הדבר הכי גרוע שקרה למוזיקה - דיגיטל.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
אז אם אתה מאזין בינוני לא חבל על הסכומים שהשקעת בציוד? היית יכול להנות גם בחמישית המחיר.
אני חושב שפספסת את הנקודה, הוא כתב במפורש "קוראים לזה להנות ממוסיקה"
חבל להשקיע במערכת טובה כדי להתרווח ולהנות ממוסיקה ? בחמישית מחיר היה נהנה אותו דבר לטענתך ?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני חושב שפספסת את הנקודה, הוא כתב במפורש "קוראים לזה להנות ממוסיקה"
חבל להשקיע במערכת טובה כדי להתרווח ולהנות ממוסיקה ? בחמישית מחיר היה נהנה אותו דבר לטענתך ?

למה אנחנו משקיעים ומשדרגים מערכות? מה אנחנו מחפשים בהוצאה כה ניכרת אם לא עוד ניואנסים, עוד פרטים, עוד הדמיה, עוד טבעיות, מה גורם לנו ערך מוסף להנאה ממוזיקה בתור אודיופילים? אם דברים אלה לא נחשבים כחלק מההנאה המופקת ממוזיקה כפי שנאמר פה אזי אין צורך לבזבז הרבה כסף על מערכות יקרות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אז אם אתה מאזין בינוני לא חבל על הסכומים שהשקעת בציוד? היית יכול להנות גם בחמישית המחיר.

מה כל אחד מאיתנו בוחר לעשות עם כספו אינו עניינו של איש...

עכשיו ברצינות, מבחינתי עיקר התחביב מסתכם בהאזנה למוסיקה ובאיכות טובה, לשם כך אין לי צורך לחרוש ולהכיר כל ניואנס בכל קטע/גרסה/הפקה.

נערך לאחרונה ב:

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
למה אנחנו משקיעים ומשדרגים מערכות? מה אנחנו מחפשים בהוצאה כה ניכרת אם לא עוד ניואנסים, עוד פרטים, עוד הדמיה, עוד טבעיות, מה גורם לנו ערך מוסף להנאה ממוזיקה בתור אודיופילים? אם דברים אלה לא נחשבים כחלק מההנאה המופקת ממוזיקה כפי שנאמר פה אזי אין צורך לבזבז הרבה כסף על מערכות יקרות.
ענית מצוין לעצמך :)
אתה מדבר על פרטים הדמיה ניואנסים טבעיות. מה הקשר בין זה לבין השרשור הנוגע להשוואה בין המבחר העצום והבלבול שנוצר אצל חלק מהאנשים עקב כמות עצומה של דיגיטל ? בדיגיטל איכותי יש ניואנסים, יש פרטים ויש כל מה שאתה רוצה. השונה הוא האדם עצמו שמאזין לזה. הוא יודע להבחין מה טוב יותר לאוזן שלו ולא בהכרח שם לב לכל פרט ופרט. אני מכיר חלק גדול מהאודיופילים וכל אחד הוא עולם ומלואו. יש בהחלט רבים שמנסים להבחין בכל פרט קטן. אני באופן אישי ביקרתי במספר לא מבוטל של בתים וסטים וללא יוצא מהכלל נהניתי בכולם בגלל שאני נוטה להנות מהחוויה הכללית שהסט מספק ולא מה ההבדל בינו לבין אחרים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא ירדת לסוף דעתי. לא הייתי מתייחס לאמור אם הייתי שומע זאת מכל אדם אחר, מכיוון שמדובר בחבר צוות אתר מוזיקה ואודיו הייתי מצפה שיבין ויעריך את דברי פותח השרשור לגבי התייחסות מעמיקה ואינטרינזית לאופן שמיעת מוזיקה כפי שהייתי מצפה מכל חבר צוות של אתר העוסק בתחום ספציפי להסכים עם חשיבות ירידה לפרטים וניואנסים.

אם תשובה כזו אני יוצא מהדיון

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני אנסה עוד הסבר (אחרון) יש אוהבי מוסיקה שאינם אודיופילים אך אינני חושב שיש אודיופילים שאינם חובבי מוזיקה, השאלה האם חובב מוזיקה נהנה רק מהחומר המוזיקלי או שחשובים לו גם איכות הביצוע והכשרון של המבצעים.
יש המוני, וגם כמה מבקרי, חובבי מוזיקה קלאסית ששומעים במערכות בינוניות לפי קנה מידה אודיופילי, מן הסתם הם שומעים פחות אינפורמציה שיש על הדיסק או התקליט שהיא חלק מהמוזיקה וזה עדיין לא איכפת להם, גם כאלה שיכולים לקנות ציוד יותר אינפורמטיבי, והם מתעמקים באיכות הביצוע, נשמע פרדוקסלי לא?
כשמישהו טוען שמעניין אותו רק הסאונדטרק הכללי יבושם לו אך הוא קודם כל אינו אודיופיל ושנית הוא חוטא לעצמו בכך שלא נותן הזדמנות לעצמו להעמיק את הנאתו ע"י החשפות (לא חשיפה) לרבדים וניואנסים נוספים במוזיקה שהוא אוהב ומחטיא אחרים בכך שבאתר אודיו\מוזיקה מתייחס לכך בביטול, משמעות של דבר כזה זה לאמץ בינוניות וחוסר התאמצות שמובילות לירידה ברמה בכל תחום "אז מה אם יש פה שריטה באמאש'ך"...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני אנסה עוד הסבר (אחרון) יש אוהבי מוסיקה שאינם אודיופילים אך אינני חושב שיש אודיופילים שאינם חובבי מוזיקה, השאלה האם חובב מוזיקה נהנה רק מהחומר המוזיקלי או שחשובים לו גם איכות הביצוע והכשרון של המבצעים.
יש המוני, וגם כמה מבקרי, חובבי מוזיקה קלאסית ששומעים במערכות בינוניות לפי קנה מידה אודיופילי, מן הסתם הם שומעים פחות אינפורמציה שיש על הדיסק או התקליט שהיא חלק מהמוזיקה וזה עדיין לא איכפת להם, גם כאלה שיכולים לקנות ציוד יותר אינפורמטיבי, והם מתעמקים באיכות הביצוע, נשמע פרדוקסלי לא?
כשמישהו טוען שמעניין אותו רק הסאונדטרק הכללי יבושם לו אך הוא קודם כל אינו אודיופיל ושנית הוא חוטא לעצמו בכך שלא נותן הזדמנות לעצמו להעמיק את הנאתו ע"י החשפות (לא חשיפה) לרבדים וניואנסים נוספים במוזיקה שהוא אוהב ומחטיא אחרים בכך שבאתר אודיו\מוזיקה מתייחס לכך בביטול, משמעות של דבר כזה זה לאמץ בינוניות וחוסר התאמצות שמובילות לירידה ברמה בכל תחום "אז מה אם יש פה שריטה באמאש'ך"...

חטאתי אבי, אנא מחל לי.... :שתוי:

באופן אישי אני שמח שאין לי אובססיביות לבחינת ביצועים שונים לאותה היצירה, אני מסתפק בביצוע אחד טוב, האם זה הופך אותי לפחות אודיופיל - שיהיה. השמים לא יפלו בגין אודיופיל אחד פחות. אותי מעניינת ההנאה האישית ממוזיקה.

בנוגע לניואנסינים, אפי רשם, את כולם ניתן למצוא בכל אחד מהפורמטים (דיגיטל/אנלוג)

נערך לאחרונה ב:

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
חבל שאתה לא שם לב לתשובות אלא מתמקד ברצון שלך להראות שאתה מבין יותר טוב. שוב פעם, נושא השרשור הוא למה הדיגיטל רע למוסיקה. אתה נכנס כל הזמן למיקוח המיותר לחלוטין שחוזר על עצמו כל הזמן מי הוא אודיופיל. פשוט חבל לחרב עוד שרשור טוב

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
למוזיקה לא קרה שום דבר רע.

מה שניתן להכתיר כ"רע" הוא מה שקרה לחלק מהמאזינים, שמתפזרים על פני אלפי יצירות, אבל מה רע בזה אם הם נהנים מזה?

ומי שרוצה, יכול גם בדיגיטל לשמוע בקפידה כל תפקיד של כל כלי נגינה בקטע.
איך ההרמוניה בין כלי הנגינה, ועוד הרבה ניואנסים.
בשביל רמת הסיפוק הזה, חורשים את המוזיקה, וממש לא צריך לעשות את זה עם 5000 אלבומים שהורדת בטידל.

אפשר אחד אחד, כמה בהקפדה שאתה רוצה -- @ח_ג_י -- לגמרי בקצב שלך. אף אחד ושום דבר לא מכריח אותך להתפזר.

שום דבר לא קרה למוזיקה, ולא מחוייב המציאות שלך יקרה משהו בגלל שייש אופצייה לגישה להרבה מוזיקה.

עמיר

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
תרשה לאמת שאני מבין נכון את מה שאתה אומר.
מוזיקה טובה זו מגוון מוזיקה קטן שאתה מכיר אותו בצורה טובה מאוד ואילו מי שיש לו מבחר גדול יותר זה פחות טוב

לא כרמי. ממש לא.
כנראה שלא הייתי נהיר.
בכלל לא הזכרתי את הביטוי - מוזיקה טובה.
לא נכנסתי לנדבך הזה.
(כמובן שיש לי דעה אישית לגבי מוזיקה טובה, אך זה לא נושא השרשור).

העניין הוא לא כמות התקליטים גרידא.
אלא הכמות יחסית לזמן.
אם במשך 30 שנות האזנה, צברת 3000 תקליטים ... אני יכול להבין.
אבל בשנה אחת 2000 תקליטים?!
ככה לא שומעים מוזיקה. זה כמובן מתייחס לתפיסת עולמי.
מאידך, יש את הדעה של אפי... כיצד הוא שומע ואוהב מוזיקה . לגיטימי.
אנחנו חלוקים. זכותו. זכותי.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אבל נחשפתי ובחרתי אותם מתוך 5000. הידע שלי הוא כרגע עצום לעומת מישהו שקנה רק מדיה פיסית וזה מה שהוא מכיר.
אין לך שום ידע. יש לך הכרות, וגם זו בלוול הכי נמוך.
אתה יכול לטעום כל יין שיש בעולם.
אבל לזה שבוחן יינות (איך קוראים לו?), הוא יש לו ידע!!
גם אם הוא לגם עשירית מכמות היינות שאתה טעמת.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
מצטער אבל יש לי דברים יותר טובים וחשובים מלרדת לכל ניואנס בכל הפקה או הקלטה, קוראים לזה להנות מהמוזיקה.
כשאתה שומע מוזיקה, איזה דברים יותר חשובים וטובים יש לך?
אולי אני באמת מנותק, ואתה מונח במקום אחר לגמרי ממני.
בזמן שאתה שומע מוזיקה, אתה עובד? לומד? שוטף כלים? וכו ? במקביל!
(אם לא, מה הבעיה להנות מהמוזיקה ובד בבד .. לרדת לפרטים?)

בתור אחד שלא יורד לפרטים, אתה בטוח שאתה נהנה ממוזיקה יותר ממני?
יתרה מזה, אין לי מושג איך זה יצר אצלך סתירה.
אי אפשר להקשיב בפרוטרוט וגם להנות?
אגב ....כשאני כותב כל תו ופרט, אני מקצין כדי להדגיש את הנקודה.
אבל בהחלט מאזין לכל כלי בקטע ותפקידו.
יודע "לשיר" כל סולו, של כל נגן.
(מדבר באופן כללי כמובן. לא לתפוס אותי במלה).

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
בהתחשב בכך שבד בבד עם עליית שרותי הסטרימינג חלה נסיקה מרשימה בהוצאת ומכירת תקליטים, קשה לי לזקק תובנה מהשיח הפורה אודות רצונו של פות"ש :)
וכשלוקחים בחשבון שבזכות הסטרימינג הקהל שב לשלם עבור מוסיקה ואמנים שבו להתפרנס מהיצירות שלהם, אז עוד יותר קשה להבין את גודל האסון שהסטרימינג המיט על המוסיקה :)

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
יו טיוב אינו מקור איכותי
לא בטוח למה התכוונת.
1- איכות הסאונד? לא אמרתי מלה בנדון.
2- התכוונת לכמות החומר המצוי שם?
אם הראשון, אזי אין פלוגתא בינינו. גם לא טענתי לכך.
אם לשני, אזי אני חולק עליך. מקור מדהים ברמת כמות החומר.
אגב, אני לא אומר מלה על טידל, כי אין לי מושג מה קורה שם ואיך מתנהל.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
אבל נחשפתי ובחרתי אותם מתוך 5000. הידע שלי הוא כרגע עצום לעומת מישהו שקנה רק מדיה פיסית וזה מה שהוא מכיר.
אין לך שום ידע. יש לך הכרות, וגם זו בלוול הכי נמוך.
אתה יכול לטעום כל יין שיש בעולם.
אבל לזה שבוחן יינות (איך קוראים לו?), הוא יש לו ידע!!
גם אם הוא לגם עשירית מכמות היינות שאתה טעמת.
איזה דוגמה גרועה הבאת .......... זה שבוחן יין בלגימה קלה יודע אם היין שווה משהו. אותו דבר לגבי שמיעה. מספיק לי להריץ קטעים קצרים כדי להבין שזה זה או לא. אז בקיצור הסכמת איתי בלי להבין את זה. :)
אלא אם כן הנחת מראש שהוא טועם רק מה שהוא מכיר ואז בגלל הסתבכת עם הדוגמה הזו.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
יו טיוב אינו מקור איכותי

אגב, אני לא אומר מלה על טידל, כי אין לי מושג מה קורה שם ואיך מתנהל.
וזו בכלל בעיה נוספת, הדעות שלך לא מבוססות על ידע לגבי המדיה העדכנית כמו טידל אלא על מה שאתה מכיר עשרות שנים, תקליטים.
סתם לדוגמה, אם אני מעוניין לקנות תקליט לפי המלצה, אני נכנס לטידל ושומע אותו באיכות מרבית. מצא חן בעיני ? קונה או שלא. אם אני יושב ערב שלם ושומע את התקליט כולו אני בהחלט יכול לחוות דעה מה הוא שווה. ותעשה חשבון, אם בא לי כל ערב לשבת 40 דקות ולבדוק אז בסוף השנה יש לי דעה על מעל 300 תקליטים. מה זה שונה ממך ? אתה יושב מול תקליט שאין לך דעה עליו יום יום ומנסה לשבור את הקרח ?
בקיצור, יש פה שני מחנות כמעט בכל ויכוח. האודיופילים האמיתים הם אלו שיודעים ליהנות משני העולמות ולא לחפש מה טוב יותר ומה פחות אלא להבין מה החסרונות והיתרונות של כל מדיה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@ח_ג_י

אתה לא אומר, אתה רומז, במינוח הדבר נקרא הטייה וכבר הערתי פעם לנמר בנדון על איזו כותרת.

עכשיו יקירי, תתפלא, אבל לא מעט מהפעמים בהם אני מאזין למוזיקה אני כותב עבודות, קורא ספרים, שוטף כלים, שוטף את הרצפה (לא באמת) או רחמנה ליצלן מרים משקולות בתקווה להוריד קצת את הכרס שצמחה.
אני לא יושב להאזין בפנים רציניות ובמבט מרוכז המחפש את התווים בחלל האוויר, אני כן מתרווח בנינוחות על הספה, לפעמים עם אלכוהול משובח עוצם או לא עוצם את עייני ומתענג מהשירים ומהצלילים שהמערכת מפיקה.
לא מעניין אותי לחפש ניואנסינים, היכן נגן פספס תו, גיטרה שאינה מכווונת או או קול של זמרת שזייף אוקטבה, כן מעניין אותי להנות מהחוויה, והחוויה הזו שלי אינה כוללת התבוננות במיקרוסקופ על כל ביצוע שיר או תו או חלילה חרישה על אותו אלבום עד שתוך כדי שינה אדע לנגן אותו בעצמי - אני לא שם ידידי.

עכשיו למה הדברים דומים, יש את הנהג שחווית הנהיגה שלו ספורטיבית ותסתכם במדידות, בהחלפת ההילוכים בזמן ובבלימה הקצרה ביותר, ויש את הנהג שמעדיף ל"שוט" לו בדרך אמאלפי, להנות מהחוויה והנוף ואף לעצור בצד לכוס יין או קפה משובח... עכשיו, אתה יכול לקבוע מי משני הנהגים נהנה יותר?

ובנוגע ליו טיוב, ולמרות שלא אמרת, עדיין מדובר בחרא של איכות בהשוואה לשרותי הסטרימינג בתשלום.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
איזה דוגמה גרועה הבאת .......... זה שבוחן יין בלגימה קלה יודע אם היין שווה משהו. אותו דבר לגבי שמיעה.
ספק אם הבנת מה כתבת.
נכון, אתה צודק. הוא יודע. אבל אתה לא.
איך אמרת... בדיוך כך לגבי השמיעה.
זה רק לגבי התגובה שלך.
והקטע, כל האינטרפטציה שלך .... לא קשורה.
תגיד ....מי דיבר בכלל על טעימה (מוזיקה), כדי לדעת אם אהב או לא?
בחייאת, תפנה אותי להודעה אחת שלי...
שדיברתי על זה!
על מה אתה עונה בכלל?

ועל הטענה שלי לגבי יוטיוב, תראה מה אתה עונה.
וזו בכלל בעיה נוספת, הדעות שלך לא מבוססות על ידע לגבי המדיה העדכנית כמו טידל אלא על מה שאתה מכיר עשרות שנים, תקליטים.
אז עכשיו אתה טוען, שכל מה החומר שיש ביוטיוב , שאני בודק ושומע... זה קטעים שאנשים העלו רק מתקליטים?
אין שם קבצים מדיסקים? דיגיטל? וכו.
והכי הזוי. אין לך קמצוץ מושג, למה התוודעתי ולאיזו כמות חומר... ביוטיוב.
אז על סמך מה קבעת?!

אני נכנס לטידל ושומע אותו באיכות מרבית. מצא חן בעיני ? קונה או שלא.
ואני נכנס ליוטיוב, שומע קטעים... ובלה בלה.
שוב אתה מספר לי, איך אתה בוחר לקנות?
ומה עניין האיכות? כדי לדעת אם יש מוזיקה שאני אוהב, אני צריך לשמוע באיכות?!.
יש לי תקליט משנות ה 40 של גראפלי. איכות ביוב.
מה לעשות, אבל אני אוהב מוזיקה! גם אם לא ניתן להשיג באיכות.

אני בהחלט יכול לחוות דעה מה הוא שווה
אם בא לי כל ערב לשבת 40 דקות ולבדוק אז בסוף השנה יש לי דעה על מעל 300 תקליטים

תגיד, אתה רציני?
אני אמרתי מתישהו, שאין לחבר'ה של הדיגיטל דעה לגבי המוזיקה?
על מה אתה עונה/מגיב בכלל ?!

אתה יושב מול תקליט שאין לך דעה עליו
כל הפוסל במומו פוסל?
תפנים. אני לא קונה תקליט, שאין לי דעה עליו קודם. ורק טובה!
אחרת לא הייתי קונה.

בקיצור, יש פה שני מחנות כמעט בכל ויכוח. האודיופילים האמיתים
גם כשהיה לי AKAI משולב, זו היתה דעתי (נגיד והיה דיגיטל בזמנו).
מה עניין אודיופיל פה.
ובלוול האישי שלי ....מעולם לא ראית אותי כותב בשום פורום, מלה על היותי אודיופיל.
אותי מעניינת המוזיקה!! הרבה יותר מהציוד.
אם יש לי יכולת כלכלית לשמוע באיכות (וגם זה בהגבלה)... נפלא.
ואם לא? אז הייתי ממשיך לשמוע ב AKAI
אתה אודיופיל אמיתי? אחלה.

אתה זוכר את שרון (החבר שהיה אצלי, יחד איתך)
הוא לא אודיופיל ולא בטיח. כל הסט שלו עולה כמו הכבלים שלך.
אהבתו למוזיקה ומה שהוא חרש במוזיקה .... !!
(ואין לו פטיפון).

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
גיא.
אתה לא יכול לומר דבר כזה כדלקמן :
אתה לא אומר, אתה רומז
יש בזה מן היהירות קמעה.
אני יודע בדיוק מה אני אומר. למה אני מתכוון. ולבטח למה אני רומז או לא.
זה כמו שאני אענה לך - שאתה לא מתכוון לדברים שכתבת, ואני אסביר לך מה התכוונת.
חאליק.

לא מעניין אותי לחפש היכן נגן פספס תו, גיטרה שאינה מכווונת או או קול של זמרת שזייף אוקטבה
גם אותי לא.
והרי כתבתי בפירוש את כוונתי בהודעה קודמת.
אבל בהחלט אני מקשיב (ומתענג), אם למתופף אחד הטרמולו שלו... יותר נקי ומדוייק מהשני.
וכן על זה הדרך.

לגבי המשל שלך.
סורי. המשל ממש לא מייצג או דומה לנמשל.
אבל עזוב, לא רלוונטי.

תזכיר לי, מתי אמרתי שאני נהנה ממוזיקה יותר ממך?

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
בנוגע ליו טיוב, ולמרות שלא אמרת, עדיין מדובר בחרא של איכות בהשוואה לשרותי הסטרימינג בתשלום.
אין לי מושג, כי מעולם לא שמעתי סטרימינג.
אבל אני מאמין לדבריך במאת האחוזים !!
נו אז?
מעניין לי את ה ... איכות היוטיוב.
אני לא משתמש בו לשמיעת מוזיקה.
אלא כמקור אנציקלופדי למוזיקה.
(לא היחיד אגב).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור