הדבר הכי גרוע שקרה למוזיקה - דיגיטל.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
נכון אבל זה ממש טיפשי להוריד מאות אלבומים רק מהפחד שלא תהייה רשת
השם יתברך בוחן כליות ולב, ורק לו שמורה הזכות להחליט מה טפשי ומה חכם. עם זאת חגי, בפוסט הפותח, היה די נרעש מזה שיש מי ש "מכיל כמות כזו של חומר", אז נראה לי שהוא עשוי להסתדר נהדר גם אם יגביל עצמו ל 50 אלבומים :)

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אפי, מה ליאור לא טרח להוסיף?
אם אתה מוריד אלבום שנשמר אצלך...
זה עולה יותר?
( ה 40 שח לחודש).

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
עולה אותו דבר. פשוט תבוא לבקר תבין ותחזור לפורום וספר לכולם שעלית כיתה

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
אפי, מה ליאור לא טרח להוסיף?
אם אתה מוריד אלבום שנשמר אצלך...
זה עולה יותר?
( ה 40 שח לחודש).
יש לך אתיקת דיון מעניינת. "לא טרח להוסיף" .. מה, מישהו בחקירה אצלך ? :מבולבל:
בכל מקרה, השימוש במוד offline נראה לי שימושי לפני טיסות, טיולים וכיוצ"ב.
אתה אוגר כמה אלבומים 'לשעת חירום', על מנת שהמוסיקה לא תיפסק.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אז למה לא להוריד?

כבר הייתי אצלך, וראיתי איך אתה מעביר עשרות אלבומים בשניה.
סנילי.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
אתה מקרה אבוד. בכל מקרה אין לך דאק אז באמת חבל על הזמן

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אחרי שנעניתי עי עמיר - "הבנת נכון".
יצאתי מהנחה שהוא יודע מה שהוא כתב.
יש לך אתיקת דיון מעניינת
ואידך זיל גמור.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
דאק?
מקסימום הוא טוב לדונלד.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
נעזוב אתיקה שמתיקה.
לעניין, יותר מעניין, מבחינתי זה שהמידע שמור ונגיש רק מהרשת זו התקדמות אדירה ויתרון עצום על פני מדיה פיזית. קצת מפתיע שחושבים אחרת.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
הרי כתבתי בפירוש על טידל וכיוצא בו, בפתיחת השרשור. כדלקמן :
כן, יש יתרון. נגישות לכמות עצומה של חומר....
והכרות עם דברים חדשים / ישנים במהירות.

קצת מפתיע איך אנשים מייחסים לי דברים שלא אמרתי (בדיוק להיפך), רק כדי לאשש את דעתם!

אגב, דבריך גם נכונים ליוטיוב + הופעות חיות.
אז?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
לטעמי הנגישות והיקף החומר מתגמדים לעומת ניפוץ הבלוף של חברות המוסיקה, שמכרו לנו פלסטיק באיצטלה של 'זכויות'.

אז?

אז כנראה שכבר לא אצליח להבין ממך מדוע טיידל ודיזר הם "הדבר הכי גרוע שקרה למוסיקה". אני מניח שזה יותר עניין של תחושה פנימית מאשר משנה מנומקת. שויין, נחייה עם זה ובבניין ציון ננוחם.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
טיידל ודיזר הם "הדבר הכי גרוע שקרה למוסיקה
כפי שקראת כמובן, בפתיחה :
"לא את המוזיקה עצמה כמובן, אלא ברמת המוזיקה האינדוודואלית של המאזין."
דייקא, אצל המאזין.

אז כנראה שכבר לא אצליח להבין ממך
מסתמא.
סליק דבר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לקבל תגובות כמו "הדבר הכי גרוע שקרה למוסיקה" ממי שלא ידוע ולא מבין איך עובד טידל, זה קצת מוגזם לדעתי.

כמו כן חשבתי שאני לא הולך להגיב כאן, אבל באמת יש גבול לכך שאנשים מסוימים רואים את הדרך שלהם כדרך היחידה ונכונה ומי שלא מסכים איתם הוא לא בסדר.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
שלום, שבוע טוב, כאן חבר הפורום היחיד שמסכים עם חגי, לא פתחתי מחשב בשבת והנה עשו את חגי על הגריל, אל תדאג חגי אתה לא היחיד שחושב מה שאתה חושב פשוט יש שישה חברי פורום שחושבים אחרת וגם כותבים זאת.
כדי לא לטחון הלאה את מה שנאמר רק עוד זווית אחת.
כשאני שומע יצירה מוזיקלית אני יודע כמה מאמץ ומשאבים השקיעו עד לכך ששומעים אותה בבית, כמה חזרות עשה המנצח וכמה טייקים נדרשו באולפן, כמה ימים ושנים של כתיבה ושיפור עצמי עושים יוצרים ואני פשוט מכבד זאת ומקדיש את זמני להתרכז בה ולהעריך אותה, נכון שאפשר לשמוע אותה גם תוך כדי שטיפת רצפה אבל זה בא בנוסף. כתבתי בפוסט קודם שלפני עידן הסטרימינג מה שלקח לי לגלות במוזיקה במשך שנה לוקח בטידל שבוע וזה הצד הטוב של העניין, הצד הרע אם אני מבין את חגי נכון, הוא שהמבול הזה הפך את המוזיקה למין עוד מוצר על המדף בסופרמרקט וכך הרבה אנשים צורכים אותה כמו עוד חטיף ויאללה לבא בתור ועל כך שנינו מלינים ואם זה מקושט ברכישת ציוד יקר הרי שהיחס בין אהבת מוזיקה לציודופיליה נוטה לזה האחרון.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
@gds
ראשית, מה פתאום "על הגריל"? הכל באווירה טובה. שנית, נדמה לי שכותרת השרשור היא קצת בעוכריו בבחינת 'תפסת מרובה', כיוון שרוב הטיעונים שעלו הם הגיוניים ונופלים תחת הקטגוריות של רומנטיקה ונוסטלגיה.
בהרחבה: כשאני חושב על הדברים 'הכי גרועים שקרו למוסיקה' זה תמיד מגיע למוסיקאים מופלאים שהסתלקו צעירים מדי: צ'ארלי פרקר, ג'אניס ג'ופלין, ג'ימי הנדריקס, ג'ון לנון, שון ליין, קליף ברטון, רנדי רודס, זוהר ארגוב, ענבל פרלמוטר, ג'ף באקלי ולצערי עוד.

כתבת דבר נוסף ששווה התייחסות: "שהמבול הזה הפך את המוזיקה למין עוד מוצר על המדף בסופרמרקט". אני מבין מהיכן אתה מגיע, עם זאת, לשיטתי מוסיקה תמיד היתה מוצר מדף, אלא שהיתה מוצר מדף לעשירים או לפיראטים. עם כל הכבוד, 80 ש"ח לתקליט או דיסק זו הוצאה לא פשוטה לרוב המשפחות, במידה והיא נעשית בתכיפות שתספק מי שחי ונושם מוסיקה. כתוצאה, אתה פשוט מאזין להרבה פחות מוסיקה, או ... מה שקרה בפועל היה עליית מפלצת הפירטיות שרוששה את האמנים. זו היתה המציאות לפני עידן הסטרימינג, איך שאתה לא הופך את זה.

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
לקרוא לדיגיטל דבר הכי גרוע, שקרה למוסיקה מזכיר לי מסע צלב בקיצוניותו ומשך הרבה חצים ודי בצדק. הצעירים שביניינו,שלא מחזיקים בקוטרים פיזיים גם רוצים להנות ממוסיקה איכותית בלי לקרוע את הכיס ודרך הזרמה מטידל או דיזר או ספוטיפיי זאת הדרך הפשוטה ביותר. נ.ב. אין לי מנוי בטידל ואת המוסיקה שלי אני שומע מ כ 900 תקליטורים,שצברתי עם השנים.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ערב טוב.
שלום, שבוע טוב, כאן חבר הפורום היחיד שמסכים עם חגי
בין מה שגיא טען... לבין האמת, יש הבדל.
ICOREM, וגם איל הסכימו לדעתי.
בנוסף עוד 2 חבר'ה עשו לייק.
shokroun ו-goe1951

אבל לא באמת היה לי חשוב המספרים, לכן לא הערתי לו.
אני כותב את דעתי, בין אם לרוחו של זה או אחר.
גריל שמיל.... אתה יודע, זה פורום.

את המוסיקה שלי אני שומע מ כ 900 תקליטורים,שצברתי עם השנים.
: -))

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
חגי, אין לי שום בעיה עם מה שאתה חושב, זה הגיוני לחלוטין שיהיו לנו דעות שונות.
יש לי בעיה עם אלו שלא מקבלים את זה אני שומע בצורה מהם - בעצם גם איתם אין לי בעיה :)

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
כרמי, הטענה שלי היתה, שיש פיספוס למאזין.
(והסברתי בדיוק את כוונתי בהודעות הקודמות).
אתה לא מסכים? אחלה.
זה הכל.
אתה בדעתך. אני בדעתי.
הרי מדובר ברובד מופשט. לא מתימטיקה.

הרשל'ה מת על מטאל. אני לא סובל.
הוא מכביר ומסביר כמה אני מפסיד מוזיקה לעילא.
נו בסדר. שימשיך להסביר עד מחר.
לא נתכרכמו פניי, ולא צהבו.
גורנישט.
: -)

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
את הקידמה והחידוש לא צריך וגם אי אפשר לעצור.
הסטרימינג הביא לעולם המוזיקה חשיפה אדירה של תוכן.
אני נולדתי בדיוק במחצית המאה הקודמת וחוויתי את כל השלבים של השינוים במדיה הנושאת את המוזיקה ממחרשות בקליט במהירות 78 סל"ד ועד היום.
חוויתי האישית הייתה וואו עם כל שינוי שקרה (והשינוי המשמעותי ביותר היה המעבר לדיגיטלי - כשנפתרנו מהקליקים והפופים וההיסים והWOW וה FLUTTER והירידה באיכות עם כל השמעה. - ממש לא מתגעגע. יש לי גם מחרשה אנאלוגית בשביל הנוסטלגיה שאני שומר)
היום עם הסטרימינג האיכותי, אין מאושר ממני.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור