החברה ששברה את המודל השיווקי של שוק האודיו

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לפי האתר ההזמנות, אני ספרתי כ-80-100 הזמנות בחודש, זה כבר mass market במושגי היי אנד :)
הזמנות זה דבר אחד וייצור זה משהו אחר.
העובדה שממתינים שנתיים אומר שהייצור שלהם לא גדול ובודאי שלא מספק את הביקוש.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הזמנות זה דבר אחד וייצור זה משהו אחר.
העובדה שממתינים שנתיים אומר שהייצור שלהם לא גדול ובודאי שלא מספק את הביקוש.

נכון
אבל יש להם הזמנות.

גם לשעון רולקס יש תור של שנתיים, זה בכוונה במקרה שלהם..

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
זו חברה קטנה, מוכרת מוצרים בעבודת יד, וכנראה לא רוצה לגדול, אז אין משווקים ומתווכים, כי ממילא אין בהם צורך. הם היו יכולים להעלות מחירים כדי להקטין ולהתאים את הביקוש ליכולת הייצור ולהרוויח יותר כסף בסך הכל, אבל הם מסתפקים במחיר הזה. כנראה שלא כולם רוצים להיות יותר גדולים ויותר עשירים, אבל הכותרת "החברה ששברה את המודל השיווקי של שוק האודיו" נשמעת לי כמו ניפוח העניין. לא נראה שהרבה יעברו למודל הזה, כך ששום דבר לא ממש נשבר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
או , עכשיו אתה מועיל .
תמשיך לצטט דברי חכמים.

הנה לך עוד משפט :
״ הסוף ידוע מראש״ , לא יודע של מי זה.
תשתה הרבה מים
הכל יחסי

ואם רוצים בכל זאת להרגיש חכמים:
אין מפשיטים את עור הדב לפי שהוא מת,
את הכסף סופרים במדרגות,

ואחד שאקדיש במיוחד למשה:
סייג לחוכמה שתיקה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
שמע גיא, אתה בא בהצהרות מאד שליליות ואז לוקח רוורס ומאשים את אלה שקראו אותן?

בוא ננסה את המשפט הזה שוב, עם המרכאות הללו, שוב, שים שם נושא אחר לגמרי תחשוב שמישהו היה אומר את זה נגיד על החבר שלך, שמשהו מחזק את דעתו ותחושותיו לגבי ה"חבר" הזה שלך. נשמע לך חיובי? ניטראלי? לי ומסתבר שלאחרים זה נשמע מאד שלילי ברמה של "אני לא אגיד שום דבר שיפיל עלי תבועת לשון הרע, אבל שלילי, מאד מאד שלילי".
לא לוקח שום רוורס, התגובה שאחרי באה למקד בעיקר ולא בכל רחשי הרקע.
מכבד את דבריך ולכן בחרתי להגיב בהרחבה ובאופן רציני.
תשמע,
אני פעיל כאן רק 16 שנה. רק... חלק לא מבוטל מהשנים הללו גם ככתב. עם השנים למדתי לזהות מתי יש אג'נדה מאחורי דיון ומתי לא. יודע לתפוס את זה מהמילים הראשונות. תאמין לי... יודע מתי יש מניע מסית ומתי דברים באמת נכתבים בתמימות ורצון לקיים דיון מעשיר וגם מתי באמת יש רצון לשתף ולחלוק דעות. ואחרי כל זה, גם למדתי להכיר את מגוון הדמויות הווירטואליות מאחורי המקלדות. (אגב, גם נתקלתי במקרים בהן אותן דמויות במפגש פיזי מתגלות כאחרות לחלוטין ולרוב בקטע חיובי ונעים מאוד).
אני יודע מי שם אותי אישית כמטרה, מי בז, מי סתם משועמם וגם מי אכול קנאה (לא ברורה) מסיבותיו הוא ונוח לו מאוד לפרוק כאן את תסכוליו לרוב על חברים עם המערכות הכבדות יותר. לפרוק על כתב זה בונוס, מטרה מובחרת.
יש כאן הכל מהכל. אפילו יש כאן דמויות שכל אזרח במדינה מכיר.

משפט המרכאות נכתב והוא התייחס לכותרת הפוסט ותו לא. בוא לא נשחק פני תמימים. שוב, יודע לזהות מתי מגלגלים רימון לחדר וממתינים בחוץ למשמע קול הפיצוץ. אם היה לי שקל על פעם שגולגל פה רימון לחדר ע"י שליח מושיע תורן הייתי היום מיליונר.

"החברה ששברה את המודל השיווקי של שוק האודיו" המילה "שברה" כאן היא מקור הדיון וההתייחסות שלי באופן ספציפי. ברור לחלוטין.
אם היה כאן בסיס אמיתי לאמרה הזאת אז כנראה שכל עולם האודיו היה מכיר ומדבר על החברה הזו ועל "המודל השיווקי" שלה. הצהרה כוללת כזו היא מה שהדליקה אותי.
יודע מה, אולי יכלתי להגיב באופן מתון יותר. ייתכן וכאן ספציפית אתה צודק. סבבה.
אבל!! אני כבר מכיר מספיק טוב את קבוצת המגיבים הספציפית הזאת ויודע מתי הם רק מחכים לטיפת הדם הראשונה והצייד יוצא לדרך.
Same routine, different day.

אז מכיוון שכולנו מכירים את הקהל כאן על מגווניו השונים, בוא נחסוך את כל מסעות ההגנה והצדק החברתי. בחיית...
מבטיח לך!!!!!!!! שאם הייתה לי מערכת צנועה בכמה אלפי שקלים בודדים, תגובתי לא הייתה מפריעה ומזיזה לאיש. ספק אם הייתה בכלל גוררת תגובות ענייניות כלשהן. בכלל לא הייתי נקודה ברדאר של אותה קבוצת חברים המדוברת.

קח כמה דקות מחשבה אמיתית ותגיד לי שאני טועה...

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
אתה ממש טועה

ואין לי ממש עיניין לשכנע מישהו שמנסה לספר כמה זמן הוא אודיופיל
תמשיך בתגובות השליליות בצרורות מכל כיוון בפוסט הזה (היו כמה וכמה וכמה). כל עוד זה רק אני והכותרת שבחרתי זה בסדר. כי מקודם זה היה נגד החברה שאני לא מייצג ולא לקוח שלה.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
@גיא , בהגינות, כל כמה זמן מופיעה חברה ש"שוברת" את השוק ולרוב מתישהו אחרי זה אנחנו מגלים שהשוק לא באמת אם בכלל השתנה. באנגלית מכנים את זה Disruption. זה נכון לשוק האודיו, השעונים, הרכב וכמעט כל מוצר צריכה באשר הוא.
יחד עם זה חלק (קטן ככל שיהיה) מהחברות הללו באמת מציעות מוצר טוב ששווה את ערכו ואף למעלה מכך, כל אחת עם סיבותיה/תירוציה למה היא לא גדלה לסדר גודל בו היא תוכל לנסות ולהתחרות בגדולים. במקרים רבים, חברות מהסוג הזה נבלעות ו/או נעלמות ב'אדיבות' אלה שבאמת מחזיקים נתח שוק רציני ואולי לרגע הרגישו עקצוץ.

לגבי פוליטיקה פה בפורום, אני מבין וחושב שמיותר. שמח שיש עדיין הרבה אנשים שמאמינים שהם יכולים "להמציא מחדש את הגלגל" ויש להם את האומץ לייצר ולמכור. עוד יותר שמח לשמוע שיש להם לקוחות מרוצים. העולם יהיה פחות מעניין אם כולנו ננהג בטויוטה, נקנה אלקטרוניקה של סוני ונאבד את הרצון להרגיש מיוחדים ושדפקנו את המערכת (גם אם בתכלס לא).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בואו נגיד שהתוכנית הכלכלית שלהם היא להוציא כמה שפחות כסף על מלאי. ככה יש להם לקוחות בטוחים. זה טריק ישן, ידוע, שנועד לעסקים שלא באמת מאמינים במוצר שלהם.

לגבי המוצר? אין לי מושג איך הוא נשמע. אבל אין פה שבירה של שום דבר. עוד מוצר אודיו, לא יקר במיוחד, שהיצרן מגבה את עצמו כלכלית מראש.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
יש פה עניין של לבנות מגבר מנורות מאפס עם רכיבים תואמים ברמת מוצר טופ, ביד, לוקח כמה חודשים (להשיג רכיבים מתאימים\לבדוק\למדוד\להרכיב וכו כנ"ל אחרי שבונים זה לא קו ייצור במפעל).
אז אם בונים במקביל 50 כאלה 3 אנשים, זה ייקח שנתיים.
אם יבנו 100 מראש בשביל מלאי, זה אומר להשכיב סכום, ולפתוח חברה בעוד 4 שנים ועד אז להיות מובטלים.
אין פה ענין של שבירת משהו אלה יותר שאם מוצר לבנות 5K$ הוא יימכר לך ישירות מהיצרן ב 10K$ ולא במסלול הרגיל של הדבקת ריטייל 50K$ כדיי שאתה תצטרך לשלם עבורות כ 100K$ בשביל להאכיל או יותר לפטם את כל השרשרת על אותו מוצר שעלה לייצר 5K$ .
יש גם עניין של ליצור מלאי ממוצר בוטיק זה לא כזה דבר חכם.
סה"כ יעיל אפקטיבי עם מינימום סיכון פיננסי, הבעיה זה פאקטור הזמן הבעייתי.
ככה אני רואה את זה, שכל אחד ייראה את זה איך שהוא רוצה.

נערך לאחרונה ב:

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אם יבנו 100 מראש בשביל מלאי, זה אומר להשכיב סכום, ולפתוח חברה בעוד 4 שנים ועד אז להיות מובטלים.
נשמע כמו חקלאות, בעיקר אננס שלוקח לו 3 שנים לתת פרי. שלא לדבר על שיכר וגבינות קשות (פרמז'ן) שלוקח המון שנים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בואו נגיד שהתוכנית הכלכלית שלהם היא להוציא כמה שפחות כסף על מלאי. ככה יש להם לקוחות בטוחים. זה טריק ישן, ידוע, שנועד לעסקים שלא באמת מאמינים במוצר שלהם.

לגבי המוצר? אין לי מושג איך הוא נשמע. אבל אין פה שבירה של שום דבר. עוד מוצר אודיו, לא יקר במיוחד, שהיצרן מגבה את עצמו כלכלית מראש.
אם מעלים את המחיר, מספר הקופצים על המציאה יורד. תיאורטית, הם יכולים להעלות את המחיר בהדרגה, במידה שתגרום לביקוש להיות דומה או גדול במעט מקצב הייצור, וכך לקבל יותר כסף בסך הכל, בלי להחזיק מלאי, ובלי להאמין יותר במוצר שלהם משהם מאמינים כיום.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
הם מאמינים במוצר שלהם- הם רק לא חמדנים. קיימים משנת 1996. יש משהו במודל הזה שמביא לא מעט לקוחות.
צריך לזכור שהם מעניקים אחריות לכל החיים לכל מוצר, וברגע שאתה מוריד את כל פערי התיווך ועובד ישירות מול הלקוחות
זה מאפשר לך למכור במחיר נגיש מבלי להאכיל 6 פיות על הדרך.

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
אז ככה,
מאז שפתחחתי א השירשור הזה יצא לי להקשיב ,לפני כשבועיים , למגבר 300B "שרה" שלהם מחובר לרמקול living voice ibx-rw4 ממיר Audio note 4 סיגניצ'ר ,עם שפורפרות WE מייצור עכשוי .
למי שבקטע של 300B, אני מאוד ממליץ לנסות להקשיב למגבר .מניח שאילו שירכשו בלי להאזין קודם ולא יתאים להם, יוכלו למכור בקלות , כמו האחרים שרכשו ועדיין לא מוכרים .
(אני לא משווק אותם ואפילו לא בקטע של 300B ,)

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
אז ככה,
מאז שפתחחתי א השירשור הזה יצא לי להקשיב ,לפני כשבועיים , למגבר 300B "שרה" שלהם מחובר לרמקול living voice ibx-rw4 ממיר Audio note 4 סיגניצ'ר ,עם שפורפרות WE מייצור עכשוי .
למי שבקטע של 300B, אני מאוד ממליץ לנסות להקשיב למגבר .מניח שאילו שירכשו בלי להאזין קודם ולא יתאים להם, יוכלו למכור בקלות , כמו האחרים שרכשו ועדיין לא מוכרים .
(אני לא משווק אותם ואפילו לא בקטע של 300B ,)
תוכל בבקשה לפרט עוד על החווית האזנה?

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
חווית האזנה היא סוביקטיבית ולכן לא רואה צורך לפרט בפרמטרים של בס כזה ואחר מיד כזה ואחר והלאה.
אגיד רק ככה: קנה המידה שלי הוא הכרת המערכת הזו גם במגברים אחרים
ומצד שני האזנה (לא בתערוכות ויבואנים) ובעלות של עשרות מגברי שפופרות לאורך הזמן בינהם מגברי סינגל אנדד טריאוד כולל הרבה מגברי 300B (וגם מגברי שפופרות PP &OTL.) בתור אחד שמעדיף SET מתוך התצורות שפופרתית - מגבר ה"שרה" הוא מגבר ורסטילי שניתן לשחק במספר פרמטרים להתאים את הסאונד, להעדפה האישית (מניח שזה חוסך התעסקות עם כל מיני כבלים ושאר אביזרים) וסאונד יותר הרמוני בין התדרים כולל הנמוכים והגבוהים ולא תחושת הדגשת מיד\מידבס

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
יש פה עניין של לבנות מגבר מנורות מאפס עם רכיבים תואמים ברמת מוצר טופ, ביד, לוקח כמה חודשים (להשיג רכיבים מתאימים\לבדוק\למדוד\להרכיב וכו כנ"ל אחרי שבונים זה לא קו ייצור במפעל).
אז אם בונים במקביל 50 כאלה 3 אנשים, זה ייקח שנתיים.
אין פה ענין של שבירת משהו אלה יותר שאם מוצר לבנות 5K$ הוא יימכר לך ישירות מהיצרן ב 10K$ ולא במסלול הרגיל של הדבקת ריטייל 50K$ כדיי שאתה תצטרך לשלם עבורות כ 100K$ בשביל להאכיל או יותר לפטם את כל השרשרת על אותו מוצר שעלה לייצר 5K$ .
יש גם עניין של ליצור מלאי ממוצר בוטיק זה לא כזה דבר חכם.
סה"כ יעיל אפקטיבי עם מינימום סיכון פיננסי, הבעיה זה פאקטור הזמן הבעייתי.
ככה אני רואה את זה, שכל אחד ייראה את זה איך שהוא רוצה.
לדעתי יש כאן משהו אחר. זה שמעל 1200 אנשים בחרו ומוכנים לשלם על להמתין בתור מעל שנה גורם לכך שה 1200 האילו בחרו וכבר לא יקנו מגבר אחר בשנה שנתיים קרובים ולכן יצאו מהשוק והתחרות מול אפשרויות רכישה אחרות .
לי יצא להזמין בעבר (וגם ממתין עכשיו) ביצרני בוטיק שכנראה אין להם עובדים - מניח שסדר גודל של מספר פריטים בשנה שהם מיצרים הוא חד ספרתי . הסכום שצריך להשכיב הוא 50% והמתנה יכולה להיות חצי שנה עד שנה. אבל מודל כזה לא מתאים לרוב האנשים. חבר, הזמין מוצר באופן כזה ,לאחר ששמע אצלי - החששות אצלו לאורך ההמתנה הארוכה חירפנו אותו (כי יש גם גבול לכמה פעמים אתה יכול לנדד לאותו יצרן מה קורה עם המוצר)

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אותם אנשים שמשלמים מיליון דולר צפונה עבור מכונית ספורט שהם יקבלו בעוד שנה עד ארבע.
בול הקהל של מכוניות אקזוטיות ומטוסים פרטיים שמחכים להם שנתיים ובדרך המחיר עולה בכמה מאות אלפים/ מליונים...
אם הייתי צריך למקד קהל לקוחות כזה לחברת אודיו... זה בטוח היתה החברה הזו :D:D:D

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
ככ הרבה דברים יכולים להשתנות בשנתיים (המתנה), בין אם מתקשר למאזין/לקוח פוטנציאלי ו-להעדפת ציוד, התאמה וכו...
המודל השיווקי הזה, בעייתי בעיניי, בכל הקשור לתחום האודיו/אודיופילה,

וכמו כן יש אנשים שכן מתחברים לזה,
מעניין לקרא את ההתנסות לאחר שהמוצר יגיע לכאן,
בהצלחה בכל אופן.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
האם אין חשש לרכוש מחברת בוטיק קטנה, שככל הנראה הידע נמצא אצל אדם אחד או מספר מצומצם של אנשים, בהיבט של אחריות ותיקונים ?
לי זה נראה מסוכן יותר מאשר לרכוש מחברה גדולה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור