילו היה מי שאמר שלטעמו מספיק לי רסיבר. אני לא תמים וברור לי שב99% מהמקרים ההמלצה תהיה על מוצר אחר שהם מחזיקים אבל ככה תהיה לי האפשרות לשמוע את שניהם ביחד וליהנות מקצת יותר שקט אצלי בראש.
לשיטתך, איך בפועל אני אמור לרכוש סט קומפלט? אני מוגבל בכל מקרה למצאי והחברות שהיבואן מחזיק אצלו.. זה לא שאני יכול למצוא את כל המוצרים תחת קורת גג אחת...
מצד שני, אין לי גם מספיק ניסיון לחזות את התוצאה מראש- אהבתי את התוצאה על הגברה x ועכשיו יש מציאה על מוצר y ...

כל מה שאמרתי , זה שתשים לב טוב טוב למה שמחובר לרמקול שאתה רוצה לקנות גם אם אתה לא הולך לקנות המגבר או המקור כרגע , ולמה ? כי לא יעלה על הדעת שבן אדם שפוי יתעלם מזה, מאחר וההתעלמות הזו תעלה לך ביוקר אח״כ.
אין דבר כזה , אני אקנה בעתיד משהו זול או דומה בהספק ואקבל את אותה התוצאה ,שכח מזה , זה לא יקרה , זה הימור.

אז אם אין לך אפשרות לקנות את המגבר הכבילה והמקור כרגע , לפחות רק קח בחשבון שתוכל עתידית ותקציבית לקנות אותם על מנת להשלים את הסט ושלא מדובר בסט אסטרונומי במחיר שאין סיכוי שתרכוש אותו בעתיד
. כמובן ש 90% מהאנשים לא מתנהלים ככה נכון , ומתחילים בסבב ההחלפות .
- ודבר נוסף , אם אתה לא רוצה להוציא על הגברה המון כסף , תחפש רמקול יחסית נציל וקל להנעה.

תמיד תזכור שאם שמעת רמקול , רכשת - הזמנת , והוא מנגן אצלך בבית , זה מת, ואתה לא יכול להחזיר אותו.

סתם לדוגמא לא מזמן חברנו ״ברקצ ״ חיפש הגברה ל Sonus Faber Cremona Auditor M שלו , ששמע עליו מס הגברות ולמזלו היה לי זוג כזה מטרייד , שמע עליו כמה הגברות, ולבסוף מגבר מנורות הפיל אותו , מה שהוא לא חשב שיקרה מלכתחילה .

אי אפשר לחזות את התוצאה מראש , אבל אם תיישם את מה שכתבתי , אז אפשר לקבל כיוון מצויין .

אמיר ארמה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@Jay קח את העצות שאמיר רשם ואתשנן אותם טוב טוב, אין ארוחות חינם באודיו בטח לא עם הרמקולים שרשמת, רסיבר לא יעשה חסד עם אף אחד מהם, תדאג להשאיר תקציב ראוי להגברה וכבילה.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
נשמה, כפרה,

אני קורא את הפוסט שלך ובגדול לא מבין מה אתה רוצה.
רמקול יפה, לא קופסא, נשמע טוב, לקולנוע ביתי, למוזיקה, שיתן לך הרגשת התחדשות, רסיבר, מגבר, יש תקציב אין תקציב, הבאת פה הצהרת הון נשמה.

יש פה אנשים עם ידע עצום, אבל כדי שיעזרו לך, אתה צריך להתמקד.

מה הבעיה שאתה מנסה לפתור?

-הרמקולים שלך לא מספקים אותך בקולנוע ביתי?
-אתה רוצה לבנות מערכת שתצטיין גם במוזיקה וגם בקולנוע ביתי? (אין דבר כזה, ואם יש, אז לא בתקציב הזה)
-יש לך סכום וסתם מתחשק לך להתחדש? (לא בציניות, אין בזה שום דבר רע)
-מה אתה לא אוהב בסאונד עכשיו?

הפוקל 1028 רמקול אדיר לקולנוע ביתי, פחות מומלץ למוזיקה, ביחוד עם רסיבר. רסיבר סטנדרטי יפרק לך את האוזן עם הרמקולים הללו, כי יש להם טוויטר בריליום לא ממש סלחן. כנל לגבי המרטן וה804, אילו רמקולים יקרים ומפורטים מאוד שיבעסו אותך במוזיקה עם רסיבר. אפשר להנות מהם לקולנוע ביתי וכנראה תקפוץ רמה, אבל נראה לי אפשר לקפוץ בקולנוע ביתי רמה בפחות כסף.

אם אתה הולך על רמקולים ברמות האילו ורוצה לשפר את החוויה במוזיקה, אתה צריך מגבר סטיראו למוזיקה. או מגבר כח דו ערוצי שישלט עם הווליום של הרסיבר, וכך תוכל גם וגם. זה המינימום שישפר לך את החוויה.

אם המטרה שלך זה לשפר את החוויה בקולנוע ביתי, אז מומחי התחום פה יעזרו לך.

אם תנסה לתפוס את כל הציפורים ולהשאיר את העוגה שלמה, תצא קרח מכאן ומכאן.

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
אין בעיה.
אני אשמור תקציב להגברה נאותה. התקציב יהיה בנוסף ולא על חשבון. ועדיין, אינני מעוניין לקנות רמקולים ב20 ואחר כך לשדך להם הגברה ב20 בשביל סרטים ומוזיקה.
כל שאני אומר זה שאינני יכול בפעם אחת להוציא 40,000 שקל על התחביב הראוי אל מאוד יקררר וממכר. מעדיף בפאזות. ועדיף רמקול שקל לשדך הגברה ולא לרדוף אחרי הרמקול.

כפי שציינתי, ואדגים בין המועמדים שציינתי, למשל אם פיאגה, אז איזה הגל נחמד ושפוי או יד 2 דגם קודם.
אם מרטן, אז איזה שינדק... וכו.
כן אני מודע שאני משדך לפי יבואנים אבל ציינתי כבר למה.

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
נשמה, כפרה,

-הרמקולים שלך לא מספקים אותך בקולנוע ביתי?
-אתה רוצה לבנות מערכת שתצטיין גם במוזיקה וגם בקולנוע ביתי? (אין דבר כזה, ואם יש, אז לא בתקציב הזה)
-יש לך סכום וסתם מתחשק לך להתחדש? (לא בציניות, אין בזה שום דבר רע)
-מה אתה לא אוהב בסאונד עכשיו?

הפוקל 1028 רמקול אדיר לקולנוע ביתי, פחות מומלץ למוזיקה, ביחוד עם רסיבר. רסיבר סטנדרטי יפרק לך את האוזן עם הרמקולים הללו, כי יש להם טוויטר בריליום לא ממש סלחן. כנל לגבי המרטן וה804, אילו רמקולים יקרים ומפורטים מאוד שיבעסו אותך במוזיקה עם רסיבר. אפשר להנות מהם לקולנוע ביתי וכנראה תקפוץ רמה, אבל נראה לי אפשר לקפוץ בקולנוע ביתי רמה בפחות כסף.

אם אתה הולך על רמקולים ברמות האילו ורוצה לשפר את החוויה במוזיקה, אתה צריך מגבר סטיראו למוזיקה. או מגבר כח דו ערוצי שישלט עם הווליום של הרסיבר, וכך תוכל גם וגם. זה המינימום שישפר לך את החוויה.

אם המטרה שלך זה לשפר את החוויה בקולנוע ביתי, אז מומחי התחום פה יעזרו לך.

אם תנסה לתפוס את כל הציפורים ולהשאיר את העוגה שלמה, תצא קרח מכאן ומכאן.

כל הסיבות נכונות. אני רוצה לשפר עמדות. רוצה לשים מוזיקה וליהנות (כרגע כדי ליהנות אני צריך לשים אוזניות). אז אם אשב לראות סרט וארגיש שהשתפרתי מהותית אז זו כבר התחלה טובה. ואם אחר כל גם אשמע אחלה מוזיקה, דיינו. הרי זה כל המטרה בתחביב שלנו, ליהנות מהתוצאה ועבורי גם מהדרך.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אין בעיה.
אני אשמור תקציב להגברה נאותה. התקציב יהיה בנוסף ולא על חשבון. ועדיין, אינני מעוניין לקנות רמקולים ב20 ואחר כך לשדך להם הגברה ב20 בשביל סרטים ומוזיקה.

לא הבנתי, אתה רוצה לשדך להם הגברה לא בשביל סרטים ומוזיקה?

אתה אומר מה אתה לא רוצה, אבל לא אומר מה אתה כן רוצה :)

או שאני סתם לא מבין :)

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
כל הסיבות נכונות. אני רוצה לשפר עמדות. רוצה לשים מוזיקה וליהנות (כרגע כדי ליהנות אני צריך לשים אוזניות). אז אם אשב לראות סרט וארגיש שהשתפרתי מהותית אז זו כבר התחלה טובה. ואם אחר כל גם אשמע אחלה מוזיקה, דיינו. הרי זה כל המטרה בתחביב שלנו, ליהנות מהתוצאה ועבורי גם מהדרך.

זהו.. לכן התבלבלתי. תחליט במה אתה מתמקד ומה רוצה לשפר. מה הכי חשוב לך, סרטים או דו ערוצי?

לא כי אתה חייב להחליט, אלא כי העצות שתקבל יהיו שונות מהותית בהתאם למה שאתה רוצה.

אין פה מה לשפר עמדות, זה לא כדורגל.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
איש יקר - לא ניתן לקבל הכול בלי לשים סכום מכובד - פשוט לא ניתן.
כול רכיב זה השקעה נפרדת - פשרה היום - השקעה נוספת מחר. תחליט מה יותר חשוב ותתחיל לבנות את הסט אפ.
לא ניתן לקבל (במיוחד בארץ) מוצר טוב לעיין ולשמע איכותי בלא להוציא סכום - לא קיים בעולם. היתי מציא להגדיל תקציבך לרמקול טוב שישרת רותך שנים ולאט לאט תוסיף את שאר.

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
@Jay קח את העצות שאמיר רשם ואתשנן אותם טוב טוב, אין ארוחות חינם באודיו בטח לא עם הרמקולים שרשמת, רסיבר לא יעשה חסד עם אף אחד מהם, תדאג להשאיר תקציב ראוי להגברה וכבילה.
גיא, לך יש מערכת מושקעת שמשמשת אותך גם וגם.
אשאיר תקציב להגברה, רק משתדל קודם כל למקסם את הבמה הקדמית.

כבר רכשתי בפעם אחת את הכל ואז הייתי צריך להתפשר. מעדיף להתמקד ולהשתפר. גם עכשיו מתפשרים, סה לה וי.

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
איש יקר - לא ניתן לקבל הכול בלי לשים סכום מכובד - פשוט לא ניתן.
כול רכיב זה השקעה נפרדת - פשרה היום - השקעה נוספת מחר. תחליט מה יותר חשוב ותתחיל לבנות את הסט אפ.
לא ניתן לקבל (במיוחד בארץ) מוצר טוב לעיין ולשמע איכותי בלא להוציא סכום - לא קיים בעולם. היתי מציא להגדיל תקציבך לרמקול טוב שישרת רותך שנים ולאט לאט תוסיף את שאר.
זה בדיוק מה שאני עושה. הגדרתי תקציב שמבחינתי ראוי לרמקול טוב שישמש אותי שנים קדימה.
לכל אחד יש ראוי אחר וגם תקציב אחר. אני עדיין חושב שהתקציב הזה אינו entry level.

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
האם יש תמימות דעים שאני לא יודע מה אני עושה?!?
אז נתחיל חדש.
שלום, אני רוצה להשתדרג ואני מכור.
מאיפה להתחיל?
לקבוע תקציב? קבעתי.
ללכת להאזין? הלכתי גם אם יש עוד שניים שהייתי רוצה לשמוע ועוד מישהו שהייתי רוצה בדיקה חוזרת.
ו?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
העסק אבוד, גם אתה תצטרך ללמוד בדרך הקשה.
בהצלחה.

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
זהו.. לכן התבלבלתי. תחליט במה אתה מתמקד ומה רוצה לשפר. מה הכי חשוב לך, סרטים או דו ערוצי?

לא כי אתה חייב להחליט, אלא כי העצות שתקבל יהיו שונות מהותית בהתאם למה שאתה רוצה.

אין פה מה לשפר עמדות, זה לא כדורגל.

אני חושב שיש כאן כמה שיש להם מערכת מושקעת ומאוד מוקפדת שמשמשת לשני הדברים. ככה בשלוף אז אני נזכר בגיא ובאיתי123 וגם איציק ירקוני
(לא מחשיב כאלה שהפרידו מערכות- נמר, כמובן שאני מחשיב אותך ;))

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
Jay, אם הגדרתה תקציב נניח לרמקול - תאתר את כול רמקולים בסכום הזה, גם יד 2- באה בחשבון אם אני לא טוע שזה אומר רמת האיכות הרמכות הוכפלה - ולך על על מה שתוהב יותר.
יש לך במה להפעיל אותם, תתחיל להזין - תמשיך הלאה אחר תקופה- לא תקבל נראה לי המלצות יוצר טובות ממה שקיבלתה כבר, פשוט לחליט ותתחיל ללכת בדרך

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
אם תעשה הפרדה בין דו לרב ערוצי הסכוי שתוכל לקבל תוצאה מוסיקלית טובה יותר בדו ערוצי בהשקעה כספית קטנה יותר הוא כמעט ודאי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור