הגינות או נבזות אצל סוחרים

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
יש כאן עוד אמצעים ריטוריים, כמו ציוד=רכוש, צליל=תחושה, מוסיקה=הפשטה, כאשר יש כאן הסתמכות על המשפטים-הקדומים שייש לכולנו שהפשטה עדיפה על תחושה ורכוש זה בכלל בזוי.

אמרתי במפורש שאהבת המוסיקה גבוה מאודיופיליה ואודיופיליה גבוה מציודיופיליה רק במידה ואינטיליגנציה היא הסולם והקריטריון (וזה משום שמוסיקה היא הפשטה, אודיופיליה היא חישה וציודיופיליה היא רכושנות והפשטה דורשת אינטיליגנציה, חישה פחות ורכושנות כמעט ולא).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כשאני אומר לך משהו בפרטי, אני לא צריך להגיד לך שעלייך לשמור אותו בפרטי, זה אמור להיות ברור מתוך זה ש... אמרתי לך אותו בפרטי :)
אתה יודע מה? אתה צודק. שגיאה (גסה!) שלי (N)

ואם להודות באמת העגומה, עניין הפרובוקאטיביות הכעיס אותי אז וכנראה שהכעס המוצנע יצא היום בדרך עקומה זו, כשהייה נדמה לי שייש שמץ פרובוקאטיביות בתגובתך.

אני מתנצל.
עמיר

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
אתה יודע מה? אתה צודק. שגיאה (גסה!) שלי (N)

ואם להודות באמת העגומה, עניין הפרובוקאטיביות הכעיס אותי אז וכנראה שהכעס המוצנע יצא היום בדרך עקומה זו, כשהייה נדמה לי שייש שמץ פרובוקאטיביות בתגובתך.

אני מתנצל.
עמיר

פרובוקטיביות לכשלעצמה אינה בעיה כלל. היא הופכת בעיה כשהיא מכפה על העדר תוכן ממשי.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אין דבר כזה ציודופיליה.

על סמך מה אתה קובע את זה? האם אלה ההגיגים האישיים שלך, או שאתה נסמך על דברים קיימים מקובלים?

קרא שוב את ההגדרות שלי, קרא גם על מה הן מבוססות – ואולי יום אחד תקלוט.

המשלות:
הטיפש אינו יודע שהוא טיפש, הוא חושב שהוא חכם, בעוד האחרים טיפשים.
המשלה נוספת:
יש פתגם האומר: "חמור אינו מבין במרק פירות". כוונת הפתגם היא שחמור, גם אם הוא יאכל מיליון פעם מרק פירות, לא יפתח אנינות טעם למרק פירות.

נחזור לפניני החוכמה שלך:
אין דבר כזה ציודופיליה.
...
ציודופיל יכול לאהוב כל ציוד.

אז יש, או אין דבר כזה? יש ציודופילים, או אין ציודופילים? האם יש אנשים האוהבים את ציוד מערכת השמע שלהם? האם אנשים אלה אינם ציודופילים?

אגב, הצהרת כאן בפה מלא שאתה אוהב ציוד מערכות שמע.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מהותו של עניין היא מעבר לפרשנויות ולמצבים המשתנים.
אני לא בטוח שאני יודע מהי "מהותה" של המוזיקה, או "מהותו" של בניין.
זה מהו שייש להגדירו כדי לדון בו.

אבל לפני שנכנסים להגדרות -- הרי אפשר להגדיר קונספצייה לכל דבר -- שאלה האם/מה עניין ה"מהות" יתרום לדיון, אם בכלל, בהיותו אולי הפשטת-יתר.

אני יכול לומר שמהותה של שירה (poetry, not singing) היא המילה. יופי, טענתי. זו טענה מפוקפקת כלשהו, היות ואי אפשר להוכיח שזה נכון/לא. לפיכך, כל הסתמכות על טענה זו גם היא מפוקפקת מיסודה.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
פרובוקטיביות לכשלעצמה אינה בעיה כלל. היא הופכת בעיה כשהיא מכפה על העדר תוכן ממשי.
לא טענתי שהיא בעייה לכשעצמה, אלא שזה משהו שלי הוא מפריע, עניין אישי שלי, לא משהו "אובייקטיבי".

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אמרתי במפורש שאהבת המוסיקה גבוה מאודיופיליה ואודיופיליה גבוה מציודיופיליה רק במידה ואינטיליגנציה היא הסולם והקריטריון (וזה משום שמוסיקה היא הפשטה, אודיופיליה היא חישה וציודיופיליה היא רכושנות והפשטה דורשת אינטיליגנציה, חישה פחות ורכושנות כמעט ולא).
את זה הבנתי, והתייחסתי לזה בדיוק במשמעות זו, הן ברמה שהשכל לאו דווקא עדיף על הרגש, אולי במקרים מסויימים להיפך, גם ברמה של אי-האהבה/הערכה של הגדרת גבהים/רמות, גם ברמה שמוזיקה אינה רק הפשטה וגם ברמה של שימוש במילים טעונות בעלות לרכיות "חיובית" ("הפשטה" -- גם במובן המילולי :)), לעומת "שליליות", כמו "רכושנות").

עמיר

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
אני לא בטוח שאני יודע מהי "מהותה" של המוזיקה, או "מהותו" של בניין.
זה מהו שייש להגדירו כדי לדון בו.

אבל לפני שנכנסים להגדרות -- הרי אפשר להגדיר קונספצייה לכל דבר -- שאלה האם/מה עניין ה"מהות" יתרום לדיון, אם בכלל, בהיותו אולי הפשטת-יתר.

אני יכול לומר שמהותה של שירה (poetry, not singing) היא המילה. יופי, טענתי. זו טענה מפוקפקת כלשהו, היות ואי אפשר להוכיח שזה נכון/לא. לפיכך, כל הסתמכות על טענה זו גם היא מפוקפקת מיסודה.

עמיר

הגדרות מושגים (בדומה לאקסיומות במתמטיקה) אינן ניתנות להוכחה כלל. הן אבני הבניין של ההוכחות ולכן אינן יכולות להיות מוכחות לכשלעצמן.

הגדרות טובות מבוססות על התבוננויות קולעות והן נבחנות על-סמך שיקופן פלחים משמעותיים של המציאות, על-סמך הפונקציונליות שלהן, על סמך האור שהן שופכות על סוגיות מסוימות, על סמך האינטגרטיביות שלהן עם רשת המושגים בהן הן נעזרות, עם הקונטקסט שלהן וכיו"ב.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מקורו של מושג הוא חשוב מאוד שכן המקור הוא להקניט.

על סמך מה אתה קובע את זה?

זה שיהושוע מגדיר אנשים על פי "ההגדרות שלו" ועוד חושב שמישהו באמת מתחשב בהגדרות שלו זה כבר סיפור אחר.

קרא שוב את ההגדרות שלי וקרא גם על מה הם מבוססות – ואולי יום אחד תקלוט.
ההגדרות שלי מבוססות על ההגדרות הקיימות והמקובלות בעולם.

יש לי תחושה שלהיות "אודיופיל" זו איזו שהיא דרגה שכולם רוצים להגיע אליה.

איך אתה מגדיר אודיופיל ועל סמך מה מבוססת הגדרה זאת?

אפילו יהושוע הוא אודיופיל מתחיל וכשהוא יגדל הוא יפסיק לקטלג אנשים ויתחיל לשמוע מוסיקה.

טול קורה מבין עיניך.
אם יום אחד תתייחס גם למוסיקה שהמערכת משחזרת – תתחיל לגלות ניצני אודיופיליה.

אין אודיופיל שלא אוהב ציוד.

על סמך מה אתה קובע את זה?
איך אתה מגדיר אודיופיל ועל סמך מה מבוססת הגדרה זאת?

זה פורום אודיו מקצועי.

מהו אודיו מקצועי ומה מבדיל אודיו מקצועי מאודיו חובבני?
האם כל אודיופיל הוא בעל מקצוע בתחום האודיו?

על כל פנים, אם זה פורום לבעלי מקצוע, אודיופילים עוברים לפורום אחר, המתאים להם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יהושוע.

ההתנשאות שלך מתחילה ממש להרגיז אותי.
במיוחד כאשר אתה מצטט חלק ממה שאני כותב ולא את הכל ומנתב את זה לפי הצרכים שלך.

לגבי הגישה שלך של " קרא שוב את ההגדרות שלי, קרא גם על מה הן מבוססות – ואולי יום אחד תקלוט."
מי אתה שההגדרות שלך יהיו בעלי משמעות?

שמע.
לדיעה שלך אין משמעות בעיני וגם לא להגדרות שלך.
כשתוכיח את עצמך קצת יותר ותגלה ידע קצת יותר מבסיסי אוכל להתיחס לאיזו שהיא הגדרה שלך.

אחרי הכל כבר הוכחת במפגש בפיוז ששמיעה היא לא הצד החזק שלך בעוד באופן מיקרי לחלוטין במבחן שעשינו לכולם מבלי לדווח מהי כל מערכת, קיבלו 32 ניתוחי צליל זהים ורק ניתוח צליל אחד שונה לחלוטין מכולן - הניתוח שלך.

באותו יום הבנתי }ולא רק אני} שאתה פשוט לא שומע טוב ומכאן אין לי שום בסיס לאיזה שהוא דיון איתך. ולכן מכיוון שהוכחת שאינך שומע ועדיין אתה משקיע באודיו אז כנראה שאתה מחפש דרך להגדיר אחרים כפי שאתה מגדיר את עצמך {ציודופיל}.

אם תרצה או לא אני אתן לך עיצה טובה.
יש פורומים אחרים בהם לא חייבים ממש לשמוע אודיו היי אנד. אפשר להביא מדידות ולהיתדיין על אודיו שמולך ומאחוריה לא צריכה להיות מערכת. שם גם מגדירים {המודדים לא הבעלים} דרגות כניסה כמוצרי קצה ומשווים גרפים אחד מול השני ומגיעים למסקנות של מה נשמע יותר טוב.

אני חושב שזו עיצה מדהימה עבורך משום שכבר הוכחת ששמיעה היא לא הצד החזק שלך. מאידך, הראיה אצלך מתפקדת טוב {עם המשקפיים כמובן} וגרפים אתה עוד מצליח לראות. נצל את היתרון האחרון שנותר לך ותשתמש בו.

אגב.
אני לא מקניט אותך, אני פשוט מעמיד אותך במקומך על כל ההתנשאות שלך כלפי {ראה את המשפט המודגש בפוסט הזה}, כלפי האתר כפלטפורמה וכלפי הגולשים בו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
המשלות:
הטיפש אינו יודע שהוא טיפש, הוא חושב שהוא חכם, בעוד האחרים טיפשים.
המשלה נוספת:
יש פתגם האומר: "חמור אינו מבין במרק פירות". כוונת הפתגם היא שחמור, גם אם הוא יאכל מיליון פעם מרק פירות, לא יפתח אנינות טעם למרק פירות.
אחת הבעיות שקורות לטיפשים היא שהם מחילים על אחרים דברים שמתארים אותם עצמם בדיוק מדהים!

ע

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ההתנשאות שלך מתחילה ממש להרגיז אותי.

טול קורה מבין עיניך.
שאביא לך ציטוטים מדבריך המעידים על ההתנשאות שלך?

מי אתה שההגדרות שלך יהיו בעלי משמעות?

קרא שוב על מה מבוססות ההגדרות שלי – ואלי תקלוט.

יש פורומים אחרים בהם לא חייבים ממש לשמוע אודיו היי אנד.

"High End" כיום מבטא רק תג מחיר.
ציודופילים מתייחסים לתג המחיר.

אגב.
אני לא מקניט אותך,

כמובן, אתה לא מקניט אותי – אתה רק מנסה, ללא הצלחה, להקניט אותי.
אדם שדעתו אינה נחשבת בעיניי אינו מסוגל להקניט אותי, הוא יכול רק לנסות.
אתה גם לא מתנשא – לפחות כך אתה טוען, מתוך העיוורון שלך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הגדרות מושגים (בדומה לאקסיומות במתמטיקה) אינן ניתנות להוכחה כלל. הן אבני הבניין של ההוכחות ולכן אינן יכולות להיות מוכחות לכשלעצמן.

הגדרות טובות מבוססות על התבוננויות קולעות והן נבחנות על-סמך שיקופן פלחים משמעותיים של המציאות, על-סמך הפונקציונליות שלהן, על סמך האור שהן שופכות על סוגיות מסוימות, על סמך האינטגרטיביות שלהן עם רשת המושגים בהן הן נעזרות, עם הקונטקסט שלהן וכיו"ב.
כל זה ברור וידוע ומוסכם.

שאלה האם/מה עניין ה"מהות" יתרום לדיון, אם בכלל, בהיותו אולי הפשטת-יתר.

אבל בסדר, "נזרום" :)
מהי הגדרתך ל"מהותו" של בניין?

דרך אגב, האם ייתכן, כפי שכן קורה במוזיקה, שהביצוע (כאן הבנייה) מעוותת את השירטוט עד עדי כך שה"מהות" משתנה?

אם כך, קורא המוזיקה אינו נחשף לאפשרויות האלה, שיכולות להיות מענייניות יותר מאשר היצירה המקורית כפי-שהיא.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
טול קורה מבין עיניך
זה למשל ביטוי שאתה מרבה להשתמש בו.

לפי ויקיפדייה, משמעות הביטוי היא "אמירה למי שמתלונן על פגם בחברו, בעוד שהפגם בו עצמו גדול יותר", שמקורו קשור מתחיל לאמירה "טול קיסם מבין שיניך", הנענית בביטוי זה

למה לא תיטול אתה קורה (לא סתם קורה, עץ שלם!) מבין עיניך שלך לפני שאתה דורש זאת מאחרים?

עמיר

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
יש דבר כזה ציודפיל. ועוד איך!

מנסיוני יש ציודפילים. אומנם מעטים מאוד אבל יש.
ציודפיל הינו אדם שלא באמת אוהב מוסיקה אלא אוהב לשמוע סאונד,קרי,איך הבס נשמע,איך הגבוהים
איך ההליקופטר בדיסק של פינק פלויד...

ציודפיל יחזיק מספר מועט של דיסקים.(בעיקר הקלטות הנחשבות מעולות)
ולא יילך להופעות

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מנסיוני יש ציודפילים. אומנם מעטים מאוד אבל יש.
ציודפיל הינו אדם שלא באמת אוהב מוסיקה אלא אוהב לשמוע סאונד,קרי,איך הבס נשמע,איך הגבוהים
איך ההליקופטר בדיסק של פינק פלויד...

ציודפיל יחזיק מספר מועט של דיסקים.(בעיקר הקלטות הנחשבות מעולות)
ולא יילך להופעות

אכן.
מה גם שאצל אנשים שונים יש מינונים שונים בין הפן האודיופילי לפן הציודופילי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ואיך המינון הזה מתקיים אצלך?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור