הגיגים לשבת #1: אבדון דיגיטלי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
ישנם מספר מכשירים עם כונן מחשב (בפרט כי קשה היום להשיג משהו אחר). והם כן מבצעים קריאה כמה פעמים עם תיקון שגיאות לתוך זיכרון פנימי

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
מיכאל , זה נכון למכשירים ברמת האמצע . הטרנספורטים היקרים עדיין נשארו עם הטרנספורט הרגיל רק שהשקיעו הרבה סביב המארז והיצוב של הסידי.
הפיתוי להשתמש בכונן סידי רום או דיוידי בנגן היי אנד נוצר בגלל הזמינות שלהם והמחיר הנמוך.
לי היה מרידיאן 588 שהשתמש בסידי רום שמרידיאן שינתה לו את הפירמוואר על מנת לשפר אותו, בפועל היו לי מספר דיסקים שהוא לא זיהה, וכונן פשוט של מחשב כן.
גם לוואדיה היה רומן קצר וכואב עם כונן sacd מוסב להייאנד. ה581 ירד מהר מהמדפים והוחלף ב 7 שחזר לכונן סידי היי אנד ( וזה נכון גם לdcs).
לטובת ריפ של סידי , צריך רק כונן תקין (עוצמת עינית , פוקוס)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חברים, קראתי את הכל בעיון רב ואני אתייחס רק לפוסט האחרון של tzsachi מפני שלא השוואתי בעצמי לטרנספורט איכותי.
בכל אופן, אכן הרכיבים של מחשב AUDIO או יותר נכון SILENT AUDIO SERVER הוא בהחלט הרכיבים, והם ממש לא זולים. אבל מה שבאמת נותן את הפייט האחרון זו תמיד איך אתה מנגן מהמחשב. ניגנתי הרבה זמן עם JRIVER כמו שלמעשה הרבה עשו. הנקודת מפנה מבחינתי היתה לעבור למערכת הפעלה WINDOWS SERVER 2012 R2 במוד של MINIMAL SERVER, עליה להריץ אודיופיל אופטימייזר + FIDELIZER ותאמינו לי זה חתיכת שינוי בסאונד...
רק לידיעה, כמובן שמאחורה יש כבל USB איכותי, חשמל, RECLOCKER וכו...

שמעתי ממספר מקומות שימוש ב WINDOWS SERVER 2012 או אפילו ב LINUX משפרת את האיכות האודיו - השאלה האם מערכת ההפעלה של OSX על MAC MINI מספקת תוצאה טובה יותר WINDOWS 10 על NUC לדוגמא או שבכלל רק WINDOWS SERVER 2012 היא אופציה על PC

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
EMM משתמשים ב-cdrom
בשבילי לפחות זה היי אנד

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
שמעתי ממספר מקומות שימוש ב WINDOWS SERVER 2012 או אפילו ב LINUX משפרת את האיכות האודיו - השאלה האם מערכת ההפעלה של OSX על MAC MINI מספקת תוצאה טובה יותר WINDOWS 10 על NUC לדוגמא או שבכלל רק WINDOWS SERVER 2012 היא אופציה על PC

WINDOWS SERVER 2012 היא לא ה-אופציה.

לגבי Linux אני מניח שאחד ה"מקומות" שממעת על השימוש בה הוא אני עצמי. וכן ממולץ בכל פה ויש הרבה,מאוד,אפשרויות בעולם הזה.

כמי שחלונות איננה כוס התה שלו,בכל זאת: בחלונות 10 בכלל וזו המעודכנת ב Service Pack האחרון מיקרוסופט שיפרו לא מעט פרמטרים בעניין האודיו. זה לא נכון להתקין חלונות 10 כמערכת ראשית ולהשתמש בה מעיבוד תמלילם,דרך גלישה באינטרנט ועד מחשב שיאחזר אודיו. לעומת זאת אפשר ליעד מחשב והתקנה של חלונות 10 לאיחזור אודיו בלבד. זה,אומנם,מצריך קצת קינפוג של המערכת אבל ממש לא מדובר במשהו מסובך או יותר מידי טכנופובי.

....

מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
...ואני שם לב שלא התייחסתי ל OSX,אז:

לא כוס התה שלי,אבל: OSX ארכיטקטונית קרובה יותר ללינוקס (לא לקפוץ אמרתי ארכיטקטונית וקרובה יותר בזה נגמרת הזהות ביניהם). אפל מאוד קשובים לנושא האודיו ובהחלט אפשר להגיע לאיכות אודיופילית עם מחשב מבוסס OSX במתחם של איחזור אודיו.

מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה WS 2012 היא לא אופציה?

אנחנו מדברים על מחשב אודיו - אז נכון, אני לא הייתי מתקין שם בכלל OFFICE, אבל על איזה קינפוג מדובר?

דרך אגב OSX זה יותר UNIX מ LINUX

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
EMM משתמשים ב-cdrom
בשבילי לפחות זה היי אנד
נו אז מה ? רב הטרנספורטים הנוכחיים לא משתמשים בזה כולל המטרונום שלך. זה שהם בחרו סידירום יכול לנבוע מפוליטיקה בלבד של היצרנים כמו שטיאק בזמנו הפסיקו למכור למתחרים .

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
למה WS 2012 היא לא אופציה?

מצריך ידע בהתקנה ובקינפוג וקצת Over Kill.

אנחנו מדברים על מחשב אודיו - אז נכון, אני לא הייתי מתקין שם בכלל OFFICE, אבל על איזה קינפוג מדובר?

אני מניח שאתה מתכוון לחלונות 10. המחמירים,ואלה שגם מכירים את מערכת ההפעלה,מפסיקים לא מעט שירותי מערכת כדי להשיג יותר זיכרון פנוי וכמה שפחות הפרעות למערכת ההפעלה בזמן שהיא מאחזרת אודיו. המקילים דואגים להתקין מערכת חלונות עשר מעודכנת למשעי,לא מחברים דרך קבע לאינטרנט וכמובן ללא אופיס ודומיו וגם משנים כמה פרמטרים בניהול הזיכרון ובניהול מתן סידרי עדיפויות לתוכנות ואפליקציות שבנויות בתוך מערכת ההפעלה ושאין בהן צורך שיהיו בקידמת הבמה. אם וכאשר זה יהיה רלוונטי אשמח הפנות אותך לרפרנס.

דרך אגב OSX זה יותר UNIX מ LINUX

אני ממש לא רוצה להחריב את הפוסט הזה,והדיון העניני בו,במלחמת הפצות. ברמת העקרון הקשר בין UNIX לינוקס ו OSX נותק עם חזרתו של ג'ובס לאפל וקוד המקור של OSX שואף את מקורותיו ממערכת הפעלה אחרת שג'ובס פיתח כשלא היה באפל ונקראת NEXT...

מנחם

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,579
נקודות
113
מתנוש
סתם נזכרתי בשרשור הזה
http://www.dtown.co.il/forum/threads/האבולוציה-של-סאונד-טוב-ממחשב-גירסת-קיץ-2014-זהירות-פירסומת-סמויה.37175/

כנראה שזמנים משתנים שכן אז הייית מרוצה...ועכשיו כבר פחות ?
א. המערכת היתה שונה אז.
ב. השינויים שהרגשתי היו יחסים למה שבא לפניהם. אז כן, ספק לינארי עושה אחלה עבודה, וגם החלפה של מחשב מ- PC רועש עם מאווררים למשהו שקט. אבל זה חדשות ישנות.
ג. המחשב כטרנספורט, נכון לעכשיו, נופל נפילה כואבת מול סטרימרים, למרות שההשוואה עדין צריכה להיעשות באותה כניסה של הממיר, מה שאני לא יכול לעשות כי לממיר שלי יש רק כניסת FIREWIRE.
ד. מחמיא לי שאתה חושב עלי. :)

bu13

אוהב את התחום
מעורבות
38
נקודות
28
הנושא הזה מענין אותי מאוד באופן אישי. סקרן לדעת האם סטרימר לבדו (בלי החלק של ה dac) עושה הבדל? החברה שכותבים על אורנדר ודומיו טוענים שכן.

Moshe39

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני קיבלתי תוצאה טובה יותר עם מחשב מבוסס linux לעומת win7.
ההשוואה בוצעה על שני מחשבים זהים פרט לחוזק המעבד.
Linux mint on i3 CPU vs Win7 on i5 CPU.
יש לציין שעל המחשב מבוסס Win7 מותקנות הרבה תוכנות.
תוכנת הניגון בשני המקרים JRiver MC22.
בלינוקס הצליל היה יותר פתוח.
מעניין אם עוד אנשים עשו השוואה דומה.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מתנוש, סליחה מראש (בלי ציניות!) שאני מאתגר את הטולראנטיות שלך לשאלות בייסיק, אבל אני לא מצליח להבין איך cd שמקבל שריטות מיקרוסקופיות ואבק יכול להשמע טוב יותר מקובץ שעבר פיענוח איטי ומדוקדק.
בכלל, זה "כולה" שרשרת של 1 ו0.
אני מבין שיש הבדלים בהמרה לסיגנלים חשמליים, אבל אני לא מבין איך אין תנאי סף שאין טעם לעבור אותו מבחינת קצב פיענוח ושידור דיגיטלי שגורר את זה שלא יהיו הבדלים בין cd ולבין קובץ בהארד דיסק.

bu13

אוהב את התחום
מעורבות
38
נקודות
28
כי זה לא קשור (רק) לאיכות הקובץ. זה קשור לאופן שבו מועברים הנתונים, ולטיפול בהם לאחר מכן. יתכן מאוד שקל יותר לממש טיפול איכותי שהוא לגמרי פנימי במכשיר עם i2s שזה פרוטוקול יעודי, לעומת usb ו/או spdif שבהם יש יותר אילוצים ומגבלות (ודוגמה אחת מיני רבות היא העכבה של 75 אוהם)

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
ויכול להיות שהאוזן מעדיפה ג'יטר כמו שברוב המקרים היא מעדיפה תקליט.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ויכול להיות שהאוזן מעדיפה ג'יטר כמו שברוב המקרים היא מעדיפה תקליט.
שוב, לא מבין איך זה קורה.
אולי בגלל שגם בציוד של מי שמיקסס את ההקלטה היה ג'יטר שדומה לזה שבשיחזור?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,579
נקודות
113
שוב, לא מבין איך זה קורה.
אולי בגלל שגם בציוד של מי שמיקסס את ההקלטה היה ג'יטר שדומה לזה שבשיחזור?
:) ג'יטר זה תופעה של זמן אמת, אין ג'יטר במיקסוס. זה לא עיוות של רוויה או משהו כזה.
לגבי איך זה קורה, לא יודע. אני כן יודע, שבמקרה שלי, החיבור של המחשב לממיר הוא פחות איכותי מהחיבור של רכיבים אחרים לממיר (טרנספורט אופטי או סטרימר) שנכנסים לכניסות אחרות.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
:) ג'יטר זה תופעה של זמן אמת, אין ג'יטר במיקסוס. זה לא עיוות של רוויה או משהו כזה.
לגבי איך זה קורה, לא יודע. אני כן יודע, שבמקרה שלי, החיבור של המחשב לממיר הוא פחות איכותי מהחיבור של רכיבים אחרים לממיר (טרנספורט אופטי או סטרימר) שנכנסים לכניסות אחרות.
הכוונה שלי היתה לג'יטר במערכת השמע של מי שעושה את המיקסים. (ג"נ: אני לא מבין בזה)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור