החיפוש אחרי הרמקול הבא שלי

• פותח הנושא Jay
  • פורסם בתאריך

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
הי

מעוניין להחליף את הקדמיים שלי, עבור מוזיקה וגם (כן, מה לעשות) קולנוע ביתי. נכון לעכשיו באחוזים ישנה נטיה ברורה לקולנוע ביתי.

חלל דירתי סטנדרטי של 5/8מטר הספה ממוקמת כארבעה מטר מול הבמה הקדמית וחלל פתוח מאחור.
הדבר הראשון שאומרים לך זה ״לך ושמע״ אז הלכתי ושמעתי ועוד פעם ועוד מקום ועוד יבואן חביב ועוד....
שמעתי רק סטריאו נטו. שום סרט. שום סדרה. גם הופעות חיות בקושי שמעתי.

מסקנות
  1. זה קשה עד בלתי אפשרי להשוות רמקולים שונים בזמנים שונים, בחדרים שונים עם מערכת תומכת שונה. איך אפשר לזכור באמת דקויות של רמקול כדי להשוות כמה שבועות אחרי?
  2. הרבה יותר קל עבורי לבחון זוג או למעשה כל דבר, בהשוואה למשהו אחר. שים לי משהו טוב ואני אאהב/אעריך. תחליף למשהו אחר ואני אוכל להגיד מה מהשניים אני מעדיף.
  3. לא תמיד רמקול יקר יותר היה אהוב יותר. ההיפך, באתי ושמעתי, לעיתים בלי לדעת בכלל מה המחיר המבוקש של הרמקול או כמה הוא שווה. האזנה נטו.
  4. התברכנו בשפע של אפשרויות, יותר ממה שבאמת אפשר לבחון בעצמך, ביבואנים ומוכרים חביבים והוגנים שגורמים לך להרגיש בבית, שאפשר לשאול ולנסות
  5. חלק מהחדרים עושים עוול לרמקולים - לך תשמע משהו בחלל גבוה (מדי), או בחלל מטופל שאינך יודע מה הוא מחולל ומשפיע.
  6. פערי המחירים בחברות המיינסטרים הוא די מקומם אבל זה לא הנושא.
  7. לא בדקתי וגם לא באמת ניתן לבדוק רמקולים כאלו ברב ערוצי - חללי ההדגמה לא ערוכים כלל וכמה מהאודיופיליים בארץ באמת מתעניינים ברב ערוצי? הרגשתי היא שרק מתי מעט. ההנחה שלי (לא שיש לי ברירה) זה שאם יהיה טוב במוזיקה, יהיה טוב גם בק״ב.
כמה הנחות ביניים
  1. כדי למקסם תוצאה לטווח ארוך אני מבקש להתרכז כל פעם בגזרה אחרת.
  2. מקסימום שינוי והרגשה של התחדשות זה בהחלפת הרמקולים.
  3. רסיבר / הגברה / שילוב של השניים זו תהיה הוצאה הכרחית. ככה שעדיף רמקול לא מפונק. אחזיק הגברות נפרדות, לרב ערוצי ולדו בנפרד.
  4. אם הקדמיים מספיק טובים אפשר יהיה לחיות בלי סנטר. מה גם שאני תמיד הוא זה שיושב באמצע. רבים מהרמקולים, במיוחד של החברות לא מיינסטרים, לא כוללים סנטר בכלל.
  5. חייב רמקולים שכיף להסתכל עליהם.. לא אשים קופסאות נעליים מגודלות או ארגזי עץ. זה יכול למנוע ממני אפילו לבחון אותם.
  6. ברגע שהרמקולים עוברים סינון ראשוני של ״חשק״ אני מגיע ללא העדפה מוטית ומשתדל להתרכז בהאזנה נטו.
  7. כסף - היו מקרים שהייתי צריך שמיעה של עטלף כדי להעדיף אחד על השני - בחלק מהמוזיקה העדפתי אחד ובאחרים את השני. אז אם הפער לא גדול וזה סאונד שאני ״יכול לחיות איתו״ אז המחיר עושה את ההבדל
  8. היו מקרים שהייתי לוקח רמקול הביתה מבלי לשמוע אותו, בהתבסס אך ורק על השם/מראה ;)

ועכשיו לתכלס, המועמדים המובילים:

1. B&W 804d3
  2. Marten
  3. Focal 1028. לא יצא לשמוע 1038 וגם יהיה כבר יותר ויותר קשה עם המעבר לסדרות החדשות. עם זאת דוקא בגלל המעבר יש הרואים בזה הזדמנות כלכלית ליהנות מ״סוף עונה״.
  4. Piega 701
  5. משהו אחר?!

אשמח לשמוע דעתכם וכן הגברות מתאימות...

אני כמובן יכול להרחיב על רשמיי מהרמקולים הללו. כמובן שהאזנתי גם לאחרים.

נערך לאחרונה ב:

orenp

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
מה הסיגנון מוזיקה העיקרי?

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
מוזיקה עיקרי רוק קלאסי, אינדי.

orenp

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
תקפוץ גם לערן פוגל מאודי ופרקי ותשמע living voice
לדעתי האישית חלק מהרמקולים הללו פחות מתאימים לגאנר וקשים להנעה

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
אהלן jay
אתה מציין שאתה מעדיף רמקול לא מפונק אבל מכניס marten לרשימה.
קודם כל תגדיר מפונק. שנית, איזה דגם של מרטן שמעת? קח בחשבון שרמקולים קרמים מהיותם מאוד שקופים ורגישים הם בד"כ "מפונקים", הווה אומר, לא סלחנים לאלקטרוניקה לא איכותית/לא מתאימה ובפרט לא למקור לא איכותי.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
עוד עניין. מעבר לסגנונות מוזיקה מועדפים כדאי לשאול בעצם איזה סוג סאונד אתה מעדיף? יכול לעזור בכיוון של בחירה והתאמה של ציוד.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
B&W באופן כללי טובים בקולנוע ביתי

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
יש לך תקציב מוגדר?

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
א. תגדיר תקציב , ואני מתכוון לתקציב גם למגבר המיועד ולמסביב.
ב. לעולם אל תרכוש רמקול שלא שמעת איתו את המגבר המיועד לו.

- הרמקולים מהשמות שנקבת הם רמקולים בהחלט לא זולים ועונים על ההגדרה של רמקולים היי אנד ,
ולכן ברוב המקרים אתה ורבים ירצו גם רמקול אסטטי ברמת הרהיט , ובצדק, שיקלע לטעמם ובמקרים רבים לעיצוב חלל האזנה .

- הטעות הנפוצה ביותר בתחום הזה שמביאה את הרוכש הטרי בתוך זמן קצר ישירות למכירת הרמקול או המגבר ללוחות יד השנייה נעוצה בזה שאנשים רוכשים רמקול על סמך האזנה לאלקטרוניקה שאין להם או שלא יוכלו לרכוש אותה וחיים בפנטזיה שאיכשהו עם מגבר אחר נחמד / או מומלץ עיי ביקורות / או ש ״מומחה חבר ״ קבע שהוא מצויין / או שחבר שאתה סומך עליו שמע אותו / או שכולם אומרים שהוא מצויין / או שיש אותו לכמה חברים ( אפקט העדר) / או שנמכר יד שנייה בהזדמנות , וכו - מחק את המיותר.

ולכן , קנייה מושכלת מבחינתך זה להאזין עם המוסיקה שלך ל ״הרכב״ שתוכל להרשות אותו לך ברכישה עם הרמקול
או שלפחות תוכל לרכוש אותו בעתיד כי הוא יתאים לך תקציבית , כלומר כאשר אתה שומע רמקול , שים לב טוב טוב
למה שמחובר אליו מבחינת הגברה , מקור, וכבילה , מאחר ויש מקרים שיושמע לך רמקול עם מגבר שמחירו פי 2-3 מהרמקול ,ממיר או כבלים באלפי דולרים , כאשר מטרת המציג , ובצדק היא למקסם את התוצאה על מנת שתתלהב.
אז הכל טוב ויפה , רק קח את כל הפרמטרים הללו בחשבון על מנת שלא תגיע בסופו של תהליך להוצאה יקרה והתוצאה אצלך תהיה שונה ב 180 מעלות מהתוצאה אותה שמעת והתלהבת.

אין 100% מאחר ולא תוכל לשמוע בחלל האזנה שלך מערכת שלמה , וגם אם כן לא תוכל להשוות אותה לאחרות, אבל לפחות יהיה לך כיוון להגיע לאיכות מירבית בתקציב שלך .

בהצלחה

אמיר ארמה

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
אתה הולך להיכנס לסרטים, תשמור את האריזות.

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
תודה. הדבר האחרון שאני מעוניין בו זה להיכנס לסחרור. אני מנסה להגיע לשקט תעשייתי להרבה זמן קדימה ובגלל זה התחלתי לבדוק רמקולים בלבל גבוה יותר. גם אם המגבר אולי יגיע בהמשך.
בכל מקרה רסיבר חדש יגיע כבר עכשיו. עדיין מתלבט אם לקחת מיד לבל פלוס הגברה ייעודית או רסיבר ברמה גבוהה יותר.

אני יודע ומודע שבתחום בה ההזדמנויות הגדולות ביותר מגיעות מטרייד/ תצוגה / רכישה מחברי האתר ולכן כמובן עיני פקוחה.

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
אהלן jay
אתה מציין שאתה מעדיף רמקול לא מפונק אבל מכניס marten לרשימה.
.

שמעתי את הפורם פלור ואת הג׳אנגו.
שניהם מחוברים למערכת תומכת מטורפת שאין לי אפשרות בטווח הנראה לעין לשחזר אצלי.
שניהם עשו מוזיקה משובחת שהייתי רוצה אצלי בבית אבל כפי שכבר צויין קשה לדעת כמה מתוך זה הרמקול וכמה כל השאר.
אגב, להרגשתי, הפורם פלור קצת קטנים על החלל והג׳אנגו מלבד צורתם שפחות מאפיינת את החברה ופחות קוסמת לי, היו יקרים מדי להבדל שהם נותנים מול אחיהם הקטנים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
ככה או אחרת - עד עכשיו לא רשמת תקציבך המוגדר לכול פרק (רמקולים, רסיבר וכו').
האם אטמוס בפוקוס? אם לא - יותר קל - אפשר לקחת רסיבר ברמה אך פחות ערוצי הגברה שמשמעותי מוזיל את העניין.
ק"ב ללא סנטר... מה אם סאב שזה לב הק"ב לדעתי... אגב לסאב יש לא מעט אפשרויות נפלאות ביד 2.
סנטר עדיף מאותה סדרה או לפחות אותו יצרן של הקידמיים.
בהצלחה.

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
אתה הולך להיכנס לסרטים, תשמור את האריזות.

אשמור את האריזות כי כזה אני ולא כי אמכור בזמן הקרוב.
צריך להתחיל מאיפשהו ואי אפשר לקנות חדר שלם. וגם אז החלל יהיה אחר....

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
- הטעות הנפוצה ביותר בתחום הזה שמביאה את הרוכש הטרי בתוך זמן קצר ישירות למכירת הרמקול או המגבר ללוחות יד השנייה נעוצה בזה שאנשים רוכשים רמקול על סמך האזנה לאלקטרוניקה שאין להם או שלא יוכלו לרכוש אותה וחיים בפנטזיה שאיכשהו עם מגבר אחר נחמד / או מומלץ עיי ביקורות / או ש ״מומחה חבר ״ קבע שהוא מצויין / או שחבר שאתה סומך עליו שמע אותו / או שכולם אומרים שהוא מצויין / או שיש אותו לכמה חברים ( אפקט העדר) / או שנמכר יד שנייה בהזדמנות , וכו - מחק את המיותר.

הי אמיר.
מסכים כמעט לגמרי עם כל מה שאמרת.
אולי אני old fashioned אבל כשאני קונה רמקול, אני סומך על המוכר/יבואן בשידוך האלקטרוניקה. ככה כבר בקשתי מכמה המלצה על הגברה בתקציב שיותר מתאים עבורי. ואפילו היה מי שאמר שלטעמו מספיק לי רסיבר. אני לא תמים וברור לי שב99% מהמקרים ההמלצה תהיה על מוצר אחר שהם מחזיקים אבל ככה תהיה לי האפשרות לשמוע את שניהם ביחד וליהנות מקצת יותר שקט אצלי בראש.
לשיטתך, איך בפועל אני אמור לרכוש סט קומפלט? אני מוגבל בכל מקרה למצאי והחברות שהיבואן מחזיק אצלו.. זה לא שאני יכול למצוא את כל המוצרים תחת קורת גג אחת...
מצד שני, אין לי גם מספיק ניסיון לחזות את התוצאה מראש- אהבתי את התוצאה על הגברה x ועכשיו יש מציאה על מוצר y ...

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
תודה גנאדי.
בשלב הראשון לא יהיה אטמוס אלא רק בשלב הבא.
יש לי כבר סאב לא רע בפני עצמו hrs12.
איזה רסיבר חשבת?

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
יש לך תקציב מוגדר?
שלמה, היתרון בתקציבים נמוכים זה שהחריגה מהתקציב פחות כואבת ;)
מודע לזה שהרמקולים שציינתי כאפשרויות נמצאים במחיר ריטייל שונה אחד מהשני אבל זה יותר קשור לשיטת התימחור של בעיקר רמקולי חברות המיינסטרים. מה גם שבכל מקרה אני מכוון להזדמנות

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
שוב - דבר ראשון תקציב....
דבר שני - לדעתי תתחיל ברמקול - אחרי זה תתאים רסיבר - לא חסר

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
משום מה, אתה מתעקש לא להגדיר תקציב, יש לך בעיה עם זה?
ללא הגדרת תקציב, אתה עלול/עשוי לרכוש רמקול, ואז תהיה לך בעיה לשדך לו מגבר מתאים/הולם.
במידה ואחרי רכישת הרמקול התקציב לא יאפשר רכישה מתאימה של מגבר אזי יש מצב שתכנס לסחרור.
על כן, יש להגדיר תקציב גם לרמקול וגם למגבר, במצב שכזה תוכל לרכוש גם וגם מאותה "הליגה" פחות או יותר.
בהצלחה!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור