הדילמה שלי!!!

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
סיבכת אותי עם פאונדים, דולארים, יורו-אים וש"ח-ים, כולל זה שלא הבנתי באיזה יחידות מדובר על ה-20 אלף (כנראה ש"ח אם אתה מדבר על מחיר הפאונד).

ואנחנו מדברים על מחיר בארץ: או אצל יבואן, או בייבוא אישי כולל דמי משלוח, מע"מ ומכס, ללא רמאויות, על מחיר + משלוח, לפי שער העברות והמחאות גבוה + נגיד רק 2% עמלת ויזה על הכל.

בוא תתרגם הכל לעברית.
פטיפון -- X ש"ח
ראש -- Y ש"ח
וכו'

ע

הכל ביחד, כמו שאמרתי בהתחלה. בערך.
נו, בקיצור, אי אפשר לשמוע עם זה את LA RUTA DE ORIENTE של SAVALL
(אמש התמוססתי מעונג מן האלבום הזה)...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לרשום עוזר לזכור את התיאור -- לא את הצליל (לא שזה חסר ערך, זה בפירוש עדיף על לא כלום, אבל זה לא בדיוק אותו דבר), וגם מגדיל את הציפייה לקבל אותו דבר או להימנע מאותו דבר.

סביר שאחד מהפטיפונים מרוויח יותר מהאחר מ"ברירת המחדל", כך שהתנאים כנראה לא באמת שווים.

בהחלט חייבים להעביר את הזרוע -- צודק 100% -- אחרת כל ההשוואה מפוקפקת לחלוטין ומשווה גם ראשים שאולי במצב שונה..

אולי אפשר לפני תחילת ההשוואה לכוון את הזרוע בכל אחד מהפטיפון, לפחות ה-VTA, ולסמן איכשהו.

מכל מקום, אם "אני כמעט בטוח שהנוטינגהם מרגש אותי יותר על המערכת שלי" אז אני כמעט בטוח שאין לך דילמה של ממש :)

עמיר

מסכים עם הכל.

לגבי הסוף. ריגוש עלול להיות בר חלוף. לכן אחיה איתו עוד קצת לפני שאני מחליט סופית.
האמת היא שכבר החלטתי ללכת על הפלטשר לפני כמה שבועות אך העדר הבסיס {מדף} מתחיל להראות אצלי סימנים של ההחלטה של קודם לא היתה מספיק מבוססת.

אגב, זו הפעם הראשונה שאני מחליט על מוצר שאני שומע ויש בי לפתע איזו שהיא דילמה שגורמת לי לחזור שוב צעד אחורה ולבדוק שוב בתנאים אחרים. אגב, זו גם הסיבה שעדיין לא סיפרתי על איכות הצליל שלו באופן רשמי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
מסכים עם הכל.

לגבי הסוף. ריגוש עלול להיות בר חלוף. לכן אחיה איתו עוד קצת לפני שאני מחליט סופית.
האמת היא שכבר החלטתי ללכת על הפלטשר לפני כמה שבועות אך העדר הבסיס {מדף} מתחיל להראות אצלי סימנים של ההחלטה של קודם לא היתה מספיק מבוססת.

אגב, זו הפעם הראשונה שאני מחליט על מוצר שאני שומע ויש בי לפתע איזו שהיא דילמה שגורמת לי לחזור שוב צעד אחורה ולבדוק שוב בתנאים אחרים. אגב, זו גם הסיבה שעדיין לא סיפרתי על איכות הצליל שלו באופן רשמי.
ריגוש תמיד בר חלוף, אז או שלומדים איך ליצור את ההנאה ממנו כל פעם מחדש, או שמשדרגים. זה נכון גם לנישואין, אלא ששם לא תמיד זה בהכרח שידרוג :)

יש דילמות לא נעימות, כאלה שאתה צריך להתלבט בין אופציות גרועות לאיומות, כשלא משנה מה תעשה, טוב לא הולך לצאת מזה, לכל היותר מינימום נזקים, וכל התהליך מגעיל.

ויש דילמות כיפיות, כשלא משנה מה תעשה, רע לא הולך לצאת מזה, לכל היותר תהייה לך רק אופצייה מצויינת אחת במקום אופצייה מצויינת אחרת, וכל התהליך כיף.

הלוואי על כולנו רק דילמות מהסוג השני, כל החיים :)

תיהנה ובהצלחה! (ורד)
עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ריגוש תמיד בר חלוף, אז או שלומדים איך ליצור את ההנאה ממנו כל פעם מחדש, או שמשדרגים. זה נכון גם לנישואין, אלא ששם לא תמיד זה בהכרח שידרוג :)

יש דילמות לא נעימות, כאלה שאתה צריך להתלבט בין אופציות גרועות לאיומות, כשלא משנה מה תעשה, טוב לא הולך לצאת מזה, לכל היותר מינימום נזקים, וכל התהליך מגעיל.

ויש דילמות כיפיות, כשלא משנה מה תעשה, רע לא הולך לצאת מזה, לכל היותר תהייה לך רק אופצייה מצויינת אחת במקום אופצייה מצויינת אחרת, וכל התהליך כיף.

הלוואי על כולנו רק דילמות מהסוג השני, כל החיים :)

תיהנה ובהצלחה! (ורד)
עמיר

(Y)(ורד)

תודה רבה.
אני בדילמה מהסוג השני כמובן.

בנסון

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
עם כל הכבוד ויש כבוד!!

עם כל הכבוד לפטיפונים של מישל {ויש כבוד} אין מה להשוות בינו לבין השניים שבדקתי.לפני שאתה קובע קביעה כזאת אתה צריך להשוות אותם ראש בראש
אין לי מושג כמה שעות מישל או מישל אורב יש לך,לי יש כמה וכמה,ושמעתי כמה פטיפונים יקרים מאוד חוץ ממנו,לדעתי התוצאות שאפשר להוציא מהאורב הן ברמה הרבה יותר גבוהה מרמת המחיר שלו,שמעתי את הסט שאייל הדגים בתערוכה ובו נגיד שלא נפלתי,זה היה בהחלט נעים ונחמד אבל לא מעבר לזה,למרות ,שאני מניח שאפשר להוציא תוצאה הרבה יותר טובה מהנוטינגהם וממש לא פוסל אותו לפי האזנה אחת כמו גם את שאר הציוד שאיל הציג שם,

נ.ב. גילוי נאות הינני בעלים של אורב(ורד)(ורד)(ורד)

לגבי הקוזמה. מה שיש בארץ זה הדגם הזול שלהם והיקר שלהם נימצא אצל לקוח.
הדגם הזול של קוזמה הוא גם לא באותה רמת מחיר של הפטיפונים שאני בודק.

אגב.
אם תמשיך בגישה הזו בשירשור שלי זה ממש יבאס אותי.
תן להינות ולשתף בכייף.
בקיצור שיהיה במזל טוב

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בנסון.

אני מכיר את האורב, מכיר טוב. פטיפון מדהים בכל קנה מידה. אבל מה לעשות, עדיין, למרות שהוא נשמע יותר טוב ממה שהוא עולה, ולמרות שהוא אחד הפטיפונים האהובים עלי עדיין הוא פטיפון פחות טוב מהדייס שעולה גם כפול ממנו.

המישל הוא לא פטיפון טוב - הוא מצוין! וכאחד שמאזין כמעט רק לפטיפון אני יכול להגיד שהייתי חי איתו בכייף. אבל כאר מאזינים לדייס {ולא בתערוכה} מבינים שהוא רמה אחרת לגמרי.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
בנסון.

אני מכיר את האורב, מכיר טוב. פטיפון מדהים בכל קנה מידה. אבל מה לעשות, עדיין, למרות שהוא נשמע יותר טוב ממה שהוא עולה, ולמרות שהוא אחד הפטיפונים האהובים עלי עדיין הוא פטיפון פחות טוב מהדייס שעולה גם כפול ממנו.

המישל הוא לא פטיפון טוב - הוא מצוין! וכאחד שמאזין כמעט רק לפטיפון אני יכול להגיד שהייתי חי איתו בכייף. אבל כאר מאזינים לדייס {ולא בתערוכה} מבינים שהוא רמה אחרת לגמרי.

אני דיי בטוח שהאורב בשילוב sme 310 או sme v וצפונה יישמע לא פחות טוב מהdais

אבל זו רק דעתי האישית

:cool::D:cool:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ואם תשים את ה-sme הזו על הדייס?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה טועה בענק.

המישל אורב הוא פטיפון מצוין אבל הוא לא ברמה של הפטיפונים הללו שאני בודק. הוא גם עולה מחצית מהם {רק גוף}.
כשתשמע את הפטיפונים שאצלי עכשיו אתה תבין על מה אני מדבר.

כרגע, מבלי ששמעת אותם זה כמו להתווכח עם עיוור שהבחורה ההיא נראת פצצה או מכוערת.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
אתה טועה בענק.

המישל אורב הוא פטיפון מצוין אבל הוא לא ברמה של הפטיפונים הללו שאני בודק. הוא גם עולה מחצית מהם {רק גוף}.
כשתשמע את הפטיפונים שאצלי עכשיו אתה תבין על מה אני מדבר.

כרגע, מבלי ששמעת אותם זה כמו להתווכח עם עיוור שהבחורה ההיא נראת פצצה או מכוערת.

כמו שאתה יודע

ואף אני יודע ידידי היקר

ברמות האלו של מחיר

הכל עניין של טעם וריח

ממש לא טוב ורע מוחלטים

אבל אני מבין את רצונך להמשיך את יחסייך הטובים עם אייל פור

אגב

מזל טוב לקראת החתונה הבאה עלייך לטובה

:cool:(lol):cool:

אגב שמעתי את הdais רק לאחרונה בביקורי בלונדון

אישית אני חושב שהאורב עם sme ייתנו פייט טוב עד כדי שוויון

אבל זו רק דעתי וטעמי האישיים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
כמו שאתה יודע

ואף אני יודע ידידי היקר

ברמות האלו של מחיר

הכל עניין של טעם וריח

ממש לא טוב ורע מוחלטים

אבל אני מבין את רצונך להמשיך את יחסייך הטובים עם אייל פור
...
אגב שמעתי את הdais רק לאחרונה בביקורי בלונדון

אישית אני חושב שהאורב עם sme ייתנו פייט טוב עד כדי שוויון

אבל זו רק דעתי וטעמי האישיים
א. ככל שאפשרי עבורי להבין מהדיון, לא מדובר כאן על טוב ורע מוחלטים אלא על מצויין ומצויין אולי יותר, כשאתה עצמך אומר (בלי לשמוע זה לייד זה) שלכל היותר האחד ייתן פייט לשני, עד כדי שיוויון, בלי לטעון לשיפור, כלומר גם לדעתך האורב "קטן שווה" ל-Dais.

ב. ההערה "אבל אני מבין את רצונך להמשיך את יחסייך הטובים עם אייל פור" נראית מיותרת/צורמת כלשהו, שרומזת בצורה לא עדינה מדי "נמר חושב שאורב טוב כמו ה-Dais, אבל נמנע מלומר זאת לא בגלל שהוא בדק וזו דעתו המבוססת וטעמו האישי, אלא כיוון שהוא רוצה לשמור על יחסים טובים עם אייל פור".

האם אתה עומד מאחרי האשמה זו?

ג. "אבל זו רק דעתי וטעמי האישיים" -- שמבוססים על שמיעת האחד בסטאפ אחד מוכר והשני בסטאפ אחר לא מוכר, לא אחד על יד השני באותו סטאפ מוכר עם אותו ראש/זרוע, בהפרשי זמן, וכשמראש ידוע לך שדעתך/טעמך מוטים על ידי היותך בעליו של האחד.

האם זו נראית לך -- כשאתה מסתכל על זה מהצד -- דיעה מבוססת, שאכן מייצגת את טעמך האישי?

לגמרי מהצד זה יכול להיראות כמו wishful thinking שמנסה להראות שאפשר לקבל במחיר נמוך יחסית את אותה איכות כמו ממכשיר שעולה כפול ==> אתה חכם/מוצלח יותר מנמר.

מעניין.

עמיר

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
א. ככל שאפשרי עבורי להבין מהדיון, לא מדובר כאן על טוב ורע מוחלטים אלא על מצויין ומצויין אולי יותר, כשאתה עצמך אומר (בלי לשמוע זה לייד זה) שלכל היותר האחד ייתן פייט לשני, עד כדי שיוויון, בלי לטעון לשיפור, כלומר גם לדעתך האורב "קטן שווה" ל-Dais.

ב. ההערה "אבל אני מבין את רצונך להמשיך את יחסייך הטובים עם אייל פור" נראית מיותרת/צורמת כלשהו, שרומזת בצורה לא עדינה מדי "נמר חושב שאורב טוב כמו ה-Dais, אבל נמנע מלומר זאת לא בגלל שהוא בדק וזו דעתו המבוססת וטעמו האישי, אלא כיוון שהוא רוצה לשמור על יחסים טובים עם אייל פור".

האם אתה עומד מאחרי האשמה זו?

ג. "אבל זו רק דעתי וטעמי האישיים" -- שמבוססים על שמיעת האחד בסטאפ אחד מוכר והשני בסטאפ אחר לא מוכר, לא אחד על יד השני באותו סטאפ מוכר עם אותו ראש/זרוע, בהפרשי זמן, וכשמראש ידוע לך שדעתך/טעמך מוטים על ידי היותך בעליו של האחד.

האם זו נראית לך -- כשאתה מסתכל על זה מהצד -- דיעה מבוססת, שאכן מייצגת את טעמך האישי?

לגמרי מהצד זה יכול להיראות כמו wishful thinking שמנסה להראות שאפשר לקבל במחיר נמוך יחסית את אותה איכות כמו ממכשיר שעולה כפול ==> אתה חכם/מוצלח יותר מנמר.

מעניין.

עמיר

א.לטעמי האורב בשילוב הsme ממש לא קטן על הdais ולטעמי אף עולה עליו

(ההשוואה נעשתה ראש בראש בלונדון בשתי חנויות עם ראש זהה ואותו מגבר פונו)

אבל זו רק דעתי האישית

ב. סתם עקיצה ידידותית לנמר שום האשמה

ג.ראה תשובה א

ד. נראה לי שנמר לא צריך "סניגורים" שכמוך ידידי היקר

ערב נעים

:D:cool::D

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ניתאי.

לא קשור ליחסים עם אייל. הדייס הוא פטיפון טוב יותר מהאורב וגם יקר ממנו. ערן בעצמו יוכל להעיד על כך.
האורב הוא מקביל לאייס ספייס ובניהם ה"מלחמה" של יותר טוב פחות טוב. הדייס שייך לרמה אחרת גם באיכות וגם במחיר.

זה נחמד שעושים השוואות בחו"ל. זה גם נחמד שבשני הפטיפונים דחפו sme בעוד לא מקובל לשים על הדייס sme משום שהם מראש לא אמורים לנגן ביחד. הזרועות שמתאימות לו הן הגרהם פנטום או הזרוע הגבוהה של נוטינגהם. אני אישית ראיתי המון דייס ברשת ואף אחד מהם לא משתמש ב-sme.

ואם בעקיצות עסקינן {בידידות כמובן} אז כנראה שהרכישה של ה-pass labs 350.5 שביצעתי ממש לאחרונה היתה על מנת לשמור על יחסים עם אייל למרות שהוא אינו היבואן. אגב, הכל אני עושה בשביל לשמור על יחסים עם אייל. גם החתונה היא על מנת לשמור על יחסים עם אייל, החינה שלפני החתונה, מסיבת הרווקים שלי, הבית שארכוש בעתיד, הילדים שאביא בעתיד וכמובן התגובה הזו ספציפית.

אגב, עם מי אתה רוצה לשמור על יחסים טובים בתגובות שלך?
או שסתם אמרת את מה שבאמת על ליבך, בדיוק כמוני.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
א.לטעמי האורב בשילוב הsme ממש לא קטן על הdais ולטעמי אף עולה עליו

(ההשוואה נעשתה ראש בראש בלונדון בשתי חנויות עם ראש זהה ואותו מגבר פונו)

אבל זו רק דעתי האישית

ב. סתם עקיצה ידידותית לנמר שום האשמה

ג.ראה תשובה א

ד. נראה לי שנמר לא צריך "סניגורים" שכמוך ידידי היקר

ערב נעים

:D:cool::D
ההשוואה נעשתה ראש בראש בלונדון בשתי חנויות עם ראש זהה ואותו מגבר פונו -- האם זה אומר ששמעת את האחד בחנות אחת ואת השני בחנות אחרת, אבל שתי החנויות השתמשו באותו סוג של ראש (לא אותו ראש עצמו) ואותו סוג של פונו?

עמיר

נ.ב., נמר לא צריך סניגורים נקודה, לא קשור אלי, ואני לא קשור אליו בעניין סינגור. פשוט מה שכתבת נראה לי מוזר גם אם הייה מדובר בכל אחד אחר.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
ההשוואה נעשתה ראש בראש בלונדון בשתי חנויות עם ראש זהה ואותו מגבר פונו -- האם זה אומר ששמעת את האחד בחנות אחת ואת השני בחנות אחרת, אבל שתי החנויות השתמשו באותו סוג של ראש (לא אותו ראש עצמו) ואותו סוג של פונו?

עמיר

נ.ב., נמר לא צריך סניגורים נקודה, לא קשור אלי, ואני לא קשור אליו בעניין סינגור. פשוט מה שכתבת נראה לי מוזר גם אם הייה מדובר בכל אחד אחר.

ההשוואה נעשתה בשתי חנויות עם שני סטים שכללו

נוטיגהם אנאלוג dais

עם זרוע-

Nottingham Analogue Ace Space Tonearm

http://www.analogueseduction.net/product/Nottingham_Analogue_Ace_Space_Tonearm_NA-ACESE
מישל אורב עם זרוע sme 310
http://www.analogueseduction.net/product/SME_Series_300_Tonearm_SME-310

הראש היה דנון 304
http://www.analogueseduction.net/product/Denon_DL-304_Moving_Coil_Cartridge_DEN-304

ומגברי הפונו שנבדקו במקביל היו הheed quaser

http://www.analogueseduction.net/product/Heed_Audio_Quasar_MM|MC_Phonostage_hhedquas
והטריכורד דיאבלו עם ספק never connected
http://www.analogueseduction.net/product/Trichord_Diablo_Phono_Stage_TR-DIANCPS

לטעמי ראש בראש האורב נשמע טוב יותר

אבל זו רק דעתי האישית

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ההשוואה נעשתה בשתי חנויות עם שני סטים שכללו

נוטיגהם אנאלוג dais

עם זרוע-

Nottingham Analogue Ace Space Tonearm

http://www.analogueseduction.net/product/Nottingham_Analogue_Ace_Space_Tonearm_NA-ACESE
מישל אורב עם זרוע sme 310
http://www.analogueseduction.net/product/SME_Series_300_Tonearm_SME-310

הראש היה דנון 304
http://www.analogueseduction.net/product/Denon_DL-304_Moving_Coil_Cartridge_DEN-304

ומגברי הפונו שנבדקו במקביל היו הheed quaser

http://www.analogueseduction.net/product/Heed_Audio_Quasar_MM|MC_Phonostage_hhedquas
והטריכורד דיאבלו עם ספק never connected
http://www.analogueseduction.net/product/Trichord_Diablo_Phono_Stage_TR-DIANCPS

לטעמי ראש בראש האורב נשמע טוב יותר

אבל זו רק דעתי האישית

אוקיי, הובן וניקלט שזו רק דעתך האישית וש":cool:(lol):cool:" הוא הסמל המיסחרי שלך :)

אבל, למרות שזה ביטוי שנראה שחביב עליך, "ראש בראש" אינו מתאים כאן מכמה בחינות:

#1. זה שזה לא אותו ראש עצמו יכול לגרום להשוואה להיות השוואה בין מצביהם השונים של הראשים, שאם אחד מהם עבר יותר מדי קילומטראז', והשני לא, נקבל הבדלים משמעותיים עד כדי הפוכים.

#2. כפי שאמור להיות ידוע, הזיכרון הצלילי הוא קצר-טווח ביותר. מספיק מספר דקות בין שמיעה לשמיעה של אותו דבר כדי שההשוואה לא תהייה בין הצלילים עצמם אלא בין החוויות/זיכרון של הצלילים, שזה ממש לא אותו דבר. אני בטוח שהמעבר בין החנויות לקח לך מספר כזה קטן של דקות, מה גם שאם שמעת כמה דקות מכל תקליט, נגיד סך הכל חצי שעה, ואחר כך באותו סדר, או סדר הפוך, יוצא שמינימום הזמן שעבר בין שמיעות של אותו קטע הוא חצי שעה + המעבר, כלומר הבדיקה מאוד, איך לומר, בספק?

#3. האם שאר הציוד הייה זהה? כבר הבדל בכבילה יכול במקרים מסויימים לתת הבדל יותר גדול מאשר בין הפטיפונים, שלא לדבר על הבדלי רמקולים.

#4. האם מדדת שהעוצמה ב-dB SPL זהה בשני המיקרים? אם לא, כבר הבדל קטן יכול לגרום לחזק להישמע טוב יותר, והבדל גדול מדי לחלש להישמע טוב יותר.

#5. האם האקוסטיקה/חדרים היו זהים? תמהני, אבל זה הגורם המשפיע ביותר, בכמה סידרי גודל יותר מההבדלים בין פטיפונים שאיכותם דומה.

בקיצור, אולי אתה חושב שבהיסתמך על ההשוואה הזו, דעתך מבוססת.
למעשה, ההשוואה הזו, כהשוואה, היא במקרה הטוב ביותר חסרת משמעות, כשהמקרה הטוב הזה הוא כשבאמת מתייחסים אליה כאל חסרת משמעות.

המקרה הרע, שבבור שלו אתה נופל, זה לחשוב שלבדיקה הזו כן יש משמעות, שאז היא הופכת מחסרת משמעות למטעה.

זו בדיקה מהסוג הטיפשי ביותר -- להתייחס רק למשתנה אחד מתוך רבים בלי לבודד את המשתנה המעניין.

אם תשים לב, בהשוואה של נמר יש הפרדת משתנים טובה: אותו ראש בדיוק, אותה זרוע, אותו הציוד, אותה אקוסטיקה, אותו ווליום -- הכל בדיוק אותו דבר עד כמה שניתן, במינימום זמן בין הבדיקות. כלומר השוואה "כמו שכתוב בספרים" כך שהמשתנה המעניין אכן מופרד.

עדיין יש גורמי הטעייה, כמו עייפות, אובדן סבלנות, נמאס לשמוע קטע אז הוא נשמע פחות טוב, השכן הדליק את המזגן וייש יותר רעש והפרעות חשמליות ואלקטרומאגנטיות וכו'.

אבל אין מה להשוות בין הבדיקות -- דעתך לחלוטין לא מבוססת על שום דבר, אפילו לא נטו על טעמך האישי, כי בכלל לא שמעת את אותו הדבר באותם תנאים.

אם נוסיף לכך את זה שדעתך מוטית מראש בגלל שאתה עצמך לא מנותק ריגשית מהתוצאות ורוצה שמה שייצא בבדיקה זה מה שכבר יש לך, כדי לא להיכנס לסיחרור של הוצאות ומכירות וברדק כזה, יוצא שאפילו אולי לך עצמך לא כדאי להתייחס לדעתך זו ברצינות -- היא לא משקפת באמינות אפילו את טעמך שלך!

עמיר

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
עכשיו התבאסתי שהקוזמה שלי זה ה"זול".
דווקא עלה די הרבה...
:)

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
פורום חפירות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
פורום חפירות.
חפירות זה הכי-הטוב :)

האלטרנאטיבה המקובלת היא רדידות על פני השטח :D

ע

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור